Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 20:16   #21
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


krivo.
mi (pravi vjernici ) smo išli u crkvu - u socijalizmu.
tada je bila najbliža Svevišnjem i svom poslanju na Zemlji.
sada se molimo samo, u vlastitoj tišini.
Da su "pravi" vjernici ikad ušli u Crkvu definitivno bi pao zvonik..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:36   #22
Quote:
rezofen kaže: Pogledaj post
Ne samo da smije nego i mora. Tko je to još vidio da crkva nešto ne smije.

Dobro baš mi nije jasno što se pod terminom crkva podrazumijeva. Dal se govori o crkvi na Markovom trgu ili onoj civilnoj crkvi blizu nje. Ili je možda neka druga, da nije možda đamija. Vrag bi ga znao.

Jer ruku na srce svi znamo koji je najstariji zanat na svijetu.

Ne, ne nije to onaj prosti na koji ste odmah pomislili.

Najstariji zanat na svijetu nedvojbeno je crkveni poziv, a iz njega su se svi ostali zanati razvili pa i taj na koji mislite.

Normalno da crkveni zanatlije imaju jako dugačkoga iskustva u svim područjima, pa su odavno zaključili da im je puno bolje da se bave politikom nego da se politika bavi njima.
Nakon 45 godina banditske "brige" im nije bilo teško to "zaključiti" !! I tko god otvoreno priziva povratak "crvenilu" je definitivno neprijatelj Crkve, a vraga si slobodno pitajte on je "pokrovitelj" ateista iako oni to još ne priznaju...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:20   #23
Pa čak i da javno podrži točno određenu stranku-ima pravo.
Na vjernicima je izbor.
Nitko ih ne tjera.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 00:47   #24
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Crkva kao i svi, ima pravo pozivati svoje članove glasovati kako nalažu crkveni propisi.
Ne, ona nema pravo. Izuzetak je Ivan Grubišić
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 01:12   #25
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Pa čak i da javno podrži točno određenu stranku-ima pravo.
Na vjernicima je izbor.
Nitko ih ne tjera.
Slažem se u potpunosti. Ja sam ateist inače. Ateiste i agnostike ionako briga što govori Crkva, skidam kapu par svećenika koje vrijedi poslušati i u širim krugovima od njihovog stada. Jedino što može Crkva je nanijeti sebi štetu i prouzrokavati ogorčenost vjernika zbog takvih postupaka. Odvojenost vjere i države tiče se struktura dviju organizacija kao i slobode svake religije i slobode od religije za one koji to žele, a ne aposlutnu političku apstinenciju svećenika.

Koliko vidim službeno Crkva ne iznosi nikakve definitivne zaključke koji se ne bi mogli dvojako tumačiti. Gledao sam neki dan Riječ i život i onaj svećenik je sve u redu rekao i bio je korektan... puno češće posezanje dolazi iz politike ka vjeri u predizborno vrijeme čega bi se Crkva trebala čuvati da se ne kompromitira dugoročno u očima svojih sljedbenika zbog kratkoročnih ciljeva.

Iako mislim da su one izjave HBK povodom izbora suvišne, ukoliko propovijedaju neke stavove trebali bi ih propovijedati dobro cijele i svake godine, ovakvi istupi pred izbore odaju samo da Crkva ili ne vjeruje vjernicima i ima loše mišljenje o njima ili pak misli da sama ne radi dovoljno dobar posao ostatak vremena.
Čarapaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 09:37   #26
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
To nije realnost nego tvoja uzaludna želja..
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Nakon 45 godina banditske "brige" im nije bilo teško to "zaključiti" !! I tko god otvoreno priziva povratak "crvenilu" je definitivno neprijatelj Crkve, a vraga si slobodno pitajte on je "pokrovitelj" ateista iako oni to još ne priznaju...
Hahaha, u krivom si podforumu.

Katolika, pravih, je ekstremno malo... I ateisti nisu nikakvi pobornici vraga, niti to što govoriš ima smisla. A da si i sam vjernik, znao bi da pričaš gluposti. Sad idi dalje brij o crvenima i opasnosti i glupostima.

Ja osobno smatram da se ove godine i nije crkva previše koristila.
cloudconnected6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:39   #27
crkva se uvijek miješala i davala mišljenje ali ovdje govorimo o korištenju crkvenih prostora da bi jedna politička opcija predstavila svoj program...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 03:22   #28
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
a vraga si slobodno pitajte on je "pokrovitelj" ateista iako oni to još ne priznaju...
vrag je umobolesna fetiš-fantazija vas vjernika kojom stigmatizirate sve one koji ne misle kao i vi u bilo koje smislu Crkva je oduvijek bila najveći zagovaratelj jednoumlja zato im je i Partija toliko bila mrska jer su konačno nakon dugo vremena u povijesti naišli na sebi ravne
Čarapaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 06:43   #29
Quote:
Čarapaš kaže: Pogledaj post
Crkva je oduvijek bila najveći zagovaratelj jednoumlja zato im je i Partija toliko bila mrska jer su konačno nakon dugo vremena u povijesti naišli na sebi ravne
Valjda i ona živi i funkcionira u demokraciji, ili ...?

