Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 14:27   #61
Kad se govori o Nijemcima onda su Cesi, Benes poglavito, bili glavni u njihovu iseljavanju. Benes je od Roosevelta jos u ozujku 1943. dobio obecanje da ce se 3 milijuna Nijemaca iseliti iz Cehoslovacke. I to je ucinjeno bez komunista. A sami Nijemci su uspjeli izdati svaku zemlju koja ih je primila nakon njihovog krvavog gradjansko rata. Svugdje su bili gori od njemackih Nijemaca.

Tko je postavio nekakvu bombu u nekakvom klubu ne bih znao. Opcenito, obavjestajne sluzbe se nisu time bavile, pa nije ni UDB-a. No glede djece moze se skoknuti u Jasenovac pa vidjeti koliko ih je. Nijedna ideologija nije se time bavila osim nacifasisticke.


I skretnicar na zeljeznici koji se nije suprotstavio okupatoru je kriv.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 17:01   #62
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Fantomovom postu bi također dodao i evidentnu činjenicu kako je kod većine ljevičara koji su komentirali u ovom topicu očit nedostatak suosjećanja, osjećaja za čovjekoljublje i nesklonosti ka grijehu. A tome sigurno kumuje i nedvosmislena činjenica kako su velika većina njih ljudi koji nisu vjernici, pa im je stoga stran pojam kajanja i ispovijedi.

Inače, netko navodi (mislim TurbulentFluid), kako ne treba kažnjavati komunističke djedice, jer, kao, oni, nisu opasni za drštvo, neće nikoga ubiti. Po toj "logici" nisu bili opasni za društvo ni ministar Andrija Artuković, te Dinko Šakić.
No da, nisi mogao dobiti posao egzekutora u konc logoru ako se nisi javno izjasnio kao ateist.
S čijom je ono putovnicom Pavelić utekao?
Meni je jasno da ti nemreš skužit ateiste, ali nema nikakve potrebe da nas uvlačiš u ovu priču.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Old 19.12.2011., 17:13   #63
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post

Tko je postavio nekakvu bombu u nekakvom klubu ne bih znao. Opcenito, obavjestajne sluzbe se nisu time bavile, pa nije ni UDB-a. No glede djece moze se skoknuti u Jasenovac pa vidjeti koliko ih je. Nijedna ideologija nije se time bavila osim nacifasisticke.

Kakve veze ima ubojstvo djeteta Hrvatskih iseljenika, kojih je bilo,sa ubijanjima u logoru u WW2?

Ja bih kužio da je eto netko tko je izgubio obitelj u logoru pukne i isprazni šaržer na skupinu zarobljenika.

Ali opravdavati političko ubojstvo disidenta i članova njegove obitelji tri desetljeća kasnije, e to mi je novo...

Što se tiče komunizma i mrtve djece,od 30 milijuna samo u SSSR-u, ne vjerujem da su svi bili odrasli, za Kinu ne mislim ni stavlajti brojke...


Quote:
I skretnicar na zeljeznici koji se nije suprotstavio okupatoru je kriv.
Po toj logici trebalo je ubiti i Tita jer je bio u onoj masi na dan kada je Njemačka vojska ušla u Zagreb
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 17:51   #64
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
razlika ustaša i četnika je što su prvotni imali veću potporu Njemaca i time bolju opremu.
Krivo.Četnici su bili sponzorirani od strane Talijana, dok su OS NDH svoje naoružanje i municiju kupovali (i to skupo plativši) od Nijemaca, te manjim dijelom od Talijana.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
A opet su četnici uspijeli ubiti preko 100.000 ljudi samo Muslimana u istočnoj Bosni,dakle maltene polovicu svih brojki koje su ubile ustape npr.
Izvor za ovo?Mislim na pravi izvor, a ne na Goldieja ili neku partizansku "spomenicu."

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
A Nijemci su ubili više djece nego je poginulo ljudi u Jugoslaviji, a radili su i medicinske pokuse na istima, dakle teško im se baš sizala kosa na glavu, to je najobičniji i najeftiniji mit koji je prioširila Jugoslovenski i Srpski Lobi, i ne čudi me da je završio u Britaniji
Pametno zboriš.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Znaš da je većina ljudi u Jasenovcu ubijana hladnim oružijem?
A kako ti to znaš?Koje si knjige pročitao?Čija svjedočanstva?

