Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 17:14   #61
Je li ti palo na pamet da je tvoj otac toliko fokusiran na posao zato što je posao jedino što je bitno njegovom ocu, tvom djedu?

I da ti trebas biti taj koji će prekinuti tu generacijsku vrtnju u krug koju tvoj otac možda nije u stanju?
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:28   #62
I on i djed su imali identican stav kako vecinu poslova kod kuce mora raditi majka. Nisu to izravno rekli ali se vidjelo ponasanjem. U to ulazi ocito i razgovor sa klincem koji je jednostavno izostajao kroz djetinjstvo, ali i kroz pubertet. Vrhunac je sto bi rekao "budi dobar" i to je to.

Bas i nisam razmisljao da sam ja taj. Prvenstveno iz razloga sto mi se od ulaska u krizu samo spustalo uvjerenje oko toga da je imati djecu nesto posebno. Jednostavno malo je reci da sam fasciniran promjenom kakvu je prosao moj otac. U djetinjstvu onaj neki blesavi humor koji uopce nije smijesan, ali je hladan kao spricer i nikako da docekam onaj pravi razgovor izmedu oca i sina koji gledas u filmovima. Daj pokoji savjet, dodi me pogledati na utakmici pa pohvali kad nesto dobro napravim. Ma kakvi, nije znao par puta ni koji sam razred jer nikad nije ni isao u skolu da vidi kako stvari stoje jer opet je bio misljenja da je to za mamu. Dok fino vidis kako ostalim ucenicima dolaze i ocevi. Bio je jos i ok sve do te krize.

A onda grda transformacija. Zasto ovo stoji ovdje, zasto nisi ovo napravio i slicne nebuloze. Doslo je do toga da mu je bitno da samo napravi kaos, a da ne pricam koliko puta je majku znao rasplakati. Gomila gluposti i naivnost dovela ga je do propasti. Stekao sam dojam kao da je sve ostale krivio za novonastalu situaciju u kojoj se nikad do sad nismo nasli kao obitelj. A bas svi u obitelji su mu govorili da ne radi to i da ne gomila toliko poslova jer dolazi kriza. I stigla je propast. Uzasno krpanje 2-3 godine.

Daj si zamislite situaciju kad imate 22-23 godine, odustajanje od faksa i tek poceci ovoga sto radim danas. Cesto sam znao igrati igre na srecu pa sam tu bio ajmo reci dosta uspjesan. I kad bi dosli zimski dani on je znao ne imati ni kune kod sebe. Vecer oko 9-10, ide na spavanje i dolazi do moje sobe kako bi mu posudio nesto novca jer NEMA. Naravno da sam dao jer bi me obuzeo odvratan osjecaj kad bi ga odbio. A on je znao da sam naivan pa sam kod prvih vecih zarada znao itekako izvisiti posto bi mi sjebao nekoliko ljetovanja i putovanja svojim laganjem. A onda nastaje problem kad meni treba pomoc jer jako puno novca ulazem u biznis koji danas vodim. Onda ne postoji apsolutno nikakvo razumijevanje vec se sumnja kako kockam i da trosim novce na gluposti. I nemoguce je doci do rijeci da se obranim, a u sebi dobro znam da necu promijeniti njegovo misljenje.

Tako da nevjerojatno komplicirana situacija. Djed je otisao ima vec par tjedana, ali on je i dalje toliko negativan. Sudeci po vasim iskustvima pretpostavljam da je sada idealna situacija za selidbu ali nisam bas na ti sa novcem jer kao sto rekoh, stvarno sam dosta ulozio novca u svoj biznis. Rijetki imaju razumijevanja za to, ali daleko od toga da ne sudjelujem u financiranju kucanstva. Nije sramota kao sto ste i vi rekli ostati kod svojih jer moguce da si napravim stan u podzemlju, ne treba tu puno uloziti vjerojatno. Ali opet za sebe da imam neki mir je mozda najbolje zapoceti u nekom stanu pa se resetirati emocionalno. To be continued valjda...
big-tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:34   #63
Quote:
big-tower kaže: Pogledaj post