Partija joj je mrska jer joj je likvidirala preko 600 svećenika, redovnika, redovnica, bogoslova a o broju vjernuka se ne treba ni razgovarati - poslije svibnja 1945. god. Nas su učili da je tada rat završio - kako za koga?
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 07:29   #30
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
crkva se uvijek miješala i davala mišljenje ali ovdje govorimo o korištenju crkvenih prostora da bi jedna politička opcija predstavila svoj program...
Sam naslov teme upućuje na to, a mladi stranački aktivisti čuju od starijih i još
pročitaju svašta u novinama, fejsu i na portalima, pa nadodaju i nešto sami pa
ispadne da se u crkvama peku volovi i mitinguje.

Što se tiče agitiranja, ja u dvadeset godina slobodnih izbora nikad nisam čuo da se
otvoreno imenuje neka stranka, a ove godine sam siguran da se ne cilja ni na koga
već se izbori ističu kao građanska i vjernička dužnost, jer je poslanje svakog vjernika
da djeluje, a ne da se žali kako ništa ne valja, kako je to kod nas uobičajeno i
kod tzv. ateista i tzv. vjernika.
I to djelovati u svakom pogledu i ne samo za sebe nego i za zajednicu i za svoju zemlju,
pa i prosvjedima, štrajkovima i demonstracijama ako treba.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 07:55   #31
a je se diže prašina za crkvom...
a isusati kao da bi kukurikavci došli na vlast da crkva ima takav utjecaj na narod kao što se podmeće ovdje...
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 07:28   #32
Thumbs down

Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
a je se diže prašina za crkvom...
a isusati kao da bi kukurikavci došli na vlast da crkva ima takav utjecaj na narod kao što se podmeće ovdje...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/gong-krsi-se-izborna-sutnja-na-istoku-hrvatske-svecenik-na-misi-agitirao-za-stranke/586410.aspx
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 11:00   #33
Quote:
Čarapaš kaže: Pogledaj post
vrag je umobolesna fetiš-fantazija vas vjernika kojom stigmatizirate sve one koji ne misle kao i vi u bilo koje smislu Crkva je oduvijek bila najveći zagovaratelj jednoumlja zato im je i Partija toliko bila mrska jer su konačno nakon dugo vremena u povijesti naišli na sebi ravne
Nije problem mišljenje nevjernika već vaša bolesna želja da vi diktirate i "kreirate" što bi Crkva smjela i trebala govoriti !
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 11:05   #34
Zanimljivo da nisu registrirali reklamiranje kukurikavaca od Šprajca & company koji su na skici Sabora sva mjesta prikazali ne neutralnom i "praznom" bijelom bojom,već su sve "prazne" klupe u crvenoj boji ?!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:51   #35
Paralelni kanal Jutarnjem, Novoj TV, RTL-u i inim "neovisnim" medijima. Inače nisam previše pratila dosadašnji tijek kampanje, ali današnja izvještavanja navedenih medija su... malo je reći prozirna

Jer, izborna šutnja vrijedi samo za političare
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:40   #36
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da nisu registrirali reklamiranje kukurikavaca od Šprajca & company koji su na skici Sabora sva mjesta prikazali ne neutralnom i "praznom" bijelom bojom,već su sve "prazne" klupe u crvenoj boji ?!
Hm, da mi je znat koja je ovo boja fotelja
http://www.novilist.hr/var/novilist/...n_ca_large.jpg

BTW grafike rade neki potpuno nebitni ljudi i koje će boje biti stolci na grafikama nije nikakva odluka uredništva i slično, nego montažera, odnosno oblikovatelja slike. Zlo mi je od ovih preseravanja bez ikakvog smisla.
cloudconnected6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 14:48   #37
Toliko o sekularnoj državi... Crkva se koristi za predizborne skupove... A ako nemaš križ nad glavom u uredu, doći će ti Hrvatina i kvocati.
ddoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 14:57   #38
Quote:
cloudconnected6 kaže: Pogledaj post
Hm, da mi je znat koja je ovo boja fotelja
http://www.novilist.hr/var/novilist/...n_ca_large.jpg

BTW grafike rade neki potpuno nebitni ljudi i koje će boje biti stolci na grafikama nije nikakva odluka uredništva i slično, nego montažera, odnosno oblikovatelja slike. Zlo mi je od ovih preseravanja bez ikakvog smisla.
Nije bila prikazana SLIKA sabornice već skica na kojoj su svi kvadratići bili crveni !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 07:03   #39
Pa tko bira ovdje moderatore? Tko god kaze svoje misljenje i to objektivno, dobije nekakav karton. Ovaj sajt je rupa samo takva.
Faust_Paladin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.