Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2013., 14:21   #41
nema veze samo napad direktno kao takav, nego i prijetnja i predstojeci napad
ako se ja spremam napasti te, tebi je to vec dovoljan razlog za samoobranu, ne moras cekati da te prvo ubijem, par puta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:25   #42
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Napad je prestao! Da se ovaj ustao i ponovo ga udario onda bi udarci bili opravdani.

U svakom slučaju, razlika između dva slučaja je jasna. Okolnosti koje je sud uzeo u obzir nam nisu sve poznate pa neću više sudjelovati na temi. Ja mislim da je kazna primjerena. Bila je tanka granica između prekoračenja nužne obrane i osvete.
Razlike je je itekako jasna. Ovaj koji ih je riješio gunom to je odradio u 1-2 sekunde. Nedvojbena obrene u stanju afekta.
Velečasni je ovog ubijao i to je trajelo, trajalo, trajalo....

Mislim, golim rukama ubit nekoga.. Too much.

Uostalom, neka gospoda organizira referendum i nek se uvede free trespass kill.
Odmah ću staviti tablu na pacelu "Pucam u čelo bez upozrenja".
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:27   #43
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je kazna primjerena. Bila je tanka granica između prekoračenja nužne obrane i osvete.
urla da će ga ubit, razvaljuje vrata, napada ga... a ti pričaš o osveti? bogu fala kaj nisi sudac.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:27   #44
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nema veze samo napad direktno kao takav, nego i prijetnja i predstojeci napad
ako se ja spremam napasti te, tebi je to vec dovoljan razlog za samoobranu, ne moras cekati da te prvo ubijem, par puta
Što to znači spremaš se?
Recimo, nađemo se ne cesti. Počeno raspravu. Ti mi se unašaš u lice i prijetiš, a ja lijepo nožem rez po grlu.
Ušao si u moj životni prostor i unsoš si mi se u lice. Imam li te pravo zaklati?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:27   #45
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Napad je prestao! Da se ovaj ustao i ponovo ga udario onda bi udarci bili opravdani.

U svakom slučaju, razlika između dva slučaja je jasna. Okolnosti koje je sud uzeo u obzir nam nisu sve poznate pa neću više sudjelovati na temi. Ja mislim da je kazna primjerena. Bila je tanka granica između prekoračenja nužne obrane i osvete.
kako znaš da je napad prestao? bio si tamo?
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:31   #46
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
kako znaš da je napad prestao? bio si tamo?
Kako ti znaš da nije prestao?

Evo može proba?
Dođi do mene, legni na pod, a je te svaki 2 sekunde mlatnem šakom po licu.
Koliko će trajati tvoj napad?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:34   #47
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš da nije prestao?

Evo može proba?
Dođi do mene, legni na pod, a je te svaki 2 sekunde mlatnem šakom po licu.
Koliko će trajati tvoj napad?
Taj bilmez nije došao i legao na pod, udarce je mogao dobiti i prije nego se našao na podu.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:36   #48
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Što to znači spremaš se?
Recimo, nađemo se ne cesti. Počeno raspravu. Ti mi se unašaš u lice i prijetiš, a ja lijepo nožem rez po grlu.
Ušao si u moj životni prostor i unsoš si mi se u lice. Imam li te pravo zaklati?
nademo se mi tako na cesti, ja urlam da cu te ubiti i posegnem pod jaknu...
a ti hladnokrvno cekas da izvadim gun i spremim ti dva u crijeva i tek onda mi prerezes grlo?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:51   #49
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
U Americi bi bez problema bio oslobodjen. Citaj: slucaj Zimmmerman. Ali mi nismo Amerika.
Tako je mi nismo Amerika i zato nevin čovjek ide u zatvor.

God bless the USA!

28.članica EU se može samo sramiti.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:58   #50
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Taj bilmez nije došao i legao na pod, udarce je mogao dobiti i prije nego se našao na podu.
Mogla ga je i munja pogoditi.
No, zato tu postoji policijski uviđaj i forenzika.
Ili misliš da je nemoguće utvrditi ako netko nekome melje lice dok ovaj leži na podu?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:01   #51
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Mogla ga je i munja pogoditi.
No, zato tu postoji policijski uviđaj i forenzika.
Ili misliš da je nemoguće utvrditi ako netko nekome melje lice dok ovaj leži na podu?
Čuj, nije ni taj svećenik sitan i nemoćan..kad taj opali, melje lice..ako ga je par puta zvizno, lični opis mu je ziher izmjenjen..l jbg, što mu je dolazio u pohode..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:05   #52
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Tako je mi nismo Amerika i zato nevin čovjek ide u zatvor.

God bless the USA!

