Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 23:28   #3361
Nevjerojatno da Vaše i Naše nasilje može doći pod prijetnju izvedbe.
Normalno je da se to nekome ne dopada,ali Balkan je turcizam koji označava brdo.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 11.10.2016., 23:53   #3362
Po ovom BiH se je predstavila kao nazadna država. Baš me sada zanima u čemu se očitovala ta prijetnja. U Europi je kritika već sve rekla o toj predstavi i s ovakvim problemima su mu sam napravili uslugu. Beč :Austrijanci popljuvali Frljića : Idiotska predstava, besmislica i grčevito nastojanje da šokira, Berlin NJEMAČKI KRITIČAR: Za Frljićevu predstavu “Naše nasilje vaše nasilje” mozak vam jednostavno nije potreban, a već je ranije hvatan u laži o svojim europskim uspjesima http://kamenjar.com/frljic-austrijan...ca-da-pljescu/
dr.laki is offline  
Old 12.10.2016., 09:52   #3363
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Znači ja napišem post, ti mi odgovriš kako misliš da nisam u pravu i to je to.

A kad te pitam da nešto obrazložiš onda okreneš na plavo nebo
U ovom slucaju da!

Ti bi htio cinjenicu da Frljic vrijedja vjernike i da ti vjernici to javno i govore rijesiti jednostavnom recinicom "to nije tocno"....ja ti jednakom mjerom kazem da nisi u pravu.

Uvreda je uvreda...netko se vrijedja na jedno, drugi na drugo...ali nemozemo zatvarati oci da se ljudi ponekad uvrijede na nesto sto netko treci kaze ili napravi.


Hoces da ja napravim predstavu koja nekoga vrijedja?
Evo ja cu napraviti predstavu pod nazivom "parada" u kome ljudi sa zastavama u duginim bojama paradiraju zagrebom i siluju pse i macke.

Poslije cu kazati da ja nisam htio vrijedjati gej populaciju nego da sam htio ukazati na besmislenost konzumerizma!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 12.10.2016. at 10:49.
u prolazu is offline  
Old 12.10.2016., 20:35   #3364
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti bi htio cinjenicu da Frljic vrijedja vjernike i da ti vjernici to javno i govore rijesiti jednostavnom recinicom "to nije tocno"....ja ti jednakom mjerom kazem da nisi u pravu.
Ja sam u svom postu izbrojao 7 složenih rečenica.

Možda si kvotao krivi post, ne znam što je u pitanju

Quote:
Hoces da ja napravim predstavu koja nekoga vrijedja?
Evo ja cu napraviti predstavu pod nazivom "parada" u kome ljudi sa zastavama u duginim bojama paradiraju zagrebom i siluju pse i macke.

Poslije cu kazati da ja nisam htio vrijedjati gej populaciju nego da sam htio ukazati na besmislenost konzumerizma!!!
Nepotrebno nasilje nad životinjama je zakonom zabranjeno i ne smiješ svojom umjetnošću ugrožavati tuđe živote, integritet i imovinu.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 13.10.2016., 18:03   #3365
Integritet vjerika nije narusen nkegovom predstavom? Osim toga kolega bi taj cin silovanja zivotinja fingirao nekako, siguran sam.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Old 13.10.2016., 21:45   #3366
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ne znam... Mozda nije. Ja ne vjerujem u kolektivizaciju krivnje oko ovakvih stvari. Ja ne krivim Srbe za Srebrenicu, ni nas Hrvate za Jasenovac. Poznam branitelja koji je zavrsio na psihijatriji kad je u nemoci promatrao suborce kako brutalno maltretiraju zatvorenike. Znam da je bilo zlocina i za njih krivim zlocince.

Da Frljic radi predstavu u Izraelu (gore netko spominje Izrael), nesumnjivo bi problematizirao ugnjetavanje nevinih Palestinaca i sigurno bi ga u Izraelu mnogi mrzili. Da radi predstavu u Palestini, problematizirao bi bombase samoubojice. Meni se te njegove predstave ne svidjaju, ali ne vidim ih takvima kakvima ih opisuju kritike s desna.
covjek samo pretjeruje da bi skrenuo paznju na odredjeno...
u tom pretjerivanju neki se nadju sokirani,neki progledaju,nekima je degutantno,nekima uvredljivo...
to sto on radi ni ne trazi briljantnost...
cinjenica je da dize buku i prasinu...
mislim da je to i njegov cilj...
preispitivanje...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 13.10.2016., 23:11   #3367
Preispitivanje koga? Cega?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 14.10.2016., 13:02   #3368
Frljić vrijeđa jedan dio ljudi.
Koliko god ga netko htio braniti, to je činjenica.
Tako bilo tko može oplesti po bilo čemu, vrijeđati i onda reći da je to umjetnost i sloboda mišljenja samo zato što se recimo izvelo u kazalištu.

