Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 20:10   #5581
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam čuo za primjer da je neki narod između sebe zaključio da je onaj neki drugi narod jako loš i da bi ga trebalo napasti i pobiti.
Da bi trebalo staviti svoju glavu u torbu zato jer oni zbilja nisu dobri i zaslužuju da ih mi ubijamo. Da vrijedi za to i našu djecu poslati u taj rat.
Jeste li vi čuli za ijedan takav primjer u povijesti?
Je li ovo bilo zajedljivo ili stvarno tako misliš?
Pa čitava se povijest ratovanja i svodi na uvjerenje da onaj drugi narod kojega se napadne ili nije dobar ili je inferioran.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:10   #5582
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Otkuda ideja da oni koji prakticiraju ili nastoje svjesno prakticirati ZP odbacuju dušu? Pa na duši, tj. podsvijesti i leži sve.
Ne da odbacuju dušu nego da ju ne uključuju aktivno u proces.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:46   #5583
Može netko biti najduhovniji na svijetu, ali ja ću ga doživjeti sa svoje razine prosvjetljenja, ne više i ne manje.

Zato mi sve te silne riječi ukoliko ih ne osjećam kao svoja vrata neće promijeniti smjer kojim idem.
Evo jedne hipotetičke situacije: zašto bi npr. neki vegan upao na raspravu ljubitelja mesne šnicle i krenuo im drobiti da su u krivu. Bi li se ijedan od tih mesoždera obratio zbog toga? Ne bi. Došlo bi jedino do nepregledne rasprave.

Ako si duša od čovjeka, a ne samo čovjek koji priča o duši ne bi li trebao počivati negdje u duševnom miru i eventualno sažaljivo ali s ljubavlju pogledati one koji se koprcaju s nekim ZP-om, transurfingom i ostalim tricama?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:24   #5584
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Prihvacam .... samo gdje je rjesenje?
Kako izaci iz video igrice prije nego bude game over i kako izbjeci povratak u igricu sa novim likom?
Ti si kako. Navodno postoje učenja koja opisuju korake na putu do prosvjetljenja, ali ona ti neće pomoći ako tvoje vlastito kako s tim ne rezonira. Sve u tvom životu te nekamo usmjerava i vodi, nešto ti pokazuje i u nešto te oblikuje. Sam najbolje znaš što je to. Ako pak nemaš ništa u sebi što tinja na taj način, onda nemaš ni za čime žaliti. Lijepo se opusti i prepusti životu da te nosi na strujama. Uživaj u doživljaju i skupljaj iskustva za stare dane. I nije sarkazam, jer ne možemo ništa na silu i protiv sebe.

Da ne bude da izbjegavam konkretan odgovor - usmjeri um na srce i svu pažnju zadrži tamo, kao da se u tebi dešava najzanimljivija i najtajanstvenija zabava ikad. Malo tu i malo tamo dok ne uspiješ cijeli dan tako, "trećim okom" gledati "vlastitu dušu" i upoznavati se. Sve svakodnevne aktivnosti, misli i ostalo održavaš samo djelićem svijesti, a glavninu pozornosti držiš na sebi. Možeš li to? Ako ne, možda možeš nešto slično. Nešto što je više tvoje i što te doziva. Trebaš samo osvijestiti što je to i dalje ideš u koncentričnim krugovima prema središtu, vođen osjećajem, iskustvom i znanjem.

Kako izbjeći povratak s novim likom više spada u domenu naklapanja nego prakse, a i što si budeš bliže, sve manje će ti biti važno.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:54   #5585
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ti si kako. Navodno postoje učenja koja opisuju korake na putu do prosvjetljenja, ali ona ti neće pomoći ako tvoje vlastito kako s tim ne rezonira. Sve u tvom životu te nekamo usmjerava i vodi, nešto ti pokazuje i u nešto te oblikuje. Sam najbolje znaš što je to. Ako pak nemaš ništa u sebi što tinja na taj način, onda nemaš ni za čime žaliti. Lijepo se opusti i prepusti životu da te nosi na strujama. Uživaj u doživljaju i skupljaj iskustva za stare dane. I nije sarkazam, jer ne možemo ništa na silu i protiv sebe.