28.članica EU se može samo sramiti.
Do sada je bila cijela gomila zatvorskih kazni zbog prekoračanja nužne obrane, a Hrvati su šutili ko zaklani.
Odjednom svećenik umlati lika do smrti i odmah se kreće sa spominjanjem sramote.

Pa ajde, ajmo referendumom ozkoniti trespass kill. Ja ću ga odmah potpisati.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:08   #53
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Čuj, nije ni taj svećenik sitan i nemoćan..kad taj opali, melje lice..ako ga je par puta zvizno, lični opis mu je ziher izmjenjen..l jbg, što mu je dolazio u pohode..
Ma jeli?
Vidim da nam je na forum došla reinkarnirana Ivana Brlić Mažuranić.
Što će nam policija i što će nam forenzika?
Pitajmo početnicu. Ona točno zna tko ima konjsku žilu i sije smrt stoječki.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:10   #54
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ma jeli?
Vidim da nam je na forum došla reinkarnirana Ivana Brlić Mažuranić.
Što će nam policija i što će nam forenzika?
Pitajmo početnicu. Ona točno zna tko ima konjsku žilu i sije smrt stoječki.
Aj baš ti fala..
Samo htjedoh ukazati na tjelesnu konstituciju velečasnog, niš više..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:13   #55
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Do sada je bila cijela gomila zatvorskih kazni zbog prekoračanja nužne obrane, a Hrvati su šutili ko zaklani.
Odjednom svećenik umlati lika do smrti i odmah se kreće sa spominjanjem sramote.

Pa ajde, ajmo referendumom ozkoniti trespass kill. Ja ću ga odmah potpisati.
Bolje ikad nego nikad..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:17   #56
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Bolje ikad nego nikad..
Točno.
Bit će pravi gušt pucati sačmaricom po likovima.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:20   #57
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Do sada je bila cijela gomila zatvorskih kazni zbog prekoračanja nužne obrane, a Hrvati su šutili ko zaklani.
Odjednom svećenik umlati lika do smrti i odmah se kreće sa spominjanjem sramote.

Pa ajde, ajmo referendumom ozkoniti trespass kill. Ja ću ga odmah potpisati.
hrvati mene ne zanimaju,a svaka od tih presuda je sramota.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:21   #58
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Točno.
Bit će pravi gušt pucati sačmaricom po likovima.
Nadam se da se ne poznajemo privatno..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:22   #59
Meni je, hajde, još razumljivo da je čovjek nakon što je napadnut zaboravio broj policije. Pa čak ću i pristati na to da je zaboravio dvoznamenkasti broj policije, ali se je sjetio šesteroznamenkastog broja druge župe. Iako iz osobnog iskustva znam da kada ti treba broj policije ili hitne pomoći ili vatrogasaca, stat ćeš, sabrati se i sjetiti ga se. No, nije mi jasno kako je uspio zaboraviti broj policije odmah čim je čuo da mu netko lupa i dere se po dvorištu? Tako kršan momak, karatista, a već mu je od vike u dvorištu zablokirao mozak, ha?

Svima vama koji bi se "nužno samoobranili" i ubijali zato što ste analitički zaključili da je "očigledno da vas netko napada" iako ste i u posvemašnjem miru imali problema zbrojiti dva razlomka, predlažem da si utetovirate broj policije na dlan i čim vas netko prepadne, prepustite batinanje policiji. Dolaze brzo -- meni su za provalu u pakentreger od Yugića došli u manje od pet minuta (iz znatiželje, kako su rekli).
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:23   #60
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Meni je, hajde, još razumljivo da je čovjek nakon što je napadnut zaboravio broj policije. Pa čak ću i pristati na to da je zaboravio dvoznamenkasti broj policije, ali se je sjetio šesteroznamenkastog broja druge župe. Iako iz osobnog iskustva znam da kada ti treba broj policije ili hitne pomoći ili vatrogasaca, stat ćeš, sabrati se i sjetiti ga se. No, nije mi jasno kako je uspio zaboraviti broj policije odmah čim je čuo da mu netko lupa i dere se po dvorištu?

Svima vama koji bi se "nužno samoobranili" i ubijali zato što ste analitički zaključili da je "očigledno da vas netko napada" iako niti ste i u posvemašnjem miru imali problema zbrojiti dva razlomka, predlažem da si utetovirate broj policije na dlan i čim vas netko prepadne, prepustite batinanje policiji. Dolaze brzo -- meni su za provalu u pakentreger od Yugića došli u manje od pet minuta (iz znatiželje, kako su rekli).

Moram priznati, ima i ovdje nešto..
Makar, ja evo uopće neznam broj policije, al bi znala broj osobe sa kojom inače komuniciram..sve je to u šoku moguće..
__________________
Živi!

Zadnje uređivanje početnik do srži : 21.07.2013. at 15:40. Reason: grammatik
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.