Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 20:27   #41
ja imam 19 godina i ljevičarske stavove, i mogu vam reći da među mladima nažalost u velikoj mjeri vlada netolerancija i nekakva masovna hipnoza pa me se često (i na forumu i u RL) proglašavalo da sam antihrvatica, mrziteljica svega hrvatskog pa i DR-a i odma mi se nabija na nos goli otok i takve stvari, znači automatski me se etiketira da sam jugonostalgičar (iako ne zna kako da budem jugonostalgičar kad sam rođena poslije raspada te države ) te da podržavam titoizam i sve što je on radio

ne znam zašto osoba ljevičarskog opredjeljenja nebi mogla biti domoljub. ja smatram da svatko voli svoju zemlju. samo što je nekima teško shvatit da postoje ljudi koji domljublje shvaćaju drugačije od kićenja zastavama vikanjima svakakvih parola na određene datume u godini

moji su stavovi takvi da smatram da je bitna zaštita radničke klase i omogućavanje radnicima da imaju sva svoja radnička prava, te da se stvori društvo gdje temelj vrednovanja čovjeka neće biti nacionalna niti vjerska pripadnost. također da država bude socijalno osjetljivija.
i smeta me veličanje ustaštva među mladima a s druge strane totalno zanemarivanje antifašističkih postignuća i antifašizma općenito, što i ima rezultat da su mladi toliko netolerantni

ako sam zbog toga mrzitelj ove države, super

ja nemam nikakvih predrasuda prema ljudima desnih političkih opredjeljenja ali nažalost najviše od takvih zauzvrat i dobijem predrasude
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Old 11.12.2011., 21:08   #42
Čemu toliko inzistiranje na antifašizmu,danas kada fašizam ne postoji?

Ja nisam antifašist,kao što nisam ni anti-Osmanlist ili što nisam anti-Hun.

Osuđujem taj povijesni sustav vlasti, ali on više ne postoji i ne vidim zašto bi moja negacija njega bila potrebna u svakodnevnom životu.

Zapravo bih se nazvao antitotalitaristom,jer su svi ekstremi loši.

I što ima DANAS radnička klasa i njezini problemi sa frakcijama u WW2?

Kao što kažeš "ja sam za radničku klasu, i zato sam protiv Napoleona ili Julija Cezara"
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 11.12.2011., 21:20   #43
@Kyle Reese
moja greska, Kanzasa sam htio kvotati.
__________________
"The trade of the petty usurer is hated with most reason: it makes a profit from currency itself, instead of making it from the process which currency was meant to serve. Their common characteristic is obviously their sordid avarice." -- Aristotle
blj58 is offline  
Old 11.12.2011., 21:29   #44
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Čemu toliko inzistiranje na antifašizmu,danas kada fašizam ne postoji?
naravno da mnoge karakteristike te ideologije postoje i u našem društvu - nacionalizam (u negativnom kontekstu), šovinizam, antiliberalizam, rasizam, i drugi različiti oblici netolerancije i mržnje
netko tko kaže da nije tako je slijep
kao osoba od 19 godina mogu reći da sam se među vršnjacima puno puta susrela sa različitim oblicima netolerancije, mržnje, diskriminacije na temelju nacionalne i vjerske pripadnosti, da ne spominjem koliko je mladih koji otvoreno iskazuju svoje nacističke i fašističke stavove i nazivaju se nacistima, rasistima, ustašama itd.
zbog toga smatram da je ideje antifašizma i dalje potrebno približavati mladima i učti ih toleranciji, jer za mene antifašizam u društvu danas predstavlja baš to

ne razumijem što si htio reći s drugim dijelom posta, ne znam zašto misliš da povezujem radnička prava i WW2

edit: zapravo nisam sigurna jesi li meni odgovarao na post, nevermind
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.

