Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 13:25   #4641
Quote:
Ružicca kaže: Pogledaj post
Učenje nula bodova.
Čak i običan razgovor mi zna biti naporan, i teško održavanje usredotočenosti
B kompleks vitamini, C Vitamin veća doza, Cink i Omega redom.
U prehranu unesi više proteina, a manje ugljikohidrata.
Dok sjediš i učiš ugljikohidrati ti ne trebaju.
Ako podnosiš čokoladu, ok je za moždane vijuge, ali nemoj pretjerivati zbog količine šećera, dobićeš kontraefekt.
S kavom isto nemoj pretjerivati. 2-3 kave dnevno max, sve preko toga je kontraučinak.

Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Ako je ovo istina zasto kod mene ne pali vec par godina
l meni je pun kuki ovog stanja
Ma tebi nema spasa Zezam se.
Ti si obrnuta priča od profe.
Tebe kad uhvati PA ili "pobuna protiv cijelog svijeta", onda se javi. To će biti korak naprijed.

Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post

Ej, ljudi.

Ja sam sterala u K. većinu tableta.
Skinula se s Velafaxa i sa onog betablokatora.
Pun mi qua - skužila sam da mi i jedan i drugi umjesto da mi liječe glavobolju, uzrokuju još jaču glavobolju Jednostavno mi tablete smetaju.

Dala mi šrinkica nešto drugo, trebam danas tek podugnuti, jadna od muke nije više znala šta da mi da.
Sve što je neurologica napisala, meni se već pokazalo da ne valja.
A lijepo sam joj još na prvom pregledu rekla da sam hipersenzibilna na tablete
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:38   #4642
Ma tebi nema spasa Zezam se.
Ti si obrnuta priča od profe.
Tebe kad uhvati PA ili "pobuna protiv cijelog svijeta", onda se javi. To će biti korak naprijed.

Želiš reći da je ovo kod mene korak naprijed?
Eto ujutro sam opet bila malo down, ali kada sam krenula na posao kao da mi je nešto reklo, ma j*** se.
Naravno problemi sa želucem nisu nestali, ali ako usporedim sa jučer, malo je bolje. Eto pojela sam nešto, a da nije baš na toliku silu bilo i čak bi mogla još, ali neću. Rađe ću malo po malo. U ustima mi suho kao u sahari, ali valjda je to sve od želuca.
Malo sam i sentimentalna danas. Srednji dijete, norijada, završeno jedno poglavlje (neću niti govoriti koliko stresno ljubi ga majka) ....

I da, nadam se da neću do poslijepodne promjeniti mišljenje

Ej, ljudi.

Ja sam sterala u K. većinu tableta.
Skinula se s Velafaxa i sa onog betablokatora.
Pun mi qua - skužila sam da mi i jedan i drugi umjesto da mi liječe glavobolju, uzrokuju još jaču glavobolju Jednostavno mi tablete smetaju.

Dala mi šrinkica nešto drugo, trebam danas tek podugnuti, jadna od muke nije više znala šta da mi da.
Sve što je neurologica napisala, meni se već pokazalo da ne valja.
A lijepo sam joj još na prvom pregledu rekla da sam hipersenzibilna na tablete [/QUOTE]

Ti si gora nego ja
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:06   #4643
je li itko ikad ozdravio od ove boleštine zvana ansksiozno depresivni poremećaj
ja se vrtim u krugu već par godina, počinjem osjećat da će bit tu doživotno
Old 19.05.2017., 18:22   #4644
Quote:
confetti kaže: Pogledaj post
Ja mislim da imam taj ank. dep. poremecaj jos tamo od ulaska u pubertet, znaci od 12,13god. Skoro 20god. sad vec.
Nista posebno se ne mjenja. Istina vec sam naviknuo na njega i ono zivim neki poluzivot.

Izlijecenje ne ocekujem. Jedino sa godinama i iskustvom mozda bolju prilagodbu pa tamo u srednjim godinama mozda i nesto ugodniji zivot. Samo naravno bez nekog truda nit tad nece bit nista. Svatko se mora zalozit za sebe da si poboljsa zivot, jer ipak samo od sebe se sigurno nece nista popraviti.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:49   #4645
@Profa

Quote:
Eto ujutro sam opet bila malo down, ali kada sam krenula na posao kao da mi je nešto reklo, ma j*** se.
Ma ja fakat brijem da si ti negdje u dubini sebe napravila "klik"

Čestitke za maturanta. Gdje će dalje?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:52   #4646
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Izlijecenje ne ocekujem. Jedino sa godinama i iskustvom mozda bolju prilagodbu pa tamo u srednjim godinama mozda i nesto ugodniji zivot. Samo naravno bez nekog truda nit tad nece bit nista. Svatko se mora zalozit za sebe da si poboljsa zivot, jer ipak samo od sebe se sigurno nece nista popraviti.