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
I ova brojka od cca 70.000 se odnosi samo na ubijene u jednom koncentracijskom logoru, odnosno Jasenovcu.
Kako se došlo do te brojke?Pošto nije iskopan nijedan kostur, pa me zanima ta "pametna" metoda kojom se "otkrila" ta brojka.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
I to prema nezavisnim procjenama, dakako, one pristrane idu i preko pola milijuna kod jednih ili drugih.
Čijim točno procjenama?

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
To ti nije izvor.Pročitao sam tekst, i nigdje se za tu rečenicu ne navodi literatura iz koje se pokupila ta "činjenica" - znači, autor je pisao tekst po vlastitom nahođenju, a ne prema povijesnoj zbilji.

Daj neki citat iz neke knjige ili memoara nekog visokog njemačkog časnika koji se tobože zgražao nad ustašama.Tj., daj citate gdje se ta velika većina Nijemaca zgražala.Hvala.

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ustvari za takve stvari ni ne treba izvor, tko malo bolje pozna ustaško zločinačko lice, sve mu je jasno.
Zapravo, treba izvor.Jer se bez izvora postavljaju takve nebuloze i laži, te se prodaju pod "istinu."

P.S. I čisto sumnjam da si ti upoznao "ustaško zločinačko lice" .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 18:40   #65
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima ubojstvo djeteta Hrvatskih iseljenika, kojih je bilo,sa ubijanjima u logoru u WW2?

Ja bih kužio da je eto netko tko je izgubio obitelj u logoru pukne i isprazni šaržer na skupinu zarobljenika.

Ali opravdavati političko ubojstvo disidenta i članova njegove obitelji tri desetljeća kasnije, e to mi je novo...

Što se tiče komunizma i mrtve djece,od 30 milijuna samo u SSSR-u, ne vjerujem da su svi bili odrasli, za Kinu ne mislim ni stavlajti brojke...



Po toj logici trebalo je ubiti i Tita jer je bio u onoj masi na dan kada je Njemačka vojska ušla u Zagreb
A jaka ti logika... Bolje da su umjesto vjeronauka u škole uveli obaveznu logiku. Po toj logici, ako ti medvjed dođe pred kuću, treba mu se suprotstaviti golim rukama, umjesto da otvoriš ormar i izvadiš pušku.

I kakve, kurac, veze imaju Kina i SSSR s temom?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 18:56   #66
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A jaka ti logika... Bolje da su umjesto vjeronauka u škole uveli obaveznu logiku. Po toj logici, ako ti medvjed dođe pred kuću, treba mu se suprotstaviti golim rukama, umjesto da otvoriš ormar i izvadiš pušku.

I kakve, kurac, veze imaju Kina i SSSR s temom?
Kad smo kod logike;

Kakve veze ima etničko čišćenje recimo Hrvata istočne Like,koje su proveli partizani, s borbom protiv okupatora?

Rusiju sam spominjao,jer su Jugoslavenski komunisti kopirali neke njihove metode,osim toga,bez njih ni ne bi oslobodili Beograd,niti istjerali Nijemce iz zemlje
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 19:38   #67
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kad smo kod logike;

Kakve veze ima etničko čišćenje recimo Hrvata istočne Like,koje su proveli partizani, s borbom protiv okupatora?
Ima veze koliko i s Dresdenom koji su bombardirali nacisti.
Stvarno ne znam zašto si ti zamrzio partizane, ali nije u redu da im pripisuješ četničke zločine.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Rusiju sam spominjao,jer su Jugoslavenski komunisti kopirali neke njihove metode,osim toga,bez njih ni ne bi oslobodili Beograd,niti istjerali Nijemce iz zemlje
Da, i?
A što je s Kinezima? Kakve oni veze imaju s tim?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 19:44   #68
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kad smo kod logike;

Kakve veze ima etničko čišćenje recimo Hrvata istočne Like,koje su proveli partizani, s borbom protiv okupatora?

