Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li je potrebno ponovo otvoriti temu o Nibiru?
Da 19 51.35%
Ne 18 48.65%
Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 21:07   #41
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Činjenica je da sve što gledaš , gledaš kroz leće. A čak ni to nije sve nego gledaš naopako pa mozak mora interpretirati i izokretati da ti ne bi visio sa zemlje.
Stavi još jednu leću i imat ćeš izokrenutu skliku kako treba. Stvar čiste tehnike ako je to jedini problem. Ali da se traži nešto čega na fotografiji nema, to stoji. UZmi aparat, našrafi na njega UV, pa CP. I fotografiraj sunce. I dobit ćeš duplo sunce zbog loma svijetla ili aureolu ili poludisk ovisno o kutu aparata. A još kad na njega dođe čestica prašine, kapljica, trag prsta ili nešto...Las Vegas. A ljudi, kao da nikad niste fotografirali pa se čudite.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:21   #42
Naišao sam na dva zanimljiva videa istog autora.

Prvi

Drugi

Na njima možemo vidjeti predivne refleksije Sunca koje još nije izašlo. Vrijedi pogledati.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:54   #43
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Stavi još jednu leću i imat ćeš izokrenutu skliku kako treba. Stvar čiste tehnike ako je to jedini problem. Ali da se traži nešto čega na fotografiji nema, to stoji. UZmi aparat, našrafi na njega UV, pa CP. I fotografiraj sunce. I dobit ćeš duplo sunce zbog loma svijetla ili aureolu ili poludisk ovisno o kutu aparata. A još kad na njega dođe čestica prašine, kapljica, trag prsta ili nešto...Las Vegas. A ljudi, kao da nikad niste fotografirali pa se čudite.
Što bi je ja stavljao?
Što je bog ili evolucija (odaberi što god hoćeš) nisu stavili?
Nego te interpretacije mora bio procesor odrađivati.
I zašto on to odrađuje uopće, te koliko toga još isprocesira i isfiltrira da mi pojma nemamo.

Znaš li što je slijepa točka i kako je mozak popunjava? Znaš li što je rasterska grafika?
Znaš li zbrojiti 2+2?

Pa sama znanost je odavno dokazala da smo mi praktički slijepi u odnosu na kompletan spektar vizualnog koji postoji.

Dalje tko uopće govori o snimkama?

Ja znam neke stvari koje sam svojim očima vidio a nisam ih imao s čim slikati ili snimiti.
I da jesam ti bi našao milijun i jedan razlog da moje oči proglasiš lašcima.

A nije da ne poznajem klasičnu fiziku, kao i osnove areodinamike i nije da ne znam što je moguće kroz isto objasniti a što iskače iz toga.

Nemoguće je onima koji misle da je apsolutna istina da je Newtonu jabuka pala na glavu objasniti elementarne stvari kvantnoga, a kamoli apstrakcije koje proizlaze iz istog.

Urbane legende su čudo i sveto pismo za programirane.
I sve što iskače iz naučenog napamet je -dogma.

A prvo pravilo znanosti je tako prokleto jednostavno i samo kaže- sumnjaj u sve i preispituj sve.
I bez njega nema ni znanosti.

Vi pobijate znanost pozivajući se na nju a da toga uopće niste ni svjesni.
Klasični vjerski fanatizam.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:21   #44
Oprosti, iz koje si ti priče ispao?

Vidim da ti je glava puna žuči i srdžbe na nekoga i nešto, a ne kužim zašto.
Zbog jedne fotografije ili snimke? Tolika frustracija? Jezivo.

I to čime je izazvana srdžba? Znanošću? Logičnim objašnjenjima nečega?

Mislim, ako ti je lakše vjeruj u što hoćeš. Da ti mali gremlin sjedi u fotoaparatu i zajebava te dok slikaš anđele i duhove koji letaju uokolo.

A sve ovo drugio me podsjeća na kopiju jednog od trenutno baniranih forumaša kojemu su dogme stalno u glavi a očito da ih on sam sebi stvara. I naravno najslađa rečenica vjerski fanatizam. Baš si našao kome ćeš o tome pričati.