Da ne bude da izbjegavam konkretan odgovor - usmjeri um na srce i svu pažnju zadrži tamo, kao da se u tebi dešava najzanimljivija i najtajanstvenija zabava ikad. Malo tu i malo tamo dok ne uspiješ cijeli dan tako, "trećim okom" gledati "vlastitu dušu" i upoznavati se. Sve svakodnevne aktivnosti, misli i ostalo održavaš samo djelićem svijesti, a glavninu pozornosti držiš na sebi. Možeš li to? Ako ne, možda možeš nešto slično. Nešto što je više tvoje i što te doziva. Trebaš samo osvijestiti što je to i dalje ideš u koncentričnim krugovima prema središtu, vođen osjećajem, iskustvom i znanjem.

Kako izbjeći povratak s novim likom više spada u domenu naklapanja nego prakse, a i što si budeš bliže, sve manje će ti biti važno.
Mogu nesto slicno i znam kamo me unutarnji glas usmjerava, ali nisam jos spreman.
Hvala na odgovoru.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:55   #5586
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Može netko biti najduhovniji na svijetu, ali ja ću ga doživjeti sa svoje razine prosvjetljenja, ne više i ne manje.

Zato mi sve te silne riječi ukoliko ih ne osjećam kao svoja vrata neće promijeniti smjer kojim idem.
Evo jedne hipotetičke situacije: zašto bi npr. neki vegan upao na raspravu ljubitelja mesne šnicle i krenuo im drobiti da su u krivu. Bi li se ijedan od tih mesoždera obratio zbog toga? Ne bi. Došlo bi jedino do nepregledne rasprave.

Ako si duša od čovjeka, a ne samo čovjek koji priča o duši ne bi li trebao počivati negdje u duševnom miru i eventualno sažaljivo ali s ljubavlju pogledati one koji se koprcaju s nekim ZP-om, transurfingom i ostalim tricama?
Zbog ega. Ubacivanje na temu s praktički nepovezanim stvarima i kakti 'protiv ega' da bi se opet samo manifestirao ego
Netko misli da nešto zna dok drugi uče na vlastitoj koži kroz pokušaje, pobjede i poraze.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:54   #5587
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto se ova tema pretvorila u ad hominem raspravu.
Ako se s nekim ne želi raspravljati, jednostavno ne raspravljaš.
Zlatne riječi.
Ja recimo ne želim pasti tako nisko da se raspravljam s nekim koga smatram zlim, glupim i ispod svog nivoa.
Na kraju krajeva, razmislite....na nas ne može ni utjecati netko tko nije na istoj vibraciji, netko tko je daleko ispod našeg nivoa; ne može nas uvrijediti, ne može nam ništa...niti ga možemo čuti niti ga možemo doživjeti niti nas može povrijediti...ako ipak može, znači da smo ipak na istoj vibraciji.
Može li slon čuti mrava kad mu psuje mater?
Hoće li slon reagirati na tu psovku?
Neće jer ju ne može ni čuti.
Mrav je pretih i premalen.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Jeste li pokusali privuci nesto za nekoga drugog?
Recimo.... uspjesnu operaciju, brzi oporavak. Pozitivne stvari, ali usmjerene na drugu osobu.
Smatrate li da bi to uspjelo? Da li je to teze nego privuci nesto za sebe? Koliko je to riskantno u smislu uplitanja u tudi zivot, pa cak i onda kada znas da je to nesto sto osoba zeli?
Mislim da je puno teže nego za sebe, ali može se u nekoj mjeri utjecati.
Ja sam pokušavao i bilo je nekih rezultata, samo je problem što je ta osoba ekstremno depresivna i totalno negativnih razmišljanja, i naravno da joj je onda teško pomoći. Spada u ljude koji ni sami sebi ne žele pomoći, a kako da joj onda pomogne netko drugi?
Stvar je tvoje vlastite procjene da li je to u redu. Npr. ako se radi o pomaganju bolesnoj osobi, ja smatram da je to u redu. To sam jedino i pokušavao zasad, drugo mi nije ni padalo na pamet.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Vrag sere na veliku hrpu pa oni koji imaju, tendecija kaže da će imati još više. Ne vjerujem da ima ljudi s puno novaca koji ga ne vole, eventualno im je normalno da ga imaju toliko pa ne prave dramu oko njega.
Njima je to već default i oni ni ne znaju za drugačije.
Kao što siromašni ne znaju za išta drugo osim siromaštva i pukog preživljavanja.
To su njihovi programi.
I naravno, u skladu s tim imaju i rezultate.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Nekome tko nema noge, nove neće narasti, kao ni onome tko ima ćelenku umjesto kose na glavi.
Moj prijatelj zna lika koji je bio poprilično ćelav i narasla mu je kosa.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Uopće ne mislim da mi možemo sve što hoćemo, to je zabluda i stvara frustraciju dok se upinjemo kao sivonja postići nešto što eto, ne možemo.
Pomalo me ovo podsjeća na neka destruktivna vjerska učenja.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znači, prst raste, a tek kosa... to je još manji problem... presađivanje ili si staviš periku
Uopće se ne kuži da je perika. :klap:
Međutim, lik kojeg pozna moj frend nije koristio nikakve perike niti presađivao. Kosa mu je doista izrasla.
No, čuo sam ja za još neobičnije iskustvo od jednog forumaša.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ništa nije nemoguće. Nemoguće je samo onoliko koliko mi vjerujemo da je nemoguće. Ako se ograničimo na slobodno parkirno mjesto kao vrhunac našeg manifesta, onda se ne moramo nadati ničemu drugome.
Ovo je bit svega. Odlično.
Henry Ford je to lijepo rekao: “Whether you think you can, or you think you can't - you're right.”

