Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 00:38   #561
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
gdje ja tvrdim da je potomak mutacija PH908 predak otac mutacije I-S17250?
Ti si izgubljen u prostoru i vremenu. Ovo nema veze s ničim što sam napisao, postalo je više nego očito kako si polupismena osoba koja ne zna čitati i shvatiti pročitano.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
kljosov...
Ne mogu vjerovati da si toliko glup da ćeš ići pokušavati osporiti tvrdnju kako Kljosov nije genetičar

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
ja citiram Igora L. Rozhanskog a ti obmanjuješ javnost da ja citiram I. V. Rozhanskog...
1) Napišem "vjerojatno" 2) Citiraš nekog anonimca koji radi za pseudoznanstvenika koji nije genetičar 3) Falsificiraš izvor jer to uopće nije izvor nego njegova replika na pitanje u komentarima, čija vrijednost kao takva se može objesiti mački na onu stvar.

@Liudewitus: "Nije genetičar, ok pogriješio sam. No vidim da se radi o doktoru fizičko-matematičkih znanosti. Još bolje! Genetičar odradi svoj dio u utvrđivanju mutacija u laboratoriju, a matematičar je taj koji će obraditi dobivene rezultate i ponuditi model. Poanta je u tome da @h22 nije ništa svoje izmislio već se poziva na interpretaciju koju je ponudio doktor matematičko-fizičkih znanosti iz St.Petersburga. Tu dakle otpadaju dva argumenta kojim ga se konstantno napada. Prvo da je ono što zastupa proizvod nestručnosti (autor hipoteze je doktor znanosti), a druga da je se radi o hrvatskom nacionalizmu (čovjek je Rus!). Dakle, nije li vrijeme da prestanemo s jalovim prepucavanjima?"

Nemamo pojma što je čovjek po struci, ali ako pretpostavimo rečeno, nije bolje jer čovjek nije stručnjak za tu temu, genetičar (Klyosov) nije odradio svoj posao jer nije genetičar - znači tvoja tvrdnja kako otpadaju dva argumenta je u potpunosti glupa, jer dokazuje kako se taj "hrvatski nacionalizam" koji propagira Hrvat22 bazira na nepouzdanim hipotezama.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A koliko znam podjela Dinaric Nord i South, je zastarjela...
Očito malo i pogrešno znaš.

Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Ne mogu se manjkavi genetički rezultati interpretirati hipotetskom tvorevinom i hipotetskim izjašnjavanjem stanovništva te hipotetske tvorevine...
To oni ne shvaćaju niti žele shvatiti niti prihvatiti i tako postupati.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.

Zadnje uređivanje MoroHr : 07.01.2018. at 00:52.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:39   #562
Evo uzeo sam malo ovo subotnje veče (što pokazuje da nemam život! ) surfati da nešto naučim o ovoj tematici, potaknut diskusijom i onim što su razni forumaši ovdje pisali.

Gledao sam tko je Kenn Nordtvedt (teorijski fizičar, ekspert za relativističke teorije gravitacije, političar. zr "genetski genealogist" iz hobija; intervju s njim: Ken Nordtvedt – Genetic Genealogy Interview, njegov rad iz 2008. na ruskom:Свыше 20,000 лет истории гаплогруппы I1b1 (P37.2+) ).

Pa sam onda gledao tko je Anatole Klyusov (Клёсов, Анатолий Алексеевич.

Tu sam našao na stvarno zabavne stvari, od srca sam se nasmijao! Nema, bre, zabave, kad govorimo o borbi za "bolju prošlost", bez Srba!

Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Kako komentiraš izjavu I. Rozhanskog? Kako vidimo tezu o bjelohrvatskom podrijetlu haplogrupe I2a1b-Dinaric nije izmislio @h22 već je došla od strane samih genetičara.
Taj Rozhansky, odnosno Rozhanskii, je suradnik Kljosova, koji nije genetičar, nego biokemičar (ne znam zašto se Hrvatu22 čini da može ciritirati »Professor of Biochemistry« kao dokaz da je on genetičar?), koji je 1989. emigrirao iz Rusije u SAD, te se bavio korištenjem enzima za pretvorbu agrikulturnih otpadaka u korisne proizvode, što je meni kao ekologistu naravno vrlo simpatično! :klap: (vidi članak o njemu na engleskoj wikipediji)

U genetici je amater, što ga naravno ne eliminira a priori. E sad,. međutoa…

Objavio je knjigu "Poreklo Slovena : Osvrti na DNK-genealogiju", prvo na srpskom 2013., a rusko izdanje 2015.. U toj knjizi navodno ruši "zvaničnu znanost" i njene antislavenske, antiruske i antisrpske laži (o tom aspektu belosvetske antisrpske zavere npr. ovdje).

Kljosov je navodno dokazao, da su Arijevci zapravo bili Slaveni, kojima je pradomovina na Balkanu, točnije, u Srbiji, Kosovu i Metohiji i Bosni i Hercegovini, te su na tim područjima živjeli još prije 12.000 godina, te od njih potječu i današnji Srbi, Rusi, Ukrajinci i dr. (a valjda i razni drugi). (o tome vidi ovdje.)

Teze Kljosova međutim žestoko su kritizirali ruski genetičari i drugi eksperti, o čemu detaljno i s navođenjem imena i referenci piše u članku o njemu na ruskoj wikipediji: "Kritika profilnih specijalista". Spominju i da časopis "Advances in Antropology", kojeg on uređuje: »ima samo pretenziju na znanstvenost, zbog nedostatka indeksacije u velikim scijentometrijskim bazama podataka i faktorima utjecaja«.

Igor L. Rozhanskii, koliko vidim, objavljuje isključivo u "Advances in Anthropology", a nisam našao na netu njegovu biografiju, da vidimo što je po obrazovanju.

Tako da, kako rekoh, nije mi ovih par sati bilo izgubljeno vrijeme, nešto sam naučio, a i zabavio se, i potvrdio opet svoje uvjerenje, da bez Srba nema zabave kad se radi o "Granicama znanosti"!

Ali baš ne vidim da ima neku veću težinu pozivati se na Rozhanskog i Kljosova.

Mislim da je Andelko gore valjano razjasnio: »Ne mogu se manjkavi genetički rezultati interpretirati hipotetskom tvorevinom i hipotetskim izjašnjavanjem stanovništva te hipotetske tvorevine«, pa radilo se tu o Bijelim Hrvatima, Zelenim Srbima, Ljubićastim Rusima ili kome već.

Jednostavno, ne zalijećimo se u spekulacije koje se zasnivaju na drugim spekulacijama, bez valjane empirijske potpore. Bit će dana, saznat će se još nešto, iako svakako ne sve ćemu bismo se mogli nadati!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 07.01.2018. at 14:45.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:44   #563
Quote:
Godefroy-Borna kaže: Pogledaj post
Albanci/proto-Albanci su očito odnekud došli u srednjem vijeku...
Molim te, poštedi nas srpske mitomanije. Ako nisi nikada pročitao niti jednu knjigu na temu Ilira i ilirskog jezika, ili općenito o razvoju indo-europskih jezika, jer se jedino može objasniti s albanskim, onda nemoj niti komentirati ovakve gluposti.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:50   #564
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Molim te, poštedi nas srpske mitomanije. Ako nisi nikada pročitao niti jednu knjigu na temu Ilira i ilirskog jezika, ili općenito o razvoju indo-europskih jezika, jer se jedino može objasniti s albanskim, onda nemoj niti komentirati ovakve gluposti.
Greška, nitko ne zna kakav je bio ilirski jezik zato što nije sačuvana ni jedna riječ.