Zadnje uređivanje stupified : 11.12.2011. at 21:57.
stupified is offline  
Old 11.12.2011., 22:02   #45
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post

ja nemam nikakvih predrasuda prema ljudima desnih političkih opredjeljenja ali nažalost najviše od takvih zauzvrat i dobijem predrasude
Klasika desničara kad nemaju argumenata onda kreću s trabunjanjem da je ljevo jugonostalgija, srbizam, titoizam i sl.
Ja sam vise liberalan, pa opet ne valja.
Jednostavno, ruzno zvuci ali mi mladi drugacije dozivljavamo stvari, dok oni to jos prozivljavaju. I prosto ce trebati smjena jedne generacije da se iscisti da je lijevo ili desno politicki stav, a ne Juga Vs Hrvatska.
unknown99 is offline  
Old 11.12.2011., 22:21   #46
Vidim opet se izvrće i glumi nevinašca. Kako u istoj rečenici ide skupa ljevica -domoljubi, vole Hrvatsku, a pobjede na izborima proslavljaju pjevajući ovo?
Ord Mantel is offline  
Old 11.12.2011., 22:21   #47
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Jednostavno, ruzno zvuci ali mi mladi drugacije dozivljavamo stvari, dok oni to jos prozivljavaju. I prosto ce trebati smjena jedne generacije da se iscisti da je lijevo ili desno politicki stav, a ne Juga Vs Hrvatska.
slažem se... to što sebe smatram socijalistom i ljevičarom nema nikakve veze sa određenim događanjima ili osobama iz naše prošlosti, nego se jednostavno politički pronalazim u tim sferama

ne kažem da po ljevičarskim strankama nema ljudi sa stavovima zlonamjernima za državu, ima ih, kao što ih ima u svakoj stranci pa i ovoj što je bila na vlasti proteklih 8 godina.

ali sada proglašavati sve ljude ljevičarskih stavova državnim neprijateljima i ljudima koji manje vole domovinu je smiješno i apsurdno.
zna se što bi trebala biti desnica a što ljevica, ali će proći još dugo vremena da se u hrvatskoj odmaknemo od toga, što si i ti spomenuo, da je to zapravo Hrvatstvo protiv jugoslavenstva ili čega već. žalosno


Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Vidim opet se izvrće i glumi nevinašca. Kako u istoj rečenici ide skupa ljevica -domoljubi, vole Hrvatsku, a pobjede na izborima proslavljaju pjevajući ovo?
ne želim reći da je ovo što se tu radilo ispravno ali ne možeš svejedno na temelju pojedinaca govoriti za većinu.
uostalom za mene SDP nit nije nikakva ljevica
ljevica je SRP ali oni nisu ni ušli u sabor
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.

Zadnje uređivanje stupified : 11.12.2011. at 22:32.
stupified is offline  
Old 11.12.2011., 22:29   #48
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Vidim opet se izvrće i glumi nevinašca. Kako u istoj rečenici ide skupa ljevica -domoljubi, vole Hrvatsku, a pobjede na izborima proslavljaju pjevajući ovo?
I ? A HDZeovci se kupaju sa ustaškim simbolima, i pjevaju ustaške pjesme?
To je isto opravdano? Ili je prešudno opravdano jer je to ipak manje zlo u ocima desnicara?

Ne opravdavam to, no danasnja mladez je osim sto je politicki nezainteresirana, isto tako je vrlo neupucena, a isto tako je podlozna raznim drugim utjecajima.
Nitko ne glumi nevinasca, i stupified je produzila moj post i tocno rekla da i u lijevim strankama ima onih koji su zlonamjerni, no ima i u drugim.
Sad iz generalizacije ces ovaj youtube video koji podmeces svima vrijedi da su svi iz SDP-a, ili ajde simpatizeri SDP-a jugonostalgicari?
Evo, ja cu ti prvi reci da debelo grijesis.
unknown99 is offline  
Old 11.12.2011., 22:37   #49
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
I ? A HDZeovci se kupaju sa ustaškim simbolima, i pjevaju ustaške pjesme?
To je isto opravdano? Ili je prešudno opravdano jer je to ipak manje zlo u ocima desnicara?
Vidiš, u tome si debelo pogriješio, jer ni HDZ (posebno danas) nije baš puno daleko od ljevičara. Naravno, opet se glumi nevinašca, jer ovaj video nije star 20 godina (kada su u HDZ-u možda i pjevali ustaške pjesme), nego je puno mlađi. Znaju da su snimani i namjerno drukaju. Toliko o njihovom hrvatstvu. Ova tema za mene je Over, jer spada u SF.
Ord Mantel is offline  
Old 11.12.2011., 22:43   #50
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Vidiš, u tome si debelo pogriješio, jer ni HDZ (posebno danas) nije baš puno daleko od ljevičara. Naravno, opet se glumi nevinašca, jer ovaj video nije star 20 godina (kada su u HDZ-u možda i pjevali ustaške pjesme), nego je puno mlađi. Znaju da su snimani i namjerno drukaju. Toliko o ljubavi prema Hrvatskoj. Ova tema za mene je Over, jer spada u SF.
Kakve pobogu sad to veze ima? Jeli iscurio video, slike HDZeove mladezi? Jest. A to je iscurilo relativno nedavno. Max cca 2 god, jer zbilja takvim glupostima ne pridodajem tocan datum.
Sad odmah bjezis od toga, iduci u sferu necega sto je totalno druga tema.