Rusiju sam spominjao,jer su Jugoslavenski komunisti kopirali neke njihove metode,osim toga,bez njih ni ne bi oslobodili Beograd,niti istjerali Nijemce iz zemlje
e, a koju su to istočnu liku etnički očistili partizani, kada su oni upravo zaustavili tenzije među selima na etničkoj osnovi (a gdje su funkcnionirale naoružane tzv seoske straže, uniformirani upadi sa strane i svašta..) , u kaosu ludila tj pokolja koje su sprovodile ustaše od npr Jadovnog do ustanka 27.7. ? dečko dragi, kako si ti uspio maturirati s ovakvom fundusom "znanja"? pa ovo je sve naopačke!
__________________
*
revolution is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 20:05   #69
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
e, a koju su to istočnu liku etnički očistili partizani, kada su oni upravo zaustavili tenzije među selima na etničkoj osnovi (a gdje su funkcnionirale naoružane tzv seoske straže, uniformirani upadi sa strane i svašta..) , u kaosu ludila tj pokolja koje su sprovodile ustaše od npr Jadovnog do ustanka 27.7. ? dečko dragi, kako si ti uspio maturirati s ovakvom fundusom "znanja"? pa ovo je sve naopačke!
Za Boričevac "mladi antifašisti" nisu sigurno ni čuli nego kao za farmu junadi ,zar ne ?? A 38 ljudi među kojima i dijete od DVIJE godine pa do starca od 82 su u jednom danu u jamu pobacali ljudi sa "zvezdom",ali to su za tebe "zaustavljanja tenzija" !! Dečko sigurno nije studirao banditsku "istoriju" pa očito ne zna ono što "znaju" mladi antifašisti...
bogdanić is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 20:25   #70
dragi trollu, s mojim znanjem povijesti je sve u redu, provjerite svoje

U Srbu i u drugim općinama kotara Donji Lapac uspostavljene su male ustaške posade, sa sjedištem i najjačom posadom u Boričevcu, u kojoj su pretežno ustaše iz Gospića i drugih ličkih krajeva, ali ima i domaćih ljudi. Tijekom svibnja i lipnja ustaše odvode istaknutije srpske seljake iz njihovih kuća, otpremaju ih u Jadovno odakle se nitko ne javlja, a neke uhićenike ubijaju već nad jamom Bezdankom kraj Boričevca i bacaju ih u jamu. Hrvatsko stanovništvo Boričevca, opkoljeno srpskim selima, živi u strahu od osvete i tiho negoduje. Ima ih koji poručuju srpskim znancima iz susjednih sela neka ne dolaze u Boričevac, “jer ustaše nikome ne misle dobro”. Muškarci iz srpskih sela kotara Donji Lapac iz opreza više ne noće u svojim kućama, već po obližnjim šumarcima.

Posljednjih dana mjeseca lipnja u Bihaću, Donjem Lapcu i Boričevcu pojavljuje se opunomoćenik iz Zagreba, Vjekoslav Maks Luburić. Prema njegovom svjedočenju, u jednoj raspravi pred Ustaškim stegovnim i kaznenim sudom 5. studenog 1941. (dosje HDA, USIKS, 337/41), on je bio upućen “s posebnom misijom da provede akciju čišćenja” i u tom smislu imao je sa sobom “opći nalog da na teritoriju Velike Župe Krbave i Psat sve vlasti, pa tako i vojničke, imaju se staviti na raspolaganje i podrediti meni tako dugo, dok nije završena akcija čišćenja koja je zamišljena”. Luburićevo “čišćenje” započelo je 29. lipnja u rano jutro, kad su jake ustaške snage iz Bihaća natjerale oko 1.200 srpskih seljaka iz općine Plitvička jezera da napuste svoje kuće, svoja polja, stoku i gospodarske zgrade, pa s torbama preko ramena krenu u prisilno izbjeglištvo, na put prema Srbiji.
----

----
Neki ustanici iz Suvaje, kojima su Luburićevi ustaše poubijali cijele obitelji, osvetnički su u selu Brotnja poubijali 36 pripadnika iz nekoliko obitelji Ivezić. Još gori osvetnički bijes sručio se na Boričevac. Kad su ustanici 2. kolovoza ušli u to napušteno mjesto, zatekli su petnaestak starih ljudi koji se nisu htjeli pridružiti svojim sumještanima na bijegu u Kulen Vakuf i ostali su u svojim domovima. Svi su do jednoga poubijani, a cijelo selo je spaljeno.

Gojko Polovina u svojim memoarima uvjerljivo opisuje kako je u Boričevcu kao komandant uzalud pokušao spriječiti osvetništvo. Narednog dana na mitingu u oslobođenom Donjem Lapcu, Polovina je javno osudio osvetničko nasilje, pa takvih ispada u jedinicama pod njegovom komandom više nije bilo.