Tako da nevjerojatno komplicirana situacija. Djed je otisao ima vec par tjedana, ali on je i dalje toliko negativan. Sudeci po vasim iskustvima pretpostavljam da je sada idealna situacija za selidbu ali nisam bas na ti sa novcem jer kao sto rekoh, stvarno sam dosta ulozio novca u svoj biznis. Rijetki imaju razumijevanja za to, ali daleko od toga da ne sudjelujem u financiranju kucanstva. Nije sramota kao sto ste i vi rekli ostati kod svojih jer moguce da si napravim stan u podzemlju, ne treba tu puno uloziti vjerojatno. Ali opet za sebe da imam neki mir je mozda najbolje zapoceti u nekom stanu pa se resetirati emocionalno. To be continued valjda...
Ti prodajes maglu da si uspesan poslovni covek, a sada pises da nemas novca za samostalan zivot. Ako si i ulozio pare dobijene na kocki, valjda bi ta famozna firma jednom trebala i da radi profitabilno, kada kazes da ti si uspesan? Gde je taj novac koji firma zaradjuje? Ne trebaju ti milioni da bi ziveo samostalno, jer ljudi zive i od jedne platice i opet su samostalni. Ono sto ti cistis pod tepih i sto tvom ocu smeta je tvoje kockanje, tu su tvoje pare od firme i zato te on prezire i smatra neuspesnim, sto su cinjenice. Tek sada posle ko zna koliko strana to izlazi na videlo. Da si u bilo cemu od toga sto radis uspesan (posao, kockanje), imao bi dovoljno novca da zivis samostalno. Ovako, iako otac od tebe povremeno pozajmi novac, ti jos uvek zivis pod njegovim krovom.

Kao sto sam i mislila na pocetku - ti si taj koji pravi problem, oceva navodna hladnoca je sekundarna, sebe proglasavas zrtvom, a nisi u stanju da se osamostalis. Sada probleme iz detinjstva izvlacis iz naftalina, jer nisi postigao nista, a neces da priznas svoju krivicu, nego ti je otac kriv, prodajes maglu i ljutis se kada ljudi to nazovu pravim imenom. Ta situacija je veoma komplikovana i posto ti ne pises istinu o svom stanju, onda je i tesko da te se savetuje. Ali, tek sada tvoja prica ima logiku.

Jednom ti se posrecilo na kocki i ti si otvorio firmu, sada cekas da ti se opet posreci, a firma izgleda ne donosi profit. Zar ne vidis da tu nesto nije u redu SA TOBOM i tvojim stavom prema zivotu? Nije tvoj otac kriv sto te nije mazio, nego si ti kriv sto se kockas, a ne radis na tome da imas profitabilnu firmu. Cime ti se bavi firma, ako nije tajna? Da li su to uopste legalni poslovi? Zbog cega nemas dovoljno profita od firme, da bi mogao da zivis odvojeno od oca? Nemas ni zenu, ni decu, dajes neku milostinju u kucu i to obznanjujes svima, pa i na forumu, a nemas novca da se odselis. Znaci imas malo veci problem sa kockom. To nije ni malo naivno i razumem te zasto si ocajan.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:30   #64
Jeb*** kako ekipa krivo shvati kad nesto napises. Stara, ti si nevjerojatno iskompleksirana zena

Imam bar pet frendova koji su zavrsili na odvikavanju od kocke i nemas blage veze sto to znaci. Nisam nikad u zivotu posudivao novac, bas nikad. Jasnije malo?

To sto si ti puna kompleksa i krivo shvacas, e to nije moj problem. Pazi koji su to zakljucci, da sam otvorio firmu zbog dobitka nekakvog? Jesi ti normalna?

