Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2011., 15:59   #241
Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
ajde se ti ljepo izjasni umjesto što se skrivaš iza odluka političkog tribunala ICTY-a.
Da li je postojala paralelna zločinačka namjera u OlujI?
Da li je postojala bitna s kanadskim vojnicima u Medaku?
Da li su Gotovina i Markač krivi?
Ono da se ne natežemo više i ne skrivamo iza floskula, baš me zanima tvoj stav. Ja tvrdim da si ti jugoslavnečina a sad me ti razuvjeri svojim odgovorima
U Oluji nije, iako je jedan od rezultata (bježanje Srba) bio neostvarena želja dijela vodstva u to vrijeme, samo što nitko nije želio izvršiti namjerno etničko čišćenje. Nikoga ne bi trebalo iznenaditi da su Šušak i Tuđman željeli Hrvatsku sa što manje Srba, pogotovo pobunjenih. S jedne strane razumljivo, s druge malo zeznuto u očima međunarodne javnosti.

Ne znam o tome puno, no pretpostavljam da ako je i bilo nekakve izmjene vatre da je bila friendly, odnosno posljedica nesporazuma.

Ovisi za što. Rekao bi za svim zapovjednicima nad glavom visi zapovjedna odgovornost, pošto je većina zločina s naše strane procesuirana tek 10ak godina nakon rata, a i danas još traje dosta suđenja. Zapovjedna odgovornost je institut koji na prvi pogled izgleda glupo, jer je neizbježan "zločin" u bilo kojem ratu, ali kad se zagrebe dublje, jasno je da ima itekakve temelje u pravu i običajima rata i zapravo se ne radi o krivnji za pojedinačne zločine podređenih, već za prešutno odobravanje nereagiranjem. S te strane, Markač je u puno nepovoljnijoj poziciji, jer je Gotovina često naglašavao da se zločini trebaju izbjeći pod svaku cijenu. O udruženom zločinačkom pothvatu i prekomjernom granatiranju nema govora, to bi moralo pasti po žalbi obavezno.

I nisam točno siguran kako bi ja to točno trebao biti jugoslavenčina, kad sam rođen malo prekasno da bi se sjećao detalja života i politike u Jugoslaviji, sasvim dovoljno poznajem povijest da znam što je bila Jugoslavija, moji su u Jugi bili siromašni proleteri i niš posebno dobro iz nje nisu izvukli, a ja sam po političkom uvjerenju snažan demokrat i socijal-liberal, bliži centru nego krajnjoj ljevici...

Stvar je u tome da organski ne podnosim netočne interpretacije stvari koje razumijem i poznajem, pa ih pokušavam maksimalno korigirati.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 15.12.2011., 20:55   #242
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
U Oluji nije, iako je jedan od rezultata (bježanje Srba) bio neostvarena želja dijela vodstva u to vrijeme, samo što nitko nije želio izvršiti namjerno etničko čišćenje.
Great, sad imamo slucajno etnicko ciscenje.
Hebiga, omaklo nam se.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Nikoga ne bi trebalo iznenaditi da su Šušak i Tuđman željeli Hrvatsku sa što manje Srba, pogotovo pobunjenih. S jedne strane razumljivo, s druge malo zeznuto u očima međunarodne javnosti.
Tko nije zelio odlazak odmetnutih "Krajisnika" tih ratnih godina.
Koji ce mi kiki divljaci s teskim naoruzanjem.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ne znam o tome puno, no pretpostavljam da ako je i bilo nekakve izmjene vatre da je bila friendly, odnosno posljedica nesporazuma.
Nadam se da sam te krivo razumio
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ovisi za što. Rekao bi za svim zapovjednicima nad glavom visi zapovjedna odgovornost, pošto je većina zločina s naše strane procesuirana tek 10ak godina nakon rata, a i danas još traje dosta suđenja.
Jednostavno lazes kada kazes da vecina zlocina se nije kaznjavala, nego tek 10ak godina nakon rata!

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapovjedna odgovornost je institut koji na prvi pogled izgleda glupo, jer je neizbježan "zločin" u bilo kojem ratu, ali kad se zagrebe dublje, jasno je da ima itekakve temelje u pravu i običajima rata i zapravo se ne radi o krivnji za pojedinačne zločine podređenih, već za prešutno odobravanje nereagiranjem. S te strane, Markač je u puno nepovoljnijoj poziciji, jer je Gotovina često naglašavao da se zločini trebaju izbjeći pod svaku cijenu. O udruženom zločinačkom pothvatu i prekomjernom granatiranju nema govora, to bi moralo pasti po žalbi obavezno.
Na svaki pogled izgleda glupo!
Jer ti kazes da je general koji je uvijek upozoravao svoju vojsku da se ponasa kako dolici profesionalnoj vojsci kriv za presutno odobravanje zlocina
I to onih zlocina koje se treba izbjegavat pod svaku cijenu?

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
I nisam točno siguran kako bi ja to točno trebao biti jugoslavenčina, kad sam rođen malo prekasno da bi se sjećao detalja života i politike u Jugoslaviji, sasvim dovoljno poznajem povijest da znam što je bila Jugoslavija, moji su u Jugi bili siromašni proleteri i niš posebno dobro iz nje nisu izvukli, a ja sam po političkom uvjerenju snažan demokrat i socijal-liberal, bliži centru nego krajnjoj ljevici...
Danas je Jugoslavencina stanje duha, a ne drzavljanstvo.


Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da organski ne podnosim netočne interpretacije stvari koje razumijem i poznajem, pa ih pokušavam maksimalno korigirati.
Ti
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 15.12.2011., 21:12   #243
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Great, sad imamo slucajno etnicko ciscenje.
Hebiga, omaklo nam se.
To nije bilo etničko čišćenje, ni slučajno ni namjerno, već planirani odlazak. To što je rezultiralo sa etnički očišćenim teritorijem je bila "sretna" okolnost, a razlog zašto se RH svojski trudi obnoviti srpske kuće i retrogradno omogućiti otkup po uvjetima s početka devedesetih je baš da ne ispadne kako cementira zatečeno stanje, pošto bi to onda moglo pobuditi sumnju u događaje iz 1995. kod međunarodne javnosti. Etničko čišćenje je i onemogućavanje povratka, znaš...


Quote:
Tko nije zelio odlazak odmetnutih "Krajisnika" tih ratnih godina.
Koji ce mi kiki divljaci s teskim naoruzanjem.
Pogledaj raniji odgovor.


Quote:
Jednostavno lazes kada kazes da vecina zlocina se nije kaznjavala, nego tek 10ak godina nakon rata!
Ne lažem, jer pratim što se događa, znam statistike i član obitelji mi radi sa sutkinjom za ratne zločine na Županijskom sudu u Sisku, stoga sam, vjeruj mi, upućeniji od tebe. A i studirao sam pravo, ak što pomaže...


Quote:
Na svaki pogled izgleda glupo!
Jer ti kazes da je general koji je uvijek upozoravao svoju vojsku da se ponasa kako dolici profesionalnoj vojsci kriv za presutno odobravanje zlocina
I to onih zlocina koje se treba izbjegavat pod svaku cijenu?
Nije toliko bitno što je govorio nego kako je djelovao ili nije djelovao.


Quote:
Danas je Jugoslavencina stanje duha, a ne drzavljanstvo.
A nego što bi bilo, kad kao državljanstvo ne postoji odkad je ostatak Jugoslavije preimenovan u Srbija i Crna Gora? Potpuno mi je jasno na što si mislio i moj odgovor i dalje stoji...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 16.12.2011., 01:56   #244
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ti trebaš na tečaj čitanja s razumijevanjem. Nemoguće je biti kriv za djelo koje nije opisano zakonom, ugovorom ili konvencijom UNa, a u optužnici su navedena kaznena djela, a ne uvježbavanje vojske.
Ti si stravno uporan i dosadan, iako sam te već nekoliko puta uhvatio u laži ti i dalje trkeljaš gluposti.




Quote:
Tko kaže da se ne smatra nadležnim? Stvar je u opsegu djela. Svi pojedinačni i sporadični ratni zločini su prepušteni domaćem pravosuđu, Haag je tu za etničko čišćenje, genocid, zapovjednu odgovornost za planirane vojne akcije i sl.
Eto, sad si i sam rekao, pa što je ono što se dogodilo u Oluji nego pojedninačni i sporadični zločini? Nije vrag da i ti misliš da je ono što bi trebalo biti suđenje Tuđmanu za varbelni delikt nekakv dokaz da je cijela država zločinačka?


Quote:
Pričaš gluposti. Građanski rat u Sudanu je isto unutarnja svar. Ubojstva prosvjednika u Libiji i građanski rat koji je uslijedio su isto unutarnja stvar. Za sve to je ICC nadležan, jer sud ne sudi o teritoriju gdje se vodi sukob nego o RATNIM ZLOČINIMA i KRŠENJU MEĐUNARODNOG HUMANITARNOG PRAVA, tko god ih, gdje god i pod kojim god uvjetima počinio.
Dakle, vrijedi za Sudan, ali ne vrijedi za bivšu SFRJ, jer na haškom sudu, za nijedno kazneno djelo RATNOG ZLOČINA i KRŠENJA MEĐUNARODNOG HUMANITARNOG PRAVA, koje se dogodilo u Hrvatskoj do 8. 10. 1991. nije procesuirano. Zašto? Ovo je već stoti put da ti i tvoj pandan kapetan nećete odgovoriti na to pitanje. Ili možda smatraš da do tada velikosrbi i JNA nisu počinili nijedan zločin? Ajde smislite neku laž pa se uvalite još dublje.

Quote:
Drugo, Haag je dio hrvatskog pravosuđa, pa optužnica ne može biti formalno protiv Ustava. U optužnici pak ne piše da je Oluja bila nelegitimna, već da je paralelno postojala zločinačka namjera, a razlika je ogromna.
Ti opet kenjaš o pravu kao i kad si rekao da ovo nije presuda protiv Oluje i protiv Hrvatske. A kao člannovi zločinačke skupine navedeni su predsjednik države, cijela Vlada, čitav HV, čitav MUP razni državni i lokalni dužnosnici, te svi ostali, poznati i nepoznati. Sad ti meni reci, kad odbiješ ove iz zločinačkg plana, tko još ostaje uz Hrvatske, i što je to uopće država, u ovom slučaju Hrvatska? Ako nije cijela operacija zločin, tko je to iz te operacije a da nije prikazan kao član zločinačke skupine?
Reci ti meni, jesu li Siniša Rimac, Igor Mikola, Munib Suljić i Miro Bajramović = hrvatska država? Ako nisu, zašto je onda hrvatska država morala isplatiti odštetu obitelji Zec. I reci mi, kad na marginama nekog europskog tijela, ili neke strane države, dužnosnici spominju Oluju, a nakon ovakve presude, govore li oni da su neki pojedinci činili zločine ili da je operacija zločinačka? Kad su krenule interpretacije o tome da da je to tako, prvi se javio Serge Bramertz i rekao da to nije točno. A valjda je on ipak malo jači pravnik od tebe. Ali tu nije ni bitno pravo, bitna je politika, a političke implikacije jedne ovakve presude su nešto što tvoj plitki mozak teško može dokučiti.




