Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 13:29   #61
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Naravno da je marketing. Mene u toj prici ne zanimaju ni multinacionalka, niti kremice, niti korisnice tih kremica. Mene jedino zanima sto u toj prici radi hrvatsko Ministarstvo. A ono bez ikakvog temelja diksriminira jedan citav spol.
Ministarstvo pomaže nekim ljudima u dobivanju stipendije koju nudi privatna firma po svojim kriterijima. Što je na korist Hr znanosti.
Nijedan muškarac neće zbog ovog odustati od znanosti, a možda će se neka žena odlučiti za daljnje bavljenje znanošću.

Ministarstvo samo po sebi svoje novce dijeli neovisno o spolu.

jesam ja to već napisao, stara tema, ne sjećam se više
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:42   #62
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ministarstvo pomaže nekim ljudima u dobivanju stipendije koju nudi privatna firma po svojim kriterijima. Što je na korist Hr znanosti.
Ovdje se upravo radi o tim kriterijima. Privatna firma moze dodjeljivati sto god hoce, po bilo kakvim kriterijima. Pa i krivim.

No ako u to ulazi Ministarstvo, onda ti kriteriji moraju biti ispravni.

Tvoja logika nalaze da bi za hrvatsku znanost bilo korisno da neki vlasnik privatne firme raspise natjecaj za 4 stipendije, ali samo cistokrvnim Hrvatima (sa dokazom o porijeklu svih predaka do pradjedova i prabaka), jer bi tako 4 znanstvenika dobila stipendiju.

Ja kazem da Minsitarstvo takvu nagradu ne smije podupirati.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:15   #63
Dakle tvoja se uvjerenja fundamentalno razlikuju od mojih.
Tebi je bitna neka čistoća procedure, a meni zadovoljstvo i rad ljudi.

Ovo podupiranje ti je teška riječ, zvuči kao da oni to potiču.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:56   #64
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Brojevi koje sam stavio su ovakvi (doktorati):

- 128 - žene
- 114 - muškarci

Zene: 53 %

Za dobitnice od prosle godine sam napisao ovo:

Od 4 ovogodisnje dobitnice 2 dolaze s PMF-a Zagreb (na kojem zene ostvaruju 59% doktorata), 1 sa Fakulteta kemijskog inzenjerstva i tehnologije (zene: 100% doktorata), i 1 sa zagrebackog Medicinskog fakulteta (zene: 45% doktorata).

Sto se tice studenata, asistenata i docenata (okvira koji se "potice"), situacija varira ovisno o fakultetu (npr. veterina i fizika su ponekad vise muski, a vecina ostaloga je vise ili skoro skroz zenska). No ukupno gledano - zene prevladavaju.

Uostalom, ako na rijeckom medicinskom fakultetu zene cine 61 % asistenata i 62 % docenata, s kakvim pravom se te asistentice i docentice smiju javljati na spolno diskriminirajuci natjecaj koji dodjeljuje nagrade iskljucivo zenama? Sta i kako u tom slucaju "potice" ta nagrada?
U samom području prirodnih znanosti situacija je prema tvojoj tabeli 2008. godine bila takva kakvu sam navela što se tiče ostvarenih doktorata. Ne znam kakva je situacija bila poslije.

Situaciju zamućuju interdisciplinarna područja. Svi doktoranti s područja biomedicine, zdravstva, tehničkih i biotehničkih znanosti ne bi ni mogli sudjelovati u tom natječaju jer se on odnosi na prirodne znanosti i interdisciplinarna područja, znači da se iz spomenutih područja prihvaćaju samo oni projekti u kojima se prirodne znanosti povezuju s drugim područjima, zato mislim da nije u redu da u svojim proračunima uzimaš u obzir sve s tih fakulteta.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 17:54   #65
Quote:
U samom području prirodnih znanosti situacija je prema tvojoj tabeli 2008. godine bila takva kakvu sam navela što se tiče ostvarenih doktorata.
Od ukupno 91 doktorata na području prirodnih znanosti 52 su žene (krivo sam očitala tabelu - piše svega/žene - a ne muškarci/žene). Ispričavam se, žene su u većini.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 09:00   #66
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Od ukupno 91 doktorata na području prirodnih znanosti 52 su žene (krivo sam očitala tabelu - piše svega/žene - a ne muškarci/žene). Ispričavam se, žene su u većini.
O tome ja citavo vrijeme pricam, to ti je 57 % zena (sto znaci 43 % muskaraca). U takvoj stvarnosti, a ona je takva vec godinama, djelovanje Ministarstva je superhikovsko, stramotno, stetno, sovinisticko, a mozda i protuustavno.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 09:05   #67
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Dakle tvoja se uvjerenja fundamentalno razlikuju od mojih.
Tebi je bitna neka čistoća procedure, a meni zadovoljstvo i rad ljudi.
Ne radi se o "cistoci procedure". Kad bi na vratima Ministarstva bio izvjesen natpis "zabranjen ulaz Hercegovcima" ne bi se radilo o "proceduri", vec o sovinizmu. A i regionalni i spolni sovinizam su sovinizmi.

Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ovo podupiranje ti je teška riječ, zvuči kao da oni to potiču.
Privatna firma koja prodaje sredstva za uljepsavanje mogla bi svoje "nagrade znanstvenicama" reklamirati u letcima shoping-centara, a dodjeljivati ih u predvorjima istih. Kad u to sve uspiju (ne znam kojim nacinom, mozda mitom?) ukljuciti tijelo Drzave, Ministarstvo, ne samo da dobivaju tezinu stvarne "pomoci znanosti" i "prave stvari", vec za tih bijednih 16 tisuca eura dobivaju i mnogostruko vece prisustvo u medijima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 09:38   #68
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
za tih bijednih 16 tisuca eura dobivaju i mnogostruko vece prisustvo u medijima.
Istina, dosta se piše po forumima o tome.

Zamisli da radiš u MZ, i dođe ti privatna firma s pričom kako imaju neku lovu i neke svoje kriterije, ali da bi htjeli dati lovu nekom pravom znanstveniku koji će zadovoljiti te njihove kriterije.
Ti ćeš:
  1. poslati ga u xxx
  2. pomoći mu
  3. nešto treće
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 09:54   #69
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Istina, dosta se piše po forumima o tome.

Zamisli da radiš u MZ, i dođe ti privatna firma s pričom kako imaju neku lovu i neke svoje kriterije, ali da bi htjeli dati lovu nekom pravom znanstveniku koji će zadovoljiti te njihove kriterije.
Ti ćeš:
  1. poslati ga u xxx
  2. pomoći mu
  3. nešto treće
Biram odgovor "nesto trece". A to nesto trece jest:

- pitati koji su to kriteriji
- ako kriteriji nisu protuustavni, protupropisni, nespojivi sa dignitetom podrske visoke drzavne institucije... ...onda cu pitati o kojoj lovi se radi.
- ako se radi o postenom odnosu "value for money" (a zna se koliko bi najmanje trebalo kostati pokriviteljstvo Drzave), onda idemo u razradu tehnickih detalja.

Svakako ne jih pristao da se Drzava spusta na razinu podupiranja sramotno diskriminatorskih kriterija privatne firme i njenog ekonomskog interesa, te da usput istoj napravi enormnu reklamu...

..za 16 tisuca eura.

Gazda seoske gostionice moze organizirati dernek sa cajkama i zatraziti da na njega dodje ministar turizma uvelicati svecanost urucivanja slike Slobodana Milosevica i 100 kuna njegovom prijatelju. Po tvojoj logici bi se ministar trebao odazvati jer, eto, jedan gradjanin Hrvatske ce dobiti 100 kuna, bolje da ih dobije nego da ih ne dobije... To sto su i kriterij i iznos sramotni i nespojivi sa pokroviteljstviom drzave nije bitno...

BTW: na kojim forumima se jos pise o tome?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 11:28   #70
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
O tome ja citavo vrijeme pricam, to ti je 57 % zena (sto znaci 43 % muskaraca). U takvoj stvarnosti, a ona je takva vec godinama, djelovanje Ministarstva je superhikovsko, stramotno, stetno, sovinisticko, a mozda i protuustavno.
Ipak, Gugenheime, broj stipendistica je malen i on ne može promijeniti statistike, te su kandidatkinje ionako u završnoj fazi izrade svojih doktorata. Ministarstvo samo podupire međunarodni natječaj L'oreala i Unesca kojemu je proklamirani cilj „ohrabriti žene u znanosti i tehnologiji“ - a to je i dalje potrebno bez obzira na statistike o sve većem broju studentica i žena doktora znanosti na tom području - barem iz jednog razloga.