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da je iskrena molitva na pravilan način jača od svih vizualizacija i sličnih tehnika, čak štoviše molitva prema drugima je jača nego prema samima jer nema ega, ako ima ega on neće dopustiti da tražimo nešto prema drugima.
Složit ću se, ali misliš li na "klasičnu" molitvu poput onih u crkvama i slično ili nešto poput molitve o kojoj govori Gregg Braden u onom predavanju?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:51   #5588
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ti si kako. Navodno postoje učenja koja opisuju korake na putu do prosvjetljenja, ali ona ti neće pomoći ako tvoje vlastito kako s tim ne rezonira. Sve u tvom životu te nekamo usmjerava i vodi, nešto ti pokazuje i u nešto te oblikuje. Sam najbolje znaš što je to. Ako pak nemaš ništa u sebi što tinja na taj način, onda nemaš ni za čime žaliti. Lijepo se opusti i prepusti životu da te nosi na strujama. Uživaj u doživljaju i skupljaj iskustva za stare dane. I nije sarkazam, jer ne možemo ništa na silu i protiv sebe.

Da ne bude da izbjegavam konkretan odgovor - usmjeri um na srce i svu pažnju zadrži tamo, kao da se u tebi dešava najzanimljivija i najtajanstvenija zabava ikad. Malo tu i malo tamo dok ne uspiješ cijeli dan tako, "trećim okom" gledati "vlastitu dušu" i upoznavati se. Sve svakodnevne aktivnosti, misli i ostalo održavaš samo djelićem svijesti, a glavninu pozornosti držiš na sebi. Možeš li to? Ako ne, možda možeš nešto slično. Nešto što je više tvoje i što te doziva. Trebaš samo osvijestiti što je to i dalje ideš u koncentričnim krugovima prema središtu, vođen osjećajem, iskustvom i znanjem.

Kako izbjeći povratak s novim likom više spada u domenu naklapanja nego prakse, a i što si budeš bliže, sve manje će ti biti važno.
Jednom riječju... samoostvarenje (samoaktualizacija).
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 07:42   #5589
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Kao kad se čovjek u invalidskim kolicima ustane i počne pjevati aleluja dok ga Zlatko Sudac blago pridržava.
Ako je Zlatko Sudac u igri, onda je svašta moguće. Tako barem neki kažu.
No, neki misle drugačije.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja bih dodala, sretan si kao da već imaš to, iako nemaš.
Još dodaj i ovo: Sretan si kao da već imaš to, iako nemaš i iako nikad nećeš imati, a nećeš imati jer to je nemoguće i jer si nesposoban i bedast te stoga osuđen da to ne dobiješ, čak štoviše - da ništa ne dobiješ - i zato budi jadan i tako u jadu provedi cijeli život.
To je po meni odličan način razmišljanja koji daje sjajne rezultate.

Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Joj da,zaboravila sam da su na ovoj temi svi prepametni,naoružani znanjem o ZP-u i prosvijetljeni.
Kad čujem ovu zadnju riječ, uvijek mi je smiješno i sjetim se jedne forumašice koja je tu prije 3-4 godine uvjeravala cijeli forum i podforum da je doživjela prosvjetljenje.
Bila je u tom kratkom periodu žutih minuta jedna od najjačih duhovnih forumskih svađalica pa joj stoga i dan danas vjerujem da je doživjela prosvjetljenje i da sve ovo vrijeme živi na višoj razini od običnih smrtnika.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ok sry krivo sam te skužio, mislio sam da te zanima koliko sam uspješan jer ovdje stalno netko traži nekakve dokaze, ali nema veze moja želja za tebe i dalje stoji.
Nezahvalno je tražiti dokaze preko foruma, ne samo zato jer ih obično ne traže s dobrom namjerom nego i zato jer ovdje svatko može napisati što god hoće da nahrani svoj ego. Svi ovdje mogu biti lijepi, pametni i bogati.

No, upravo zato jer osobno poznajem Amstrada te znam nešto više o njemu od ostalih forumaša, ja to mogu potvrditi jer dobro znam da je izuzetno uspješan u jednom svom biznisu. Čovjek izuzetno dobro razumije transurfing i primijenjuje ga svjesno, na način koji mu je donio odlične rezultate kojima se rijetki mogu pohvaliti.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Možda se ipak netko zamisli pa počne željeti drugima dobro, pa će vidjeti da što više želi drugima dobro, više njemu dolazi dobroga.
To je istina.
I ponekad se zapitam, na što liče životi tih jadnih ljudi koji drugima žele i rade zlo, koji žive u konstantnoj negativi i provode najveći dio svog vremena i energije baveći se drugima i tome kako da im naude...

Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Kako mi je drago da sam na ovoj temi i što sam saznala za ovog čovjeka. Jučer sam odmah počela gledati nj videe na Youtube - u i presretna sam. To je bilo ono što mi je falilo kao poveznica u ZP.
Meni je prejak taj lik. Tako jaka karizma i toliko pozitivna vibra zbilja se rijetko sreću. Mene su svako malo prolazili trnci kad sam ga gledao i slušao, jednostavno je fenomenalan.
A što je vrlo bitno, za svoju priču daje čvrste argumente i znanstvene dokaze.
Koga zanima, neka pročita i njegove knjige, ima i prevedenih na hr.
Iako priznajem da mi je gledati ga uživo puno bolje nego čitati knjige.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:04   #5590
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Istiphul je pokazatelj kako se ponašamo prema svemu onome što nas žulja u životu, prema sjenama i mrakovima. Pošto poto ih se želi izbjeći, potjerati ih, neka se maknu samo da ih ne vidimo. Mašemo ručicama i vičemo da želimo samo čokoladu za ručak, a ne grašak ili špinat (ili senf ).

I tu ide ono što ja tvrdim - treba prihvatiti mračnu stranu i provući je kroz život, jer hoćeš nećeš sjena je stalno tu. Svijest o sjeni i njezinom postojanju i naša reakcija na nju može biti u skladu s prastarim mehanizmom borbe ili bijega.
O tome govori knjiga "Zagrli svoju sjenu" Debbie Ford. I ja sam došao do zaključka da onaj "zli vuk" u meni, ako ga zanemarim, može postati jako gadan i destruktivan. Treba i njega s vremena na vrijeme "nahraniti" i malo pustiti iz "tora" ali naravno paziti da počini što manje štete...
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:37   #5591
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Složit ću se, ali misliš li na "klasičnu" molitvu poput onih u crkvama i slično ili nešto poput molitve o kojoj govori Gregg Braden u onom predavanju?
Mislio sam na molitvu u smislu kako Greg Braden govori. I Joseph Murphy objašnjava isti način. Zanimljivo je što mnogobrojna učenja savjetuju da afirmiramo za druge ono što želimo sami vidjeti u svom životu.
A šta današnji ljudi rade? Oni proklinju svakoga tko ima više od njih, svakoga kome ide u životu. Kad vide nekog u dobrom autu ili da ima veću svotu novaca odmah krenu priče tipa "vidi ga sigurno je taj auto i novac dobio na nepošten način" ili "vidi kriminalca i prevaranata". Sve je ovo u jednu ruku molitva i afirmacija, ti se ne veseliš tuđem imetku pa kako ćeš se veseliti svome onda? To isto povlači nedostatak zahvalnosti a i sam znaš kako je to dobro objasnio Wallace Wattles nedostatak zahvalnosti i potrebu za žurbom i natjecanjem.