Quote:
Ustav RH je pravno iznad svega (osim konvencija UNa), otkrio si toplu vodu. I ne znam gdje je tko tvrdio da Haag nije dio pravnog poretka RH, kad je - od 1996.
Mnoogo su jake te konvencije UN-a, Vidjeli smo to kad je Hrvatska najprije htjela proglasiti gospodarski pojas a odmah iza toga i skraćenu verziju odnosno ZERP, tad smo vidjeli što se dogodilo, i kakva je snaga tih konvencija, po kojima je Hrvatska imala pravo osloboditi gospodarski pojas. Zar tu smijuriju od organizacije, taj UN, kojeg nitko živ ne šljivi ni dva posto netko više shvaća ozbiljno, Najbolji je bio upis jednog Engleza na you tube koji je rekao nakon objave presude nešto ovako: Hrvatsi što se brinete, pa to je sud UN-a a ta organizacija je obična kanta za nabijanje koju nitko ne uzima za ozbiljno. A kad si već prije spomenuo Sudan, to je također država koja je podjeljena, a bolje bi ti bilo da si spomenuo Ruandu, i kako su vladajući Tutsi tom haškom sudu lagano dali košaricu kad je Del Ponte htjela s njima učiniti isto što i ovdje, staviti genocidne Hute i žrtve Tutsije u istu ravan, kao što je ovdje htjela genocidne Srbe i žrtve Hrvate staviti u istu ravan, i uspjela, upravo zahvaljujući beskičmenoj politici koja je počela usvajenjem deklaracije kojom je predana ovlast Hagu nad Olujom.



Quote:
Nije, ali su mu bome zaplijenili imovinu, prisluškivali obitelj i napadali odvjetnike. Gdje su onda bilo Čondić i berači kestena?
Nije HDZ bio toliko žvelt oduzimati mu imovinu. Imovinu mu je počela uzimati Račanova Vlada, ali za to nije kriv Račan, nego Mesić.
Evo primjer. Carla Del Ponte je rekla da mu se odmrzne imovina, ali ju je Račan odjebao, i nastavio Gotovini davati njegovu zasluženu mirovinu. Tad na scenu stupa Mesić i to cinka Del Pontici, a ova odmah ovima iz EU, i tu prvi skaču Englezi, pa malo oni pa malo preko svojih satelita Šveđana i Nizozemaca i Račan je morao obustaviti isplatu mirovine. Za to ne krivim Račana ni malo. Ista stvar je bila sa Sanaderom, kad je Carla zatražila da se proširi blokada imovine na čitavu obitelj, što je jedna mjera u fašističkoj maniri, jer čak ako pojedinac, odnosno Ante Gotovina u tom trenutku i jest izvan zakona, zašto bi zbog toga morala patiti njihova obitelj? I zato je Sanader nastavio isplaćivati mirovinu Dunji Gotovini, jer Haag to nije mogao znati, isplaćuje li se to ili ne. Ali tu je Mesić koji je opet cinkao, ovaj put Sanadera da nastavlja s isplatom mirovine Gotovininoj ženi, i opet se sve dalje odigralo po istom scenariju, I sad bi zbog toga trebali biti krivi Račan i Sanader jer oni jedini imaju ovlasti skinuti mirovinu. A nije nego je kriv Mesić.
Link kako je Mesić nasapunao dasku Račanu., ovo drugo mi se sad ne da tražiti.



Quote:
Imam ja pojma o jako puno toga. Mrčela je inače bio pretendent na poziciju na vrhovnom sudu i prije suđenja Norcu, jer se radi o jednom od najboljih hrvatskih sudaca sa nevjerojatno malim brojem vraćenih predmeta po žalbi. Neću komentirati ostatak ovog paranoičnog ispada, jer je crno na bijelo da je Norac kriv, čemu je posvjedočio i dio njegovih podređenih i nadređenih, pravomoćna presuda postoji, a već je i odležao.
Nijednog vjerodostojnog svjedoka protiv Norca nije bilo, isto kao ni protiv Glavaša koji je također osuđen u montiranom političkom procesu. I u tom procesu Glavašu u presudi se spominje datum 8. 10. A to je ta politika koju je donijela deklaracija iz 2000. godine, jer je najmanje što je Hrvatska mogla dobiti s time da se sudi i njima za sve ono do 8. 10. 1991. Ovako su se samo dale ovlasti Srbima da dižu ove optužnice, među kojima su i one za oružanu pobunu protiv SFRJ, i to zato jer je to unutarnja stvar SFRJ, unutarnji sukob za koje je nadležno domicilno pravo. A pošto Srbi smatraju da su oni nasljednici SFRJ, sad imamo situaciju da žrtve srbijanskih konc-logora moraju odgovarati pred srpskim isljednicima s Josipović koji je sve zakuhao to i podržava. Usput, imamo i prijetnju koja se ostvaruje, a zanimljivo da je ta prijetnja stigla isti dan kad je Glavaš na svojoj stranici http://www.branimirglavas.com/ objavio tu srbijansku optužnicu protiv sebe, Šeksa i jooš 42 branitelja. Pošto je odluka o puštanju Abdića u rukama pravosuđa, a donesena je u skladu s ovom Josipovićevom prijetnjom, hočeš li mi i dalje tupiti kako Josipović nema utjecaja na odluke pravosuđa

Quote:
Tu tezu da u obrambenom ratu i legalnim akcijama ne mogu biti počinjeni zločini i da zapovjedna odgovornost ne postoji možeš nekom drugom prodavat...
Ja to nikad u životu nisam rekao, to samo ti i takvi kao što si ti tvrdite da Boljkovac nije mogao počiniti zločin u pravednoj antifašističkoj borbi.


