Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 16:50   #81
Quote:
alojzije2 kaže: Pogledaj post
Njegovo odbijanje nacionalnog identiteta znači: imati nacionalnu svijest u ovakvim uvjetima znači pristati na patološku malogradjanštinu i odustati od vlastitog ljudskog lika u korist neljudski bolesne malogradjanske konstrukcije.
tretirati one koji posjeduju osjećaj nacionalne pripadnosti sa takvom dehumanizacijskom argumentacijom ("bolesno") upravo jest izraz malograđanštine i egoizma, intelektualne superiornosti Mene nad Ovcama.

njegove polazne osnove u degradiranju nacionalnoga su nikakve i potpuno nerelevantne, pa i uvedljive
(jer mržnja prema drugima, a uglavnom su u toj ulozi Srbi, kao baza nacionalnog osjećaja možda je zastupljena kod jako malog broja populacije- kod dobrog dijela nacionalno opredjeljenih i osvještenih to je puno kompleksnije i dublje od stereotipne predodžbe maloumnika zakrvaljenih očiju pred ćirilicom)
mnogi su se intelektualci svjetskog glasa hvatali u koštac s feomenom nacije i nacionalizma, i do do danas po tom pitanju ništa nije definitivno razjašnjeno, pa ni diletantizam marginalnog Frljića iz periferne balkanske prčije neće puno doprinjeti tomu. Jedino što će njemu slične mentalne sklopove dodatno uvjeriti u ispravnost njihovih simplificiraih pogleda na svijet.
žalac_1 is offline  
Old 17.02.2013., 16:52   #82
Quote:
crvenBILIplavi kaže: Pogledaj post
umro sam od smijeha kakve gluposti priča frljić. pita ga stanković za kritike kako se ne bavi "našim" žrtvama a frljić njemu odgovara da to nije važno čije su žrtve

a kasnije sam pita hoće li djeca koja idu na ovčaru ići i na mjesta drugih žrtava kao loru ili srebrenicu. kada se o ovrčari radi onda ipak razlikuje žrtve

. i još kaže kako on govori u kazalištu o zločinima zato što je kazalište društveno odgovorno ali je protiv toga da se djecu vodi na ovčaru. pa zar škola isto nije društveno odgovorna? ako može kazalište podsjećati o zločinima škola ne smije? i kaže kako se čudi da katolike ne smeta pedofilija a smeta ih plakat. a pričao je i kako je on protiv neoliberalizma, tajkuna, itd. pa zašto onda on ne radi predstave o tajkunima nego o ratu i zločinima? smiješno je to sve skupa samo nije smiješno da ovakav blesan vodi hnk i to kako stanković njege ne rešeta kao neke druge goste koji mu manje pašu.
Odlično si uočio si samu bit i gnjusno licemjerstvo Frljića.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 17:01   #83
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Može u smislu kršenja ženevskih konvencija, iako u obujmu zločina Lora ne može ni svijeću držat Manjači ni kninskom zatvoru.

Ali, da jugoekstremisti poput ovog Frljića idu pojedinačne zločine nad zarobljenicima stavljati u jednakost s urbicidom...

I onda ga pozivaju, a gdje bi drugdje, u Rijeku da tamo režira o Aleksandri Zec jer se sam našao uvrijeđen radi plakata pa neće u Gavelli.

Ma, još jedna bosanska pobjeglica koja sada fino živi u zemlji koju prezire, to je valjda sindrom Grubica
I Muslimani su imali logore za Hrvate pa o njima nitko ne priča,ali je zato spomenio heliodrom,A što nije spomenuo logore Jablanicu ili Bugojno?
jonpredrag is offline  
Old 17.02.2013., 17:52   #84
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
kad kaže naše, na koga misli?
na ljude, ak se tak mogu nazvat ovi očajni balkanci
__________________
*
revolution is offline  
Old 17.02.2013., 17:54   #85
Ne budi zec - postavi loptu na centar

Oliver Frljić je - očito, vrlo inteligentna osoba

Slučaj Obitelji Zec sigurno ne spada u redovan crno-kroničarski gradjanski kriminal nego je dokazano ratni zločin, organizovan. podstrekavan i zataškavan od pripadnika državne vlasti... zapravo, državna vlast je dugo poricala samo postojanje tog zločina...