Lokalni srpski političari pročetničke orijentacije, koji su se početkom kolovoza 1941. iz dalmatinskog izbjeglištva vratili u oslobođeni Srb i Donji Lapac, pokušali su se uklopiti i u politička zbivanja na tom području. Gojko Polovina i njegovi bliži suradnici, po uputama Marka Oreškovića, ispočetka ih nisu sprečavali, naprotiv: pokušavali su ih pridobiti za široki front narodno-oslobodilačke borbe protiv ustaških genocidnih vlasti. Stevo Rađenović pokrenuo je akciju da sa simpatizerima njegove politike u Srbu osnuje četnički puk “Kralj Petar II”, ali je odaziv bio slab i plan je propao. Ubrzo se pokazalo da je suradnja nemoguća, jer se radilo o dva sasvim suprotna strateško-politička stava: dok je komunističko vodstvo ustanka zagovaralo ofenzivnu borbu protiv ustaškog režima i njegovih talijanskih padrona, pročetnički političari su tvrdili da je za Srbe u Hrvatskoj najuputnije da se stave pod zaštitu talijanskih okupatora, umjesto da gube glavu u borbama s prejakim protivnikom. Sukob dviju strana postao je neminovan. Već od samoga početka pročetnički političari održavali su kontakte s talijanskim okupatorskim vlastima u Kninu, a kad su talijanske trupe u listopadu napale oslobođeni partizanski teritorij oko Srba, nastupio je definitivni raskol: partizani pod vodstvom komunista ratovali su protiv Talijana, a četnici su se svrstavali na talijansku stranu i postali suradnici okupatora. Bila je velika sreća za Liku i cijelu Hrvatsku što se većina lokalnog srpskog stanovništva opredijelila za partizane, a ne za četnike.

U protivnom, hrvatsko bi stanovništvo već u toku rata bilo izloženo znatno širim razmjerima osvetništva koje su zagovarali veliki dijelovi četničkog pokreta
__________________
*
revolution is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 20:38   #71
Samo da se nadovežem ;)

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kad smo kod logike;

Kakve veze ima etničko čišćenje recimo Hrvata istočne Like,koje su proveli partizani, s borbom protiv okupatora?

Rusiju sam spominjao,jer su Jugoslavenski komunisti kopirali neke njihove metode,osim toga,bez njih ni ne bi oslobodili Beograd,niti istjerali Nijemce iz zemlje
Partizani osloboditelji?

Da vidimo: Dalmatinac napada Mostar kojeg brani Hercegovac (Mostarska operacija 1944.).

Prema ljevičarskoj logici; Mostarac je okupator i zločinac, dok je Dalmatinac osloboditelj.

Prema zdravorazumnoj logici Dalmatinac i Mostarac su što?


Ili još bolje, tzv. antifašizam (onaj koji se bori protiv fašizma, talijanskog pokreta):

Italija kapitulira, a Švabi i Hrvati jurcaju prema moru.Partizani prihvaćaju Talijane, i to one iste protiv kojih su se još jučer borili i koji su im obitelji bacali u logore, u svoje redove.Vrhunac paradoksa: antifašisti partizani i fašisti Talijani zajedničkim snagama napadaju Klis koji brane SS-ovci i ustaše.

Tko je tu okupator?Tko je pravi fašist?

Ljudi, bavite se sa stvarima o kojima blagog pojma nemate .Treba povijest pustiti povijesničarima.

@revolution

S tvojim znanjem povijesti nije nešto u redu.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 20:44   #72
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne vrijedi za DR. Da si uopće pročitao/la post, znao/la bi da, po mom mišljenju, ne vrijedi za DR.

Humanost i civiliziranost staju onog časa kada shvatiš da su državnopravni, kazneni i sudski resursi ograničeni i da se ora postaviti lista prioriteta nekom normalnom logikom. Normalna logika je da se prvo lovi i sudi onima opasnijima - dakle, policija prvo za ubojicama a onda za bakicama koje kradu po Konzumu.

A prioriteti su takvi zato jer ekipa koja je silovala, pljačkala i klala u DR je još uvijek sposobna takve zločine i vršiti; dok za starce od 90 godina sumnjam da će u bliskoj budućnosti ugroziti ičiji život. I tu uopće ne mislim na nikakva politička sr@nja, daleko me manje zabrinjava hoda li pored mene Dr. Dabo ili Norac koliko me zabrinjavaju anonimusi koji su silovali po Srebrenici, klali po Lici i ubijali po Vukovaru.