Nadam se da nisi majka nekom klincu jer vidno si frustrirana osoba koja ima totalno glupe zakljucke. Srecom, cuo sam par primjera s onim sto mene zeza u odnosu sa ocem i zato hvala na odgovorima. Ovakve babaroge poput alesandrice srecom nema previse

Stara, opusti se i nemoj da ti zivot ostane na forumu. Preko 500 komentara na forumu od rujna je malo morbidno, ali mozda dobijes svoju emisiju na RTL-u kao Doris Pincic. Pozdrav, odjavljujem se
big-tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:47   #65
Quote:
big-tower kaže: Pogledaj post
Jeb*** kako ekipa krivo shvati kad nesto napises. Stara, ti si nevjerojatno iskompleksirana zena

Imam bar pet frendova koji su zavrsili na odvikavanju od kocke i nemas blage veze sto to znaci. Nisam nikad u zivotu posudivao novac, bas nikad. Jasnije malo?

To sto si ti puna kompleksa i krivo shvacas, e to nije moj problem. Pazi koji su to zakljucci, da sam otvorio firmu zbog dobitka nekakvog? Jesi ti normalna?

Nadam se da nisi majka nekom klincu jer vidno si frustrirana osoba koja ima totalno glupe zakljucke. Srecom, cuo sam par primjera s onim sto mene zeza u odnosu sa ocem i zato hvala na odgovorima. Ovakve babaroge poput alesandrice srecom nema previse

Stara, opusti se i nemoj da ti zivot ostane na forumu. Preko 500 komentara na forumu od rujna je malo morbidno, ali mozda dobijes svoju emisiju na RTL-u kao Doris Pincic. Pozdrav, odjavljujem se
Vredjanjem neces postici nista. Sam si napisao za kocku, pa si prepravio i ostavio samo da ti otac prebacuje da si kockar. Nije nego, bila sam brza, pa sam procitala na vreme. Sam si rekao da tvoj otac trazi pare od tebe. Jel to bila neistina ili ovo sto sada pises da nikada nisi zajmio novac? Zapleo si se u neistine, procitaj sta si sam napisao. Nauci se da kada ti neko kaze istinu, to nije zato sto te mrzi ili ti zeli zlo. Nema potrebe da se nemocno batrgas kao zaba u vreloj vodi. Zadrzi bar osnovni nivo i pokusaj da diskutujes. Ako je nesto pogresno shvaceno, to se lako moze razjasniti BEZ da sebe snizavas uvredama. Svi zavisnici negiraju na smrt da su zavisni od necega. Ja te necu ubedjivati ni u sta, ja samo citam sta si napisao, procitaj i ti isto, pa ces razumeti kakav utisak ostavljas. Nisi odgovorio na pitanje, zasto tvoja firma nema profit, pa ne mozes da se odselis, cime se bavi firma i da li je to legalno? Mozes da odgovoris i samo opisno ako zelis.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:03   #66
Jesi ti normalna osoba ili ti je jednostavno gust bacati kontru? Ti si zenska verzija mog oca.

Gdje sam ja napisao da nemam profit? Ja sam trenutno u poluprofesionalnom poslu ali imam dovoljno prihoda za svoje stvari koje mene vesele u zivotu i gust mi je druge veselilti kad mogu. Ne moram javno pisati sto radim, ali je, legalno je ako te toliko to zeza. Fascinantno kako imas zatucane zakljucke kako sam kockar ili da radim nesto krivo samo zato jer nemam normalan odnos sa ocem. Tvoju zakljucci su doslovce poremeceni i bas uvijek ides u krivom smjeru, ocito cisto da isprovociras i da ispadnem bezobrazan ali neka.

Jel tebi jasno da u odredenim poslovima treba ulagati u sebe? Jel ti jasno da nije ni pametno stajati na mjestu misleci kako je sad sve gotovo i da sad mogu samo ubirati plodove svog rada? Pala bi sa stolice na guzicu da cujes iznos kakav sam do sad potrosio na razna promoviranja i nadogradnju. Ali ja sam kockar, jel tako?

