Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 15:27   #81
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Nisam ja napisala svoje misljenje

Pod naliberalnijom regijom vidim Istru i Kvarner pogotovo bih izdvojila grad Rijeku, jer je Rijeka lučki grad u kojom skladno zive ljudi druge vjere, uvjerenja, a i poznata je kao najmanje homofobičan grad u HR

Naprimitivniji su mi Dalmatinci, imam osjecaj da oni ne vide dalje od svog nosa, i naravno za HDZ i dom su uvijek spremni (očito se bore protiv imaginarnih neprijatelja)

Najperspektivnija je upravo Dalmacija ali samo zbog prekrasnog mora i obale
meni su najgore one hrvatske izdajice koje bi razdjelili hrvate samo i izkljucivo na regije.ta malogradjanska bagreturina mi se gadi vise od raznoraznih cetnika i mudzahedina.
puntarDIAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 17:14   #82
Quote:
puntarDIAS kaže: Pogledaj post
meni su najgore one hrvatske izdajice koje bi razdjelili hrvate samo i izkljucivo na regije.ta malogradjanska bagreturina mi se gadi vise od raznoraznih cetnika i mudzahedina.
Pa necemo fantazirat i govorit da su sve regije jednako liberalne i jednako razvijene
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 19:06   #83
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Pa necemo fantazirat i govorit da su sve regije jednako liberalne i jednako razvijene
da,da necemo fantazirati i glasno i jasno priznati da dobar dija tih takozvanih "liberala" su prikrivene jugonostalgicne komunjare,koje svoju mrznju spram hrvatskoj drzavi pokazuju tako da blate i omalozavaju hrvate drugih regija.to je kao ona poznata kajinova,"nisu ovo cavoglave/dalmacija" kao da je on nesto bolje,ids-ov magarac.ko vas nezna,skupo bi vas platija.
puntarDIAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:40   #84
Quote:
puntarDIAS kaže: Pogledaj post
da,da necemo fantazirati i glasno i jasno priznati da dobar dija tih takozvanih "liberala" su prikrivene jugonostalgicne komunjare,koje svoju mrznju spram hrvatskoj drzavi pokazuju tako da blate i omalozavaju hrvate drugih regija.to je kao ona poznata kajinova,"nisu ovo cavoglave/dalmacija" kao da je on nesto bolje,ids-ov magarac.ko vas nezna,skupo bi vas platija.
Ovako, ajmo se maknut od komunizma jer to nije TEMA ovog topica, ja ne znam zakaj ti briješ o komunizmu ali ovo je 2009-a, DA 2009-a WELCOME!

Valjda ti je obrambeni mehanizam spominjanje komunizma kad nemas nikakvih protuargumenata.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:52   #85
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ovako, ajmo se maknut od komunizma jer to nije TEMA ovog topica, ja ne znam zakaj ti briješ o komunizmu ali ovo je 2009-a, DA 2009-a WELCOME!

Valjda ti je obrambeni mehanizam spominjanje komunizma kad nemas nikakvih protuargumenata.
slažem se, a najviše to govore ljudi iz manje razvijenih krajeva, jer večinom u tim liberalnijim gradovima je na vlasti SDP, što nije komunistička već socijaldemokratska stranka ......a drugo, u hdz-u ima najviše bivših komunjara itd. ......ali nećemo sad o tome, neznanje je uvijek bio najveći problem u hrvata
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:54   #86
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ovako, ajmo se maknut od komunizma jer to nije TEMA ovog topica, ja ne znam zakaj ti briješ o komunizmu ali ovo je 2009-a, DA 2009-a WELCOME!

Valjda ti je obrambeni mehanizam spominjanje komunizma kad nemas nikakvih protuargumenata.
da,da ovo je 2009 a jos ima ljudi,koji bi razbuncali hrvatsku.a na sto ti hoces protuargumente,na tvoje sovinisticke izpade spram dalmatinskin hrvatima?sramota da ima takvih "hrvatica" poput tebe.
puntarDIAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:55   #87
Quote:
puntarDIAS kaže: Pogledaj post
da,da ovo je 2009 a jos ima ljudi,koji bi razbuncali hrvatsku.a na sto ti hoces protuargumente,na tvoje sovinisticke izpade spram dalmatinskin hrvatima?sramota da ima takvih "hrvatica" poput tebe.
pusti ti curu, ona je na većem demokratskom razmišljanju od 80% hrvata, a ima manje od 20 god
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:56   #88
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
pusti ti curu, ona je na većem demokratskom razmišljanju od 80% hrvata, a ima manje od 20 god
Imam više od 20
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:58   #89
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Imam više od 20
Ok sorry izgledaš mi mlađe ---ali opet, da mladi tak više razmišljaju kao mi ...mi bi bili druga švedska
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:00   #90
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
pusti ti curu, ona je na većem demokratskom razmišljanju od 80% hrvata, a ima manje od 20 god
tu se vidi sta ste vi lijevicari,pusti ti curu kad se razsipala o hrvatima dalmacije,da se tako razsipala o srbima,sto bi je onda reka?mogu samo ponovit,ko vas nezna,skupo bi vas platija.
puntarDIAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:05   #91
Quote:
puntarDIAS kaže: Pogledaj post
tu se vidi sta ste vi lijevicari,pusti ti curu kad se razsipala o hrvatima dalmacije,da se tako razsipala o srbima,sto bi je onda reka?mogu samo ponovit,ko vas nezna,skupo bi vas platija.
Gle, ja ne znam jeli ti imas problema se percepcijom odredjenih stvari.

