Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 11:09   #2701
Omašio si ceo fudbal šta je bit ovih subvencija. Ovo je pronatalna subvencija. Dakle, ako oces naselit Mikuliće kreni štancat djecu a ne da ti dotepenci to naseljavaju.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 19.02.2018., 12:19   #2702
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Omašio si ceo fudbal šta je bit ovih subvencija. Ovo je pronatalna subvencija. Dakle, ako oces naselit Mikuliće kreni štancat djecu a ne da ti dotepenci to naseljavaju.
Jasno mi je da si političari žele osigurati nove generacije kmetova koje će im staviti janjetinu na stol.
Međutim, koji dotepenci, nema toga više. Broj stanovnika Zagreba mlađih od 60 godina se smanjuje, doseljavanje ne uspijeva nadoknaditi starenje.
Odseljenih u inozemstvo (5046) je duplo više od doseljenih (2758).
U četvrtima Donji i Gornji grad, Medveščak je duplo više umrlih od rođenih, ritam izumiranja kao u Gračacu
Nije bezveze Sopnica, a i Podbrežje ostalo poluprazno.
I još će jim po novom Štromar plaćati da presele u Civljane i druga manje razvijena mjesta.
zgubydan is offline  
Old 19.02.2018., 18:22   #2703
Sta sve necu procitati...
Glupa ti je usporedba Gracaca i bilo koje pripizdine i nekoliko cetvrti u zg-u. Koliko te cetvrti imaju stanovnika, i koliko gracac ima stanovnika? I odnos u postocima je onda??

Tragedija.. Zbilja tragedija. Nadam se ce nam onda bar pojeftinit kvadrat stana tu u zg-u kad se to tvoje proracanstvo dogodi.
I mos misliti koliko ce zagrepcana otici u gracac ili gdje vec zbog te mjere. Ili se vratiti odakle su dosli.Jer da drzava i pokrije cijelu ratu kredita, od cega ce ljudi zivjeti tamo? Gdje ce raditi? Od cega ce placat rezije, vodu i ostale namate?
EdwardGreat is offline  
Old 19.02.2018., 20:52   #2704
Quote:
EdwardGreat kaže: Pogledaj post
Sta sve necu procitati...
Glupa ti je usporedba Gracaca i bilo koje pripizdine i nekoliko cetvrti u zg-u. Koliko te cetvrti imaju stanovnika, i koliko gracac ima stanovnika? I odnos u postocima je onda??
Nije to moje proročanstvo nego službena statistika

Vitalni indeks (živorođeni na 100 umrlih)

Donji grad 56,3
Gornji grad - Medveščak 62,2
Novi Zagreb - istok 64,9
http://www.zagreb.hr/en/vitalna-statistika/1041

Gračac 33,8
Hrvatska 72,8

Centar Zagreba nije u ništa manjoj potrebi "pronatalitetnih" subvencija nego većina mjesta u HR.

Quote:
I mos misliti koliko ce zagrepcana otici u gracac ili gdje vec zbog te mjere. Ili se vratiti odakle su dosli.Jer da drzava i pokrije cijelu ratu kredita, od cega ce ljudi zivjeti tamo? Gdje ce raditi? Od cega ce placat rezije, vodu i ostale namate?
Zato i kažem da je politika subvencioniranja po indeksu razvijenosti glupa.