Majke ti, jel imas ti djece? Daj onako iskreno odgovori. Zvucis kao babaroga u 40-ima sudeci po napisanom. Ja konstantno pisem kako nisam imao ozbiljan razgovor sa ocem kroz zivot i kako nemam podrsku u poslu iako maksimalno sudjelujem u obiteljskom zivotu sto znaci da s gustom dajem novac za neke stvar kad mogu. Ovo je Hrvatska, ovdje se ne cijeni rad i zato mi je tesko. Radim posao koji se vec odavno trebao prosiriti na nekoliko osoba ali bez pravog sponzora to je jos jako tesko progurati. Nisam kreten da lazem i obecajem ljudima. Znam isto takve osobe pa su dobili po glavi. Nije me tog strah vec jednostavno nisam takav da obecajem i garantiram svasta naivnim ljudima, pa da se kasnije prcamo.

Ti, ili si babaroga kako sam rekao ili ti je bilo ugodno u odrastanju ali zakljucci su cudo. Dodem da cujem tuda misljenja koja sam dobio i sad se s tobom tu nepotrebno natezem jer si me isprovocirala zbog samo sebi znanog razloga. Kazi mi za kraj, jel imas djecu i koliko ti je godina? Ja sam bio iskren, pa bi mogla i ti
big-tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:17   #67
Kužim da okrećeš novce, ali da li možeš odvojiti 6 milja kuna mjesečno za život? Znači stanarina, režije, hrana i kave s prijateljima?
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:21   #68
Tesko je, ponavljam, objasniti kompletnu situaciju preko foruma. Vidis da sam kockar jos ispao? Par puta me sreca pomazila i doticna babaroga dode do zakljucka kako sam kockar. Divota!

Ja imam zagarantirani odredeni iznos (malo manje od 10 tisuca kn). Debilno se razvodnila ova tema zbog ove provokatorice ali u redu ako je veseli takvo ponasanje

Cekam jos samo odgovor da vidim koliko imas godina i imas li djece ili ti je ovo jedna od jacih razonoda u zivotu.
big-tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:17   #69
Ajde alesandrice, daj reci koliko imas godina i imas li uopce djecu? Budi iskrena kao sto sam i ja u ovom plakanju, pa da izvucem totalno debilan zakljucak da si recimo poput majke iz nekog horor filma
big-tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:59   #70
Quote:
big-tower kaže: Pogledaj post
Budi iskrena kao sto sam i ja u ovom plakanju
Ako će biti iskrena kao što si ti bio u ovome plakanju, može slovodno napisati da ima 85 godina i pedesetak praunuka. Ili da je 18-godišnja junferica, svejedno.

U tvojoj priči zjape rupetine naspram kojih je Ementaler homogena masa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:02   #71
Quote:
big-tower kaže: Pogledaj post
Ajde alesandrice, daj reci koliko imas godina i imas li uopce djecu? Budi iskrena kao sto sam i ja u ovom plakanju, pa da izvucem totalno debilan zakljucak da si recimo poput majke iz nekog horor filma
Smiri zivce, ti ne mozes mene da prozivas. Ja imam analiticki nacin razmisljanja i veoma brzo uocim nelogicnosti. Naravno da te to razbesni. Ne moramo da smo istog misljenja i ne moram ja da sam u pravu, to nigde nije isklesano u kamenu, ali ono sto MORA da postoji medju nama, je kulturno obracanje i sposobnost da se bez uvreda, neistina i ulicnog recnika diskutuje. Na nizi nivo ispod toga, ne mogu da se spustam. Pozdravljam te.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:39   #72
Looool, dakle, ti sama sebe hvalis kako analiticki razmisljas. Clanica si foruma tri mjeseca i imas preko 500 komentara sto znaci da te to ispunjava. U uvodu sam rekao da pasivno pratim forum preko jednog profila koji nema ni 500 komentara u 10 godina, a ti to nabubas u tri mjeseca. To je dokaz kakva si.