Smiri se, udahni pa probaj ponovo.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 05:38   #45
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ajde dobro pročitaj što sam napisao.

Kako kamera reflektira ono što vidiš zjenicom oka?
Kao što sam već napisao, svaka optička površina u nekom postotku reflektira svjetlost, čak i najbolje leće premazane svakavim antirefleksivnim premazima reflektiraju barem 1% svjetlosti. Kao drugo, ja nigdje osim na ovom forumu nisam vidio da je tu "pojavu" netko vidio vlastitim očima - a da i je tako, opet se pozivam na nedostojnost ljudske percepcije da objektivno vidi svijet - i "sjećanja" se mogu retrogradano izmisliti, a da ne velim šta sve nastane u ovakvim prepisivanjima po forumima. Čisti primjer pokvarenog telefona.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:41   #46
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisao, svaka optička površina u nekom postotku reflektira svjetlost, čak i najbolje leće premazane svakavim antirefleksivnim premazima reflektiraju barem 1% svjetlosti. Kao drugo, ja nigdje osim na ovom forumu nisam vidio da je tu "pojavu" netko vidio vlastitim očima - a da i je tako, opet se pozivam na nedostojnost ljudske percepcije da objektivno vidi svijet - i "sjećanja" se mogu retrogradano izmisliti, a da ne velim šta sve nastane u ovakvim prepisivanjima po forumima. Čisti primjer pokvarenog telefona.
Tebi da izvanzemaljski brod sleti u dvorište kuće ili pred zgradu, ti bi i tada sumnjao je li to zaista izvanzemaljski brod.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 20:02   #47
Kao što sam napisao, a onaj tko je dovoljno pametan shvatit će jer sam ovime sve rekao:

"Nibiru je vidljiv svakoga jutra golim okom na youtube-u"
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 20:04   #48
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Oprosti, iz koje si ti priče ispao?

Vidim da ti je glava puna žuči i srdžbe na nekoga i nešto, a ne kužim zašto.
Zbog jedne fotografije ili snimke? Tolika frustracija? Jezivo.

I to čime je izazvana srdžba? Znanošću? Logičnim objašnjenjima nečega?

Mislim, ako ti je lakše vjeruj u što hoćeš. Da ti mali gremlin sjedi u fotoaparatu i zajebava te dok slikaš anđele i duhove koji letaju uokolo.

A sve ovo drugio me podsjeća na kopiju jednog od trenutno baniranih forumaša kojemu su dogme stalno u glavi a očito da ih on sam sebi stvara. I naravno najslađa rečenica vjerski fanatizam. Baš si našao kome ćeš o tome pričati.

Smiri se, udahni pa probaj ponovo.
Oprosti. Ali nisi kapacitet da bi trošio svoje vrijeme na tebe.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 21:41   #49
Cool

Quote:
Koja lakrdija se zbiva u astronomiji, pa to postaje tragikomično iz dana u dan

Prošle godine 'vide' bujicu megakometa oko KIC 8462852 ili novu Zemlju na udaljenosti od pišljivih 400 parseka , a sad tu na 'hraćkomet' od Sunca im je mutna slika i ne vide dobro.
Quote:
Ukratko ne 'vide' oni ništa, ali zato nam cijelo vrijeme dobro prodaju maglu.

Quote:
The century-long dimming and the day-long dips are both just extreme ends of a spectrum of timescales for unique dimming events, so by Ockham's Razor, all this is produced by one physical mechanism. This one mechanism does not appear as any isolated catastrophic event in the last century, but rather must be some ongoing process with continuous effects. Within the context of dust-occultation models, the century-long dimming trend requires 10^4 to 10^7 times as much dust as for the one deepest Kepler dip. Within the context of the comet-family idea, the century-long dimming trend requires an estimated 648,000 giant comets (each with 200 km diameter) all orchestrated to pass in front of the star within the last century.
http://arxiv.org/abs/1601.03256


Ajmo sad ekipa na još jednu partiju hrkljuša:

https://www.youtube.com/watch?v=Zo-oCVNUjaA

-do mene
-do mene
-do mene

-udri se j*bo te juniverziti teksas
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 00:15   #50
Mi čak ne znamo ni što je na tamnoj strani Meseca, a on je tu odmah pored nas.

