Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 00:57   #201
Osip prođe sam od sebe.
Držte se!!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:02   #202
mislim da nije rota...on uključuje i povraćanje i proljev...

kako vam je danas?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ste bez tem
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:17   #203
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mislim da nije rota...on uključuje i povraćanje i proljev...

kako vam je danas?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ste bez tem

Hvala Mandy. Nije rota sigurno
Od subote naveče (opet 39,5 i trećina voltarena) nema više temp. Noćas je bila prva noć bez dežurstva i tako sam se lijepo naspavala, a i malac je odvalio 10 sati bez buđenja. Evo jutros vidim lagani osip po licu i leđima, ali se nadam da neće biti jači. Sutra idemo na pregled.
Ovo nam je bilo "vatreno krštenje". Za prvu temp sam jako ponosna kako smo ju odradili, a sad je gotovo i nadam se da još duuugo neće biti bubani.
Pusa svima, hvala na podršci
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:34   #204
super da je temp prošla...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:28   #205
super da nije rota!
i super da ste to odradili kao pravi.
i nek nemamo vise bubanih.

.... grozne su temperature kod malenih...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:03   #206
eto neznam gdje da pitam,pa cu pokusat na ovu temu(isprike ako sam fulala)

radi se o sljedecem,mali(2.5 god),je u subotu navecer zakurio 38.5.,postupak snizavanja temp. i u nedjelju ujutro je imao 37.5,i sve do nedjelje navecer tako,kad ono opet temp 38.3 (naravno-vecer),opet sinzavanje i ponedjeljak ujutro isto imao temp.
otisli ki mod pedice,i ona ga pregleda,i sve ok.nema upalu grla,pluca okey,cak ni kasalja ni nosic nije curio.i veli ona meni,to je neka prehladica,ako bude sve ok,dodite za tri dana po ispricnicu za vrtic.
i danas ujutro mali nije imap temp.i ja otisla pedijatru trazit ispricnicu za petak ili ponedjeljak.
ona mi dala za petak.
i dosli mi doma,i ono kaos.
idem ga presvuc,a ono proljev(ovo je bio prvi),mjerim temp-nema.
al je bio blijed i pospan.
i zaspao mi u 10 h(sto me cudi jer nema temp),i probudi se prije sat vremena.
od tada je neprepoznatljiv.
sav je slab,baulja po stanu,blijed ko krpa,podocnjaci,cvili..uglavnom cudan.provjerim ja-proljev nije,jede normalno,pije normalno,temp nema!

ne kuzim..sta bi to moglo biti??
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 23:07   #207
Obićna crijevna viroza, koja zn a tako iscrpit ( malaksavost, bljedoća, podoćnjaci ...)
bitno je da mu koža nije skros suha, da mu jezik nije bijel, da je mokrio u zadnjih 6 sati ---sve ostalo je normalno ( jer ovo su znaci dehidracije)

lagana prehrana, ono šta stiska i obnavlja crijeva ( riža, mrkvica, ..... i sad varijacije sa juhicom, čajem, dvopek, slani štapići..)
matte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 09:00   #208
Quote:
matte kaže: Pogledaj post
Obićna crijevna viroza, koja zn a tako iscrpit ( malaksavost, bljedoća, podoćnjaci ...)
bitno je da mu koža nije skros suha, da mu jezik nije bijel, da je mokrio u zadnjih 6 sati ---sve ostalo je normalno ( jer ovo su znaci dehidracije)

lagana prehrana, ono šta stiska i obnavlja crijeva ( riža, mrkvica, ..... i sad varijacije sa juhicom, čajem, dvopek, slani štapići..)
neznam,imao je jucer taj jedan jedini proljev.normalni pije/jede,nema ovih znakova ..jucer mu se vratila temp(38 u guzi),al nisam nista snizavala,i nakon toga nije imao.jutros isto nema.
sta je to jucer bilo..pojma nemam.vjerojatno to sta kazes
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 03:05   #209
Mame,ne znam da li ste cule,kad malisani imaju temp.,imate u ljekarnama prasak koji im se daje da ne dehidriraju,dobro ga je imati u kucnoj ljekarni.Temp.se jako bojim,pa uvijek dam cepic preventivno.Osip zna biti opasan pokazatelj,ako se ne zna razlikovati.Ne zelim nikoga uplasiti,ali cula sam dosta toga.Svim bubicama,puno ljubavi i brz oporavak.Mame,tate,....mazite ih puuuuno!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 21:26   #210
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
eto neznam gdje da pitam,pa cu pokusat na ovu temu(isprike ako sam fulala)