Kako je u studiji o staklenom krovu rečeno, još uvijek ostaje problem da se povećan broj studentica, asistentica i docentica ne odražava u povećanoj zastupljenosti žena među profesorima i u upravljačkim strukturama - naveden je podatak da su na Sveučilištu u Rijeci samo 17% profesora žene, da nema nijedne akademkinje, da su one rijetko voditelji projekata, a globalno su statistike isto loše – iz UNESCO-a kažu da su 10% sveučilišnih profesora i manje od 5% znanstvenih akademika žene. Ta se činjenica ne može više pravdati manjim interesom i sposobnostima žena na određenim znanstvenim područjima.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:29   #71
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Ipak, Gugenheime, broj stipendistica je malen i on ne može promijeniti statistike
Uopce nije stvar u broju stipendistica, stvar je u cinjenici da sve te 4 stipendije mogu dobiti samo i iskljucivo zene.

Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Ministarstvo samo podupire međunarodni natječaj L'oreala i Unesca kojemu je proklamirani cilj „ohrabriti žene u znanosti i tehnologiji“ - a to je i dalje potrebno bez obzira na statistike o sve većem broju studentica i žena doktora znanosti na tom području - barem iz jednog razloga.
Ako zene cine 60 % u toj znanosti i tehnologiji, onda ih se ne treba posebno "ohrabrivati". Vec su dovoljno hrabre i nadzastupljene.

Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Kako je u studiji o staklenom krovu rečeno, još uvijek ostaje problem da se povećan broj studentica, asistentica i docentica ne odražava u povećanoj zastupljenosti žena među profesorima i u upravljačkim strukturama - naveden je podatak da su na Sveučilištu u Rijeci samo 17% profesora žene, da nema nijedne akademkinje, da su one rijetko voditelji projekata,
Cak i kad bi to bila istina, to uopce ne bi bilo bitno. Situacija sa ljudima pred penzijom je odraz "hrabrosti" onih zena koje su se nagradjivale 1963. ili 1978. godine. One su tada studirale ili se odlucivale na znanstvenu karijeru, a danas sa svojim starijim kolegama dijele te postotke unutar grupacije starih profesora. Npr. na mediciskom fakultetu su profesorice i profesori u odnosu 50 - 50 %, a na nekim fakultetima je i medju starijima vise zena.

Ono sto ce sutra biti mainstream (odnos profesorica i profesora) su upravo danasnji asistenti i docenti. A medju njima, upravo medju onima koji se nagradjuju, vecinu cine zene. Dakle - sutra ce medju profesorima vecinu definitivno ciniti zene. Nema nikakvog smisla (niti zakonskog prava) danas ih jos i pozitivno diskriminirati.

Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
a globalno su statistike isto loše – iz UNESCO-a kažu da su 10% sveučilišnih profesora i manje od 5% znanstvenih akademika žene. Ta se činjenica ne može više pravdati manjim interesom i sposobnostima žena na određenim znanstvenim područjima.
Feministicke papagajske price mi vec pomalo idu na jetra, zato sto vrlo cesto uopce niti ne zele imati poveznice sa stvarnoscu. Uzme se nekakva jadikovka iz vremena izmedju dva rata (ili iz 1970-tih) ili se jednostavno izmisli nekakav "problem zapostavljenosti zenskog spola". Bilo bi dobro da nase Ministarstvo koje "podupire" nagradu samo jednom spolu izadje sa konkretnim podacima o broju zena i muskaraca u znanstvenim podrucjima u kojima se nagrada dodjeljuje. Neka Ministarstvo posteno kaze da zajedno sa privatnom firmom nagradjuje SAMO ZENE u podrucjima u kojima je 60% zena. I onda neka objasni cemu taj "poticaj", cemu to "ohrabrenje".

Globalna situacija je nebitna, neprimijenjiva na nas slucaj. Kad bi se preslikavala situacija sa raznih strana svijeta, onda bi, recimo, u Nairobiju neku stipendiju dobivali samo crnci, jer se tako radi u SAD. Ako je na Madagaskaru premalo zena u prirodnim znanostima, nek njihovo Minsitarstvo podupire nagrade samo za zene. Kod nas nema elementarnog osnova za to.