Osobno me boli urac tko je ubio mog praujaka u poraću 46. dok god život ikojeg ŽIVOG čovjeka ugrožavaju zločinci koji i dalje hodaju među nama.

POsobno, smatram da ova država i ljudi u njoj previše pate da bismo se svi zajedno zamajavali i mobilizirali oko toga tko je ubio mog praujaka - od kojeg jedinu sliku imam s vjenčanja, u ustaškoj odori - i, u ostalom, oko toga kakali na forumu.
I ti i je opravdanje za opravdavanje zlocina?
Ides
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 19.12.2011., 20:50   #73
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post

@revolution

S tvojim znanjem povijesti nije nešto u redu.
nažalost je, a to danas nije dobro

partizani tijekom ljeta uspjevaju zaustaviti ili spriječiti tenzije, pokolje među selima, razabrati tko je na čijoj strani i kontrolirati situaciju

u okolnosti da je nekoliko tjedana/mjeseci trajalo ustaško divljanje u Jadovnom, gdje je ubijeno nekoliko desetaka tisuća ljudi -ne samo iz LIke, bilo je jako važno to sve staviti po kontrolu. nažalost nisu izbjegnute spomenute žrtve po hrvatskim selima, stariji i nemoćni ljudi po deafultu stradaju u takvim divljačinama, ali je dalje zaustavljeno to među.seosko klanje. i to da nije bilo partizana, ustaše i četnici bi pobili sve živo, i da nije bilo ustanka mnoge bi stvari bile drugačije.

nažalost, to su kasnije popljuvali i Srbi, kao nesumnjivo najveće žrtve i Hrvati tj onaj dio koji je popušio "modernu" propagandu 90tih pljuvanja po sebi i glumljenja suosjećanja za tuđe, th ustaške gubitke. zato sada 2011 i pišemo o tome, umjesto da je to davno stavljeno u ladicu i da se po tim ljudima, stradalim sa svih strana u jednom strašnom kaosu, više ne pljuje, ovisno kako kome paše ili mu se sprdne
ali nezgodna je samo jedna stvar, tijek povijesti se ne može promjeniti da bude još 756 foruma i ovakvih tema. ne može.
__________________
*
revolution is offline  
Received Infraction
Old 19.12.2011., 21:07   #74
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
nažalost je, a to danas nije dobro

partizani tijekom ljeta uspjevaju zaustaviti ili spriječiti tenzije, pokolje među selima, razabrati tko je na čijoj strani i kontrolirati situaciju

u okolnosti da je nekoliko tjedana/mjeseci trajalo ustaško divljanje u Jadovnom, gdje je ubijeno nekoliko desetaka tisuća ljudi -ne samo iz LIke, bilo je jako važno to sve staviti po kontrolu. nažalost nisu izbjegnute spomenute žrtve po hrvatskim selima, stariji i nemoćni ljudi po deafultu stradaju u takvim divljačinama, ali je dalje zaustavljeno to među.seosko klanje. i to da nije bilo partizana, ustaše i četnici bi pobili sve živo, i da nije bilo ustanka mnoge bi stvari bile drugačije.

nažalost, to su kasnije popljuvali i Srbi, kao nesumnjivo najveće žrtve i Hrvati tj onaj dio koji je popušio "modernu" propagandu 90tih pljuvanja po sebi i glumljenja suosjećanja za tuđe, th ustaške gubitke. zato sada 2011 i pišemo o tome, umjesto da je to davno stavljeno u ladicu i da se po tim ljudima, stradalim sa svih strana u jednom strašnom kaosu, više ne pljuje, ovisno kako kome paše ili mu se sprdne
ali nezgodna je samo jedna stvar, tijek povijesti se ne može promjeniti da bude još 756 foruma i ovakvih tema. ne može.


Svaka cast
Pilicmali is offline  
Old 19.12.2011., 21:13   #75
Moderna ljevica u Hrvata?

Hrvatski ljevicar sigurno nece pljuvati po Domovinskom ratu, hrvatskim generalima, braniteljima, Oluji, pa priznat ce i Tudjmanu ako nista da je svaki pedalj Hrvatske oslobodio, nece se uvlaciti u dupe beogradskim salonskim cetnicima... dok vec jugoslovenska levica... hoce.

Mislim da blizeg odgovora nema.
Vanjushka is offline  
Old 19.12.2011., 21:18   #76
A koji je i meni kurac bio da otvaram ovo
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.