HDZ je po ekonomskom pitanju ljevicarska, ali se nacionalnom retorikom pokusavaju itekako svrstati desno, kao i nekim od konzervativnijih stavova.
Dakle, ne podmeci nebulozne argumente, sad su oni odjednom (čista) ljevica....
unknown99 is offline  
Old 11.12.2011., 23:22   #51
pokazali su domoljublje 25.06.1991 nadam se da su sad najbolji jer su ionako izabrani
buli6 is offline  
Old 12.12.2011., 01:02   #52
SDP nije ljevica, vjerujem da ce se to i vidjeti u sljedecih par godina. Otisao bi malo dalje i rekao da hrvatska nema (spomena vrijednu) ljevicu u ekonomskom smislu. Isto tako nije ni HDZ ljevica ni nista blizu, iz razloga navedenih kasnije.

Uvjerenja RH "ljevicara" se svode na podrzavanje homoseksualaca i stav da se ne treba biti jako bahat dok zivis na racun naroda.

Sve stranke se jednako ulizuju biracima kroz razne kvazi socijalne programe ali ni jedan od njih nije kvalitetan, temeljito razraden niti provediv. To je samo kupovanje glasova ili gasenje vatre kada nekoj skupini ljudi dode voda do grla. Zato ni HDZ ni SDP nisu ljevica ni desnica nego samo novca i moci zeljne skupine (bez ikakvih uvjerenja) koje igraju svaka svoju ulogu u kazalistu zvanom "RH politicka scena", predstavi "Danas mi a sutra vi, pare zelimo svi"

Da bi netko bio desnicar ili ljevicar ili bilo sto drugo mora imati neka uvjerenja a ne samo zelju da dode na vlast.
__________________
"The trade of the petty usurer is hated with most reason: it makes a profit from currency itself, instead of making it from the process which currency was meant to serve. Their common characteristic is obviously their sordid avarice." -- Aristotle
blj58 is offline  
Old 12.12.2011., 03:45   #53
Na jednom drugom forumu, ne jednom drugom topiku, jedan me član okarakterizirao nedomoljubnim jer, iako sam Hrvat, ne plaćam porez Hrvatskoj državi.

Mada se sam svrstavam u tzv. ljevičare (to kad baš moram, jer baš ne volim te podjele) ima dosta toga gdje se slažem s desničarima i imam neke "desne" stavove. Npr. slažem se s desničarima oko Gotovine, generala, pobačaja...

Dragovoljac sam Domovinskog rata, prošao dosta toga. Nakon toga odlazim iz Hrvatske trbuhom za kruhom jer nisam mogao u Hrvatskoj naći nikakav OK posao. Bio sam još dovoljno mlad i bilo me sramota tražiti neku braniteljsku penziju, mada imam pravo na nju nikad je nisam tražio.

I sad mi neki tamo kao desničar (koji lako moguće fronta uopće nije vidio) na nekom forumu i topiku kaže kako ja nisam domoljuban... Svakakvih idiota ima na ovom svijetu...

Na izbore sam izišao samo jednom (one prve) i tad sam glasovao za Budišin HSLS.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 12.12.2011. at 03:54.
InterMezzo is offline  
Old 12.12.2011., 03:53   #54
koji ste vi debili!! a to ni nemate pojma!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Received Infraction
Old 12.12.2011., 11:13   #55
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
ja imam 19 godina i ljevičarske stavove, i mogu vam reći da među mladima nažalost u velikoj mjeri vlada netolerancija i nekakva masovna hipnoza pa me se često (i na forumu i u RL) proglašavalo da sam antihrvatica, mrziteljica svega hrvatskog pa i DR-a i odma mi se nabija na nos goli otok i takve stvari, znači automatski me se etiketira da sam jugonostalgičar (iako ne zna kako da budem jugonostalgičar kad sam rođena poslije raspada te države ) te da podržavam titoizam i sve što je on radio

ne znam zašto osoba ljevičarskog opredjeljenja nebi mogla biti domoljub. ja smatram da svatko voli svoju zemlju. samo što je nekima teško shvatit da postoje ljudi koji domljublje shvaćaju drugačije od kićenja zastavama vikanjima svakakvih parola na određene datume u godini

