Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 18:23   #1
Kredi Max - Alfa Modus

Dali je netko dizao kredit u ovoj Štedionici?
Kakva su iskustva, kamate i maksimalni iznos i rok otplate.
Bio bih zahvalan da netko kaže svoj primjer koliko je digao, na koliko i kolika mu je rata. Naravno na koliko je ugovor napisan, a koliko je dobio na ruke.
Unaprijed hvala
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:07   #2
To nije štedionica, nego d.o.o. koji posuđuje novac.
Bivše štedno-kreditne zadruge su se morale preustrojiti u kreditne unije ili štedne banke.
90% ih je umjesto jedne od te dvije opcije otišlo u likvidaciju.
Zato sada imaš d.o.o.-e koji ti na kamatu (polu-nezakonito) uračunavaju i PDV i dodaju još par troškova učlanjenja, članarine, vođenja računa itd...
Kamate su efektivne 30-40%, a ima i "firmica" koje idu i do sjajnih 80%...

Moći će tako raditi još 6 mjeseci, jer prema Zakonu o potrošačkom kreditiranju neće moći prešućivati EKS i UKUPAN TROŠAK kredita.

E, sad kad to znaš, znaš koja ćeš pitanja postaviti kada TAMO odeš, jer ovisi o tome koliko dižeš, na koji rok itd...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:19   #3
Hvala za odgovor, ali taj dio sam i sam znao. Zanimalo bi me konkretno:
50000 kuna kredita na 6 godina.
Koliko dobijem na ruke, kolika je rata i što ako za godinu dana želim zatvoriti kredit? Ili ako je netko dizao kod njih da napiše svoj slučaj pa ću si ja preračunati...
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:49   #4
nakon svega što je Lucas napisao, ti još uvijek razmišljaš o kreditu kod njih (?)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 14:37   #5
ja znam da covjek moze biti ocajan iz vlastitog iskustva al ici kod lihvara koji ce ti oderat kozu ma koliko mi tesko bilo to mi nikad nije bila opcija, jer uci u to ko da ides bar za mene u smrt,jer s takvim nikad ne znas na cem si, pogotovo ne b isla k b uopce isla, ne bi isla na tak visok iznos jer to ce bit jako tesk vratiti
i da hoces ranije vratit cula sam price da nisu to davali itd sam da ti mogu nabijat kamate koje su drakonski visoke
ne znam dal radis il sl, trebao bi jer kak bi inace i to vracao,al kaj zaista nema druge opcije???
koje su od tih garancije da ces i ti vracat novce
i ak nisam nepristojna za sto ti tocno treba? dal to zaista sad moras uzet?
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 14:42   #6
Ma jasno je meni da su oni nepovoljni.. Ali zato sam postavio pitanje da procijenim koliko.... Važem dali kod njih ili da tražim sudužnika pa u neku banku gdje je povoljnije.... Zato mi treba konkretan primjer od nekoga tko je kod njih dizao kredit....
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 14:49   #7
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ja znam da covjek moze biti ocajan iz vlastitog iskustva al ici kod lihvara koji ce ti oderat kozu ma koliko mi tesko bilo to mi nikad nije bila opcija, jer uci u to ko da ides bar za mene u smrt,jer s takvim nikad ne znas na cem si, pogotovo ne b isla k b uopce isla, ne bi isla na tak visok iznos jer to ce bit jako tesk vratiti
i da hoces ranije vratit cula sam price da nisu to davali itd sam da ti mogu nabijat kamate koje su drakonski visoke
ne znam dal radis il sl, trebao bi jer kak bi inace i to vracao,al kaj zaista nema druge opcije???
koje su od tih garancije da ces i ti vracat novce
i ak nisam nepristojna za sto ti tocno treba? dal to zaista sad moras uzet?
Ma sjesti ce mi na placu i sigurno je da cu vracati...
I krenimo od toga da ču im redovno plačati... A baš me ovo zanima što ako ću želiti prijevremeno zatvoriti kod njih kredit. Oni kažu da plačam kamate samo za rok koji sam koristio krediti. To mi se čini OK, ali zanimaju me i primjeri iz iskustva jer znam da uvijek postoji onaj ALI.. i sitne stvari u ugovoru... I koliko dobiješ na ruke od iznosa kredita koji potpišeš? Naime, koliko uzmu za trošak obrade i ostale stvari?
Nisam bio lijen i kontaktirao sam ja njih i čuo što oni kažu, ali želio bih čuti i nekoga tko je kod njih dizao da vidim dali je sve tako kako kažu.
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:56   #8
Quote:
darko123 kaže: Pogledaj post
Ma sjesti ce mi na placu i sigurno je da cu vracati...
I krenimo od toga da ču im redovno plačati... A baš me ovo zanima što ako ću želiti prijevremeno zatvoriti kod njih kredit.
Doći će dečki u trenerkama i popit će s tobom sok ili kavu .
__________________
Well, you should’ve called. I wouldn’t have answered, but you coulda left a message, which I would’ve quickly erased.
mahniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:32   #9
Ljudi, sve je u redu s tim i takvim kreditima. I sa tom i sličnim firmama.
Samo novac ne košta isto svim ljudima. Neki su u situaciji da moraju uzeti novac pod izrazito nepovoljnim uvjetima i tu ostali komentari i filozofije nisu potrebne.

A ono što JE činjenica, a to je da sam se ja potrudio objasniti što napraviti, ali ne- on bi da se baš javi netko tko je digao iznos kakav bi on i na preiod kakav bi on.

A ja ti mogu prepričati iskustva ljudi koji su poslije njih dolazili kod nas dići kredit u nekoj od banaka, kako bi zatvorili taj kredit, ali to opet ne bi opisivalo tvoj slučaj.
Zato se mora podići guza i otići na Kvatrić ili gdje se već nalaze...