radi se o sljedecem,mali(2.5 god),je u subotu navecer zakurio 38.5.,postupak snizavanja temp. i u nedjelju ujutro je imao 37.5,i sve do nedjelje navecer tako,kad ono opet temp 38.3 (naravno-vecer),opet sinzavanje i ponedjeljak ujutro isto imao temp.
otisli ki mod pedice,i ona ga pregleda,i sve ok.nema upalu grla,pluca okey,cak ni kasalja ni nosic nije curio.i veli ona meni,to je neka prehladica,ako bude sve ok,dodite za tri dana po ispricnicu za vrtic.
i danas ujutro mali nije imap temp.i ja otisla pedijatru trazit ispricnicu za petak ili ponedjeljak.
ona mi dala za petak.
i dosli mi doma,i ono kaos.
idem ga presvuc,a ono proljev(ovo je bio prvi),mjerim temp-nema.
al je bio blijed i pospan.
i zaspao mi u 10 h(sto me cudi jer nema temp),i probudi se prije sat vremena.
od tada je neprepoznatljiv.
sav je slab,baulja po stanu,blijed ko krpa,podocnjaci,cvili..uglavnom cudan.provjerim ja-proljev nije,jede normalno,pije normalno,temp nema!

ne kuzim..sta bi to moglo biti??
može biti i urinoinfekt jer on se teže skuži i zbog toga bi u svakom slučaju dala urin da vide, moja cura prije nego što je završila u bolnici je dva dana povraćala (ne previše često) a prije toga svaka dva dana imala jedanput visoku temperaturu i u bolnici su tek uzeli urin i ustanovili da imala jaku upalu
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 00:22   #211
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
može biti i urinoinfekt jer on se teže skuži i zbog toga bi u svakom slučaju dala urin da vide, moja cura prije nego što je završila u bolnici je dva dana povraćala (ne previše često) a prije toga svaka dva dana imala jedanput visoku temperaturu i u bolnici su tek uzeli urin i ustanovili da imala jaku upalu
joj,hvala ti,al evo vec je dva dana mir,ni temperatura,ni proljev..nista.
mali se normalno ponasa,ima normalne stolice,i normalno piski..