Htio bih dodati ovo u vezi Zlatka sudca. Ima mnogo slučajeva u kršćanstvu gdje su mnogobrojni sveci viđeni na dva mjesta istovremeno. One koje sam ja proučavao posebno je Padre Pio, čovjek je došao u zatvor kod prijatelja da mu pruži podršku i da ga ohrabri, dok je istovremeno viđen na misi.
Ista stvar je gdje su ga vidjeli na jako udaljenim mjestima dok je istovremeno bio u samostanu gdje je živio. Ljudi su svjedočili da im je čitao misli i da je znao prije njih samih što trebaju u životu i zbog čega mole. Iako crkva ne želi priznati mnogobrojna neobjašnjiva "čuda" koje je on imao i dalje postoje mnogobrojni svjedoci koji se kunu u ozdravljenja itd..
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:54   #5592
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
A šta današnji ljudi rade? Oni proklinju svakoga tko ima više od njih, svakoga kome ide u životu. Kad vide nekog u dobrom autu ili da ima veću svotu novaca odmah krenu priče tipa "vidi ga sigurno je taj auto i novac dobio na nepošten način" ili "vidi kriminalca i prevaranata". Sve je ovo u jednu ruku molitva i afirmacija, ti se ne veseliš tuđem imetku pa kako ćeš se veseliti svome onda? To isto povlači nedostatak zahvalnosti a i sam znaš kako je to dobro objasnio Wallace Wattles nedostatak zahvalnosti i potrebu za žurbom i natjecanjem.
Ovde gde sam ja zaista je čest slučaj da ti što imaju najviše su ujedno i najveći lopovi. Zanima me kako se onda postaviti prema tom slučaju? Ako osoba zaista ima para jer jeste prevarant? Jer ne mogu sebe veštački ubeđivati da je poštena kad znam da nije.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:59   #5593
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovde gde sam ja zaista je čest slučaj da ti što imaju najviše su ujedno i najveći lopovi. Zanima me kako se onda postaviti prema tom slučaju? Ako osoba zaista ima para jer jeste prevarant? Jer ne mogu sebe veštački ubeđivati da je poštena kad znam da nije.
Pa ne moraš se baviti baš tim ljudima. Bavi se drugim ljudima. Čemu se involvirati bilo u pozitivu ili negativu prema ikome. Siliti se na nešto je u startu
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:08   #5594
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
O tome govori knjiga "Zagrli svoju sjenu" Debbie Ford. I ja sam došao do zaključka da onaj "zli vuk" u meni, ako ga zanemarim, može postati jako gadan i destruktivan. Treba i njega s vremena na vrijeme "nahraniti" i malo pustiti iz "tora" ali naravno paziti da počini što manje štete...
Nisam čitala tu knjigu ali C.G. Jung davno je napisao da čovjek ne postaje prosvijetljen zamišljajući figure svjetla nego postajući svjestan tame.
Sigurna sam da se ni sveci nisu bojali tame u sebi. Gledali su i promatrali svoje nesavršenosti, prihvatili ih, a zatim iz njih učinili nešto dobro. Forsiranje nekog savršenstva i dobra i pozitive je samo to - forsiranje.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:17   #5595
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Još dodaj i ovo: Sretan si kao da već imaš to, iako nemaš i iako nikad nećeš imati, a nećeš imati jer to je nemoguće i jer si nesposoban i bedast te stoga osuđen da to ne dobiješ, čak štoviše - da ništa ne dobiješ - i zato budi jadan i tako u jadu provedi cijeli život.
To je po meni odličan način razmišljanja koji daje sjajne rezultate.
Tako si skužio moju rečenicu? Samo, to nije moj point. Već par puta sam primijetila da si me citirao i da si fulao ceo fudbal. Ne respektiram sugovornike koji ne znaju gdje počinje njihova vlastita projekcija, a završava tuđa misao. Nego daj opiši nam kako si izmanifestirao put na Havaje i Daciju? Ali nemoj pejstati linkove, daj malo primjera dobre prakse kad si se već proglasio guruom.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:37   #5596
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovde gde sam ja zaista je čest slučaj da ti što imaju najviše su ujedno i najveći lopovi. Zanima me kako se onda postaviti prema tom slučaju? Ako osoba zaista ima para jer jeste prevarant? Jer ne mogu sebe veštački ubeđivati da je poštena kad znam da nije.
Čim prestaneš da razmišljaš o drugim ljudima uopće i kad se prestaneš uspoređivati sa drugima krenit će ti u životu i dobit ćeš nevjerojatno puno energije, kao da ti je teret pao sa leđa. govorim iz iskustva.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:15   #5597
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Čim prestaneš da razmišljaš o drugim ljudima uopće i kad se prestaneš uspoređivati sa drugima krenit će ti u životu i dobit ćeš nevjerojatno puno energije, kao da ti je teret pao sa leđa. govorim iz iskustva.
Zapamćeno.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:42   #5598
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Jednom riječju... samoostvarenje (samoaktualizacija).
I agree.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Meb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:34   #5599
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Nego idemo malo na način - kako doći do željene stvari, kako odapeti strelicu namjere? Gorljivost, žudnja, luda želja ne donose rezultate.
Ja sam uvijek za blagu zahvalnost na onome što jesmo i što imamo pa iz tog environmenta uputimo ubojitu zraku namjere na ciljanu metu. Ne znam dal me kužiš?
Općenito, svi suvišni potencijali su kočnica prema ostvarenju cilja.
Naravno da neće sad tu i tamo pokoji suvišni potencijalčić ništa pokvariti, no, čim ih je manje, tim bolje.
Kad se namjera očisti od njih, već je i to dovoljno da se stvari pokrenu.
Samu namjeru o kojoj recimo Zeland priča, ja doživljavam kao trenutak odluke, kad jednostavno osjetiš da upravo odlučuješ da će od ovog trenutka to bezuvjetno krenuti onako kako ti želiš, i kad to doista iskreno i potpuno osjetiš u sebi, u svom srcu.
Nisi zapravo niti u stanju donijeti tu odluku dok nisi u stanju osjetiti da je možeš donijeti.
To je namjera.
Kad je na taj način pokreneš, stvari se mogu dogoditi i velikom brzinom, pogotovo ako je namjera čista od suvišnih potencijala. No, naravno, najčešće se događa da kako prolazi vrijeme (jer za većinu ciljeva ipak treba neko vrijeme) počinju se javljati neki SP (najčešće sumnja ili nestrpljivost) i onda to nekako dođe kao da jednom nogom pritišćeš gas, a drugom kočnicu.
Čim je više tih suvišnih potencijala, i čim su češći, to jače stišćeš kočnicu.