Srednje godine kažes.
Gle, individualno je. Mene evo u srednjim godinama odvalilo.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:55   #4647
Što se tiče dijagnoza na papiru, brojeva i sl.
Danas sam skužila. Dogovarala sam se sa šrinkicom šta da napiše kao Dg. jer određene ljekove koje treba dati idu uz određenu dijagnozu.
Tako da mi je morala promijeniti brojku da mi smije dati lijek. Papirnato im je propisano što je za što bez obzira što nekome možda treba/paše druga kombinacija.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:10   #4648
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
@Profa

Ma ja fakat brijem da si ti negdje u dubini sebe napravila "klik"

Čestitke za maturanta. Gdje će dalje?
Samo je malo jos zastekalo kod tog klika . Maturant ce na Prometni, naravno ako uopce polozi maturu. Voljni momenat mu je kao da meni sada kazes idemo na Brijune . Taj faks je izabrao jer jedino tu ima sanse . On ti je onaj sa sindromom srednjeg djeteta, a i malo vuce na mene (hipersenzibilac sa vec odradjenih par PN, a na van glumi frajercinu). Ljen ko slapa za ucenje, kampanjac. Uglavnom sve sto je i majka bila .

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:26   #4649
Quote:
Kazu da da
Ja sumnjam, a i srinkica mi je rakla da je tendencija kod mladih pacijenata rijesiti to do neke 40-45 ( ad mislim i kemije) kad sam je itao koliko cu to morati piti
Ali ja brijem da cu ja cijeli zivot

Quote:

Srednje godine kažes.
Kao sto si rekla: Ma tebi nema spasa ha ha ha
Majko,
Lako za faks ionako ce u Irsku 😊
Zamisli kad ti sada cure pocne upoznavat 😱
Quote:
profesorica3 kaže: Pogledaj post
Samo je malo jos zastekalo kod tog klika . Maturant ce na Prometni, naravno ako uopce polozi maturu. Voljni momenat mu je kao da meni sada kazes idemo na Brijune . Taj faks je izabrao jer jedino tu ima sanse . On ti je onaj sa sindromom srednjeg djeteta, a i malo vuce na mene (hipersenzibilac sa vec odradjenih par PN, a na van glumi frajercinu). Ljen ko slapa za ucenje, kampanjac. Uglavnom sve sto je i majka bila .

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Old 19.05.2017., 20:49   #4650
Quote:
Često srećem ljude kojima se poremećaj 'okinuo' u nekom periodu života, držao ih nekoliko godina, i onda 'posustao'. Tako da vjerujem da je generalno moguće...ali da li je moguće konkretno za nas (mene, tebe, nekog desetog)...ne znam. I ja se osjećam jadno, bespomoćno i besperspektivno kad me ulovi 'loš dan' (čitaj: s prilično povišenim simptomima). Jučer sam bila koma, danas super i tako ukrug. Nikad ne znam hoću li se sljedeći dan dignut na anksioznu ili normalnu nogu. Guram ja, idem svuda i svemu usprkos, al ponekad se također osjećam kao što je netko tu napisao...kao neki 'poluživot'.
Quote:
Srednje godine kažes.
I mene. Ponekad se osjećam kao da imam neku tinejđersku bolesti u tijelu odrasle žene
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:01   #4651
Quote:

Srednje godine kažes.
Mene drzi konstantno od srednje skole, a sad sam vec preko 30.
A sad se zbog zivotnih okolnosti jos dodatno pogorsalo, jer prije me nije mucila depresija koja se unazad godinu dana pojavila.
Tako da sam nedavno zbog toga prvi put i bio kod psihijatrice.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:53   #4652
Quote:
Mene drzi konstantno od srednje skole, a sad sam vec preko 30.
A sad se zbog zivotnih okolnosti jos dodatno pogorsalo, jer prije me nije mucila depresija koja se unazad godinu dana pojavila.
Tako da sam nedavno zbog toga prvi put i bio kod psihijatrice.
Bitno da si potrazio pomoc.
Uvijek znas da se mozes nekome obratiti

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Old 20.05.2017., 00:11   #4653
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:15   #4654
Evo 5 dana pijenja pregabalina, apsolutno nista ne osjecam, nikakve simptome ni nista, mozda cu morat povecat dozu, jedino mi misar djeluje izgleda, kad ga popijem uvecer bolje i cvrsce spavam. Cak mislim da se jednu noc nisam uopce budio do jutro, sto nije bio slucaj vec odavno.
A dobar san djeluje pozitivno i na imunitet koliko sam citao. Inace sam bio bolezljiv. Trosio sam sve i svasta, vitamine, cajeve, svakakve pripravke, al izgleda dok se covjek dobro ne naspava to nista ne djeluje.
Zadovoljan sam bar time sta bolje spavam, neku korist je odlazak po pomoc donijela.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:56   #4655
Ovo Vam sve ovisi o.vama netko.rijesi u pola godine netko u godinu dana nekome je dozivotno nekome je to.triger i itd ako je na vrijeme lijeceno super i ne slusajte do 40 god rok godina dana
Old 20.05.2017., 10:49   #4656
Znam da vam već svima idem na živce, ali koma sam. Ne znam da li zbog tog gastritisa ili od svega... Nalaz na Helico je negativan (hvala Bogu), ali mene i dalje rastura unutra. Nemam apetita, gubim na težini, peče me u grlu, knedla... Luda sam već. Nemam snage, noge mi se tresu. Naravno i ponovo loše spavam...
profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:46   #4657
Quote:
profesorica3 kaže: Pogledaj post
Znam da vam već svima idem na živce, ali koma sam. Ne znam da li zbog tog gastritisa ili od svega... Nalaz na Helico je negativan (hvala Bogu), ali mene i dalje rastura unutra. Nemam apetita, gubim na težini, peče me u grlu, knedla... Luda sam već. Nemam snage, noge mi se tresu. Naravno i ponovo loše spavam...
Jel pijes sta za gastritis? Ja sam dobio ranitidin, svaki dan ujutro jednu popijem.
Inace da i ja sam dao na analizu za heliobakteriju, takodjer negativno.
Sta se grla tice, isto, jedno 7 puta ove godine mi bila knedla i slajm u grlu, po cca 5dana, pa se malo popravi, pa onda ponovno, evo sad hvala Bogu vec 10 dana je ok.

