Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 21:48   #3881
Quote:
Tawdry Hepburn kaže: Pogledaj post
Nedavno sam predala JOPPD za inozemni honorar i prošao je, ali promijenili su mi oznaku izvješća (kao datum sam stavila dan kad je primitak ostvaren a oznaku na dan kad sam predala JOPPD, što je bilo dan kasnije - promijenili su mi oznaku na jedan dan prije, da bude isto kao i datum). Sad mi uplate za taj primitak nisu povezane s JOPPD-om jer je oznaka drugačija. Što bi bilo najbolje napraviti? Razgovarati s referenticom, podnijeti novi JOPPD ili nešto treće?
Zovi referenticu to treba povezat preko SNU, no kako ti nemaš e-poreznu pretpostavljam moraš vidjeti s njom kako to riješiti....

Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Jel vama programski rješena situacija gdje direktor plaća doprinose na minim. osnovicu a prima minimalnu plaću. I kako JOPPD-ovi prolaze s ovakvim obračunom? Hvala
Misliš plaća doprinose na 5.030,35 a isplaćuje neto od minimalca ?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:31   #3882
OK, hvala!
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:32   #3883
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Zovi referenticu to treba povezat preko SNU, no kako ti nemaš e-poreznu pretpostavljam moraš vidjeti s njom kako to riješiti....



Misliš plaća doprinose na 5.030,35 a isplaćuje neto od minimalca ?
Yes
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:04   #3884
Trebam hitno odgovor u vezi nepunog radnog vremena, kada broj sati nije cijeli broj.

Kako u JOPPD obrascu ispuniti stranu B, stavke:
- 10. Ukupni sati rada prema kojima se radi obračun:
- 10.0. Ukupni neodrađeni sati rada (10.- odrađeni sati rada):

e-Porezna se kao i mnogo puta do sada pokazuje kao poluproizvod jer ne dopušta unos decimalnih brojeva pod broj sati. Ne znam samo odakle izvlače takva nebulozna ograničenja Ne vjerujem da netko za ovakve stvari može primati plaću

Da li zaokruživati sate i kako, na viši ili niži broj, te da li zbog zaokruživanja treba mijenjati obračun? Je li ovo propisano nekim zakonom, tumačenjem, ili bilo čim drugim?

Zadnje uređivanje Nikad spreman : 15.02.2017. at 15:27.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:43   #3885
Pa sati su uvijek cijeli broj.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:47   #3886
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pa sati su uvijek cijeli broj.
Pa kako cijeli broj?
Ako je netko prijavljen npr. na nepuno radno vrijeme od pola sata dnevno...

21 radni dan u 1. mjesecu 2017 x 0,5 sati dnevno = 10,5 odrađenih sati za 01/2017
1 neradni dan u 1. mjesecu 2017 x 0,5 sati dnevno = 0,5 neodrađenih sati za 01/2017

A nepuni sati bi po nekoj logici stvari mogli biti i kod onih koji su u punom radnom vremenu a imaju npr. prekovremene...

S tim da umjesto 0,5 sati dnevno može biti i neki drugi decimalni broj, od 0,1 sat dnevno na više...
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 17:24   #3887
SNU molim za pomoć imam obvezu za mio I 400 kn i za mio II 100 kn. Greškom sam uplatila suprotno; mio I 100 kn i mio II 400 kn. Tako po jednoj vrsti prihoda imam preplatu, a po drugoj imam dug.

Htjela sam to riješiti preko SNU i tamo vidim razliku i nepovezanu uplatu po toj razlici. Pokušam razliku preplate prebaciti s te vrste prihoda koju sam preplatila na ovu po kojoj sam stvorila dug i po kojoj sam zapravo trebala.

Problem mi je što mi pod oznakom izvješća ne nudi uopće oznaku jopa koji trebam, nego sve neke koje ne trebam i s kojima to ne mogu vezati.

U čemu griješim?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 18:20   #3888
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Pa kako cijeli broj?
Ako je netko prijavljen npr. na nepuno radno vrijeme od pola sata dnevno...

21 radni dan u 1. mjesecu 2017 x 0,5 sati dnevno = 10,5 odrađenih sati za 01/2017
1 neradni dan u 1. mjesecu 2017 x 0,5 sati dnevno = 0,5 neodrađenih sati za 01/2017

A nepuni sati bi po nekoj logici stvari mogli biti i kod onih koji su u punom radnom vremenu a imaju npr. prekovremene...