Zahvalnost je itekako bitna. I Gregg Braden govori u tome na onom predavanju koje sam priložio za download, a govore i mnogi drugi, nije on jedini.
U "pravilu", trebalo bi osjetiti osjećaj da je cilj već ostvaren (treba to i vježbati, ali itekako se isplati) uz čim manje prisustvo suvišnih potencijala (a kamoli sreće ako je uz potpunu odsutnost istih), a nakon toga osjetiti i uputiti iskrenu zahvalnost Univerzumu za dobiveno.


Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
Nisam uopće mislio o tome ovdje, iako je dosta "staro" iskustvo, ali hajde, reći ću ipak sad kad sam vidio ovo...
Znaju to već neki ljudi ovdje koje osobno poznajem jer sam nekima to iskustvo ispričao.
Uglavnom, i ja imam iskustvo "popravljanja" zubi bez ikakve liječničke i bilo kakve druge intervencije.
Isključivo potpunim i čvrstim uvjerenjem da će to samo proći.
Bila su 2 zuba u par godina "popravljena" na taj način.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
baš ti hvala kaj si se opet potrudio ovo stavit. crko mi disk di sam imao sve filmove i već 2 mjeseca probavam vratiti podatke.
Nema na čemu.
Evo i predavanje dr. Brucea Liptona gdje govori upravo o tome o čemu piše u knjizi Biologija Vjerovanja.
Preporučam svakako pogledati ovo ili pročitati knjigu, pogotovo onima koji vole znanstvene dokaze.
Baš kao što kolega kaže:
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
inače ona knjiga biologija vjerovanja je odlična. za one koji su skeptični ima i obilje referenci na znanstvene radove koje Lipton spominje. pa ako zna zbrojit bude se još bolje uvjerio a ko ne zna neka ga drugi zbrajaju i oduzimaju mu.