Lapsus scribere.
Quote:
Btw., na stranu post zbog kojeg ću te prijaviti i bezočni ad hominem, ali svi muški članovi porodice (i neki ženski) od najuže obitelji do polu-stričeva i ujaka, su mi hrvatski branitelji i dragovoljici, neki su i poginuli, ja sam po nacionalnosti Hrvat i djetinjstvo sam proveo 1 km od prve crte.
I ja i ti znamo da je ovo obična laž.
Quote:
Samo, za razliku od tebe, meni moja obiteljska povijest i nacionalnost nisu jedini smisao postojanja, ne uzdižem ih iznad svega (pa i zdravog razuma) i jako dobro poznajem pravo i pravni sustav.
ma ti si običan antihrvatski nastrojen debil koji nema pojma o pravu, a o politici nema pojma o pojmu.
TheCNK is offline  
Received Infraction
Old 16.12.2011., 02:03   #245
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
"Identificirati, locirati, uhititi i transferirati."
Vlado the Brokula

Da... SDP i HNS su definitivno protiv Gotovine.
A kad je to rekao, i je li to sve što je rekao? Kako je izgledala ta presica? Došli novinari, došao Šeks, oni ga nisu ništa pitalil on rekao četiri riječi i otišao? Gdje je Šeks dao tu izjavu, kojeg datuma i kojim povodom? Je li nešto rekao prije toga i je li nešto rekao poslije toga? Tko je sazvao i vodio tijelo koje je donijelo takvu odluku, i u kojim okolnostima se to dogodilo.
I da, SDP i HNS su protiv Gotovine, jer su na gradskom vijeću glasali protiv prijedloga građana grada Zadra koji su Gotovinu izabrali preko ankete koju je proveo portal Z-net. Gradsko poglavarstvo je to pretočilo u prijedlog, i da su HNS i SDP digli ruke za to nikakva frke ne bi bilo, a ne bi bilo ni ovog topica. Ovako, SDP i HNS su bili jedini koji su ispolitizirali tu temu, i pobrali jeftine političke bodove uglavnom od nepismenih ljudi koji se nisu informirali o ovome.
A tvrdnja kojom su išli SDP i HNS da to Gotovini može štetiti je tek teška glupost u rangu one kad je Josipović rekao da koncert klape Sveti Juraj može štetiti. Pitaj Pizva, on ti je pravnik nek ti kaže gdje se to točno u presudi protiv Gotovine navodi da je Gotovina kriv zato što je klapa Sveti Juraj pjevala ne nekom koncertu?
TheCNK is offline  
Old 16.12.2011., 02:16   #246
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da organski ne podnosim netočne interpretacije stvari koje razumijem i poznajem, pa ih pokušavam maksimalno korigirati.
pa kad je tako, i kad si ti etičan, zašto lažeš? Zašto si lagao da Račanova vlada nije nikoga izručila kad je izručila Ademija? Ti onda povlačiš priču da je sam otišao.
Zato opet link:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010710/novosti.htm
Quote:
IVICA RAČAN, HRVATSKI PREMIJER, O TEŽINI ODLUKE O IZRUČENJU HAAGU:
To je odluka o izručenju koja se odnosila na Gotovinu i Ademija. Dakle, Ademi je izručen.
Govoriš da je Bobetka od optužnice spasilo mišljenje Ustavnog suda, Da ti išta znaš o pravu zbao bi da mišljenje Ustavnog suda nikog ne obvezuje, to nije presuda, pravorijek nego samo mišljenje.
istina je da se račan usrao kestenjara, i njegova sreća je bila što se tad Bobetko teško razbolio, a čemu je sigurno kumovala i ta optužnica. Tad je Račan poslao liječnike koji su javili u Hag da je Bobetko bolestan i da ne može ići, ali je Hag to odbio i poslao svoje liječnike. tek kad su oni ustanovili da ne može ići, da je stvarno bolestan, tek tad je otpalo, nakon toga je umro, i to je istina, a ne tvoje buncanje o mišljenju (a ne odluci) Ustavnog suda.
Jedini koji nije izručio nijednog pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske bio je Franjo Tuđman. I da je on ostao živ, nijedan pripadnik OSRH nikad ne bi završio u Hagu, ili bar ne bi završio tamo prije Kadijevića, Adžića i ostalih kolovođa agresije i ratnih zločina na Republiku Hrvatsku.
TheCNK is offline  
Old 16.12.2011., 03:37   #247
Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
Ti si stravno uporan i dosadan, iako sam te već nekoliko puta uhvatio u laži ti i dalje trkeljaš gluposti.
Kojoj laži?



Quote:
Eto, sad si i sam rekao, pa što je ono što se dogodilo u Oluji nego pojedninačni i sporadični zločini? Nije vrag da i ti misliš da je ono što bi trebalo biti suđenje Tuđmanu za varbelni delikt nekakv dokaz da je cijela država zločinačka?
A zapovjedna odgovornost za neprocesuiranje? Uostalom - tko kaže da nijedna optužnica nije od prije 10. mjeseca 1991. Znaš koji mjesec je august? Evo ti, sve crno na bijelo:

http://forum.vidi.hr/showthread.php?...ICA-U-CJELINI&

U to vrijeme nisu postojali masovniji organizirani zločini, već se radi o počecima pobune i postepenoj eskalaciji. JNA je u to doba imala legalitet za vojno djelovanje. U optužnicama su točno opisane okolnosti i kronološki poredani događaji koji zanimaju sud, valjalo bi to pročitati tu i tamo...