Uostalom, kako mozes objasniti mladom i uspjesnom znanstveniku sa medicine u Rijeci da on ne smije konkurirati i dobiti nagradu koju podupire nase Ministarstvo samo zato sto je pogresnog spola? Zar ces mu objasnjavati da su njegove kolegice, kojih NEMA manje od muskaraca i u svemu su ravnopravne - ugrozene? Njih Ministarstvo treba "ohrabrivati" a njega ne?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 13:50   #72
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Cak i kad bi to bila istina, to uopce ne bi bilo bitno. Situacija sa ljudima pred penzijom je odraz "hrabrosti" onih zena koje su se nagradjivale 1963. ili 1978. godine. One su tada studirale ili se odlucivale na znanstvenu karijeru, a danas sa svojim starijim kolegama dijele te postotke unutar grupacije starih profesora. Npr. na mediciskom fakultetu su profesorice i profesori u odnosu 50 - 50 %, a na nekim fakultetima je i medju starijima vise zena.

Taj se podatak navodi u studiji koju si linkao.
Podaci za 2008./9. iz Državnog zavoda za statistiku kažu da je među redovitima profesorima 416 žena (24,3%), i 1296 muškaraca (75.7%), a među izvanrednim profesorima – 472 žene (37.3%) i 793 muškarca (62.7%)

Quote:
Dakle - sutra ce medju profesorima vecinu definitivno ciniti zene. Nema nikakvog smisla (niti zakonskog prava) danas ih jos i pozitivno
diskriminirati.
Ukupan je odnos fakultetskih nastavnika danas 43,5% (žene) i 56,5% (muškarci) pa se vjerojatno može u budućnosti očekivati drukčija situacija, ali još uvijek paritet ne postoji.

Quote:
Feministicke papagajske price mi vec pomalo idu na jetra, zato sto vrlo cesto uopce niti ne zele imati poveznice sa stvarnoscu.Uzme se nekakva jadikovka iz vremena izmedju dva rata (ili iz 1970-tih) ili se jednostavno izmisli nekakav "problem zapostavljenosti zenskog spola".
Na feminističke priče treba ići argumentima, a ne izrazima netrpeljivosti, to u principu.

Quote:
Globalna situacija je nebitna, neprimijenjiva na nas slucaj.
Quote:
Uostalom, kako mozes objasniti mladom i uspjesnom znanstveniku sa medicine u Rijeci da on ne smije konkurirati i dobiti nagradu koju podupire nase Ministarstvo samo zato sto je pogresnog spola?
Upravo globalnom situacijom jer je globalno još velik nerazmjer u odnosu broja znanstvenica i znanstvenika, a oni koji daju novac vode računa o široj slici.

Zadnje uređivanje Pomona : 20.10.2011. at 13:59.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:23   #73
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Na feminističke priče treba ići argumentima, a ne izrazima netrpeljivosti, to u principu.
Argumentima vec idem, evo cetvrta stranica i druga godina ovog topica. Ali ne pali. No, da konacno zavrsimo prepucavanje oko stvarnosti (i da mozemo preci na stvar, a to je ponasanje Ministarstva i diskriminacija), prva stvar koja mi se izlistala na Googleu (argumenti):

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-zavrsava.html

Dakle:

Naslov: MUŠKARCI ZAKAZUJU
Više djevojaka se upisuje na studije i više ih završava

Sadržaj: Po podacima iz publikacije Državnog zavoda za statistiku ‘Žene i muškarci u Hrvatskoj 2011’, više je djevojaka diplomiralo u područjima obrazovanja odgajatelja i učitelja (95 posto) te u humanističkim (oko 79 posto), društvenim i biološkim znanostima, matematici, statistici, pravu te socijalnoj skrbi.

U 2009. magistriralo je ukupno 956 osoba, od čega je više žena, oko 58 posto. Najviše je magistrica u područjima prirodnih znanosti, biotehničkih i humanističkih te u umjetničkim područjima.

u 2009. više je muškaraca - njih 53 posto od 572 osobe koje su te godine doktorirale. Najviše je muškaraca, doktora znanosti, u tehničkim znanostima (78 posto), biomedicini te u humanističkim znanostima. U prirodnim znanostima prevladaju žene doktorice znanosti (oko 62 posto).