ova tema je HRVATSKE regije, ne SRPSKE ne KOMUNISTIČKE, Komunizam je gotov pa toga ni u Rusiji vise nema, pobogu koji je vama klinac da to stalno spominjete?

Zakaj bi se rasipala srbima, niti sam u kakvoj vezi s njima niti imam kakvu potrebu njih komentirat. Ako ti imas samo daj
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:18   #92
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Gle, ja ne znam jeli ti imas problema se percepcijom odredjenih stvari.

ova tema je HRVATSKE regije, ne SRPSKE ne KOMUNISTIČKE, Komunizam je gotov pa toga ni u Rusiji vise nema, pobogu koji je vama klinac da to stalno spominjete?

Zakaj bi se rasipala srbima, niti sam u kakvoj vezi s njima niti imam kakvu potrebu njih komentirat. Ako ti imas samo daj
ti si za mene primjer prikrivenog sovinizma samozvanih liberala,koji se na svu silu hoce ograditi od "nazadnih,ruralnih,homofobnih i nacionalistickih" hrvata,pri tome uvik spremni na omalozavanje vlastitog naroda.

ko tebi kaze da se razsipas o srbima,vec sam naveja useru pali andjeo cinjenicu da te nebi sigurno branija,da si tako nesto napisala o srbima.to je refleks tih "liberala",koji nemaju veze sa onima na zapadu,niti imaju veze sa istinskin hrvatskin liberalima kao sto je bija vlado gotovac.
puntarDIAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:41   #93
Quote:
tarky014 kaže: Pogledaj post
a nisu,dubrovčani čupaju kose kad im kažeš da je dubrovnik u dalmaciji
Da, to se vidilo kad je Jug izbacija Partizana u četvrt finala EL u vaterpolu, cijela se tribina orila pjesmom: "Dalmacijo"
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 00:24   #94
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Slažem se, nema dobre i točne podjele Hrvatske prema regijama (kao prvo ne znamo ni točan broj i koje su, i koje bi uzimali u obzir), ali treba napraviti nešto za budućnost i neku razumno rješenje , npr. sada je Hrvatska podjeljena na županije -njih 21 + Zagreb, što jede mnogo novca zašto npr. ne napravimo nekih 5 do 6 regija po nekim ekonomskim, povijesnim i ostalim kriterijima... prošlih godina je i EU tražila da napravimo statističke regije - u EU regija čine neko područje od 800k do 3 milijuna stanovnika, pa napravimo te regije koje bi osim za Europu važile i za Hrvatsku

http://img190.imageshack.us/img190/3710/hghg.png
To je moj prijedlog
Svih 5 regija imaju više i oko 800k stanovnika...a manje od milijun (nisam siguran za Središnju Hrvatsku )
Možda jest suludo da Istra i Karlovac ili Sisak budu u jednoj regiji, no prema meni je ovo ok jer sam htio da sve imaju podjednako stanovnika

Središnja Hrvatska
Dalmacija
Gorsko-primorska Hrvatska
Zagreb
Slavonija

Šta mislite o ovakvoj upravnoj podjeli?
Dalmacija bi bila: Splitska, Dubrovačka, Zadarska i Šibenska županija
Grad Zagreb
Zapadna / Primorsko goranska: Istra, Riječka županija, Lička i dio Karlovačke županije.
Slavoniju bi činile 5 županija (Brodska, Osiječka, Požeška, Vukovarska, Virovitička)
Srednju Hrvatsku: Bjelovarska, Sisačka, veči dio Karlovačke, i Zagrebačka.
Ostalo bio bila sjeverna.

* Karlovačku bi podijelo po Hrvatskome (gorskome) pragu.