Eventualno, kod većih općina koje se sastoje od više naselja subvencionirati nastanjivanje u općinskom središtu, kako bi se postigla i održavala dovoljna koncentracija stanovništva za pružanje javnih i privatnih usluga, uzimanjem pod račun trošnih objekata u rubnim naseljima radi rušenja i vraćanja prostora u stanje izvorne divljine.
zgubydan is offline  
Old 19.02.2018., 21:24   #2705
Stari, a da nije mozda problem gornjeg grada sto je postao centar dnevnog rentanja i igraliste tajkuncica u smislu tko ce vise nekretnina posjedovat. Jos kad si rekao da je centar metropole u istim govnima ko Mrdusa donja i da im prijeti izumiranje mogu samo zakljucit ili da trollas il zajebavas.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 19.02.2018., 21:26   #2706
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Stari, a da nije mozda problem gornjeg grada sto je postao centar dnevnog rentanja i igraliste tajkuncica u smislu tko ce vise nekretnina posjedovat. Jos kad si rekao da je centar metropole u istim govnima ko Mrdusa donja i da im prijeti izumiranje mogu samo zakljucit ili da trollas il zajebavas.
Niti rođeni niti umrli nisu turisti, a tajkuna je malo.
Imaš li ideju odakle bi trebali doći stanovnici koji će nastaniti manje razvijena područja? Ima li Štromar ideju?
zgubydan is offline  
Old 19.02.2018., 22:12   #2707
Nece doci, nego ce postojeci ostati i siriti obitelji, a nece doci popunit tvoj kriticno izumrli trg bana jelacica.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 20.02.2018., 06:35   #2708
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nece doci, nego ce postojeci ostati i siriti obitelji, a nece doci popunit tvoj kriticno izumrli trg bana jelacica.
To su subvencije za kupnju stana i doseljavanje u kupljeno.
Ne kupuješ od samog sebe da bi ostao.
Dakle, subvencije za "dođoše".
Ako se već negdje ide, onda je bolje pomoći ljudima da iz pasivnih mjesta presele na mjesta u hrvatskoj gdje se stvara veća dodana vrijednost od koje će za sebe uštipnut dio, dakle razvijenija, umjesto u inozemstvo.
Ni mi jasno zašto se predviđaju veče subvencije za zabiti?
Zabiti su zabijene jer nema posla.
Koja je šira svrha subvencioniranja doseljavanja u takve sredine?
zgubydan is offline  
Old 20.02.2018., 07:52   #2709
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
...
Drviš gluposti, na kraju Zagreb po tvom ispada najveći patnik od grada u Rvackoj.
I gdje je problem u tome što će "zabiti" imati veće subvencije? Teško da će se netko odseliti u neko marginalno selo samo zbog postotka subvencije, no netko tko je razmišljao otići bi mogao ostati - i to je ok.

Uostalom, što si se uhvatio tih Cviljana jadnih, uzmi kao primjer cijelu Slavoniju. Ili bi po tvom svi iz Slavonije trebali preseliti u centar svemira - Zagreb?
FiveStepsBehind is offline  
Old 20.02.2018., 08:37   #2710
Quote:
FiveStepsBehind kaže: Pogledaj post
Drviš gluposti, na kraju Zagreb po tvom ispada najveći patnik od grada u Rvackoj.
I gdje je problem u tome što će "zabiti" imati veće subvencije?
Zagreb već sad gubi od inozemstva 2:1 (odseljeni:doseljeni), a gubit će i više kad se zagrepčanima uzmu pare da bi se platilo subvencije Civljanima.
zgubydan is offline  
Old 20.02.2018., 08:49   #2711
Reko moj dida, kad grad krene hranit selo onda je to siromašna država.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 20.02.2018., 09:18   #2712
Pravis tragediju od zagreba. A statistike kojima baratas je kao bikini, puno toga otkriva, ali kljucna mjesta ipak ostaju sakrivena.
Kako je Vojkovic napisao, prosle godine iz Hr je nestao citav jedan Slavonski Brod. Sto odseljavanje sto izumiranje..
I ti mislis da ces ti civljanima ili gracacu placat subvencije..
Ko izadje zadnji nek ugasi svjetlo.
Btw, sto se tice poreza, meni je rjesenje doslo tek prosli tjedan.

Edit: ps.
I sta mislis, da zagrepcani placaju svima subvencije?
Sta je sa ostalih 3/4 hrvatske?
Kome te pare idu?
EdwardGreat is offline  
Old 20.02.2018., 09:44   #2713
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Zagreb već sad gubi od inozemstva 2:1 (odseljeni:doseljeni), a gubit će i više kad se zagrepčanima uzmu pare da bi se platilo subvencije Civljanima.
Da, Zagreb gubi isto kao i ostatak rvacke. Reci mi, koliko Slavonija gubi? Misliš da je 2:1?
Nemoj praviti od Zagreba grad slučaj, cijeli gradovi propadaju na istoku zemlje, a ti nabacio kukavelj kako je u Zagrebu teško. Koliko odvojen od stvarnosti moraš biti?