U režiji neumitne istine i možda same božanske prirode pravde - prizorište odigravanja ratnog zločina nad obitelji Zec je točno tamo gdje je zločin iniciran - u Zagrebu - centru preraspodjele nacionalnog bogatstva i nabrzinu organizirane društvene pljačke...

I - uz dužno poštovanje - Varivode ili neka slična mejsta nisu dovoljno reprezentativna lokacija, jer bi upućivale da se radi o seoskom zločinu (iako još masovnijem) kao folklornoj pojavi u nekoj vjetrojebini....

Dakle, zločin se odigrao u Zagrebu i nad zagrebčanima - ne moraš biti Oliver Frljić da shvatiš u čemu je zaplet i propustiš priliku da prepoznaš obrazac i možda se spasiš...


p.s. zato Rijeka nije ubjedljiva okacija i predstava tamo ima puno manje smisla
__________________
u zagorju zive hrvati, u sumadiji srbi, a izmedju freelanceri

svi putovi vode iz hrvatske
alojzije2 is offline  
Old 17.02.2013., 17:55   #86
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da obitelj Zec nisu bili jedina žrtva s "one strane". Spominjanje Aleksandre Zec je prije svega u kontekstu i drugih žrtava, pa čak i ovih.
svih 350 do 500 civilnih žrtava koje su naši ubili tokom DR treba obilježiti, ali to ne znači da treba izjednačiti njih i 9000 civilnih žrtava s naše strane, ne samo Hrvata, nego i lojanih Srba, Čeha, Mađara, Rusina...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 17:55   #87
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
na ljude, ak se tak mogu nazvat ovi očajni balkanci
A zašto mu onda smeta da klinci posjete samo Vukovar, pa inzistira i na Jasenovcu. Ako A.Zec predstavlja sve NAŠE žrtve,neka i Vukovar predstavlja sve NAŠE žrtve.
E to mu smeta!!
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 17:57   #88
Quote:
alojzije2 kaže: Pogledaj post

Slučaj Obitelji Zec sigurno ne spada u redovan crno-kroničarski gradjanski kriminal nego je dokazano ratni zločin, organizovan. podstrekavan i zataškavan od pripadnika državne vlasti... zapravo, državna vlast je dugo poricala samo postojanje tog zločina...


Za ovo te treba tužiti.
To je zločin u ratu a ne ratni zločin.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 17:58   #89
Frljić ima muda i živaca backati se sa prosječnim i uskim mentalitetom i malograđanštinom ovdje od Kupe do Ibra i dalje..On vidi koliko je ograničen prostor periferijom,čak štoviše on osjeća i svojim svjedočenjem dokazuje kako je rat na prostoru izrodio razne vrste ljudske pakosti i dao raznoj paščadi autoritete po kojima su oni gradili autoritete na nasilju i bezakonju.
Ništa Frljić ne govori krivo.Sve je to normalno i ispravno,kako god da se postavi,ali on ne živi u tom svijetu suosječanja,razuma,više svijesti,razumijevanja,pokušaja kompromisa itd.
Mislim da je svoju anacionalnu teoriju odlično postavio;zašto bi se netko iste nacije morao identificirati sa nekim kurvinim sinom?To je ključno pitanje..Koliko Hrvata ima zajedničko sa drugim Hrvatima,ili kako je Frljić dobro rekao;kakve on ima zajedničke interese sa istim dijeljiteljem nacije Todorićem?
Frljić je korak ispred..Mislim da se njemu balkanska gudura gadi.U tome ga podržavam i slažem se s tim.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 17.02.2013., 18:01   #90
Quote:
alojzije2 kaže: Pogledaj post
Oliver Frljić je - očito, vrlo inteligentna osoba

Slučaj Obitelji Zec sigurno ne spada u redovan crno-kroničarski gradjanski kriminal nego je dokazano ratni zločin, organizovan. podstrekavan i zataškavan od pripadnika državne vlasti... zapravo, državna vlast je dugo poricala samo postojanje tog zločina...