Ponavljam:

U prirodnim znanostima prevladaju žene doktorice znanosti (oko 62 posto).

Ponavljam:

U prirodnim znanostima prevladaju žene doktorice znanosti (oko 62 posto).

Ponavljam:

U prirodnim znanostima prevladaju žene doktorice znanosti (oko 62 posto).


Ako to nije bilo dovoljno, onda opet:

U prirodnim znanostima prevladaju žene doktorice znanosti (oko 62 posto).


Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Upravo globalnom situacijom jer je globalno još velik nerazmjer u odnosu broja znanstvenica i znanstvenika, a oni koji daju novac vode računa o široj slici.
Ovaj "argument" je analogan prodavanju price da se iznad susno-mediteranskog Dubrovnika treba graditi ogroman golf-teren, jer se u Škotskoj golf-tereni nalaze posvuda (u drzavi sa ogromnim kolicinama jezerskih i rijecnih voda, te obilnom kišom svakog dana)...

Mene ovdje ne zanima "sira slika" onih koji daju novac. Sto se mene tice, privatna kompanija moze stipendirati i prodavace vode na sjevernom polu (jer "u siroj slici svijetu nedostaje vode"). Jasno je da ta kompanija zeli prodati lak za kosu i Eskimkama i Hrvaticama, nebitno koliko je zena i vode u kojoj drzavi i znanosti. Mene zanima sto u toj prici radi nase Ministarstvo, ministarstvo drzave u kojoj zene cine preko 60% u kategorijama (znanstvenim podrucjima i unutar dobne granice) za koje se dijeli nagrada samo zenama.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:13   #74
Quote:
Uopce nije stvar u broju stipendistica, stvar je u cinjenici da sve te 4 stipendije mogu dobiti samo i iskljucivo zene.
Quote:
Ako zene cine 60 % u toj znanosti i tehnologiji, onda ih se ne treba posebno "ohrabrivati". Vec su dovoljno hrabre i nadzastupljene.
Quote:
Dakle - sutra ce medju profesorima vecinu definitivno ciniti zene. Nema nikakvog smisla (niti zakonskog prava) danas ih jos i pozitivno diskriminirati.
Ti samo nastavi, ako želiš, i dalje drviti po te četiri stipendije godišnje koje tako pogađaju i diskriminiraju muške studente, nemam ništa protiv.

Vidim da te šira slika ne zanima.

Podatke o spolnoj strukturi profesora na fakultetima najprije si nazvao netočnim, a potom i nevažnim i sugerirao da će i oni uskoro sigurno prevagnuti u korist žena argumentirajući to povećanim brojem studentica, asistentica i docentica, a sve to ne mora biti točno.

Problem slabije zastupljenosti žena u znanosti ne odnosi se samo na nerazvijene zemlje, i u razvijenim zemljama on postoji i uopće se ne rješava tako ekspresno, i opet nije problem u broju studentica ili doktorandica, nego u tome što žene ne ostaju u znanosti i ne dižu svoju znanstvenu karijeru na viši nivo, najviše zbog roditeljstva i zbog obiteljskih razloga - to nisu samo njihovi osobni problemi, no prelamaju se preko njihovih leđa i u tome one trebaju određenu pomoć.

Quote:
In 2010, a man was six times more likely to work in a SET (Science, Engineering and Technology) occupation than a woman. That’s easily explained by girls being less interested than boys in science, one might reply.

If so, then how come in that same year girls made up half of GCSE students taking SET subjects at GCSE?And it’s not just GCSE level. 42 per cent of 18 year old girls take science at A level, and an impressive 60 per cent of undergraduate biology students in the UK are women.

Contrary to the popular myth, women dolove science as much as men. The problem is that women do not stay in science.

Take the world of academia.