moji su stavovi takvi da smatram da je bitna zaštita radničke klase i omogućavanje radnicima da imaju sva svoja radnička prava, te da se stvori društvo gdje temelj vrednovanja čovjeka neće biti nacionalna niti vjerska pripadnost. također da država bude socijalno osjetljivija.
i smeta me veličanje ustaštva među mladima a s druge strane totalno zanemarivanje antifašističkih postignuća i antifašizma općenito, što i ima rezultat da su mladi toliko netolerantni

ako sam zbog toga mrzitelj ove države, super

ja nemam nikakvih predrasuda prema ljudima desnih političkih opredjeljenja ali nažalost najviše od takvih zauzvrat i dobijem predrasude
Stvarno nemaš nikakve predrasude prema "desnici" osim što optužuješ mlade desničare za veličanje "ustašluka" (propao prije 66 godina !!) i zamjeraš im što ne pjevaju "druže tito..." i ne plešu Kozaračko kolo !! Stvarno si oličenje "tolerancije" ...
bogdanić is offline  
Old 12.12.2011., 11:22   #56
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
naravno da mnoge karakteristike te ideologije postoje i u našem društvu - nacionalizam (u negativnom kontekstu), šovinizam, antiliberalizam, rasizam, i drugi različiti oblici netolerancije i mržnje
netko tko kaže da nije tako je slijep
kao osoba od 19 godina mogu reći da sam se među vršnjacima puno puta susrela sa različitim oblicima netolerancije, mržnje, diskriminacije na temelju nacionalne i vjerske pripadnosti, da ne spominjem koliko je mladih koji otvoreno iskazuju svoje nacističke i fašističke stavove i nazivaju se nacistima, rasistima, ustašama itd.
zbog toga smatram da je ideje antifašizma i dalje potrebno približavati mladima i učti ih toleranciji, jer za mene antifašizam u društvu danas predstavlja baš to

ne razumijem što si htio reći s drugim dijelom posta, ne znam zašto misliš da povezujem radnička prava i WW2

edit: zapravo nisam sigurna jesi li meni odgovarao na post, nevermind
Tebe su očito naučili da je nedemokratično i netolerantno sve ono što je suprotno tvom "stavu",i da je "tolerancija" etiketiranje svih koji misle suprotno "ustašama" !! Iako si navodno rođena poslije yuge ne moraš se sramiti jer propagiraš upravo njenu "toleranciju" i u svim neistomišljenicima vidiš "ustaše" ,dok su ti simpatični oni koji se klanjaju zločincu jbt.. A to je na žalost ljevica na hrvatski način..
bogdanić is offline  
Old 12.12.2011., 11:32   #57
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
I ? A HDZeovci se kupaju sa ustaškim simbolima, i pjevaju ustaške pjesme?
To je isto opravdano? Ili je prešudno opravdano jer je to ipak manje zlo u ocima desnicara?

Ne opravdavam to, no danasnja mladez je osim sto je politicki nezainteresirana, isto tako je vrlo neupucena, a isto tako je podlozna raznim drugim utjecajima.
Nitko ne glumi nevinasca, i stupified je produzila moj post i tocno rekla da i u lijevim strankama ima onih koji su zlonamjerni, no ima i u drugim.
Sad iz generalizacije ces ovaj youtube video koji podmeces svima vrijedi da su svi iz SDP-a, ili ajde simpatizeri SDP-a jugonostalgicari?
Evo, ja cu ti prvi reci da debelo grijesis.
Nešto se ne sjećam da je itko iz SDP bar malo kritički prokomentirao izjave o "crvenoj" Hrvatskoj,ili o "lijepoj" kapi s petokrakom,ili osudio zločine koji su napravile zvijeri koje su nosile upravo te kape,ili osudio zločinca jbt za nepobitne zločine poslije ww2,ili da je netko od njih rekao da pozdrav "drugovi i drugarice.." u najmanju ruku nije umjesan jer asocira ljude na svrgnuti režim i na "drugove" koji su razorili RH..I kako ih onda ne treba generalizirati ??
bogdanić is offline  
Old 12.12.2011., 11:35   #58
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
domoljublje bi u normalnim okolnostima trebalo značiti zdrav odnos prema svojoj zajednici, a ne nikakve samospoznaje, obiteljske spike i purice s milincima (kad oni preferiraju pečene volove). zdrav odnos prema zajednici ne možeš imat kad "najbolji među nama" kradu, lažu, seru, muljaju i žive kao paraziti. i onda ih je još fanatično bira opet ili zamjenjuje manje rabijatnima. sorry.

ali ja i dalje volim svoju zemlju, totalno,nepovratno normalno i beskrajno sam zaljubljena, ali (ovakva) država je već drugo pitanje
O da, možeš.