Ne mozes nekome otvoreno reci da je kockar ili slicno, samo zato jer sam to spomenuo da sam zbog pokojeg loto listica izvukao neku lovu i POMOGAO svojoj obitelji, a ne trosio na gluposti ili opet ulazio u nove igre na srecu, kuzis? Tako ja tebi mogu pametovati ako si alkoholicarka ili trosis lovu na cigarete.

Daleko od toga da ti imas neko posebno razmisljanje, jer ne bi sigurno tratila svoje "dragocjeno" vrijeme i ovdje sipala pamet kroz totalno krive zakljucke. A ustalom i neces da kazes koliko imas godina, pa to dovoljno govori o tebi kakva si. Nisi iskrena i tu je kraj price!

Sve ti govori kad si me u startu napala kako ne znam sto cu sa svojim zivotom i da se moram promrdati. To je isto to analiticko razmisljanje? Jos napisem da radim ono sto volim, ali ona odgovori da sam u totalnom kurcu :/
Shvati ozbiljno ovo sto sam ti napisao i ne optuzuj bez kvalitetne argumentacije. Mora da te opekao moj uvod pa si se vjerojatno i nasla u opisu kao losa majka ali tvoj problem. Ne zalim ni malo za bezobraznim odgovorima jer si dobila sto si zasluzila.

Jos jednom hvala ostalima na svojim pricama, pomogli su i pokoji savjeti u inbox. Samo bez negative i nemojte davati glupave zakljucke kao neki, jer si volite tepati da imate neki woow cudan nacin razmisljanja. To se zove pokvarenost i odvratna umisljenost. Odoh vidjeti gdje cu sa djevojkom provesti novu godinu... hvala jos jednom!
big-tower is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.12.2017., 10:54   #73
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post

Kao sto sam i mislila na pocetku - ti si taj koji pravi problem, oceva navodna hladnoca je sekundarna, sebe proglasavas zrtvom, a nisi u stanju da se osamostalis. Sada probleme iz detinjstva izvlacis iz naftalina, jer nisi postigao nista, a neces da priznas svoju krivicu, nego ti je otac kriv, prodajes maglu i ljutis se kada ljudi to nazovu pravim imenom. Ta situacija je veoma komplikovana i posto ti ne pises istinu o svom stanju, onda je i tesko da te se savetuje. Ali, tek sada tvoja prica ima logiku.
.
Nisam pratila što je sve napisano, ali čistom logikom -kako je moguće da je njegov loš odnos sa ocem, koji je hladan, koji ga je kroz djetinjstvo uglavnom samo kritikovao i slično -sekundarno; a njegov trenutni ne/uspjeh primarni problem? Postoji li mogućnost, čisto sa analitičke strane da nešto iz sadašnjosti bude razlog nečem iz prošlosti? Meni je poznato samo da nešto iz prošlosti može biti razlog, a posljedica je u sadašnjosti ili budućnosti. Ako sam ja prosula mlijeko jutros -sada nemam kavu sa mlijekom. Nije kava bez mlijeka kriva zato što je mlijeko prosuto.

Big-tower, imaš nizak prag tolerancije. Što je sa jedne strane razumljivo. Mislim da moraš naučiti da se ne moraš stalno opravdavati, ni ocu, ni Alessandri , ni meni... Moraš se riješiti osjećaja krivnje, stvarno bi ti bilo najbolje odseliti se, krenuti na psihoterapiju da bi naučio kako da bolje funkcioniraš sam sa sobom i sa drugima. Budi svjestan da oca nećeš promjeniti, šta god učinio. Još samo-ti si prvi sin?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 17:46   #74
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
To je jadno i zato se i ti osecas jadno. Ako do sada nisi naucio da postoje osobe koje su jednostavno takve da ne ljuljaju svoju decu na kolenima dok ona ne stasaju za penziju, onda nisi ni sazreo, ni odrastao. Ne mozes ti promeniti tvog oca, on ti je pruzio miran zivot, krov nad glavom i mogucnost da od sebe napravis nesto. Zasto si nezahvalan i trazis ono sto on jednostavno nema? On je takav, tvrd covek, ne voli da paradira sa emocijama. Prihvati ga takvog kakav je, a nemoj da cmizdris okolo kao mala beba. Kako te nije sramota da kazes da taj covek nije ni za sta drugo bio sposoban, osim da donosi novac da bi ti mogao da zivis mirno?