Predpostavlja se da se radi o indoeuropskom jeziku, čak iz tračkog je sačuvano par desetaka riječi, a iz ilirskog ništa.

O Ilirima se zna samo da su postojali, da su bili dobri pirati i moreplovci i par imena njihovih vladara i gladijatora ilirskog porijekla i ništa više.
Godefroy-Borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:52   #565
Quote:
Godefroy-Borna kaže: Pogledaj post
Greška, nitko ne zna kakav je bio ilirski jezik zato što nije sačuvana ni jedna riječ.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:54   #566
zatvaram temu na jedan dan, jer je bila hrpa upisa u kratkom vremenu, pa da svi imaju priliku preko nedjelje pregledat, promislit, ohladit ako treba malo, a ne žestoko na prvu loptu reagirat, pa se onda prepucavamo bez kraja.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:19   #567
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Računica po 25 STR markera je više pogrešna nego li točna jer ne ukazuje kako će isto biti potvrđeno na razini SNP mutacija, tako da vi uopće ne znate zajedničkog pretka sva tri roda. Na primjer, na razini 25 STR markera je genealoški dozvoljena razlika od samo 2 što je do brojke navedenih godina (cca. 700-800 godina unazad), ali možete imati udaljenost i 1, ali on može biti SNP I-Z16983, a vi I-PH3310, znači zajednički predak (TMRCA) vam je bio prije otprilike 1850 godina (I-PH908), znači u vrijeme kada Srbi nisu niti kročili na Balkan, a moguće niti postojali kao etnička grupa. To je tipična manipulacija populacijskom genetikom na Srpski DNK Projekat kako bi se stvorila (srpska) etnička kohezija o tobožem zajedničkom porijeklu.
Nije bas tako kolega.Vidim da se dobro razumijes u materiju i sve ovo ali moras malo vise pratiti nova desavanja.Unazaditi ce te rasprava sa H22@ i otac,sin,djed,pradjed S17250,gore dole Hamo pipa i ekipa i to je to

Ne koristi se ljestvica i kalkulator "Mek Donald"; Koriste se formule za odredjivanje NZP za rodove. Racuna se odstupanja od modela kao sto to rade u radovima, tom metodom moguce je odrediti NZP.- To su druge formule, nisu one sa TMRCA McDonald.

I nije tacno da su dva markera u vec odredjenom genetskom rodu 700 g; a da tri znace da ti pojedinci nisu povezani. Prvo se gledaju koji su to markeri koji su razlika, njihova brzina mutacije te se gleda i modelni haplotip roda, pa se tek onda moze dati zakljucak.

Zadnje uređivanje Edvinbih : 09.01.2018. at 02:01.
Edvinbih is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 07:25   #568
Quote:
Edvinbih kaže: Pogledaj post
Nije bas tako kolega.Vidim da se dobro razumijes u materiju i sve ovo ali moras malo vise pratiti nova desavanja.Unazaditi ce te rasprava sa H22@ i otac,sin,djed,pradjed S17250,gore dole Hamo pipa i ekipa i to je to
I-CTS10228 I2a1b2a1a djed mutacija

I-Y3120/ I2a1b2a1a1 sin mutacija

I-S17250 I2a1b2a1a1a unuk mutacija

https://yfull.com/tree/I-CTS10228/

https://isogg.org/tree/ISOGG_HapgrpI.html

I2a1b2a1a1a3 PH908 ovo je jedan od praunuka iz hrvatske odnosno potomci istog danas

pa šta ne vidiš Y stablo za I2a..? kako će biti sutra ne znam ali ovo je za sada i to govorim da ljudi lakše svate...to su tri mutacije jedna iza druge...koji bi to bio poredak možda je unuk ustvari predak pradjeda ili tate...? prema tome ako to nije točno ospori moj navod...kako će biti sutra ne znam ovo je za sada tako i po tome se moram ravnati iz razloga što je tako na Y drvetu za I2a...a ne šta bi bilo kada bi bilo..ja kada nešto govorim onda to moram i dokazati a ovo je jedini dokaz za sada...

