Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 11:19   #421
Ima i kod nas centar za bol. Jučer si je nazvala hitnu, ali su rekli da imaju gužvu, da nek popije tablete i da se danas javi u centar za bol. Danas smo probali zvati i shvatili da ne rade srijedom i petkom. Bila je već par puta kod njih na nekim vrućim inekcijama i još tri bočice nekih lijekova su joj stavljali da joj iscure. Ali to je isto privremeno rješenje, ne rješava se taj disk koji bi trebalo vratiti ne mjesto.
Znam da ima neko ograničenje, ali njena doktorica nju ne šalje baš nikud osim na posao. I to sve sad stoji i čekamo 8.mj. ili da ju skine s bolovanja i pošalje radit šta nikako nije opcija s ovom situacijom.
Drinković je rekao da se da riješiti fizikalnima, ali oni to ne rade. Ovo u centru za kraljšnicu ne znam šta je točno rečeno jer nisam bila s njom. MR smo napravili kod Drinkovića i imamo nalaze. Imate možda preporuku za neurokiruga u Zagrebu? Negdje gdje nećemo trebati čekati toliko dugo i da čovjek zna svoj posao. Nije problem otići u Zagreb kod nekog, samo da se to riješi. Jedino su nam rekli da ako neurokirurg u Zagrebu odredi operaciju da će je onda morati raditi kod njega i u Zagrebu ostati u bolnici šta je malo problematično, ali bi valjda nekako izgurali da se to riješi.
Old 19.05.2017., 17:42   #422
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Ima i kod nas centar za bol. Jučer si je nazvala hitnu, ali su rekli da imaju gužvu, da nek popije tablete i da se danas javi u centar za bol. Danas smo probali zvati i shvatili da ne rade srijedom i petkom. Bila je već par puta kod njih na nekim vrućim inekcijama i još tri bočice nekih lijekova su joj stavljali da joj iscure. Ali to je isto privremeno rješenje, ne rješava se taj disk koji bi trebalo vratiti ne mjesto.
Znam da ima neko ograničenje, ali njena doktorica nju ne šalje baš nikud osim na posao. I to sve sad stoji i čekamo 8.mj. ili da ju skine s bolovanja i pošalje radit šta nikako nije opcija s ovom situacijom.
Drinković je rekao da se da riješiti fizikalnima, ali oni to ne rade. Ovo u centru za kraljšnicu ne znam šta je točno rečeno jer nisam bila s njom. MR smo napravili kod Drinkovića i imamo nalaze. Imate možda preporuku za neurokiruga u Zagrebu? Negdje gdje nećemo trebati čekati toliko dugo i da čovjek zna svoj posao. Nije problem otići u Zagreb kod nekog, samo da se to riješi. Jedino su nam rekli da ako neurokirurg u Zagrebu odredi operaciju da će je onda morati raditi kod njega i u Zagrebu ostati u bolnici šta je malo problematično, ali bi valjda nekako izgurali da se to riješi.
Vinogradska - dr Sajko (radi i privatno u Sv.Katarini), Rebro - dr Vukic, Dubrava - dr Chudy.
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:19   #423
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Vinogradska - dr Sajko (radi i privatno u Sv.Katarini), Rebro - dr Vukic, Dubrava - dr Chudy.
Hvala puno. Jel možda znaš da li bi se dalo kombinirati da napravimo pregled kod Sajka u Sv. Katarini, a ako bude potrebna operacija da ide opet kod njega, ali preko HZZO-a u Vinogradsku?
Old 19.05.2017., 19:04   #424
Ekipa, molim pomoć.
Prije nekih mjesec-dva sam u prolazu na HRT-u vidjela emisiju (ne znam koju) sa jednom crnokosom voditeljicom. Gost je bio (pretpostavljam) liječnik i prikazivali su snimke ljudi sa teškim deformacijama kralježnice tipa čovjek kojem je glava bila u ravnini sa pupkom koliko je bio "savijen" i onda su bile after snimke gdje su ti ljudi izlječeni. Znam da to zvuči zbunjujuće, ali ako je netko možda gledao tu emisiju, neka se please javi jer bih htjela saznati ime tog liječnika.
Old 19.05.2017., 21:58   #425
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Hvala puno. Jel možda znaš da li bi se dalo kombinirati da napravimo pregled kod Sajka u Sv. Katarini, a ako bude potrebna operacija da ide opet kod njega, ali preko HZZO-a u Vinogradsku?
Ne znam, zaista.
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:52   #426
Bok društvo!

Kako ste? Mene ponovno probada u prsima i boli i u leđima, pa sijeva u prsa.
Bila kod kardiologa na ergometriji prije cca 1.1,5 mjeseca i sve ok.
A ja opet u strahu.. makar imala sam prošli tjedan u ponedjeljak naporan trening s nekim utezima, preklonima, čučnjevima, a kralježnica prilično spigana.
I naravno da sam anksiozna na kvadrat..
Danas mi se vrti, tresem se...
Ima netko slična iskustva
kismo is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:12   #427
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok društvo!

Kako ste? Mene ponovno probada u prsima i boli i u leđima, pa sijeva u prsa.
Bila kod kardiologa na ergometriji prije cca 1.1,5 mjeseca i sve ok.
A ja opet u strahu.. makar imala sam prošli tjedan u ponedjeljak naporan trening s nekim utezima, preklonima, čučnjevima, a kralježnica prilično spigana.
I naravno da sam anksiozna na kvadrat..
Danas mi se vrti, tresem se...
Ima netko slična iskustva
@kismo, očito je da ti kralježnica radi određene probleme, a treninzi koje opisuješ možda i nisu najbolje rješenje za to..kreni postupno s ciljanim medicinskim vježbama i leđnim plivanjem pa onda pojačavaj tempo ukoliko ti to bude odgovaralo.
Što je s anksioznošću, da li ti je promijenjena/nadjena adekvatna terapija?
Svi imaju bolje i lošije dane, pogotovo oni koji imaju bilo kakvih kroničnih problema.
Odgovori s citatom
Old Danas, 18:16   #428
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
@kismo, očito je da ti kralježnica radi određene probleme, a treninzi koje opisuješ možda i nisu najbolje rješenje za to..kreni postupno s ciljanim medicinskim vježbama i leđnim plivanjem pa onda pojačavaj tempo ukoliko ti to bude odgovaralo.
Što je s anksioznošću, da li ti je promijenjena/nadjena adekvatna terapija?
Svi imaju bolje i lošije dane, pogotovo oni koji imaju bilo kakvih kroničnih problema.
I dalje sam pod terpaijom Brintellixom i u načelu nisam loše, ali i dalje sam hipohondrična..
Znam da je leđno plivanje najbolje, ali ne znam gdje bi uklopila to u dnevni raspored..a i nisam ljubitelj bazena.
Ja se uvijek bojim da nije od srca, pa pohodim kardiologe, pa se na nekko vrijeme smirim, pa tako u krug
kismo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.