.
Pa i nije sposoban, nije dovoljno donositi samo novac!

Ko pravi decu, taj treba da ima i ljubavi za njih, koju im i pokazuje i pricu sa njima i zajednicke trenutke, a ne samo novac na sto!
Mislis da je isto kada imas ljubav od oba roditelja i kada imas samo od jednog? Ili kada imas i od sestre i od bake i dede?
Covek ne cmizdru, vidimo i da je sposoban, sam se izdrzava.
Najbolje bi bilo i da se odseli, da ne gleda namćora!

Slažem se sa clanovia koji su ti napisali da inace dobro razmisljas, ali da si sada bas preterala!
Autoru zelim da nikada ne postane nadrndani bezvoljni namćor i da ima decu kojoj ce pruziti svu mogucu ljubav !!

Nemam vise komentara, za sada, jer sam pročitala samo prvu stranu.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:39   #75
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Kužim da okrećeš novce, ali da li možeš odvojiti 6 milja kuna mjesečno za život? Znači stanarina, režije, hrana i kave s prijateljima?
Čini mi se da ne želi
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 21:35   #76
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Prvo sto mi upada u oci kada citam to sto si napisao je, da se ponasas kao mali psic koji ocekuje keks od trenera, a keksa nema, pa skaces okolo i lajuckas da bi privukao paznju. Sve sto covek uradi u svom zivotu, on to treba da uradi SEBE radi, a ne da bi ugodio ocu i da bi mu pokazao kako je ipak sposoban da prezivi. To je jadno i zato se i ti osecas jadno. Ako do sada nisi naucio da postoje osobe koje su jednostavno takve da ne ljuljaju svoju decu na kolenima dok ona ne stasaju za penziju, onda nisi ni sazreo, ni odrastao. Ne mozes ti promeniti tvog oca, on ti je pruzio miran zivot, krov nad glavom i mogucnost da od sebe napravis nesto. Zasto si nezahvalan i trazis ono sto on jednostavno nema? On je takav, tvrd covek, ne voli da paradira sa emocijama. Prihvati ga takvog kakav je, a nemoj da cmizdris okolo kao mala beba. Hej, saberi se, imas 27 godina! Dokle mislis da kukas na roditelje? Ti ponavljas reci tvoje majke i ogorcen si na njega. Kako te nije sramota da kazes da taj covek nije ni za sta drugo bio sposoban, osim da donosi novac da bi ti mogao da zivis mirno? Zar nisi u stanju sada, kao odrasla osoba da mu pristupis kao muskarac i da ostvaris prijateljstvo sa njim? Ili moras ceo zivot da ostanes mali psic koga niko nije mazio? Nauci se da prihvatas ljude onakve kakvi su, a ne da pokusavas da dirigujes njima. Nisi ni ti nista drugaciji od njega, jer samo vristis i trazis svoje, a da mu ti pridjes i pokazes malo dobre volje za uspostavljanjem normalnih odnosa kao sin prema ocu, to ti nije palo na pamet ni sada kada si "odrasla" osoba?