Američka svemirska agencija NASA objavila je animaciju - crtić snimke tamne strane Mjeseca, one koju mi sa Zemlje nikad ne vidimo.

"Koristeći na stotine terabajta podataka koje je snimio NASA-in satelit LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter, znanstvenici su uspjeli napraviti priloženu animaciju."

http://youtu.be/jdkMHkF7BaA

Moćna im animacija-crtić za naivce !
Stotine terabajta ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 01:23   #51
Zanimljivo memulice da laješ na znanstvenike, a uvijek se pozivaš na njihova otkrića i pretpostavke...

A ovaj LUN još uvijek nije shvatio da je 2016. i da terabajt nije ništa ekstravagantno... Vrijeme je da zamjeniš taj Pentium II. što koristiš za nešto bolje.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 18:15   #52
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Zanimljivo memulice da laješ na znanstvenike, a uvijek se pozivaš na njihova otkrića i pretpostavke...
Uvijek na rubu, ali ne i preko ruba znanosti.

Mislim tako bi nekako trebali svi pisati ovdje na ppdf 'Na rubu znanosti'.



P.S.
A za ovo 'laješ' dobio si prijavu.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 00:00   #53
Jako je mračno na tamnoj strani mjeseca!
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:05   #54
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Mi čak ne znamo ni što je na tamnoj strani Meseca, a on je tu odmah pored nas.

Američka svemirska agencija NASA objavila je animaciju - crtić snimke tamne strane Mjeseca, one koju mi sa Zemlje nikad ne vidimo.

"Koristeći na stotine terabajta podataka koje je snimio NASA-in satelit LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter, znanstvenici su uspjeli napraviti priloženu animaciju."

http://youtu.be/jdkMHkF7BaA

Moćna im animacija-crtić za naivce !
Stotine terabajta ?
A šta bi moglo bit na tamnoj strani mjeseca? Šume?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:43   #55
Ex Haram ponovo napada
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:05   #56
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post
A šta bi moglo bit na tamnoj strani mjeseca? Šume?
Šume s Marsa su dobile nogu na Marsu i preselile se na tamnu stranu Mjeseca. Ili su ih pak oni iz Iron sky prebacili tamo da prikriju svoje postojanje jer su shvatili da bi uskoro mogli biti otkriveni.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:50   #57
Zbilja LUN, tko i zašto ne zna šta je tu odmah kraj nas na Mjesecu na koji ljudska noga nije kročila a istovremeno tko i kako zna da NASA krije šume i mora na Marsu s kojeg pokazuje retuširane fotografije?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:16   #58
Astrobobo, šta je sad ovo?
Znači ipak postoji mogućnost da postoji?

http://www.jutarnji.hr/na-rubu-sunce...sto--/1502982/
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 21:51   #59
9 planet

nepoznata iznenađenja
https://www.youtube.com/watch?v=mQ974wVyw0g

....eto "otkrili" novu planetu u našem sustavu šupljeg sunca.Kažu da se zove Sedna i da je"okrivena" još rane 2003 godine.ALI..uočili su još 5 manjih tijela koja kruže putanjom dalje od Neptuna(Ploto-na su otkačili iz sistema planeta..)I sada imamo frku jer da bi to tijelo(+5 ostalih,ako na tom broju stane) bilo tu gdje jest,(NETKO IH MORA SPINATI) mora postojati neka treća x"neotkrivena sila" koja sva ta tijela drži svojom gravitacijom u "pogonu"

Hmmmm
..."tih 5 objekata u istom pojasu koji imaju istu točku najbližu Suncu i isti kut orbite u odnosu na rub Sunčeva sustava. Prema Brownovim riječima, to ne može biti slučajnost i to samo može značiti da je u pitanju velika gravitacijska sila koja ih je posložila na taj način."
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 20.01.2016. at 22:24.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 22:10   #60
Zamjena za Pluton ! ili 9 planet ?




http://www.caltech.edu/news/caltech-...h-planet-49523
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.