Samo je potrebno razviti svijest da prvaci politike i sintagma "najbolji među nama" nemaju nikakve nužne veze, te da je purica s mlincima daleko važnija stvar u životu običnog čovjeka od kradezeovih seruckanja.

Najbolji među nama su svakako jako dobri - gledao ti Ivicu, Jakova ili Sanju, ili uspješne poštene poduzetnike (ima ih!), ili uspješene poštene poljoptivrednike - u Hrvatskoj ima dobrih, genijalnih, samozatajnih ljudi koji puno, pošteno i uspješno rade. Istina je da novine ne vole pisati o njima, a i kad pišu sve što žele je popljuvati ih.

Mislim da čovjek mora otići iz svoje zemlje, po mogućnosti u neku prilično drugačiju kulturu (japansku, islamsku...) da bi vidio koliko neke stvari koje shvaća kao "zdravo za gotovo" prilično nedostaju kada ih nema.

Mislim da je domoljublje jedna vrlo emocionalna kategorija; koja s politikom niti političkim stavovima baš puno veze nema. Ta kategorija ima i neke svoja layere, pa se javlja i lokal-partiotizam prema kojem ja osobno, recimo, preferiram moja brda (pa i ljude s tih brda) od, recimo Zagore. Ne mora biti ni ograničena na jednu državu. Opet, osobni primijer - radi miješane krvi ali i puno predivnih trenutaka u planinama, imam veliku ljubav prema susjednoj Sloveniji, i niti Janša, niti Zmago niti Joras ne mogu pomutiti moj odnos prema hrpi krasnih ljudi, Triglavu i kiselom mlijeku koje znam i rado posjećujem u Alpama.

S političnim stavovima to veze nema.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Old 12.12.2011., 11:39   #59
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Nešto se ne sjećam da je itko iz SDP bar malo kritički prokomentirao izjave o "crvenoj" Hrvatskoj,ili o "lijepoj" kapi s petokrakom,ili osudio zločine koji su napravile zvijeri koje su nosile upravo te kape,ili osudio zločinca jbt za nepobitne zločine poslije ww2,ili da je netko od njih rekao da pozdrav "drugovi i drugarice.." u najmanju ruku nije umjesan jer asocira ljude na svrgnuti režim i na "drugove" koji su razorili RH..I kako ih onda ne treba generalizirati ??
Pa niti je Tuđman pričao o osuđivanju NDH, niti je HDZ ikada osudio ustaške zločine, niti je itko iz HSP-a rekao da pozdrav "za dom spremni" ikoga asocira na to da su mu ustaše pobile pola obitelji (recimo, mog praujaka i njegovu
trudnu ženu), pa ih ipak ne treba nazivati nacistima niti ustašama.

Jedino što je neumijesno je govoriti o "drugovima" koji su razorili RH a ne eksplicitno navesti da se misli na drugove iz HDZ-a.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Old 12.12.2011., 12:35   #60
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Mislim da je domoljublje jedna vrlo emocionalna kategorija; koja s politikom niti političkim stavovima baš puno veze nema. Ta kategorija ima i neke svoja layere, pa se javlja i lokal-partiotizam prema kojem ja osobno, recimo, preferiram moja brda (pa i ljude s tih brda) od, recimo Zagore. Ne mora biti ni ograničena na jednu državu. Opet, osobni primijer - radi miješane krvi ali i puno predivnih trenutaka u planinama, imam veliku ljubav prema susjednoj Sloveniji, i niti Janša, niti Zmago niti Joras ne mogu pomutiti moj odnos prema hrpi krasnih ljudi, Triglavu i kiselom mlijeku koje znam i rado posjećujem u Alpama.

S političnim stavovima to veze nema.
Domoljublje jest emocionalna kategorija,tu si u pravu,ali nekako mi se čini da mnogi danas u javnom životu,koji državu svode na "sustav plaća i mirovina", su bili izrazito domoljubni i povezani s bivšom domovinom.

To je naravno samo moj dojam,i ne upirem prstom, ali često mi se čini tako.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.