Organizuj svoj zivot, pronadji devojku i prestani da zavisis od toga sta otac kaze ili ne kaze. Nisi jedini, svako je imao ovako ili onako iskustvo u familiji. Valjda i on to tako vidi kada trazi od tebe da postanes vec jednom muskarac. Tebi treba razgovor sa psihologom da bi postavio stvari na svoje mesto, ovako si previse izgubljen i kao vecita zrtva, nezanimljiv kao osoba, a to je steta da tako bacis svoj zivot u vetar, optuzujuci druge za svoju nesposobnost da pronadjes svoje mesto u zivotu. Znam da ti se ovaj odgovor ni malo nece dopasti, jer nema gladjenja i sazaljenja, ali sa 27 godina je vreme da SAM preuzmes odgovornost za svoj zivot i da prestanes da trazis i zahtevas ono sto ne postoji. Ljudi su takvi, kakvi su, ne mozes ih promeniti zato sto bi tebi tako vise odgovaralo. Ne moras to prihvatiti, ali ne mozes ni kukati do veka sto te tata nije mazio. Ja se ne secam da je moj otac ikada mazio moju bracu i niko od njih nije dobio smrtne komplekse zbog toga kao ti. Postali su muskarci na mestu, svesni svojih sposobnosti i obaveza. Zaista ti savetujem da popricas sa neutralnom osobom, koja je skolovana za takve probleme kakve ti imas. Potrebna ti je malo realnija slika o svetu, jer, ako nisi primetio, nemas vise 10 godina.
Ovo je bilo jako ružno i nepotrebno. Ljudi nisu psi, a autor nije pravio svog oca da bi sad bio odgovoran za njegovo ponašanje. Ne znam odakle dolazi ta tvoja ogorčenost, a zapravo i ne želim znati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 03:52   #77
Big tower,
Sto te u biti najvise boli? Cinjenica da te nije podrzavao i podrzava kako si ti to zamislio ili zakljucak koji si ti izvukao iz te cinjenice: da mu nije stalo, da te ne voli, da nisi bitan?
Nije ti postavio granice = Nije ti dao to sto si nesvjesno trazio i trebao od njega = ne voli te?

Pametan si, izvuci ces zakljucke zasto se on tako ponasao i sto je njega formiralo osobom kakva jest. Naci ces opravdanje, kad tad. Slika ce se posloziti, puzzle generacija ce se uklopiti u okvir. To je logika.

Ali koliko god to zelio, ne mozes zatomiti osjecaje. Mozes ih potiskivati, ali oni ne nestaju. Nasa svijest ce naci drugi nacin da se nesvjesno nosi s tim jakim i bolnim emocijama.

Dobro je da si dosao na forum i sto pises o tome. To znaci da radis na tome. Ali to je dug put. Posljedice godina i godina tog odnosa ne mogu se magicno rijesiti i mi ti ovdje ne mozemo dati neko rjesenje. Mozemo ti dati smjernice.
I one su u biti uvijek iste: budi samostalan u financijskom smislu, ulozi u sebe i svoje samopouzdanje, postavi jasne granice i drzi se svojih odluka. Mijenjaj svoj pogled, svoju perspektivu. Jer druge mijenjati ne mozemo.

Nemoj da osjecas griznju savjesti ako mu odlucis ne posuditi novac. Ti ne moras njemu posuditi novac. To je tvoj novac i to sto je on tvoj otac njemu ne dava magicno pravo na tvoj zaradeni novac. Zivis s njima i ok je da sudjelujes u troskovima kucanstva. Ali ulagati svoj novac u tudji posao ti nije obaveza.

Odnosi s roditeljima su neki nasi primarni odnosi u zivotu koji nas odreduju. Precitavajuci forum zadnjih par dana primjetila sam veliki broj tema bas na slicnu tematiku. Odnos s ocem/majkom. Netko je to vec prije spomenuo na ovoj temi, a i ja mislim da je to neka generacijska stvar.
Svaka generacija je malo naprednija od prijasnje, pogotovo u emotivnoj inteligenciji. Sve vise postajemo svjesni te ogromne razlike u komunikaciji.
Drustvo se mijenja. Komunizam i patrijahalizam pocinju izumirati, a tvoja generacija je ona tranzicijska. Nekako ste izmedu lupanja sakom od stol i asertivnosti. Vidim, krenula sam u filozofske vode pa cu tu stati.

Ukratko: svaka cast na poslu i hrabrosti u tim godinama ici u samostalne vode, postavi granice i nastavi izbacivati te negativne emocije iz sebe.
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.