Može se doći na scenu i popišati i reći da je to umjetnost.
I onda kada te napadnu ti napadneš njih kako su licemjerni. Kako svaki dan pišaju, a sada se zgražaju kada ti to izvedeš u kazalištu.
ivanhoe1000 is offline  
Old 14.10.2016., 22:19   #3369
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Preispitivanje koga? Cega?
tko smo?
sto smo?
gdje smo?

ni ne branim,ni ne napadam...

ne branim jer se ne prepoznajem
ne napadam jer me ne vrijedja...

cijela njegova prica je provokacija...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 14.10.2016., 22:21   #3370
Quote:
ivanhoe1000 kaže: Pogledaj post
Frljić vrijeđa jedan dio ljudi.
Koliko god ga netko htio braniti, to je činjenica.
Tako bilo tko može oplesti po bilo čemu, vrijeđati i onda reći da je to umjetnost i sloboda mišljenja samo zato što se recimo izvelo u kazalištu.

Može se doći na scenu i popišati i reći da je to umjetnost.
I onda kada te napadnu ti napadneš njih kako su licemjerni. Kako svaki dan pišaju, a sada se zgražaju kada ti to izvedeš u kazalištu.
danas se opere izvode na aerodromima...
ako je samo pisanje u dobrom kontekstu,zasto ne...
gdin Frljic to sto radi radi da bi bio napadan...
ima sado-mazo crtu...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 15.10.2016., 00:05   #3371
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
tko smo?
sto smo?
gdje smo?

ni ne branim,ni ne napadam...

ne branim jer se ne prepoznajem
ne napadam jer me ne vrijedja...

cijela njegova prica je provokacija...
U 19.st. je bio pokret "larpurlartizam" (umjetnost radi umjetnosti, sama je sebi svrha)

A ovo bi se moglo zvati: provokacija zbog provokacije (smisliti termin za to ).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.10.2016., 14:45   #3372
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Po ovom BiH se je predstavila kao nazadna država. Baš me sada zanima u čemu se očitovala ta prijetnja. U Europi je kritika već sve rekla o toj predstavi i s ovakvim problemima su mu sam napravili uslugu. Beč :Austrijanci popljuvali Frljića : Idiotska predstava, besmislica i grčevito nastojanje da šokira, Berlin NJEMAČKI KRITIČAR: Za Frljićevu predstavu “Naše nasilje vaše nasilje” mozak vam jednostavno nije potreban, a već je ranije hvatan u laži o svojim europskim uspjesima http://kamenjar.com/frljic-austrijan...ca-da-pljescu/
Kritičari nisu odlučili zabraniti predstavu nego napisati kritiku. To baš i nije isto što i poziv na cenzuru i linč.

Quote:
ivanhoe1000 kaže: Pogledaj post
Frljić vrijeđa jedan dio ljudi.
Koliko god ga netko htio braniti, to je činjenica.
Umjetnost koja samo podilazi meni i nije vrijedna spomena.