Zadnje uređivanje hrvat22 : 09.01.2018. at 07:45.
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:44   #569
Quote:
Edvinbih kaže: Pogledaj post
I nije tacno da su dva markera u vec odredjenom genetskom rodu 700 g; a da tri znace da ti pojedinci nisu povezani. Prvo se gledaju koji su to markeri koji su razlika, njihova brzina mutacije te se gleda i modelni haplotip roda, pa se tek onda moze dati zakljucak.
Naravno da nije točno, ali je prosjek, pogotovo iz perspektive genealogije, a to je fokus Srpskog DNK Projekta koji surađuje s Poreklo. Kako god okreneš, nebitno, sa STR markerima ili na razini 25 markera nema ikakvog sigurnog zakljucka kako oni pripadaju poznatom ili nepoznatnom SNP s odredenim TMRCA, a kod PH908 poznajemo samo 4 podgrana naspram 17 nepoznatnih. Lupanje prazne slame.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:49   #570
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
pa šta ne vidiš Y stablo za I2a..? ja kada nešto govorim onda to moram i dokazati a ovo je jedini dokaz za sada...
Koliko te puta moram pitati da li ti shvaćaš kako je I-PH908 dominantna kod Hrvata i onda kada tvrdiš kako su Hrvati preci većine Slavena koji pripadaju nekoj od podgrana od I-S17250 ili I-CTS10228 logička zabluda?
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:42   #571
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Koliko te puta moram pitati da li ti shvaćaš kako je I-PH908 dominantna kod Hrvata i onda kada tvrdiš kako su Hrvati preci većine Slavena koji pripadaju nekoj od podgrana od I-S17250 ili I-CTS10228 logička zabluda?

da kada bi hrvati bili samo iza I-PH908 ali s obzirom da ih ima i iza I-S17250 a vjerojatno i iza I-CTS10228 stvar bi trebala biti jasna...

u sjevernoj hrvatskoj koliko ja znam prevladavaju bivši dinarik-N tipovi što znači da grana I-PH908 tamo čini manji dio I2a tipova..a hrvati nisu samo oko knina, splita i ljubuškog...

DAI

Quote:
Od Hrvata, koji su došli u Dalmaciju, jedan se dio odvojio, i zaposjeo Ilirik (Illurikon) i Panoniju (Pannonian)
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:15   #572
Quote:
Edvinbih kaže: Pogledaj post
Nije bas tako kolega.Vidim da se dobro razumijes u materiju i sve ovo ali moras malo vise pratiti nova desavanja.Unazaditi ce te rasprava sa H22@ i otac,sin,djed,pradjed S17250,gore dole Hamo pipa i ekipa i to je to

Ne koristi se ljestvica i kalkulator "Mek Donald"; Koriste se formule za odredjivanje NZP za rodove. Racuna se odstupanja od modela kao sto to rade u radovima, tom metodom moguce je odrediti NZP.- To su druge formule, nisu one sa TMRCA McDonald.

I nije tacno da su dva markera u vec odredjenom genetskom rodu 700 g; a da tri znace da ti pojedinci nisu povezani. Prvo se gledaju koji su to markeri koji su razlika, njihova brzina mutacije te se gleda i modelni haplotip roda, pa se tek onda moze dati zakljucak.
Samo na osnovi STR markera mislim da nije moguće odrediti srodnost rodova sa stopostotnom sigurnošću.
Netko može izgledati da je srodan, a pripadati potpuno drugoj haplogrupi.