Sve je to posljedica anksioznosti bih rekao, tjeskobe, stresa, nemogucnosti opustanja, nervoze, panike.

Inace sam imao stresnu situaciju unazad godine dana pa mi je valjda i imunitet pao i pojacale se bolesti. Prije mi to nije bilo tako, sto samo potvrduje da visok stupanj anksioznosti i stresa samo pojacavaju intezitet bolesti.

Da sta se tice tezine, zanimljivo kod mene se tezina povecala skoro pa 10kg i sad bar izgledam normalno, za razliku od mrsavosti od ranije. Razlog je valjda sta trosim puno proteina, velike kolicine voca, raznih zasitnih pripravaka i eto prima se. Hvala Bogu imam dobar apetit, mogu puno pojesti, ranije se to nije vidjelo, al evo nakon sta sam to malo proucavao i poceo konzumirati hranu bogatu kalorijama i rezultati su tu. S te strane se osjecam puno bolje.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:31   #4658
Quote:
Jel pijes sta za gastritis? Ja sam dobio ranitidin, svaki dan ujutro jednu popijem.
Inace da i ja sam dao na analizu za heliobakteriju, takodjer negativno.
Sta se grla tice, isto, jedno 7 puta ove godine mi bila knedla i slajm u grlu, po cca 5dana, pa se malo popravi, pa onda ponovno, evo sad hvala Bogu vec 10 dana je ok.

Sve je to posljedica anksioznosti bih rekao, tjeskobe, stresa, nemogucnosti opustanja, nervoze, panike.

Inace sam imao stresnu situaciju unazad godine dana pa mi je valjda i imunitet pao i pojacale se bolesti. Prije mi to nije bilo tako, sto samo potvrduje da visok stupanj anksioznosti i stresa samo pojacavaju intezitet bolesti.

Da sta se tice tezine, zanimljivo kod mene se tezina povecala skoro pa 10kg i sad bar izgledam normalno, za razliku od mrsavosti od ranije. Razlog je valjda sta trosim puno proteina, velike kolicine voca, raznih zasitnih pripravaka i eto prima se. Hvala Bogu imam dobar apetit, mogu puno pojesti, ranije se to nije vidjelo, al evo nakon sta sam to malo proucavao i poceo konzumirati hranu bogatu kalorijama i rezultati su tu. S te strane se osjecam puno bolje.
Dobila sam Zipantolu. Jedna ujutro. Tek sam danas drugu popila. Evo dusu isplakala sada jer sam pukla. Sve bi mozda bilo ok da imam apetit i da ne gubim na tezini. Iako citam da sve to moze biti od gastritisa. Naravno sada trenutno sve mi je crno... Osjecam se jako

profesorica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:39   #4659
@Profa
@salevart

Dobro, jebemumater, jel’ čita neko šta pišem? Mislim, pre...

Gastritis:

Ajmo pretragu napraviti ko od prijatelja ima osušenu koru nara (ne znam kako vi to zovete, ona voćka što raste ne moru i ima gomilu crvenih bobica unutra što vam izbace plombu na semenku, jbt dok se Srbi i Hrvati razumeju).

Uzme se komadić te kore, tri sa tri cm i pusti da prokuva u dva deci vode. Odstoji pola sata (pokriti tacnom), i onda tri puta dnevno, na prazan stomak po dva gutljaja. Ne vaditi koriu dok god pijete. Par dana, dva-tri.

Oprez: kora je otrovna, ali što bi neki rekli „na ljutu ranu ljutu travu”. Ne gruvati u šolju neke veće komade kore, ovo je dovoljno da ubije većinu glupih bakterija.

Detaljnije:
http://spiritus-movens.me/zdravlje/0...ara-kao-lijek/

Probano, ostah živ. I, izgleda čudno, ali mene glava (želudac) više ne boli (tm Kosmodisk).
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:11   #4660
Quote:
Evo 5 dana pijenja pregabalina,.
možda mu za GAP treba više vremena, pitaj dr. s ad-ovim je takva priča (3-4 tjedna). za neuropatsku bol bi, po nekoj logici i onome što znam, trebao djelovati odmah, no moguće da je za GAP drugačije. svakako, pitaj dr.

ekipo
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.