Less than ten per cent of professorships in the UK are held by women, and we are amongst the rapidly dwindling numbers of middle-career women scientists. Over the last decade or so we’ve witnessed many of our fabulous female peers leave science, whilst most of our male peers go from strength to strength.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 07:26   #75
Konvencija UNa o uklanjanju svih oblika diskriminacije žena
članice su obvezne provoditi mjere za izjednačavanje žena i muškaraca. poticanje obrazovanja žena jedan je od načina provođenja takvih mjera.
(ima tak nekaj i na razini EU al mi se sad fakat neda tolko kopat)

dakle, tu i tam podupreš nekakav program nečega, pošalješ izvješće o tome i ti si svoje obveze izvršio.
stvarate skandal tamo gdje ga nema
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:02   #76
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Konvencija UNa o uklanjanju svih oblika diskriminacije žena
članice su obvezne provoditi mjere za izjednačavanje žena i muškaraca. poticanje obrazovanja žena jedan je od načina provođenja takvih mjera.
(ima tak nekaj i na razini EU al mi se sad fakat neda tolko kopat)

dakle, tu i tam podupreš nekakav program nečega, pošalješ izvješće o tome i ti si svoje obveze izvršio.
stvarate skandal tamo gdje ga nema
O cemu ti to?

O "provodjenju mjera za izjednacavanje zena i muskaraca" u podrucjima sa 62 % zena i "ohrabrenjima" (nagradama) samo za zene?

Koliko ja znam matematiku, tu bi izjednacavanje islo za time da se nagradama ohrabruju muskarci.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:02   #77
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
na kojim forumima se jos pise o tome?
Bio sam malo sarkastičan i neprecizan.
Na ovom forumu ti pišeš o tome.
Da nije bilo tebe ne bih ni znao za te stipendije, jebena reklama.
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam matematiku, tu bi izjednacavanje islo za time da se nagradama ohrabruju muskarci.
Eto ideje, ti stipendiraj muškarce sa svojim sredstvima.

Otvorena rodna diskriminacija od Ministarstva bi bila kad bi ministarstvo objavilo natječaj sa svojim sredstvima, a onda koristila L'Oreal-ove kriterije.

Kad već brijemo na temu diskriminacije, koliko imaš prijatelja s IQ-om manjim od 100?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:16   #78
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
O cemu ti to?

O "provodjenju mjera za izjednacavanje zena i muskaraca" u podrucjima sa 62 % zena i "ohrabrenjima" (nagradama) samo za zene?

Koliko ja znam matematiku, tu bi izjednacavanje islo za time da se nagradama ohrabruju muskarci.
pošalji pismo UNu, objasni im situaciju i sigurno će odmah tu konvenciju bacit u arhiv

jel ti uopće jasno kaj sam napisala? pa valjda kužiš kaj je politika i kak takve stvari funkcioniraju
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:42   #79
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Eto ideje, ti stipendiraj muškarce sa svojim sredstvima.
Ma naravno, stipendirat cu. Ne muskarce, nego studentice sa sisama minimalno DD. Sas vijim novcima mogu sto hocu. No to nije tema.

Tema je hoce li me Ministarstvo podupirati, objavljivati natjecaj na svojim stranicama, reklamirati me potporom i prosudbenom skupinom... Hoce li Jasen Mesic osobno provjeravati sise kandidatnkinja, ili ce to raditi grupa drzavnih tajnika.

Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Otvorena rodna diskriminacija od Ministarstva bi bila kad bi ministarstvo objavilo natječaj sa svojim sredstvima, a onda koristila L'Oreal-ove kriterije.
Pravis se blesav, ili zaista mislis ovo sto pises? Hoces reci da nije diskriminacija ako si "samo" pokrovitelj, reklamer, davatelj vaznosti...? Samo ti je i iskljucivo bitno tko daje novac?

Znaci, ne bi proglasio Ministarstvo rasistickim ako ne bi davalo novce za nagradu "Samo cistokrvnim Hrvatima u Sportu", vec bi to samo propagiralo, podupiralo, reklamiralo...?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:56   #80
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Tema je hoce li me Ministarstvo podupirati, objavljivati natjecaj na svojim stranicama, reklamirati me potporom i prosudbenom skupinom...
Ovo podebljano je ključno.

Recimo da si netko tko traži stipendiju za postdiplomski.
Gdje ćeš tražiti ponudu stipendija?

Recimo da si netko tko nudi stipendiju za postdiplomski.
Gdje ćeš objaviti ponudu stipendije?

Što ti misliš, da sad u ministarstvu sad cijeli tim radi prekovremeno sve u svrhu podupiranja L'Oreal-ove kampanje?

Hajde molim te saznaj koliko se ulaže u tu potporu.
Ja vjerujem da sam ja više energije potrošio na ovu raspravu, nego cijelo ministarstvo na navedenu kampanju i za prošlu i za ovu godinu.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.