Quote:
Meb kaže: Pogledaj post
Nego, što se tiče ZP-a, kako gledate na to da ako čovjek nešto želi i privuče - je li to uistinu dobro za njega uzevši u obzir širu sliku njegovog života?
To uglavnom vrijeme pokaže. Često puta nismo u stanju realno sagledati što je za nas doista dobro, a što ne.
Upravo kao što i sam kažeš:
Quote:
Meb kaže: Pogledaj post
Jer mi u stvari ne znamo što je za nas najbolje, samo mislimo da znamo.
Naše "želje" i "ciljevi" nažalost su najčešće povezani s egom i usađenim programima. I to većina ne zna prepoznati.
I onda se desi da dobije željeno i ubrzo ustanovi da ga to ne čini sretnim, da mu to nije ni trebalo i slično.
No, naravno, nije uvijek tako. I nije baš svaka želja povezana s egom.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nema dusa nas, nego JA sam dusa. Samo sto JA nije osvijesteno, a citav vanjski svijet radi na tome da i ne bude.
Sa druge strane, ego takvo sto ne zeli prihvatiti.
Ovo je odlično rečeno!

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme sam cuo za par prilicno uspjesnih i bogatih ljudi koje je puklo, ostavili sve i doslovno otisli u divljinu. Znanstvenik iz CERN-a u budisticki samostan.
Odmah me ovo sjetilo knjige Redovnik koji je prodao svoj Ferrari. Jako dobra knjiga, ima poprilično povezanosti s ovom našom temom i duhovnošću uopće pa je mogu toplo preporučiti.

Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Je li ovo bilo zajedljivo ili stvarno tako misliš?
Pa čitava se povijest ratovanja i svodi na uvjerenje da onaj drugi narod kojega se napadne ili nije dobar ili je inferioran.
Nimalo. Čak i ne mislim tako, svi znamo da je tako.
Ako netko zna primjer ijednog rata u povijesti koji je počeo na način koji sam opisao u tom postu, neka nam ga kaže.
Nažalost, a to sam htio reći i mislim da je to jasno - ratovi nastaju isključivo radi pojedinaca ("vođa" i političara) koji na neki način moraju obmanuti narod i uvjeriti ga da bi trebalo ići nekoga ubijati. Narod to sam nikad ne odluči.
A ako ga pak ne uvjere, onda ga u rat šalju na silu.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Može netko biti najduhovniji na svijetu, ali ja ću ga doživjeti sa svoje razine prosvjetljenja, ne više i ne manje.
A naravno. Nekima je Isus bio super, a neki su ga razapeli.
Dakle, da li je Isus bio dobar? Ovisi kako ga tko doživljava sa svoje razine, ni više ni manje.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Evo jedne hipotetičke situacije: zašto bi npr. neki vegan upao na raspravu ljubitelja mesne šnicle i krenuo im drobiti da su u krivu. Bi li se ijedan od tih mesoždera obratio zbog toga? Ne bi. Došlo bi jedino do nepregledne rasprave.
Upravo tako. Vegan koji bi ušao u takvu raspravu bio bi teži primjerak glupana. Baš kao i mesojed koji bi na isti način upao na raspravu vegana.

Zamisli npr. da netko dođe na raspravu padobranaca. Netko tko ne zna puno o padobranstvu (vjerojatno i ništa), netko koga to ne zanima, kome je to bez veze...netko tko to smatra glupošću, tko mrzi padobranstvo i čak netko tko misli da to uopće ne funkcionira i da se padobranom uopće ne može spustiti i ostati živ...
Zamisli da takav entitet počne uvjeravati padobrance koji se time bave godinama, koji u tome imaju iskustva i koji to vole - da to ne funkcionira i da oni nemaju pojma....i tako unedogled...