To bi ovako izgledalo:
http://i43.tinypic.com/2ze9pb5.jpg

Dalmacija= 900 000 stanovnika, Split glavni grad.
Središnja Hrvatska= ccc. 720 000 stanovnika, Karlovac glavni grad.
Grad Zagreb= 780 000 stanovnika
Primorsko-goranska (Zapadna: Rijeka, Kvarner, Istra, Lika i G. Kotar)=cca. 520000, glavni grad Rijeka
Slavonija= 880 000 stanovnika, Osijek glavni grad.
Sjeverna Hrvatska = cca= 600 000 stanovnika, glavni grad Varaždin.

Ove brojke u mi iz glave, nije mi se dalo tražit u ovoliko sati, ako sam nešto falija neka neko ispravi.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 01:01   #95
Quote:
Sorrow.Srb kaže: Pogledaj post
I postoji li neko mesto u Hrvatskoj koje ne bih smeo propustiti?
Pozdrav!
Cavoglave, seoski dernek, 05. avgusta svake godine (tada je neki praznik al se nemogu sitit koji).
Dodje sto hiljada ljudi iz cilog regiona.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 09:15   #96
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Šta mislite o ovakvoj upravnoj podjeli?
Dalmacija bi bila: Splitska, Dubrovačka, Zadarska i Šibenska županija
Grad Zagreb
Zapadna / Primorsko goranska: Istra, Riječka županija, Lička i dio Karlovačke županije.
Slavoniju bi činile 5 županija (Brodska, Osiječka, Požeška, Vukovarska, Virovitička)
Srednju Hrvatsku: Bjelovarska, Sisačka, veči dio Karlovačke, i Zagrebačka.
Ostalo bio bila sjeverna.

* Karlovačku bi podijelo po Hrvatskome (gorskome) pragu.

To bi ovako izgledalo:
http://i43.tinypic.com/2ze9pb5.jpg

Dalmacija= 900 000 stanovnika, Split glavni grad.
Središnja Hrvatska= ccc. 720 000 stanovnika, Karlovac glavni grad.
Grad Zagreb= 780 000 stanovnika
Primorsko-goranska (Zapadna: Rijeka, Kvarner, Istra, Lika i G. Kotar)=cca. 520000, glavni grad Rijeka
Slavonija= 880 000 stanovnika, Osijek glavni grad.
Sjeverna Hrvatska = cca= 600 000 stanovnika, glavni grad Varaždin.

Ove brojke u mi iz glave, nije mi se dalo tražit u ovoliko sati, ako sam nešto falija neka neko ispravi.
Sviđa mi se,ali ne bih volio da se ukinu Županije koje su važan dio naše tradicije...

Ja sam za spajanje Županija tako da svaka ima oko 200.000 stanovnika...

To za sada imaju samo:
Grad Zagreb 786,200
Splitsko-Dalmatinska 463,676
Osiječko-Baranjska 330,506
Zagrebačka 309,696
Primorsko-Goranska 305,505
Istarska 206,344
Vukovarsko-Srijemska 204,768
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 23.05.2009. at 09:20.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 13:49   #97
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se,ali ne bih volio da se ukinu Županije koje su važan dio naše tradicije...
Ma mogu se još zvati županije, npr.
Dalmatinska županija
Slavonska županije
Posavska (središnja) županija
Podravska (sjeverna) županija
Primorsko-Goranska (Kvarnerska) županija
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 16:16   #98
kakva tradicija daj ....ta tradicija stoji puno para i bzvz izgledaju
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 12:54   #99
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Dalmacija= 900 000 stanovnika, Split glavni grad.
Središnja Hrvatska= ccc. 720 000 stanovnika, Karlovac glavni grad.
Grad Zagreb= 780 000 stanovnika
Primorsko-goranska (Zapadna: Rijeka, Kvarner, Istra, Lika i G. Kotar)=cca. 520000, glavni grad Rijeka
Slavonija= 880 000 stanovnika, Osijek glavni grad.
Sjeverna Hrvatska = cca= 600 000 stanovnika, glavni grad Varaždin.
Ideja nije loša, ali cini mi se da imaju premalu populaciju. Zar nije netko rekao da treba minimalno 800 000 stanovnika? Navedene regije se mogu nazvati i županijama kako bi se zadovoljila tradicija.
__________________
Domo
d0m0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 14:10   #100
Sve okey osim karlovca koji nemoze bit glavni grad centralne hrvatske , prije bi to mogao biti sisak , naprimjer spojimo karlovacku i sisacko moslovacku zupaniju plus djelove zupanija koje granice sa istima i dobijemo nekakvu optimalnu regiju za taj prostor hrvatske , problem sa RH je njen oblik zbog kojega ponekad poneki gradovi uistinu nemaju svoju siru regiju u kojoj su glavna sredista , karlovac naprimjer previse gravitira zagrebu a opet kutina koja je u sredisnjoj hrvatskoj isto kao i karlovac je predaleko od istog
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.