Quote:
Kako svaki dan pišaju, a sada se zgražaju kada ti to izvedeš u kazalištu.
Naravno.
klonka is offline  
Old 18.10.2016., 19:36   #3373
Osobno sam protiv zabrana. Vise vrijede ovakve kritike, nego bilo koja zabrana.
Zalazem se da se jasno kaze (kao sto glasi poslovica nasih istocnih susjeda) bobu bob, popu pop. I to ne samo u slucaju kazalisne umjetnosti.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.10.2016., 20:29   #3374
Puljić protiv Frljića..
Ha...nepotrebno.
Jer ipak BIH je sekularna zemlja.Bez obzira na nisku razinu pismenosti i kulturne svijesti.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 26.11.2016., 07:48   #3375
Zamrla tema, nitko ne komentira Frljića (konkretno, hrvatsku premijeru predstave "Naše nasilje i vaše nasilje"):
http://www.jutarnji.hr/kultura/kazal...kraja/5300555/
Quote:
Jedna od scena koje su predstavi osigurale etiketu najkontroverznijeg ovosezonskog događaja europskog festivalskog kazališta u hrvatskoj je verziji izmijenjena u odnosu na izvedbe u drugim zemljama - lik koji utjelovljuje riječka glumica Nika Mišković iz vagine ne vadi hrvatsku državnu zastavu već trobojnicu na kojoj šahovnica počinje bijelim poljem i nema simbole županija na grbu, kolokvijalno zvanu ustaškom zastavom. Sudeći po onome što se pričalo na tribini nakon riječke premijere, izazvalo je to podijeljena mišljenja publike, ali i dijela autorskog tima, jer se nije išlo “do kraja” i upotrijebilo službenu zastavu, kao u državama koje je predstava do sada prošla. Nika Mišković na tribini je pročitala Frljićevu poruku na tu temu u kojoj on objašnjava da je u Hrvatskoj od devedesetih godina provođena fašizacija zemlje, referirajući se i na obilježavanje godišnjice takozvane Herceg-Bosne koja ima zastavu s prvim bijelim poljem, a dramaturg Marin Blažević kazao je, pak, da su se do sada već dosta bavili hrvatskim državnim simbolima. Ali, u svakom slučaju, riječkom HNK Ivana pl. Zajca kao koproducentu predstave time je osigurano izbjegavanje tužbi zbog omalovažavanja hrvatskih državnih simbola.
Za hrvatsko tržište predstava je donekle izmijenjena i to u jednom od kontroverznijih dijelova - iz ovog podvučenog vidljiva su tri moguća razloga izmjene.
Što forumski puk misli o tome?
Italian stallion is offline  
Old 26.11.2016., 09:25   #3376
Zbog sve većeg ustašluka koji zahvaća naše društvo
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.11.2016., 20:29   #3377
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Zbog sve većeg ustašluka koji zahvaća naše društvo
Da, samo se ceka mig da se otvori Pandorina kutina i da milijun Hrvata krene u lov na Srbe, zasad to pokusavamo sakriti, ali Frljic nas je prokljuvio, mamu mu pronicljivu.

Evo, ja u pripremi vec nabavio kuharicu "Kako pripremiti slasnog Srbina na stotinu nacina" u izdanju Podravke, samo cekam da Plenkovic donese zakon kojim se Srbi mogu hvatati za pripremu hrane, a njihovi organi koristiti za izradu nakita.

Isto tako sam nacuo da se planira promijeniti ime Vukovara u Ukovar, da bude ustaskije, a registracija ce biti samo U, pa cemo imati srcu dragu simbolike u izobilju.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 22.02.2017., 14:29   #3378
Frljić opet ima problema u Poljskoj. Hoće li Poljska postati prva Frljićfree zemlja?

http://www.tportal.hr/kultura/kazali...iz-zemlje.html

I zanimljivo kako nema naslova tipa "Frljić sramoti Hrvatsku..."


A evo ga na, i za ovo su ustaše i Hrvatska krive.

http://imgur.com/a/N5AIK

agentRico is offline  
Old 23.02.2017., 11:05   #3379
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Frljić opet ima problema u Poljskoj. Hoće li Poljska postati prva Frljićfree zemlja?

http://www.tportal.hr/kultura/kazali...iz-zemlje.html

I zanimljivo kako nema naslova tipa "Frljić sramoti Hrvatsku..."


A evo ga na, i za ovo su ustaše i Hrvatska krive.

http://imgur.com/a/N5AIK

Avet bujalog fasizma jase Europom, a Frljic je jedan od rijetkih antifasistickih heroja koji se usudi stati na branik slobode i ukrstiti svoje oruzje za slobodu ovog napacenenog naroda.

Scena pusenja kurca Papi Ivanu Pavlu II, povijesno ce se u toj herojskoj borbi protiv fasizma mjeriti sa iskrcavanjem u Normandiji ili oslobodjenjem Pariza...

Nemjerljivog li ponosa i za Rijeku i BiH
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 23.02.2017., 11:38   #3380
Ovo što Poljaci pokušavaju, naravno da bi palo na sudu za ljudska prava.
Europa se kao ponosi demokracijom i slobodom govora i ne osvrće se na vjerska osjećanja kada proroku Muhamedu stavljaju raketu na turbanu, a sad je Frljić crvena krpa za konzervativne katoličke krugove u Poljskoj zbog pape.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.