Možda je to moguće najbolje vidjeti na PCA plotovima:

http://pixs.ru/showimage/DinAllpng_9675784_28998474.png

http://pixs.ru/showimage/S17250png_4015784_28998481.png

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 15.01.2018. at 00:13. Reason: Promjenjene poveznice na slike na zahtjev postavljača komentara
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:53   #573
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Možda je to moguće najbolje vidjeti na PCA plotovima
Zanimljivo, bilo bi još i više ako bi se na isti način moglo pokušati zaokružiti na podgrane PH908, Y4882 itd. Te si podatke izgledno izvukao iz Y-Haplogroup I2a Project? Pitam jer to su kodovi testnih kitova od kojih neki izgledno nisu javno dostupni (Dna Results -> Classic Chart) tako da ovakvo objavljivanje nije u redu od pretpostavljam člana projekta.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:53   #574
Mapa I2a1 (P37) uzoraka
i stablo I2a1 (P37) uzoraka
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:27   #575
Odlično Anđelko!!!


Za praćenje mogućih migracija bi trebalo još dodati i vremenski okvir pojedinog grananja i moguću lokaciju nastanka mutacije i tada bi slika bila kompletna.

Kako prikazati nešto je šesterodimenzinalno u prostoru i vremenu na 2D papiru? To je pravi izazov!
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:20   #576
Moj autosomalni K36 test na Eurogenes daje slijedeću interpolacijsku sliku mojih srodnika u Europi. Iako su mi svi preci iz sjeverozapadne Hrvatske, ispada da su mi srodniji Istočni Nijemci, Česi, Slovaci, Mađari, zapadni Ukrajinci i Slovenci, nego Hrvati



Moji autosomalni rođaci U Europi
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:11   #577
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Moj autosomalni K36 test na Eurogenes daje slijedeću interpolacijsku sliku mojih srodnika u Europi. Iako su mi svi preci iz sjeverozapadne Hrvatske, ispada da su mi srodniji Istočni Nijemci, Česi, Slovaci, Mađari, zapadni Ukrajinci i Slovenci, nego Hrvati

Moji autosomalni rođaci U Europi
Izgleda mi kao neka "moravska" veza
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:27   #578
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Moj autosomalni K36 test na Eurogenes daje slijedeću interpolacijsku sliku mojih srodnika u Europi. Iako su mi svi preci iz sjeverozapadne Hrvatske, ispada da su mi srodniji Istočni Nijemci, Česi, Slovaci, Mađari, zapadni Ukrajinci i Slovenci, nego Hrvati



Moji autosomalni rođaci U Europi
Dijete Austro-Ugarske.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:47   #579
dovoljno je da u nečiji život uđe albanka, madžarka ili austrijanka i nasljednik autosomalno dijeli i njezine pretke koji dolaze iz tih država ili područja...

hrvati su prema jugu vjerojatno u početku asmilirali ilire, kasnije dolaze i vlaške migracije koje čine svoje...dok su se tvoji preci vjerojatno miješali sa slovenkama, madžaricama (madžarima, slovencima itd) i ne zaboravi čehe, slovake, madžare, nijemce u sjeverozapadnoj hrvatskoj koji su asimilirani ali su ostali u našim genima..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:50   #580
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Odlično Anđelko!!!


Za praćenje mogućih migracija bi trebalo još dodati i vremenski okvir pojedinog grananja i moguću lokaciju nastanka mutacije i tada bi slika bila kompletna.
Pa svaka grana i grančica ima i TMRCA godinu nastanka.
Lokaciju nastanka mutacije nije moguće znati, ali se može pretpostaviti samo okvirno.

Quote:
Kako prikazati nešto je šesterodimenzinalno u prostoru i vremenu na 2D papiru? To je pravi izazov!
Pa za to postoji PCA.

Quote:
Dijete Austro-Ugarske.
Ja pak mislim da moja autosomalna slika savršeno odslikava slavensko porijeklo. Čak kao da se vide i glavni pravci slavenskog naseljavanja iz centra koji je bio na tromeđi Ukrajine, Poljske i Slovačke u smjeru sjeverozapada, jugozapada i istoka.
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.