Quote:
Dakle, vrijedi za Sudan, ali ne vrijedi za bivšu SFRJ, jer na haškom sudu, za nijedno kazneno djelo RATNOG ZLOČINA i KRŠENJA MEĐUNARODNOG HUMANITARNOG PRAVA, koje se dogodilo u Hrvatskoj do 8. 10. 1991. nije procesuirano. Zašto? Ovo je već stoti put da ti i tvoj pandan kapetan nećete odgovoriti na to pitanje. Ili možda smatraš da do tada velikosrbi i JNA nisu počinili nijedan zločin? Ajde smislite neku laž pa se uvalite još dublje.
Tko kaže da nijedna optužnica nije od prije 10. mjeseca 1991. Znaš koji mjesec je august? Evo ti, sve crno na bijelo:

http://forum.vidi.hr/showthread.php?...ICA-U-CJELINI&

U to vrijeme nisu postojali masovni organizirani zločini, već se radi o počecima pobune i postepenoj eskalaciji sa strane pobunjenih Srba. JNA je u to doba imala legalitet za vojno djelovanje, koje je na samom početku bilo usmjereno uglavom protiv snaga MUPa i paravojnih formacija poput HOSa, a od ljeta 1991. kreće sustavniji napad na civilne ciljeve. U optužnicama protiv srpskih vođa su točno opisane okolnosti i kronološki poredani događaji koji zanimaju sud, kao i svi teži zločini - valjalo bi to pročitati tu i tamo... Većina ostalih (u kojima su počinitelji još bili na životu) je procesuirana pred RH pravosuđem, uglavnom u odsutnosti. Haag je sudio dakako samo kolovođama, s tim da su po zapovjednoj i osobnoj odgovornosti krivi i za ono što se događalo kao posljedica zločinačkog pothvata, a obuhvaća i te zločine od ljeta 1991. na dalje.


Quote:
Ti opet kenjaš o pravu kao i kad si rekao da ovo nije presuda protiv Oluje i protiv Hrvatske. A kao člannovi zločinačke skupine navedeni su predsjednik države, cijela Vlada, čitav HV, čitav MUP razni državni i lokalni dužnosnici, te svi ostali, poznati i nepoznati. Sad ti meni reci, kad odbiješ ove iz zločinačkg plana, tko još ostaje uz Hrvatske, i što je to uopće država, u ovom slučaju Hrvatska? Ako nije cijela operacija zločin, tko je to iz te operacije a da nije prikazan kao član zločinačke skupine?
Ovo nije presuda protiv Oluje ili Hrvatske, jer u nijednom trenutku nije osporena osnova za osamostaljenje RH niti je Oluja proglašena bilo čime osim legitimnom vojno-redarstvenom akcijom. Tzv. zločinački pothvat je opisan kao udruženje radi počinjenja djela, niti u jednom trenutku ne tvrdeći da je to bilo službeno stajalište RH. Jedini sud mjerodavan za odlučivanje o krivnji Hrvatske kao države je Međunarodni sud pravde, u tužbi Srbije protiv Hrvatske za etničko čišćenje i genocid.

To što neki sami sebi subjektivno interpretiraju dijelove presude kao usmjerene protiv Hrvatske, potpuno zanemarujući pravnu terminologiju i opis, je njihova stvar, jer to nije ono što piše i što je značenje napisanog u presudi, makar je i kao takvo sasvim pogrešno, no to je na žalbenom postupku da ispravi...


Quote:
Reci ti meni, jesu li Siniša Rimac, Igor Mikola, Munib Suljić i Miro Bajramović = hrvatska država? Ako nisu, zašto je onda hrvatska država morala isplatiti odštetu obitelji Zec. I reci mi, kad na marginama nekog europskog tijela, ili neke strane države, dužnosnici spominju Oluju, a nakon ovakve presude, govore li oni da su neki pojedinci činili zločine ili da je operacija zločinačka? Kad su krenule interpretacije o tome da da je to tako, prvi se javio Serge Bramertz i rekao da to nije točno. A valjda je on ipak malo jači pravnik od tebe. Ali tu nije ni bitno pravo, bitna je politika, a političke implikacije jedne ovakve presude su nešto što tvoj plitki mozak teško može dokučiti.
Vidiš, postoji jedna zanimljiva stvar, a zove se zakoni. Zakoni su nešto što pravosuđe baš i ne preskaće rado, pošto to obično dovodi do problema i ne prolazi po žalbi na višim instancama poput Vrhovnog suda. A znaš što kažu zakoni? Da možeš tužiti nekoga za odštetu. Dio sa vojnicima koji ubijaju vlastite državljane je posebno zanimljiv, jer u tom slučaju država plaća odštetu.

Ali to nije sve. Sve i jedna osoba koja je u ratu nekoga izgubila može tužiti državu koja je to skrivila i tražiti odštetu, to je legitimno pravo svakoga. Problem je, dakako, neutuživost Srbije, pošto može u svakom trenu odbiti platiti, jer mjesnu nadležnost ima hrvatsko pravosuđe, a jedna zemlja nije dužna priznati oduku pravosuđa druge zemlje. Zapravo, kad bi netko od Hrvata iz Srbije tužio Srbiju jer je vojnik JNA ubio člana obitelji, vjerojatno bi tužbu dobio, pogotovo ako, kao u slučaju Zec kod nas, postoji pravomoćna presuda počiniteljima. Ovo vrijedi samo za vojnike legitimnih vojnih i redarstvenih snaga, ne i paravojne postrojbe i teroriste.