U režiji neumitne istine i možda same božanske prirode pravde - prizorište odigravanja ratnog zločina nad obitelji Zec je točno tamo gdje je zločin iniciran - u Zagrebu - centru preraspodjele nacionalnog bogatstva i nabrzinu organizirane društvene pljačke...

I - uz dužno poštovanje - Varivode ili neka slična mejsta nisu dovoljno reprezentativna lokacija, jer bi upućivale da se radi o seoskom zločinu (iako još masovnijem) kao folklornoj pojavi u nekoj vjetrojebini....

Dakle, zločin se odigrao u Zagrebu i nad zagrebčanima - ne moraš biti Oliver Frljić da shvatiš u čemu je zaplet i propustiš priliku da prepoznaš obrazac i možda se spasiš...


p.s. zato Rijeka nije ubjedljiva okacija i predstava tamo ima puno manje smisla
Tragična sudbina obitelji Zec je izolirani događaj i nije reprezentativni uzorak, da je bilo na tisuće takih sudbina u Zagrebu i općenito u HR ne bi im se ni imen a znalo, nestali bi u masi, ovako kao jedni jedini služe za eksploataciju od strane onih koji bi željeli lagodno živjeti od hrvatske krivnje, a takvi su dostaojni jedino najdubljeg prezira, poput ovvog Frljića.
Kexx is offline  
Old 17.02.2013., 18:01   #91
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
A zašto mu onda smeta da klinci posjete samo Vukovar, pa inzistira i na Jasenovcu. Ako A.Zec predstavlja sve NAŠE žrtve,neka i Vukovar predstavlja sve NAŠE žrtve.
E to mu smeta!!
stekla sam dojam da on UOPĆE NE MISLI da bi djecu trebalo voditi . dapače, i rekao je "ne znam što se time dobiva" i sjetio se da je i on kao dijete bio vođen na Tjentište i slično.
i naravno da su u Vukovar i Alekandra Z. i dječica u Sl Brodu itd itd: NAŠE ŽRTVE... žrtve NAŠEG DOBA u kojem mi NISMO bili odgovorni pojedinci u odgovornoj državi -koja je to dopustila tj nije kaznila
ali, nismo jedini. trenutno je u UK aktualna priča ooko odštete stradalima u krvavoj nedjelji. novčani iznos koji ne može obiteljima nadomjestiti gubitak. kod nas se to radi za Varivode. nema kazne, odšteta. t se zove pranje ruku i to je neodgovorna država. sva sreća pa dolazi vrijeme kad će izmišljotine poput država umirati /to već i je tak/ i umrijeti. jebiga.
__________________
*
revolution is offline  
Old 17.02.2013., 18:09   #92
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
stekla sam dojam da on UOPĆE NE MISLI da bi djecu trebalo voditi . dapače, i rekao je "ne znam što se time dobiva" i sjetio se da je i on kao dijete bio vođen na Tjentište i slično.
i naravno da su u Vukovar i Alekandra Z. i dječica u Sl Brodu itd itd: NAŠE ŽRTVE... žrtve NAŠEG DOBA u kojem mi NISMO bili odgovorni pojedinci u odgovornoj državi -koja je to dopustila tj nije kaznila
ali, nismo jedini. trenutno je u UK aktualna priča ooko odštete stradalima u krvavoj nedjelji. novčani iznos koji ne može obiteljima nadomjestiti gubitak. kod nas se to radi za Varivode. nema kazne, odšteta. t se zove pranje ruku i to je neodgovorna država. sva sreća pa dolazi vrijeme kad će izmišljotine poput država umirati /to već i je tak/ i umrijeti. jebiga.
Vlast sklanjaj ali državu ne diraj. Jesi li yugu skidala?

Nisi objasnila nelogičnost situacija.
A.Zec predstavlja sve žrtve -veli- ali po njemu Vukovar to ne može -mora se ubaciti i Jasenovac.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 18:16   #93
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Vlast sklanjaj ali državu ne diraj. Jesi li yugu skidala?

Nisi objasnila nelogičnost situacija.
A.Zec predstavlja sve žrtve -veli- ali po njemu Vukovar to ne može -mora se ubaciti i Jasenovac.
Ma što reći, Britanci zbog Dresdena ne izjednačavaju RAF i naciste, ali eto medijima Hrvatske to nije problem, ubojstvo nekoliko desetaka civila od raznih manijaka sa sistematskim etničkim čišćenjem nad Hrvatima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 18:21   #94
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Vlast sklanjaj ali državu ne diraj. Jesi li yugu skidala?