S tim da umjesto 0,5 sati dnevno može biti i neki drugi decimalni broj, od 0,1 sat dnevno na više...
Radno vrijeme se računa u satima, a ne u minutama.
Prijavite radnika na sat vremena dnevno.
Uostalom, kako ste to radili do sada kad vam radnik radi 30 minuta dnevno?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:47   #3889
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Radno vrijeme se računa u satima, a ne u minutama.
Prijavite radnika na sat vremena dnevno.
Uostalom, kako ste to radili do sada kad vam radnik radi 30 minuta dnevno?
Mozes radnika prijavit i na 36 minuta dnevno.
Tipa radnik je prijavljen na 3 sata tjedno.
Sta se dogadja ako zadnji tjedan nema 5 radnih vec 2 radna dana. To je 1h i 12 minuta. Jer prijava na mirovinsko ne ide 3 sata tjedno vec 36 minuta dnevno, a moze i manje. I zbilja se postavlja pitanje sta sa tim obracunima.
Ok ugovorom se moze definirat da ta 3 sata odradjuje u jednom danu. Ja sam imala takav slucaj di je cura stvarno bila jedan dan ispomoc na 3 sata tjedno.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 23:37   #3890
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Radno vrijeme se računa u satima, a ne u minutama.
Prijavite radnika na sat vremena dnevno.
Uostalom, kako ste to radili do sada kad vam radnik radi 30 minuta dnevno?
Ne, radno vrijeme se ne mora računati u satima, može biti i 0,1 sat dnevno odnosno 6 minuta dnevno. Kako onda imam uredno obrađenu prijavu na mirovinskom i zdravstvenom na manje od 1 sat dnevno, ako se radno vrijeme iskazuje kao cijeli broj sati po danu? Može biti i 0,5 sati dnevno, pa i 0,1 sat tj. 6 minuta dnevno ako treba. Nije bitno kako je tko radio i kako je posao organiziran.
Neću sigurno mijenjati prijavu kada već imam uredno prijavljenog radnika i na mirovinsko i na zdravstveno na nepunu satnicu.

Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Mozes radnika prijavit i na 36 minuta dnevno.
Tipa radnik je prijavljen na 3 sata tjedno.
Sta se dogadja ako zadnji tjedan nema 5 radnih vec 2 radna dana. To je 1h i 12 minuta. Jer prijava na mirovinsko ne ide 3 sata tjedno vec 36 minuta dnevno, a moze i manje. I zbilja se postavlja pitanje sta sa tim obracunima.
Ok ugovorom se moze definirat da ta 3 sata odradjuje u jednom danu. Ja sam imala takav slucaj di je cura stvarno bila jedan dan ispomoc na 3 sata tjedno.
kako si riješila joppd obrazac, prema broju odrađenih sati koji je cijeli broj sati? ili prema broju sati koji je u prijavi na mirovinskom?
međutim, ako se i definira da se tih 3 sata odradi u jednom danu, onda ćeš jedan mjesec imati višak sati, a drugi mjesec manjak sati u odnosu na prijavu na mirovinskom? što onda u idućem mjesecu kad fali broj odrađenih sati u odnosu na prijavu na mirovinskom?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:01   #3891
Nejednak raspored radnog vremena, propisano Zakonom o radu.

Bitno je da u 4 mjeseca fond odgovara prijavi.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:06   #3892
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Nejednak raspored radnog vremena, propisano Zakonom o radu.

Bitno je da u 4 mjeseca fond odgovara prijavi.
Taj nejednak raspored radnog vremena, jel ga znaš ovako objasniti? Ja sam se s tim nedavno susrela prvi put, pa mi sve nekako čudno.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:11   #3893
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Taj nejednak raspored radnog vremena, jel ga znaš ovako objasniti? Ja sam se s tim nedavno susrela prvi put, pa mi sve nekako čudno.
Pa ako ti je fond sati recimo 176+168+176+168 =688 sati u 4 mj. bitno je da nisi preko toga, s time da moraš paziti na ono ograničenje od 48 sati tjedno max.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:13   #3894
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je fond sati recimo 176+168+176+168 =688 sati u 4 mj. bitno je da nisi preko toga, s time da moraš paziti na ono ograničenje od 48 sati tjedno max.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 02:29   #3895
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je fond sati recimo 176+168+176+168 =688 sati u 4 mj. bitno je da nisi preko toga, s time da moraš paziti na ono ograničenje od 48 sati tjedno max.
Da li takva neravnomjerna raspodjela sati unutar 4 mjeseca za sobom povlači kakve dodatne evidencije ili izvještaje kojih nema kad su sati ravnomjerno raspoređeni?