Quote:
Mnoogo su jake te konvencije UN-a, Vidjeli smo to kad je Hrvatska najprije htjela proglasiti gospodarski pojas a odmah iza toga i skraćenu verziju odnosno ZERP, tad smo vidjeli što se dogodilo, i kakva je snaga tih konvencija, po kojima je Hrvatska imala pravo osloboditi gospodarski pojas.
Za tvoju informaciju, a sad me slušaj pozorno, jer sam ovo čuo od čovjeka koji je NAPISAO tekst ZERPa, a ujedno je i struka mom starom:

Gospodarski pojas je na snazi od 1994. godine, a ZERP od 2003. godine, te su pravno na snazi NEPREKINUTO do današnjeg dana. Gospodarski pojas nikada nitko nije osporio i on je efektivno na snazi. ZERP je POLITIČKOM ODLUKOM, dogovorenom u diplomatskim krugovima, izuzet od primjene na članice EU i ta odluka ima PRIVREMEN karakter. Sabor u svakom trenutku može potpuno reaktivirati ZERP za zemlje EU, a posljedice mogu biti samo diplomatske i političke, pošto ne postoji niti jedan model u međunarodnom pravu koji može omogućiti osporavanje primjene ZERPa. ZERP se i dalje primjenjuje na sve države koje nisu članice EU. Odluka je na našoj politici, pravo je vrlo jasno...


Quote:
Zar tu smijuriju od organizacije, taj UN, kojeg nitko živ ne šljivi ni dva posto netko više shvaća ozbiljno, Najbolji je bio upis jednog Engleza na you tube koji je rekao nakon objave presude nešto ovako: Hrvatsi što se brinete, pa to je sud UN-a a ta organizacija je obična kanta za nabijanje koju nitko ne uzima za ozbiljno. A kad si već prije spomenuo Sudan, to je također država koja je podjeljena, a bolje bi ti bilo da si spomenuo Ruandu, i kako su vladajući Tutsi tom haškom sudu lagano dali košaricu kad je Del Ponte htjela s njima učiniti isto što i ovdje, staviti genocidne Hute i žrtve Tutsije u istu ravan, kao što je ovdje htjela genocidne Srbe i žrtve Hrvate staviti u istu ravan, i uspjela, upravo zahvaljujući beskičmenoj politici koja je počela usvajenjem deklaracije kojom je predana ovlast Hagu nad Olujom.
Osuđenih Srba iz Srbije - preko 80, ukupno oko 800 godina zatvora.

Osuđenih Hrvata iz Hrvatske - 2 (nepravomoćno), ukupo 42 godine zatvora.

Uf, što li su nas izjednačili...

To da je UN smijurija je svim jasno, ali ne mijenja činjenicu da su osnovne konvencije UNa integralni dio ustava svih demokratskih zemalja na svijetu. O tome se radi.


Quote:
Nije HDZ bio toliko žvelt oduzimati mu imovinu. Imovinu mu je počela uzimati Račanova Vlada, ali za to nije kriv Račan, nego Mesić.
Evo primjer. Carla Del Ponte je rekla da mu se odmrzne imovina, ali ju je Račan odjebao, i nastavio Gotovini davati njegovu zasluženu mirovinu. Tad na scenu stupa Mesić i to cinka Del Pontici, a ova odmah ovima iz EU, i tu prvi skaču Englezi, pa malo oni pa malo preko svojih satelita Šveđana i Nizozemaca i Račan je morao obustaviti isplatu mirovine. Za to ne krivim Račana ni malo. Ista stvar je bila sa Sanaderom, kad je Carla zatražila da se proširi blokada imovine na čitavu obitelj, što je jedna mjera u fašističkoj maniri, jer čak ako pojedinac, odnosno Ante Gotovina u tom trenutku i jest izvan zakona, zašto bi zbog toga morala patiti njihova obitelj? I zato je Sanader nastavio isplaćivati mirovinu Dunji Gotovini, jer Haag to nije mogao znati, isplaćuje li se to ili ne. Ali tu je Mesić koji je opet cinkao, ovaj put Sanadera da nastavlja s isplatom mirovine Gotovininoj ženi, i opet se sve dalje odigralo po istom scenariju, I sad bi zbog toga trebali biti krivi Račan i Sanader jer oni jedini imaju ovlasti skinuti mirovinu. A nije nego je kriv Mesić.
Link kako je Mesić nasapunao dasku Račanu., ovo drugo mi se sad ne da tražiti.
Neisplata mirovine nije isto kao zapljena imovine i progon odvjetnika, jer je prvo uobičajan postupak prema bjeguncima na državnim novcima, a potonje opasno graniči sa maltretiranjem.

Zadnje uređivanje Pizvo : 16.12.2011. at 03:48.
Pizvo is offline  
Old 16.12.2011., 03:37   #248
Quote:
Nijednog vjerodostojnog svjedoka protiv Norca nije bilo, isto kao ni protiv Glavaša koji je također osuđen u montiranom političkom procesu.
Po čemu nema vjerodostojnih svjedoka, ja sam pročitao neka vrlo poznata vojna imena u popisu svjedoka sa relevantim iskazima u presudi, a bome je i papirnatih dokaza bilo more.


Quote:
I u tom procesu Glavašu u presudi se spominje datum 8. 10. A to je ta politika koju je donijela deklaracija iz 2000. godine, jer je najmanje što je Hrvatska mogla dobiti s time da se sudi i njima za sve ono do 8. 10. 1991.
Važno je u kojem kontekstu se spominje.


Quote:
Ovako su se samo dale ovlasti Srbima da dižu ove optužnice, među kojima su i one za oružanu pobunu protiv SFRJ, i to zato jer je to unutarnja stvar SFRJ, unutarnji sukob za koje je nadležno domicilno pravo. A pošto Srbi smatraju da su oni nasljednici SFRJ, sad imamo situaciju da žrtve srbijanskih konc-logora moraju odgovarati pred srpskim isljednicima s Josipović koji je sve zakuhao to i podržava. Usput, imamo i prijetnju koja se ostvaruje, a zanimljivo da je ta prijetnja stigla isti dan kad je Glavaš na svojoj stranici http://www.branimirglavas.com/ objavio tu srbijansku optužnicu protiv sebe, Šeksa i jooš 42 branitelja. Pošto je odluka o puštanju Abdića u rukama pravosuđa, a donesena je u skladu s ovom Josipovićevom prijetnjom, hočeš li mi i dalje tupiti kako Josipović nema utjecaja na odluke pravosuđa
Zaboravio si jednu bitnu svar, a to je da su te srpske optužnice podignute od strane vojnog tužiteljstva SFRJ još za vrijeme rata, sad su samo prigodno iskopane iz ladice, tako da nikakve deklaracije iz 2000. nemaju s njima i njihovim pravnim statusom u Srbiji baš nikakve veze.