Nisi objasnila nelogičnost situacija.
A.Zec predstavlja sve žrtve -veli- ali po njemu Vukovar to ne može -mora se ubaciti i Jasenovac.
ma ne mislim uopće na konkretnu hrvatsku državu, o kak to gordo zvuči, već u daleko širem kontekstu...

a Jasenovac se ne mora "nigdje ubaciti", to je neizbrisiva povijesna tema. Vukovar isto. no, ako se mlade naraštaje ide odgajati po receptu kako je radio i bivši sistem, plus da još netko na tome zarađuje političke bodove, onda ok, odgajajmo ih u militarnom duhu. ili bolje ne. bolje ih obrazovati da nauče kako su mimo svoje volje rođeni u krivo vrijeme na krivom prostoru i da im tu nikad neće bit dobro, osim pto mogu mahat zastavom
__________________
*
revolution is offline  
Old 17.02.2013., 18:25   #95
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ma ne mislim uopće na konkretnu hrvatsku državu, o kak to gordo zvuči, već u daleko širem kontekstu...

a Jasenovac se ne mora "nigdje ubaciti", to je neizbrisiva povijesna tema. Vukovar isto. no, ako se mlade naraštaje ide odgajati po receptu kako je radio i bivši sistem, plus da još netko na tome zarađuje političke bodove, onda ok, odgajajmo ih u militarnom duhu. ili bolje ne. bolje ih obrazovati da nauče kako su mimo svoje volje rođeni u krivo vrijeme na krivom prostoru i da im tu nikad neće bit dobro, osim pto mogu mahat zastavom
Ostaje nejasno mnoštvo pitanja u koja se zajedno s Frljićem uplićeš.
Treba li onda posjećivati logore holokausta - ili je to tebi i Frljiću militarizacija?
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 18:29   #96
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Ostaje nejasno mnoštvo pitanja u koja se zajedno s Frljićem uplićeš.
Treba li onda posjećivati logore holokausta - ili je to tebi i Frljiću militarizacija?
ne znam za Frljića, ali po meni svatko nek posjećuje -ono što želi. u nastavi se podrazumijeva - dati informacije o svim važnim povijesnim događajima.

u redu tako? ja još uvijek imam posljedice od filmova koje su nam puštali na nastavi Ono i DSZ ne bih mogla podnijeti da mi dijete raste u takvoj realnosti. posve nebitno koje su uniforme u pitanju.
__________________
*
revolution is offline  
Old 17.02.2013., 18:37   #97
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ne znam za Frljića, ali po meni svatko nek posjećuje -ono što želi. u nastavi se podrazumijeva - dati informacije o svim važnim povijesnim događajima.

u redu tako? ja još uvijek imam posljedice od filmova koje su nam puštali na nastavi Ono i DSZ ne bih mogla podnijeti da mi dijete raste u takvoj realnosti. posve nebitno koje su uniforme u pitanju.
Odeeeee
Vrati se molim te i odgovori na pitanje.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 17.02.2013., 18:45   #98
što reći o današnjem gostu? kao da se pravovjerni jugoslavenski omladinac iz sredine 80tih vremeplovom prebacio kod stankovića... žalibože tih tipičnih bosanaca jugoslavena koji nose titove slike i viču "mi smo titovi, tito je naš!" dok srpski snajperisti pucaju po njima...

http://www.youtube.com/watch?v=b0nk1j8PXKk
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 17.02.2013., 18:49   #99
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
što reći o današnjem gostu? kao da se pravovjerni jugoslavenski omladinac iz sredine 80tih vremeplovom prebacio kod stankovića... žalibože tih tipičnih bosanaca jugoslavena koji nose titove slike i viču "mi smo titovi, tito je naš!" dok srpski snajperisti pucaju po njima...
Nisu problem tada, nego oni koji iz toga nisu naučili...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 18:53   #100
što je s tim Travnikom. Prvo Andrić a sad Frljić.
smijurija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.