Što ako zbroj satnice unutar 4 mjeseca opet nije cijeli broj?

Ajmo ljudi neka ideja kako raspetljati to sa brojem sati koji nije cijeli broj, vrijeme curi, nije moguće da jedini imam problem s tim...
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:37   #3896
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
SNU molim za pomoć imam obvezu za mio I 400 kn i za mio II 100 kn. Greškom sam uplatila suprotno; mio I 100 kn i mio II 400 kn. Tako po jednoj vrsti prihoda imam preplatu, a po drugoj imam dug.

Htjela sam to riješiti preko SNU i tamo vidim razliku i nepovezanu uplatu po toj razlici. Pokušam razliku preplate prebaciti s te vrste prihoda koju sam preplatila na ovu po kojoj sam stvorila dug i po kojoj sam zapravo trebala.

Problem mi je što mi pod oznakom izvješća ne nudi uopće oznaku jopa koji trebam, nego sve neke koje ne trebam i s kojima to ne mogu vezati.

U čemu griješim?
Da li ti se taj JOPPD vodi kao nepovezan ili još nije registriran u sustavu ?
Ja bih platila manjak na MO I od 300 kn, i eventualno kamate i kad se sve pojavi u sustavu pospajala sa SNU, a slijedeći mjesec iskoristila preplatu na MO II
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:13   #3897
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Da li ti se taj JOPPD vodi kao nepovezan ili još nije registriran u sustavu ?
Ja bih platila manjak na MO I od 300 kn, i eventualno kamate i kad se sve pojavi u sustavu pospajala sa SNU, a slijedeći mjesec iskoristila preplatu na MO II
Kao nepovezano mi se vodi razlika, za iznos koji sam preplatila. U cilju mi je bilo upravo to povezivanje preko SNU i fino odem na njega, nepovezanu preplatu i biram 3 za promjenu vrste prihoda. To mi bude ok, ali kada biram oznaku izvješća JOPPD, ne izbacuje mi uopće taj JOPPD koji trebam, nego svi neki ostali koje ne trebam. I ovdje sam zapela i nikako
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:22   #3898
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Kao nepovezano mi se vodi razlika, za iznos koji sam preplatila. U cilju mi je bilo upravo to povezivanje preko SNU i fino odem na njega, nepovezanu preplatu i biram 3 za promjenu vrste prihoda. To mi bude ok, ali kada biram oznaku izvješća JOPPD, ne izbacuje mi uopće taj JOPPD koji trebam, nego svi neki ostali koje ne trebam. I ovdje sam zapela i nikako
Probaj danas, možda ti se pojavio taj JOPPD, dalje nemam ideje osim ono što sam ti rekla, da uplatiš razliku gdje fali pa kasnije to pospajaš. Dešava se da moraš najprije zatvoriti neke stare nepovezane uplate (možda neke sitne kamate i sl.) pa ti zato ne dozvoljava ove novije
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 07:24   #3899
JOPPD iz inozemstva

Pozdrav svima,

ispricavam se sto ovako upadam, ali imam jedno pitanje. Moj brat ide radit u inozemstvo na nekoliko mjeseci, ugovor mu je samo na to vrijeme, manje od 6 mjeseci tako da ostaje hrvatski resident i morat ce ispunjavati JOPPD obrazac svaki mjesec i taj obrazac se mora predati u roku 8 dana ako smo dobro razumjeli. Sad nas zanima na koji nacin ce ga predati kad nije u Hrvatskoj, jel moguce online ili postoji neki drugi nacin mozda?
Lavica Lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:26   #3900
Ugovor o djelu - umirovljenik

Molila bih pomoć oko popunjavanja JOPPD obrasca - što upisujem pod 6.1. Oznaka stjecatelja/osiguranika, i pod 6.2. Oznaka primitka/obveze doprinosa?

Hvala puno!
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.