Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 12:51   #8201
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ovo bi bilo za jednu posve novu i široku temu. Stvarno postoje virulentni obrasci mišljenja koji zasjednu u glavu i tamo fino parazitiraju na način da ih posvojimo i nazivamo našim. Da stvar bude gora, tjeraju nas da ih manično pokušavamo presaditi u tuđe glave. Naziv virus je stoga posve prikladan. Često se tuđe glave znaju opirati presađivanju jer već imaju neke druge stanare. Tada se može javiti želja da se tuđi virusi razbiju. Pokazalo se da ih je puno lakše razbiti nego atom. U današnje doba u tu svrhu se koriste bombe, pištolji i druge alatljike. Ranije su bile popularne sablje i lomače. Atom ipak ne možeš razbiti pištoljem.
I ne samo to. Evo ti jedan odličan citat o znanstvenicima:

*Poznati američki filozof znanosti Thomas Kuhn tvrdi da, suprotno uvriježenom mišljenju, većina tipičnih znanstvenika nisu objektivni i nezavisni mislioci. On vjeruje da su znanstvenici prilično konzervativni pojedinci koji prihvaćaju ono što su učili i primjenjuju svoje znanje u rješavanju problema do kojih su ih dovele njihove teorije.*
mravac8 is offline  
Old 19.02.2017., 13:05   #8202
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ovisi o razini tvog znanja. Recimo, razina mog znanja o Religiji, Filozofiji, Duhovnosti ..... je bila - nula. I budući da mi je razna znanja bila tako niska mogla sam od svakog ponešto naučiti.

Kada mi je razina znanja malo narasla korisno mi je bilo to što su me forumaši usmjeravali na literaturu.

Zatim, forum je vrlo koristan za preispitivanje vlastitih teorija. Postaviš teoriju na forum, braniš je rukama i nogama (ponekad i glavom, odnosno onim što se nalazi u glavi) i vidiš koliko tvoja teorija vrijedi, odnosno da li ju vrijedi preispitivati na drugi način.

A i anonimni forum je savršeno mjesto da vidiš kako ljudi razmišljaju, odnosno kakvi ljudi stvarno jesu.
Perice, ljudi su svinje, nemoj nikome otvoriti svoje srce...

Osim Isusu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2017., 14:26   #8203
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ovisi o razini tvog znanja. Recimo, razina mog znanja o Religiji, Filozofiji, Duhovnosti ..... je bila - nula. I budući da mi je razna znanja bila tako niska mogla sam od svakog ponešto naučiti.
Ne radi se nužno samo o razini znanja već i sposobnosti filtriranja. Smeća. A ovaj pdf je prepun toga.
Quote:
Kada mi je razina znanja malo narasla korisno mi je bilo to što su me forumaši usmjeravali na literaturu.
DA samo i tu je potrebna kritičnost...

Quote:
Zatim, forum je vrlo koristan za preispitivanje vlastitih teorija. Postaviš teoriju na forum, braniš je rukama i nogama (ponekad i glavom, odnosno onim što se nalazi u glavi) i vidiš koliko tvoja teorija vrijedi, odnosno da li ju vrijedi preispitivati na drugi način.
Problem je taj da npr vidiš da je neko onako malo protuslovan i objasniš mu zašto i onda kad nema baš kontraargumenata uglavnom više ne odgovara ali poslije dalje melje po svojem. Ne znam baš da su to nešto kvalitetni subesjednici za provjeru teorija. Al su ok za zajebanciju.
Quote:
A i anonimni forum je savršeno mjesto da vidiš kako ljudi razmišljaju, odnosno kakvi ljudi stvarno jesu.
Isto ko i krčma.
La Baba yaga is offline  
Old 20.02.2017., 10:12   #8204
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Perice, ljudi su svinje, nemoj nikome otvoriti svoje srce...

Osim Isusu...
Pazi ove ironije
Ljudi su svinje keze neko ko svinje kolje
A ne svinje njega
O isuse dragi
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 20.02.2017., 10:16   #8205
Čuj pak ovu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.02.2017., 10:35   #8206
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post


Problem je taj da npr vidiš da je neko onako malo protuslovan i objasniš mu zašto i onda kad nema baš kontraargumenata uglavnom više ne odgovara ali poslije dalje melje po svojem.
To je stoga što ljudi traže potvrdu svojeg već formiranog stava. Potvrda se traži jer ti stavovi (uglavnom) nisu konzistentni i ljudi to znaju. Ukazivanje na nekonzistentnost, kada bi se shvatilo ozbiljno, izaziva nelagodu ili čak anksioznost. Čovjek to doživljava kao ugrozu. Preko tih "ukazivanja" se onda uglavnom prelazi okom ne trepnuvši. Tako to ide u boljem slučaju. U gorem se može pojaviti i agresivnost.
medonaodmoru is offline  
Old 20.02.2017., 10:52   #8207
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I ne samo to. Evo ti jedan odličan citat o znanstvenicima:

*Poznati američki filozof znanosti Thomas Kuhn tvrdi da, suprotno uvriježenom mišljenju, većina tipičnih znanstvenika nisu objektivni i nezavisni mislioci. On vjeruje da su znanstvenici prilično konzervativni pojedinci koji prihvaćaju ono što su učili i primjenjuju svoje znanje u rješavanju problema do kojih su ih dovele njihove teorije.*
Ispada da Kuhn baš i ne razumije znanost. Znanstvenici i nisu neki mislioci. Osim rijetkih iznimaka, oni nisu poput filozofa. Prije bi bili drvosječe samo što im se sjekira zove znanstvena metoda. Istina je da moraš imati soli u glavi kako bi postavio neku hipotezu i osmislio eksperiment ali poslije toga dolazi zanat a ne veliko mudrovanje. Postavi se eksperiment a taj onda tezu dokaže ili opovrgne. Istinu na koncu ne otkrivaju znanstvenici, ona se otkriva sama, onakva kakva jest i tu onda više nema, dopada li mi se ta istina ili ne dopada. Obzirom na ljudska nadanja i strahove, znanost je stoga prilično autistična i nemilosrdna.
medonaodmoru is offline  
Old 20.02.2017., 11:51   #8208
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Istinu na koncu ne otkrivaju znanstvenici, ona se otkriva sama, onakva kakva jest i tu onda više nema, dopada li mi se ta istina ili ne dopada. Obzirom na ljudska nadanja i strahove, znanost je stoga prilično autistična i nemilosrdna.
Što je istina? Kroz naočale znanosti stvarnost je samo neutralni objekt. Međutim, lako je vidjeti da je to metafizički stav, a ne znanstveno utemeljena tvrdnja.
Jednostavko is offline  
Old 20.02.2017., 12:13   #8209
Vratiti će se žute kese !

Evo finim intelektualcima Apemantu i Bijelom Druidu za dišpet
veliki intervju sa budućim (svibanj 2017) gradonačelnikom Splita.

Narod osjeća da je Kerum sposoban i dobričina i dobrotvor i koeficijent na njegovu pobjedu je 1,05

Baš se veselim :klap: da će ''najluđi grad na svitu'' napredovat i jedva
čekam komentare stručnog žirija Apemant, Bijeli Druid ,mravac 8
i ostalih zgroženih finih kistihant intelektualaca

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ashod/5652487/

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 20.02.2017., 12:16   #8210
https://www.facebook.com/45237774821...type=3&theater

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 20.02.2017., 12:49   #8211
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo finim intelektualcima Apemantu i Bijelom Druidu za dišpet
veliki intervju sa budućim (svibanj 2017) gradonačelnikom Splita.

Narod osjeća da je Kerum sposoban i dobričina i dobrotvor i koeficijent na njegovu pobjedu je 1,05

Baš se veselim :klap: da će ''najluđi grad na svitu'' napredovat i jedva
čekam komentare stručnog žirija Apemant, Bijeli Druid ,mravac 8
i ostalih zgroženih finih kistihant intelektualaca

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ashod/5652487/


Zahvalna sam Kerumu na onoj prekrasnoj fotografiji njega sa pršutom na čelu.

Ta fotografija je vrhunska ilustracija Hrvatske, hrvatskih političara i hrvatskih građana danas.

Pogledaš tu fotografiju i sve ti je jasno. I gdje si i s kim si i što možeš očekivati ......
mravac8 is offline  
Old 20.02.2017., 12:52   #8212
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo finim intelektualcima Apemantu i Bijelom Druidu za dišpet
veliki intervju sa budućim (svibanj 2017) gradonačelnikom Splita.

Narod osjeća da je Kerum sposoban i dobričina i dobrotvor i koeficijent na njegovu pobjedu je 1,05

Baš se veselim :klap: da će ''najluđi grad na svitu'' napredovat i jedva
čekam komentare stručnog žirija Apemant, Bijeli Druid ,mravac 8
i ostalih zgroženih finih kistihant intelektualaca

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ashod/5652487/

A što se tiče žutih kesa - plastika se raspada u mirkoskopski sitne komadiće koje raznose vjetrovi a mi udišemo. Ti sitni komadići lijepe se sa pluća nas, naše djece ....... i svaki ljudski organizam, pogotovo dječji od toga, bez svake sumnje, ima nemjerljive koristi.
mravac8 is offline  
Old 20.02.2017., 12:53   #8213
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ispada da Kuhn baš i ne razumije znanost. .
On je govorio o znanstvenicima, ne o znanosti.
mravac8 is offline  
Old 20.02.2017., 13:08   #8214
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pogledaš tu fotografiju i sve ti je jasno. I gdje si i s kim si i što možeš očekivati ......
s kim si, takav si.

