Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 10:56   #61
Quote:
okvir kaže: Pogledaj post
Demokracija koja prvo mora proći kroz tunel diktature je kao spaljivanje novca potrebnog za sutrašnju plaću.

Zato je tuđmanizam propao.
On može opstati samo u diktaturi, ali ne i u demokraciji.
nabroji mi razloge zbog kojih smatraš da je tuđman bio diktator!?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:43   #62
Quote:
okvir kaže: Pogledaj post
A tko je to u Hrvatskoj za velikosrpski projekt i povratak u YU?
Međutim, kao što hrvatski narod nije bio suveren za vrijeme YU, tako nije bio suveren ni za vrijeme Tuđmana.
Suvereni su bili kralj Aleksandar, presjednici Tito i Tuđman kojima hrvatski narod nije bio ništa drugo nego - stoka sitnog zuba.
Ili si uz kralja/diktatora, ili si - stoka.
Ja ne mogu biti tuđmanovac budući da sam za njega stoka.
Država može biti suverena prema vani, no to je znači da je automatski suveren i njen narod.
Živjela demokracija u kojoj je suveren narod, a ne kralj, poglavnik, maršal ili poglavar. Svi oni mogu opstati samo u diktaturi, nikako u demokraciji. Biti tuđmanovac znači biti za diktaturu.

Ako si za njega stoka znači da si antisuverenist i subverzivni element, ili da nasjedaš na fore takvih. Poštene domoljube nikad nitko nije nazvao stokom.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:48   #63
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Kakva nebuloza! Želja svakog Hrvata je bila samostalnost, to je i referendum jasno pokazao! To što su se ljudi borili za svoje ne znači ni u kom slučaju da prate bilo kakvu ideju FT, jer ona nije njegov originalni patent.
Rdferendum je organizirao Tuđman, u sklopu referenduma se i propagirala samostalnost, opet od strane Tuđmana.

Da je netko drugi bio na vlasti, npt. Račan taj ne bi ni organizirao takav referendum. Ključ osamostaljenja je bila u lideru koji ima vjeru u to i nije kilavac.

Dakako, nije želja svakog Hrvata to bila, nije niti odaziv bio 100% niti rezultat referenduma. Nekoliko postotaka Hrvata niti je željelo referendum niti se na njemu pozitivno izjasnilo, a imam osjećaj da takvi dolaze i na ovaj forum na kojem se još uvijek bore protiv Tuđmana, time se bore i protiv našeg puta u samostalnost kojeg je Tuđman kreator.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:59   #64
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Rdferendum je organizirao Tuđman, u sklopu referenduma se i propagirala samostalnost, opet od strane Tuđmana.

Da je netko drugi bio na vlasti, npt. Račan taj ne bi ni organizirao takav referendum. Ključ osamostaljenja je bila u lideru koji ima vjeru u to i nije kilavac.

Dakako, nije želja svakog Hrvata to bila, nije niti odaziv bio 100% niti rezultat referenduma. Nekoliko postotaka Hrvata niti je željelo referendum niti se na njemu pozitivno izjasnilo, a imam osjećaj da takvi dolaze i na ovaj forum na kojem se još uvijek bore protiv Tuđmana, time se bore i protiv našeg puta u samostalnost kojeg je Tuđman kreator.
I opet tvoja kuhinja! To tko je raspisao referendum je manje bitno, jer je to bila goruća volja naroda. Ukoliko je izlazak na referendum poznat, a poznato je da je oko 12% bilo Srba u RH, ja nemam nikakve sumnje u to da je debelih 95% Hrvata bilo za osamostaljenje. A koliko ih je bilo nakon toga zadovoljno s Hrvatskom kakvu su dobili je drugi par opanaka.

Pa nismo djeca, nitko nikada NIJE prozvao Tuđmana da mu je greška osamostaljenje Hrvatske kao takvo ili taj referendum 1991. To mu je jedino pozitivno i to je bila volja naroda.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:06   #65
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
I opet tvoja kuhinja! To tko je raspisao referendum je manje bitno, jer je to bila goruća volja naroda. Ukoliko je izlazak na referendum poznat, a poznato je da je oko 12% bilo Srba u RH, ja nemam nikakve sumnje u to da je debelih 95% Hrvata bilo za osamostaljenje. A koliko ih je bilo nakon toga zadovoljno s Hrvatskom kakvu su dobili je drugi par opanaka.

Pa nismo djeca, nitko nikada NIJE prozvao Tuđmana da mu je greška osamostaljenje Hrvatske kao takvo ili taj referendum 1991. To mu je jedino pozitivno i to je bila volja naroda.
A uvjerljive pobjede FT na predsjedničkim izborima 1992 i 1997 nisu volja naroda ??
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:15   #66
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
A uvjerljive pobjede FT na predsjedničkim izborima 1992 i 1997 nisu volja naroda ??
Na neki način i jest. Ali bi bilo zanimljivo vidjeti kako bi to izgledalo bez političkog marketinga i medija, kojima je upravljao isti i njegovi poslušnici.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:50   #67
Hr. država definirana je ustavom i priznata u svjetu. Ne treba više vođu nego poslovođu, niti rodoljube već radoljube.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:11   #68
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
I opet tvoja kuhinja! To tko je raspisao referendum je manje bitno, jer je to bila goruća volja naroda. Ukoliko je izlazak na referendum poznat, a poznato je da je oko 12% bilo Srba u RH, ja nemam nikakve sumnje u to da je debelih 95% Hrvata bilo za osamostaljenje. A koliko ih je bilo nakon toga zadovoljno s Hrvatskom kakvu su dobili je drugi par opanaka.