Ili čekati baš da neleti na ovu temu neko od njihovih klijenata...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:04   #10
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Kamate su efektivne 30-40%, a ima i "firmica" koje idu i do sjajnih 80%...
Govorimo li o godišnjoj kamati??

Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Ljudi, sve je u redu s tim i takvim kreditima. I sa tom i sličnim firmama.
Samo novac ne košta isto svim ljudima. Neki su u situaciji da moraju uzeti novac pod izrazito nepovoljnim uvjetima i tu ostali komentari i filozofije nisu potrebne.
Sa ovime se slažem.

Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Zato se mora podići guza i otići na Kvatrić ili gdje se već nalaze...
Što se tiče drugog dijela normalno je da sam ih zvao i bio tamo.... Samo sam želio da mi netko kaže iskustva tko je realizirao kod njih kredit... Jer uvijek mogu postojati sitne cake u ugovoru.. Naknadni troškovi koje su prešutili ili slične stvari... Čisto da nebi digao kredit, pa imao neugodna iskustva recimo..a poslije bi mi netko tu rekao pa što nisi pitao, .. pa to svi znaju...
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:51   #11
moram priznat da nikad nisam cula za njih i bas me zanima gdje si ti njih nasao
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 21:50   #12
Quote:
darko123 kaže: Pogledaj post
Naknadni troškovi koje su prešutili ili slične stvari... Čisto da nebi digao kredit, pa imao neugodna iskustva recimo..a poslije bi mi netko tu rekao pa što nisi pitao, .. pa to svi znaju...
Nemoj misliti da ja nešto tebe napadam, nego ja ću ti rado napisati nešto iz domene i djelokruga partnera s kojima mi surađujemo, a Alfa Modus to nije.
Čuo sam neke stvari, toliko da sam napisao to što sam napisao, ali detalje iz ugovora ne znam, makar me zanimaju.
E sad, ja mogu doznati te detalje, otpriike jednako lako kao i ti, ali bi bilo fer kad si to sve pokrenuo da probaš dobiti prijedlog ugovora o kreditu ili nešto najbliže tome, pa da podijeliš ovdje s nama. Barem ovaj dio o svim (skrivenim) troškovima.
Sumnjam da će biti lako, ali to je jedna od stvari koje će vjerovnici (to su SVI koji daju kredite) po zakonu MORATI davati na uvid i to u detalje od 1.1.2011.

Pozdrav.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:01   #13
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
moram priznat da nikad nisam cula za njih i bas me zanima gdje si ti njih nasao
Zašto bi ti znala za njih? Za njih čuješ tek kad ideš čitati dio oglasnika gdje su krediti, ili uzmeš letak sa brisača, u tramvaju i slično...
Nisi čula ni za moju firmu, jer nemamo novca za masovni marketing, a ne želimo se reklamirati na taj način...

Njihova niša su ljudi u dugovima, koji ne mogu riješiti situaciju u banci, pa traže rješenja na spomenuti način.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:26   #14
ah ljudi s oglasa, ja sam mislila da to nekaj legalo,kaj ima svoj ured i sl kak spada
kaj ces ja morala pitat
nadam se da ces sve rijesit na najbolji moguci nacin, al ne hsvacam ak radim zakaj ti tvoja banka ne da kredit, kaj si kod njih zaduzen il
iako znam da sad dobit kredit negdje nije lako
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 15:01   #15
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ah ljudi s oglasa, ja sam mislila da to nekaj legalo,kaj ima svoj ured i sl kak spada
?? Pa legalno je...
Ljudi imaju firmu i daju legalno kredite...
To što su uvjeti kakvi jesu, to je drugo pitanje.
Pročitaj moj odgovor 2-3 posta iznad.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 13:43   #16
sretno sa svime na kraju krajeva, znam da je legalno, ja to zovem legalnom kradom opcenito,al kad covjek nema druge nema druge
pratiti cu ovu temu i vidjet kak se to tvoje odvija
steta sto se jos niko nije javio ko je s njima suradivao
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 14:57   #17
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
sretno sa svime na kraju krajeva, znam da je legalno, ja to zovem legalnom kradom opcenito,al kad covjek nema druge nema druge
pratiti cu ovu temu i vidjet kak se to tvoje odvija
steta sto se jos niko nije javio ko je s njima suradivao
Odustao sam od njih. Hvala svima na odgovorima i trudu.
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:52   #18
Quote:
darko123 kaže: Pogledaj post
Odustao sam od njih. Hvala svima na odgovorima i trudu.
Nešto si dodatno doznao, pa zato, ili zbog otprije poznatih parametara?
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:38   #19
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Nešto si dodatno doznao, pa zato, ili zbog otprije poznatih parametara?
Pa nije ništa novo.. Nego visoka kamata i negativan image od CH od kojeg su nastali.... Mislim, ne gori mi nego sam u nekim kombinacijama pa dok nesto ne zatvorim. A koliko sam vidio ima i povoljnih od njih ali manje iznose daju....... Malo cu se strpiti i pogledati možda postoji i bolja kombinacija...
darko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 02:23   #20
Talking

... ništa gori od banaka (u kojima ljudi dižu kredite a nikada ne zbroje da vraćaju redovito 70-80% na glavnicu koju su potpisali, iliti izračun: rata x mjeseci otplate, pa ti vidi / klasičan primjer - dižeš 100.000, u isplati dobivaš 75.000 - kad se oduzmu svi "troškovi" banke, depoziti, riziko police, štednje, interkalarne kamate itd... - otplaćuješ 190.000
isti primjer je alfa modus, ali u manjim iznosima glavnice (dižeš 35.000, van dobiš 30.000, vraćaš oko 57.000)
Sarbajit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.