__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 20.02.2017., 13:09   #8215
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Čuj pak ovu...
reci ti njoj da bi i svinja tebe zaklala, samo da može.


Quote:
Jel' znaš da vrag na ruskom znači neprijatelj? Ja nisam znao...
ničesar nenavadno.

sovražnik.

bar tebe iz hrvatskog zagorja to ne bi trebalo presenetiti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 20.02.2017., 13:33   #8216
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Baš se veselim :klap: da će ''najluđi grad na svitu'' napredovat i jedva
čekam komentare stručnog žirija Apemant, Bijeli Druid ,mravac 8
i ostalih zgroženih finih kistihant intelektualaca
Koji penis mene povlačiš, LOL?
Zašto bih ja bio "zgrožen"?

BTW, koliki IQ ima Kerum?
Bijeli-Druid is offline  
Old 20.02.2017., 13:37   #8217
Thumbs up Jeste li u stanju podnijeti činjenicu da neka osoba može biti istovremeno jako dobra i jako loša ?

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Zahvalna sam Kerumu na onoj prekrasnoj fotografiji njega sa pršutom na čelu.

Ta fotografija je vrhunska ilustracija Hrvatske, hrvatskih političara i hrvatskih građana danas.

Pogledaš tu fotografiju i sve ti je jasno. I gdje si i s kim si i što možeš očekivati ......
Odgovoriti ću ti citatom uvaženog kolege Sigmunda :

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
A što si ti to konkretno rekla i učinila i koliko si ljudi pomogla ? Jesi li razmišljala o kulturološkim i moralnim implikacijama vlastitog ispraznog kriticizma? I don't think so.

"Criticism is above reason, sincerity and fairness; it is necessarily subjective." (Oscar Wilde)

Trenutno me ne zanimaju tvoji subjektivni porivi ... .
Moja neznatnost bi još nadodala.

Kerum je puno pomogao Splitu i malim ljudima.
To što se on zahebava s ljudima i s pršutom na čelu može se gledat kao Pernarovski propagadni potez .
Pa tko od nas (Osim Apemanta i Bijelog Druida ) nije nekad ispao smiješan ili klaun ili skandalozan.

Ali koliko ljudi je od nas pomagalo ljudi kao što ih je pomogao Kerum ?
Pa ko se sjeća ostalih splitskih gradonačelnika ili ovog sadašnjeg nesposobnjakovića tj sdpovog ćate.

Malograđani kao psi razuma glođu kost vanjske Kerumove klaunovske forme i to ih zasljepljuje da vide ono pozitivno u čovjeku.

Ljudi jednostavno imaju prosječan IQ da bi tolerirali koncept
CJELOVITOSTI tj da čovjek (Kerum) može biti živuća i hodajuća kombinacija izvrsnih i loših osobina.
Prosječni ljudi se uhvate za ono što je loše i ''krepat ma ne molat'' tj ako je on Imalo loš on je LOOOŠŠ.

Za Keruma vrijedi ona vrhovna mudrost

Sve ono loše o njemu je istinito.
Sve ono dobro o njemu je istinito.


tj Kerum je vrhunska manifestacija univerzuma samog u mikroskosmosu a koji je čovjek


Moglo bi se reći da apsolut mora inkarnirati jednog Hegela ali i jednog Keruma inače apasolut
ne bi bio apasolut. (ps. ljudi u dalmaciji apsolut zovu apasolut )

Ljudi to OSJEĆAJU i koeficijent na njegovu novu pobjedu u Splitu je 1,05 !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 20.02.2017., 13:49   #8218
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Perice, ljudi su svinje, nemoj nikome otvoriti svoje srce...

Osim Isusu...
Logično, Isus nije čovjek, Isus je Bog

Btw, ja sam svojim prijateljima rekla da sam pustila Isusa u svoje srce, ali nisu mi vjerovali
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 20.02.2017., 13:54   #8219
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
reci ti njoj da bi i svinja tebe zaklala, samo da može.
Pa ovo i nije sala nego sira slika ljudskog roda u par rijeci dobro opisana
po tom principu ljudi i zive
Kolje i jebe ko koga moze
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 20.02.2017., 13:55   #8220
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Koji penis mene povlačiš, LOL?
Zašto bih ja bio "zgrožen"?

BTW, koliki IQ ima Kerum?
On nema IQ, on je van svih kategorija, ne možeš jedno takvo biće mjeriti nekim prizemnim i profanim mjerilima.

On je Kerum, to je jedna univerzalna istina. Ne treba njemu ono što bi običnom čovjeku trebalo da postigne njegov uspjeh.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.