Nadalje, Josipović nikada nije ništa slično izjavio, to je insinuacija mogućeg scenarija od strane novinara Večernjeg, za kojeg čak nema niti izvor. Isto tako, predsjedničko pomilovanje je dobro poznat i zakonski reguliran institut, koji nema veze sa utjecajem predsjednika na pravosuđe nego u vrlo ograničenim i rijetkim slučajevima ostavlja mogućnost da predsjednik pomiluje zatvorenika koji je odslužio veći dio kazne, a odbor za uvjetno mu odbio prijevremeno puštanje na slobodu.


Quote:
Ja to nikad u životu nisam rekao, to samo ti i takvi kao što si ti tvrdite da Boljkovac nije mogao počiniti zločin u pravednoj antifašističkoj borbi.
U svom životu nikada nisam opravdavao niti jedan jedini zločin.


Quote:
I ja i ti znamo da je ovo obična laž.

ma ti si običan antihrvatski nastrojen debil koji nema pojma o pravu, a o politici nema pojma o pojmu.
Doviđenja, dopisujemo se opet se za tjedan dana... Možda i dulje.

Nemam nikakvu namjeru opravdavati se, nisam ja taj koji se osjeća ugroženo, očito.

Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
pa kad je tako, i kad si ti etičan, zašto lažeš? Zašto si lagao da Račanova vlada nije nikoga izručila kad je izručila Ademija? Ti onda povlačiš priču da je sam otišao.
Zato opet link:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010710/novosti.htm

To je odluka o izručenju koja se odnosila na Gotovinu i Ademija. Dakle, Ademi je izručen.
Govoriš da je Bobetka od optužnice spasilo mišljenje Ustavnog suda, Da ti išta znaš o pravu zbao bi da mišljenje Ustavnog suda nikog ne obvezuje, to nije presuda, pravorijek nego samo mišljenje.
istina je da se račan usrao kestenjara, i njegova sreća je bila što se tad Bobetko teško razbolio, a čemu je sigurno kumovala i ta optužnica. Tad je Račan poslao liječnike koji su javili u Hag da je Bobetko bolestan i da ne može ići, ali je Hag to odbio i poslao svoje liječnike. tek kad su oni ustanovili da ne može ići, da je stvarno bolestan, tek tad je otpalo, nakon toga je umro, i to je istina, a ne tvoje buncanje o mišljenju (a ne odluci) Ustavnog suda.
Jedini koji nije izručio nijednog pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske bio je Franjo Tuđman. I da je on ostao živ, nijedan pripadnik OSRH nikad ne bi završio u Hagu, ili bar ne bi završio tamo prije Kadijevića, Adžića i ostalih kolovođa agresije i ratnih zločina na Republiku Hrvatsku.
Ti zbilja ne znaš čitati s razumijevanjem, to je presrašno.

Jel u članku lijepo piše o problemima u odlučivanju o izručenju. Koje se nikada nije dogodilo. Naime, kad je Ademi čuo da će vjerojatno biti izručen na zahtjev Haaga, sam se tamo javio prije donošenja bilo kakve odluke.

Račan bi ga vjerojatno izručio, ali nije, jer nije imao priliku. Dakle NIJE izručio nikoga. Činjenica.

Btw., mišljenje Ustavnog suda je odluka, samo neobvezujuće naravi. I samo da naglasim kako u povijesti RH nikada niti jedan organ vlasti nije postupio protivno mišljenju, tako da se sad već radi o pravnom običaju.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down

Zadnje uređivanje Pizvo : 16.12.2011. at 03:48.
Pizvo is offline  
Old 16.12.2011., 15:52   #249
Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
A kad je to rekao, i je li to sve što je rekao? Kako je izgledala ta presica? Došli novinari, došao Šeks, oni ga nisu ništa pitalil on rekao četiri riječi i otišao? Gdje je Šeks dao tu izjavu, kojeg datuma i kojim povodom? Je li nešto rekao prije toga i je li nešto rekao poslije toga? Tko je sazvao i vodio tijelo koje je donijelo takvu odluku, i u kojim okolnostima se to dogodilo.
I da, SDP i HNS su protiv Gotovine, jer su na gradskom vijeću glasali protiv prijedloga građana grada Zadra koji su Gotovinu izabrali preko ankete koju je proveo portal Z-net. Gradsko poglavarstvo je to pretočilo u prijedlog, i da su HNS i SDP digli ruke za to nikakva frke ne bi bilo, a ne bi bilo ni ovog topica. Ovako, SDP i HNS su bili jedini koji su ispolitizirali tu temu, i pobrali jeftine političke bodove uglavnom od nepismenih ljudi koji se nisu informirali o ovome.
A tvrdnja kojom su išli SDP i HNS da to Gotovini može štetiti je tek teška glupost u rangu one kad je Josipović rekao da koncert klape Sveti Juraj može štetiti. Pitaj Pizva, on ti je pravnik nek ti kaže gdje se to točno u presudi protiv Gotovine navodi da je Gotovina kriv zato što je klapa Sveti Juraj pjevala ne nekom koncertu?
Nisam bio siguran da li da ti uopce odgovorim buduci da si baniran zbog svoje "pismenosti i kulture"...