Pa nismo djeca, nitko nikada NIJE prozvao Tuđmana da mu je greška osamostaljenje Hrvatske kao takvo ili taj referendum 1991. To mu je jedino pozitivno i to je bila volja naroda.
Nije narod natjerao Tuđmana da raspiše referendum, mogao ga je i ne raspisati i nikom ništa.

Dakle, očito je da je on kreator osamostaljenja. On je odlučio da se ide u to, a referendum je bio u funkciji toga.

Kažeš 95% Hrvata, nema problema, kako ti kažeš, ali to nije 100%, a razlika između 95% i 100% se danas javlja u medijima i na forumu vodeći rat protiv Tuđmana koji je kreator osamostaljenja. Vodeći rat i hajku na njega vode hajku i na naš put u samostalnost i na našu ratnu pobjedu.

Gdje smo pobjedili to je dogovoreno, tu je Slobo izdao Srbe, gdje smo izgubili to je prodano, tu je Franjo izdao Hrvate. Nije ni bilo rata nego se dvojica dogovorila da idu u rat da popljačkaju narod. U ovih par rečenica je sažeta bit napada na Tuđmana, a ti napadi nisu na njega kao na osobu, nego na njega kao na kreatora samostalnosti, takvi napadi su direktan napad na naše osamostaljenje i rovarenje protiv HR.
Osim što su bezobrazna i odurna laž njihova namjera je jasna, jasno je iz čije kuhinje to dolazi, tko tu priču puši i šalje dalje ili je beskrajni naivac ili ima nečasne namjere.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:19   #69
Hm, bolje obratno postaviti pitanje. Jel bi itko mogao spriječiti osamostaljenje Hrvatske. Svejedno tko bio na vlasti.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:32   #70
Imate iskrivljeno poimanje stvarnosti. Pr. ja sam Tuđman i podržavam nezavisnu Hr. I vi to hoćete i zato izabirate mene. A onda sam ja zaslužan?
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:45   #71
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Imate iskrivljeno poimanje stvarnosti. Pr. ja sam Tuđman i podržavam nezavisnu Hr. I vi to hoćete i zato izabirate mene. A onda sam ja zaslužan?
nemoj se ljutiti, ali s takvim naivnim pogledima na svijet, tebe teško da bi odabrali za išta što bi samo i sličilo na duboko promišljanje, dobru organizaciju i odlučno djelovanje
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:51   #72
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti, ali s takvim naivnim pogledima na svijet, tebe teško da bi odabrali za išta što bi samo i sličilo na duboko promišljanje, dobru organizaciju i odlučno djelovanje
Pojasni mi, znači ja sam zaslužan, što sam pristao odraditi, ono što su svi od mene tražili?
A to je i bio uslov mog dolaska na vlast.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:54   #73
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Pojasni mi, znači ja sam zaslužan, što sam pristao odraditi, ono što su svi od mene tražili?
A to je i bio uslov mog dolaska na vlast.
pa treba to znati odraditi. ako ti treba uvesti centralno grijanje, hoćeš li ti izabrati za taj posao nekog tko ima kvalifikacije i iskustva u tome ili je dovoljno da se bilo tko javi i jednako će dobro ispasti, samo zato jer si ti to htio!?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:55   #74
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Na neki način i jest. Ali bi bilo zanimljivo vidjeti kako bi to izgledalo bez političkog marketinga i medija, kojima je upravljao isti i njegovi poslušnici.
Pa usporedi sa političkim (puno sofisticiranijim) marketingom predsjedničkih kandidata poslije njega i usporedi njihove rezultate pa će ti puno toga biti jasno..I nije dovoljna osobna antipatija da bi se relativizirala volja hrvatskih građana, a da je FT upravljao tiskovnim medijima je samo vrlo dobar vic..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:59   #75
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Hr. država definirana je ustavom i priznata u svjetu. Ne treba više vođu nego poslovođu, niti rodoljube već radoljube.
Ne trebamo mi možda više ni roditelje ali ih ne negiramo !! Mala razlika između čovjeka i životinje..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:00   #76
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
pa treba to znati odraditi. ako ti treba uvesti centralno grijanje, hoćeš li ti izabrati za taj posao nekog tko ima kvalifikacije i iskustva u tome ili je dovoljno da se bilo tko javi i jednako će dobro ispasti, samo zato jer si ti to htio!?
Da da, on ima iskustva u tom pa je uspjeo, a netko drugi nebi.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:02   #77
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Da da, on ima iskustva u tom pa je uspjeo, a netko drugi nebi.
baš tako i hvala bogu da se je u tom trenutku hrvatske povijesti na tom mjestu našao dr. franjo tuđman, a ne neki politički diletant bez jasne i široke vizije
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:08   #78
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
baš tako i hvala bogu da se je u tom trenutku hrvatske povijesti na tom mjestu našao dr. franjo tuđman, a ne neki politički diletant bez jasne i široke vizije
Koja vizija kad cijela Hr. traži nezavisnost. To je stvarnost.Vizija je znati godinama unaprijed.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:10   #79
Ne znam kamo bi ovo stavio neka moderator premjesti ako ne spada na ovaj topic: http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=35329 neka "inicijativa mladih za ljudska prava" bi zabranila djelovanje 7 "nacionalističkih" stranaka zbog pazi ovog: nacionalizma, ovima stvarno nije stalo do vlastitog zdravlja.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:11   #80
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Koja vizija kad cijela Hr. traži nezavisnost. To je stvarnost.Vizija je znati godinama unaprijed.
pa vizija je vidjeti put i poteze kojim to ostvariti. koliko ti to puta treba objašnjavati? nezavisnost je bila cilj, a ne vizija. mislim, bilo bi ti dobro da svladaš osnovne pojmove, a ti kako hoćeš
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.