mislis da je jos uvijek potrebno?
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:47   #212
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mene strah temp ja dam čepić ili sirup čim dođe blizu 38..
meni je pedijatrica rekla da skidam temepraturu tek kad je iznad 39. što je sada slučaj
ima povišenu temperaturu od petka popodne. vjerovatno se radi o tzv. trodnevnoj temperaturi, nema uopće simptome kao da ima gripu ili da je prehlađena. ne vidim ni da će joj krenuti zubići.
nakon paracetamola bude niža, no nakona 5-6 sati se opet poveća. ako ne bude bolje, ići ćemo u ponedjeljak kod pedijatrice.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:29   #213
Moja mala (2,5 g) pred tjedan dana dobila temperaturu 38,4 (pod pazhom), budući da sam doma imala samo lupocet čepiće kojima je istekao rok trajanja pred 6 mjeseci, nisam joj niš dala. Naime do sad nije bila vrtićko dijete pa je u te 2,5 godine bila 3 put bolesna. Ujutro je opet imala istu temperaturu, ali je malo malaksala, pa sam joj kupila Panadol sirup, lupocet čepiće i voltaren čepiće, zlu ne trebalo. Međutim, nema šanse da mi njoj damo sirup! Ne znam kakva su vaša iskustva, ali ona se ne da. Pokušali smo i na silu (primili joj ruke, otvorili usta ulili sirup), ali naravno da ga nije progutala. Na kraju smo ipak morali staviti Lupocet čepić. Temparatura je pala. Drugi dan nije imala temperaturu. Treći je imala 37,2 (u uhu). Onda 2 dana nije imala temperaturu, pa smo je čet. i pet. dali u vrtić. Jučer navečer mi je rekla da je boli uho. Doslovna je vrištala od boli. Jadnica. A bez temperature. Negdje oko ponoći smo joj stavili voltaren čepić da ne pati toliko. Noć je prošla ok. Danas je uho ne boli, ali je u uhu imala 39,3. Stavili smo joj Lupocet čepić. Dosta danas spava i ubrzano diše. Sad gleda Doru (snimljenu) pjeva i pleše. Malo je bolje. Nadam se da je viroza. Sad je ne dam u vrtić sve dok ne bude bila bez ikakvih simptoma prehlade. Ono što me brine u cijeloj situaciji je što ako budem trebala dati antibiotik, a ona ne želi piti sirup?! Kako joj dati sirup? Nikakvi razgovori, uvjeravanja, ništa ne pomaže!
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:42   #214
Zao mi je zbog curice,mislim da je sprica jedino rijesenje,morat cete,nazalost na silu.....(drzimda vam ne treba)
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:59   #215
Pod "šprica" misliš da se sirup stavi u špricu i istisne u usta?
Joj sam da prođe bez antibiotika! Večeras smo joj opet stavili čepić. Bunila se ali srećom brzo ju pusti.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:05   #216
Mi bi nasoj davali sirup isto na silu,otvorim joj usta i stisnem nos,okrutno znam ali je jedini nacin. Sad je navikla jer pije svaki dan sirup za apetit pa nema problema.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 03:07   #217
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Pod "šprica" misliš da se sirup stavi u špricu i istisne u usta?
Joj sam da prođe bez antibiotika! Večeras smo joj opet stavili čepić. Bunila se ali srećom brzo ju pusti.
Ma da,moras,ako ne ide drugacije(al ona medicinska sprica,ne ono sto dobijes u sirupu)lakse je sa ovom....
a cepice smo mi ovako-(glupo,ali je palilo,guza je gladna,guza popapala cepic...)bilo je smjesno njima,pa vise ni ne trzaju....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:57   #218
Dobro, nekako uspijemo ugurati čepić. Ona viče. "Neću čepić!", muž joj drži noge, a ja ugurnem. Čepić unutra, a ona i dalje viče: "Neću čepić!" Velim joj ja: "Pa već smo ti ga stavili!" A ona će nato vičući: "Imam čepić, imam čepić!"
Evo danas već drugi dan ima visoku temperaturu (ujutro 39,3). Kad vi dijete vodite doktoru? Da malo razjasnim situaciju, ja sam doktorica, ali nisam pedijatar, a ne radim niti s pacijentima, tako da nije da mi dijete nije uopće bilo "kod doktora" ova dva dana. Malo sam joj škicnula u grlo i nije mi se činilo crveno. Nadam se da je viroza. Ne bih htjela ići doktoru s njom jer su čekaone - pune bolesne djece. Kod nas u kvartu vlada i šarlah, pa zašto izazivati bakterijsku infekciju, ako je "samo" virus. A nebih niti da ispadne da paničarim bezveze. Zapravo sam mislila da ako joj sutra ne padne temperatura da odemo njenoj doktorici. Ja čak sumnjam na gripu. Muž i ja smo se cijepili, ali ona nije. Doduše i muž mi danas ima temperaturu. Bolnica na kraju grada.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:00   #219
Danas 4. dan temperature iznad 38 (s čepićima). Zvala sam doktoricu. Ona smatra da je viroza. Ali dijete mi ne jede - ništa. Jedino joj uspijemo dati malo voćnog soka (kupovnog) da bar mrvicu kalorija dobije. Sirotica moja.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 15:04   #220
dubac ja bi svejedno otišla pedijatrici. vidim da to traje već danima. Mi smo za vikend na hitnoj završili. Navece malo zakurila, ništa strašno, drugo jutro bila temp. 39, popodne 4o , ali smo to sve uspjeli spustit. Navecer opet 39.5 ali nikako dolje. Sve smo moguce mjere poduzeli ali ona gori i još se trese, a noge hladne znači temp. raste. I niš, na hitnu. Uglavnom - viroza, možda čak gripa, tak su nam rekli.
Dva dana je kurila jako, treći dan malo i nismo joj niš davali, četvrti dan više nema temp.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.