Ali eto... Vi HDZ-ovci zaboravljate da su se zbog Gotovine dizale pobune na rivi. Bio je to dr. Ivo uz kojeg je stajao Vlado The Brokula zajedno sa gospodjom Kosor. Samo ne znam da li se sjecas za cijeg je premijerskog mandata Gotovina uspio pobjeci iz RH a za cijeg je mandata uhicen?

Dakle, prvo dizu pobunu, a zatim traze, suraduju u uhicenju te u sudenju sa Haagom za sto su prije toga kritizirali SDP. A sama vrhuska HDZ-a je i potpisivala suradnju sa haskim sudom. Licemjerje na djelu. Optuzujete SDP za ono sto ste sami potpisali jer kazete da ste morali. Optuzujete SDP za suradnju sa sudom kojeg ste potpisali a suradujete i sami sa istim sudom. Pa ako morate vi, zar ne mora i SDP?

Nije u ovakvim raspravama nikada bitan sam Gotovina, vec politizacija njegovog imena kojom se koriste pojedine politicke opcije da bi zavele upravo one koje si sam naveo kada si spominjao informiranost i pismenost.
Inace takva vrsta hrvatskih "domoljuba" je uvijek prodavala hrvatske krajeve i ljude a opet se tako zestoko pozivala na iste.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 16.12.2011., 16:24   #250
Question

Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Nisam bio siguran da li da ti uopce odgovorim buduci da si baniran zbog svoje "pismenosti i kulture"...

Ali eto... Vi HDZ-ovci zaboravljate da su se zbog Gotovine dizale pobune na rivi. Bio je to dr. Ivo uz kojeg je stajao Vlado The Brokula zajedno sa gospodjom Kosor. Samo ne znam da li se sjecas za cijeg je premijerskog mandata Gotovina uspio pobjeci iz RH a za cijeg je mandata uhicen?

Dakle, prvo dizu pobunu, a zatim traze, suraduju u uhicenju te u sudenju sa Haagom za sto su prije toga kritizirali SDP. A sama vrhuska HDZ-a je i potpisivala suradnju sa haskim sudom. Licemjerje na djelu. Optuzujete SDP za ono sto ste sami potpisali jer kazete da ste morali. Optuzujete SDP za suradnju sa sudom kojeg ste potpisali a suradujete i sami sa istim sudom. Pa ako morate vi, zar ne mora i SDP?

Nije u ovakvim raspravama nikada bitan sam Gotovina, vec politizacija njegovog imena kojom se koriste pojedine politicke opcije da bi zavele upravo one koje si sam naveo kada si spominjao informiranost i pismenost.
Inace takva vrsta hrvatskih "domoljuba" je uvijek prodavala hrvatske krajeve i ljude a opet se tako zestoko pozivala na iste.
Kaj su HNS i SDP zabranili Gotovini razgovor sa Haaškim dužnosnicima u Zagrebu 1998-e?
Prvi glas...
Prog rock is offline  
Old 16.12.2011., 16:29   #251
Question

Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
Jedini koji nije izručio nijednog pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske bio je Franjo Tuđman.
Doktor Tuđman je preminuo 10.12.1999.-e.
Njegov posao nije bilo izručivanje, on je bio predsjednik RH.
To što je do kraja 1999-e mnogo hrvatskih časnika bilo u Haagu nema veze s njim.
Ili misliš da ima?
Prog rock is offline  
Old 16.12.2011., 17:03   #252
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Kaj su HNS i SDP zabranili Gotovini razgovor sa Haaškim dužnosnicima u Zagrebu 1998-e?
Prvi glas...
Zbog toga danas sjedi u zatvoru. Sam si naveo 1998. godinu. To je samo dokaz koliko su zapravo zabrinuti za nase generale. I te famozne 1998. Gotovina nije imao status optuzenika do te zabrane. Nakon toga ga Haag pocinje progoniti.
Hvala sto si me podsjetio na to. Skoro sam zaboravio da je i to HDZ-ova krivica.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 16.12.2011., 17:08   #253
Talking

Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Zbog toga danas sjedi u zatvoru. Sam si naveo 1998. godinu. To je samo dokaz koliko su zapravo zabrinuti za nase generale. I te famozne 1998. Gotovina nije imao status optuzenika do te zabrane. Nakon toga ga Haag pocinje progoniti.
Hvala sto si me podsjetio na to. Skoro sam zaboravio da je i to HDZ-ova krivica.
Nema na čemu.Ja sam samo napisao istinu,koju svatko može provjeriti na internetu (pošto nemam nikada običaj oponentima servirati linkove, nisu zaslužili)
Prog rock is offline  
Old 16.12.2011., 17:12   #254
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.Ja sam samo napisao istinu,koju svatko može provjeriti na internetu (pošto nemam nikada običaj oponentima servirati linkove, nisu zaslužili)
Naravno. Bez obzira koju stranu zastupali, uvijek ce netko spomenuti i napisati ovdje nesto sto su drugi zaboravili. Barem se vecina nas slaze oko elementarnih stvari kao sto su datumi i vrijeme dogadaja opcenito.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 16.12.2011., 17:21   #255
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Naravno. Bez obzira koju stranu zastupali, uvijek ce netko spomenuti i napisati ovdje nesto sto su drugi zaboravili. Barem se vecina nas slaze oko elementarnih stvari kao sto su datumi i vrijeme dogadaja opcenito.
Evo,i ova gospoda su se sjetila više od desetljeća prekasno:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...nu/588905.aspx
Prog rock is offline  
Old 16.12.2011., 17:44   #256
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Evo,i ova gospoda su se sjetila više od desetljeća prekasno:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...nu/588905.aspx
Da. Jos jedan krivac za propast RH se javio. Ocito ce im skoro nesto trebati.

"Svi smo mi kraljevi i pijuni."
Napoleon Bonaparte
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.