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Mislio sam na molitvu u smislu kako Greg Braden govori. I Joseph Murphy objašnjava isti način.
Ma znam da si tako mislio. Po meni je to jedina ispravna molitva.
Jer molitva koja u startu kreće s pozicije neimanja, bijede, jada, nemoći, stavljanja u ponižavajući položaj, nije teško pogoditi kakve će rezultate dati.
Pogotovo ako se sjetimo da ono što šaljemo u ogledalo, takav odraz dobivamo.
To je tako. Barem sam se ja uvjerio u to metar puta.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Kad vide nekog u dobrom autu ili da ima veću svotu novaca odmah krenu priče tipa "vidi ga sigurno je taj auto i novac dobio na nepošten način" ili "vidi kriminalca i prevaranata". Sve je ovo u jednu ruku molitva i afirmacija, ti se ne veseliš tuđem imetku pa kako ćeš se veseliti svome onda?
Da, istina je. Mislim da za onog tko je zavidan ako drugi ima novca, ili ga to smeta, nije teško pogoditi kakvo je njegovo financijsko stanje.
Ali isto tako, ako ima negativan osjećaj prema nečijem bogatstvu, teško da će on steći ono prema čemu ima negativan osjećaj.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Htio bih dodati ovo u vezi Zlatka sudca.
Da, ima puno slučajeva poput ovih koje si naveo, znam to.
Uvijek ima onih koji će u ovo vjerovati i koji neće. I uvijek će biti onih koji ovakve stvari mogu manifestirati i onih koji neće moći.
Sve je ograničeno našim uvjerenjima.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovde gde sam ja zaista je čest slučaj da ti što imaju najviše su ujedno i najveći lopovi. Zanima me kako se onda postaviti prema tom slučaju? Ako osoba zaista ima para jer jeste prevarant? Jer ne mogu sebe veštački ubeđivati da je poštena kad znam da nije.
Ok, u pravu si. I ovdje gdje smo mi ima istih takvih.
To su oni koji ljude tjeraju u ratove.
Ne treba se uvjeravati da su oni ok. Mislim da se takvima jednostavno ne treba baviti kad je u pitanju novac. Treba ih otpustiti.
Naravno, mislim barem po pitanju novca, da si ne stvorimo nepotrebno lošu vibru i da novac ne odbijamo od sebe.
A što se njihovog nepoštenja tiče, za to postoje drugi načini i slažem se da ne treba dopustiti da se to događa jer na kraju, narod je taj koji to dopušta. U pravilu, kad narod odluči da je više dosta, tako to obično i biva...

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Tako si skužio moju rečenicu? Samo, to nije moj point.
Onda sam krivo shvatio. Oprosti.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Već par puta sam primijetila da si me citirao i da si fulao ceo fudbal.
I tada sam krivo shvatio. Vjerojatno u skladu s onim kako si i objasnila.
Ali svejedno, oprosti još jednom.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ne respektiram sugovornike koji ne znaju gdje počinje njihova vlastita projekcija, a završava tuđa misao.
Tvoja je stvar što ćeš i koga respektirati ili ne. Meni to ništa ne znači niti ima potrebe da o tome pričaš.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Nego daj opiši nam kako si izmanifestirao put na Havaje i Daciju?
Objasnio sam već.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ali nemoj pejstati linkove, daj malo primjera dobre prakse kad si se već proglasio guruom.
Ne znam kako da ovo shvatim, kao infitezimalni ad hominem ili što?
Da te tražim da citiraš gdje sam se proglasio guruom?
Ili je to samo neka tvoja projekcija u tvom umu?
Ili si mi htjela dati kompliment?
Hvala, nisi trebala.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:11   #5600
Evo jučer sam čitav dan uređivao jedan poslovni prostor praveći namještaj od paleta. I išlo je sve dobro dok nisam trebao povezati dvije palete sa vijcima na visini. Četiri vijka su uzela više od 5 sati vremena.

Tražio sam alternativu, odustajao, nervirao se, ali ta ideja je bila jednostavno najbolja, ali ju je bilo nemoguće provesti. Nakon gotovo 5 punih sati konačno ih postavim. I efekt je sjajan. Fantastičan!!!

Takvo uzbuđenje i inspiracija me preplavljuje, gotovo pa trans u kojem ostalih 8 polica postavim u svega dva sata. Uz put se otvaraju neka rješenja koja u hodu prihvaćam i implementiram odmah bez prethodnih mjerenja i izračuna. Rezultat je nakon 12 sati, rada bez skromnosti... fenomenalan!

Vozim se sa kolegom kući i komentiramo kako smo napravili odličan posao. On komentira kako nam je nedostajala još jedna paleta pa da sve završimo, a ja mu mirno odgovaram kako ćemo to sutra. On će na to kako neće raditi trgovački centar gdje ih uzimamo, a treba biti indentična kao ostale, na što mu odgovorim kako sele ordinaciju u prizemlju moje zgrade i kako je moguće da tamo ima paleta.

Uđem u zgradu kad tamo oni već iznjeli čitavu ordinaciju, sve počistili kao u apoteci. Zadovoljan vrtim ključ na prstu i penjem se na kat kad mi ključ sklizne s prsta i padne u podrum.

Spustim se po njega, kad dolje u mraku uz zid stoji upravo ona paleta koja nam nedostaje i to indentična onim već postavljenim. Ne mogu vam opisati to stapanje sa životom, tu jednu potpunost trenutka.

Ne vjerujem da ću je uzeti, može to čekati u sutra, dovoljno je da je bila tu...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.