Kad se zagrepčanima uzmu pare? Pa vi uzimate ostalima već xx godina.. Ma, poanta je da baljezgaš. Kao Milanović kad mu je pukla vodovodna cijev u stanu. Tragedija. Nisam znao da je zagrepčanima tako teško, dođi malo u Slavoniju živjeti - ovdje je med, seks i mlijeko.
FiveStepsBehind is offline  
Old 20.02.2018., 11:59   #2714
Za početak se uopće ništa ne zna tj. glavna varijabla ovog Zakona odnosno da li će se u zagreb sufinancirati npr. 10% rate, a u Gračacu 50%...

Nadalje tko kaže da se opet većina toga neće iskoristiti u Zagrebu - na što mislim, ako se ne javi nitko u Gračacu njihov dio će se prebaciti u Zagreb odnosno da bi se popunila kvota neće se subvencionirati 10 stanova sa plaćanjem 50% rate bilo gdje kao do sada nego 100 stanova sa po 10% subvencije u Zagreb..

Meni je to nakaradno i glupo, a vladajući kontinuirano rade distorzije na tržištu - bolje bi im bilo da ništa ne rade i da cijene padnu 10% nego ove subvencije na što ukazuju svi indikatori kao i ovaj npr. od danas.

S ovakvim padom nataliteta ovi u Zagrebu će i ovako nešto naslijediti, a ono što preostane će se prodavati točno kome...

Tko kaže da ovo što se dešava u Slavoniji s određenim vremenskim pomakom nećeu nekoj mjeri zadesiti i Zagreb.
Do sada su ljudi iz Slavonije i okolice Zagreba dolazili u Zagreb (pa i BiH) i taj bazen će se uskoro ispraznit pa ni ti više neće u toj mjeri puniti Zagreb, a i dio će ih ići direktno za DE.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/upal...rvatske-337838
Toxy is offline  
Old 20.02.2018., 12:29   #2715
Quote:
FiveStepsBehind kaže: Pogledaj post
cijeli gradovi propadaju na istoku zemlje, a ti nabacio kukavelj kako je u Zagrebu teško.
Netko je to proglasio pronatalitetnom mjerom, pa sam ja pokazao da natalitet nema veze s indeksom razvijenosti koji bi trebao biti mjera visine subvencija slijedeće tranše. Natalitet centra Zagreba sam uzeo kao primjer jer su mi brojke otprije poznate, ali vjerujem da sličnih slučajeva ima u Istri, Riječkom području, i drugdje, možda i nekim općinama Slavonije.
Quote:
dođi malo u Slavoniju živjeti - ovdje je med, seks i mlijeko.
Može li si to Hrvatska priuštiti?
Quote:
I sta mislis, da zagrepcani placaju svima subvencije?
Sta je sa ostalih 3/4 hrvatske?
Ne padaju pare s marsa.
Područja sa većim BDP-om plaćaju porez koji se kroz proračun prelijeva onima s manjim.
Baš je neki dan izašlo za 2015.-tu.
Ima i slikice: http://geostat.dzs.hr/
zgubydan is offline  
Old 20.02.2018., 14:11   #2716
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
jel ima još neko da i dalje čeka porez od devetog/desetog mj? :S
Ja još čekam, ali kupoprodaja je realizirana krajem studenog.
azymuth is offline  
Old 20.02.2018., 16:55   #2717
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Može li si to Hrvatska priuštiti?http://geostat.dzs.hr/
A, može valjda. Isto kao i tvoje cherry-pickane odgovore.
FiveStepsBehind is offline  
Old 20.02.2018., 17:35   #2718
Uglavnom, uhvatio si se za tu pronatalitetnu politiku ko pijan plota.
Ocito je partiji najlakse opisati te subvencije na taj nacin.

Je, kad bi cijene pale i za 5 posto (barem u zg-u) znacilo bi vise od te subvencije..

A cijene samo rastu.

A nije im los ni potez ovaj porez. Sigurno su se pokrili za subvenicije time.
EdwardGreat is offline  
Old 20.02.2018., 21:07   #2719
Pa rekli su da porezom na promet nekretnina financiraju subvencije.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 21.02.2018., 18:13   #2720
Hvala na info, nisam znao

Zadnja recenica je bila namjenjena troleru Zgubidanu
EdwardGreat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.