Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 09:16   #21
Vauu! Kaj je on političar? Glumac? Fudbaler?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:25   #22
Dobar savjet pistol. Mene je jos uvijek sram pricati sto mi je sve otac radio, kao da sam ja za to kriva. Cak i tu na forumu gdje si ipak koliko toliko anoniman.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:30   #23
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Dobar savjet pistol. Mene je jos uvijek sram pricati sto mi je sve otac radio, kao da sam ja za to kriva. Cak i tu na forumu gdje si ipak koliko toliko anoniman.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Pa kaj te ima bit sram? Pa nisi ti kriva? Ja bi svima pričal pa da vide o kakvoj se dobrici dela.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:59   #24
Quote:
porcelain-doll kaže: Pogledaj post
ex anais, koliko god me sram napisati ovo, ali voljela bi da imam tvoju razinu emotivne distanciranosti i ohlađenosti. Najveća muka s bivšim su bili sweet-mean cycles, jedan trenutak sam na vrhu svijeta, u središtu svemira, obasjana svim suncima, drugi trenutak sam apsoutno obezvrijeđena. To me je najviše sj***** i zbog tog mi se najviše uvukao u glavu. Početak je bio vrijedan najvećeg ljubavnog klasika, povezanost je bila momentalna i sveprožimajuća, uhvatio se svojim emotivnim i mentalnim kukicama za samu srž mog bića. Bili smo apsoultno sveprožeti i oduševljeni jedno drugim- na jednom, uviđam sad- patološkom nivou. Kad ti se netko tako duboko uvuče u glavu, teško je to isprati. Pomaže mi ako takvu zaljubljenost prema njemu doživljavam kao zaljubljenost prema književnom liku- nešto nerealno.
Ovo je najgore, ja mislim. Kao i sve drugo, i ovo je bilo odglumljeno. Takvi ljudi znaju kako glumiti (davanje puno puno komplimenata, stalan kontakt, neprekidno slanje poruka, poziva..., namjerno pronalaženje nekih zajedničkih stvari i njihovo stalno naglašavanje, imitiranje pokreta tijela druge osobe itd.) da bi postigli takve osjećaje kod druge osobe. Za prijatelje imaju svoj set manipulacija, za poslovne kolege svoj... i svi ih obožavaju. Ali oni sami to ništa ne doživljavaju, nikakvu oduševljenost, povezanost i sl. Doživljavaju "vrhunac" kad vide kako druge mogu manipulirati kao igračke.

Ali problem je što takav tip "povezanosti" koji se stvori u glavi žrtve je jači nego obična zaljubljenost ili prava ljubav i teško se toga otarasiti. Strpljenja i pomalo... treba proći dosta vremena neprekidnog analiziranja i svega dok se dojmovi ne slegnu i glava i osjećaji ohlade. Kad dođeš u fazu ljutnje na njega pa na sebe - sve je to ok i normalno, ali u jednom trenutku pokušaj ne ostajati previše u tome i reći si da nema smisla i dalje gubiti vrijeme, nego si skrenuti pažnju na druge stvari. Naravno, onda kada to budeš mogla. To će biti početak oporavka.

Isto tako, sigurno će ti za neko vrijeme doći osjećaji očaja, pa kako se to meni moglo dogoditi, zašto baš meni, trebala sam znati bolje - pa nekako čim prije uspiješ prihvatiti da se to jednostavno dogodilo, da je i to jedno iskustvo koje se događa ljudima, između ostalih, to će ti prije biti bolje. Ali naravno ne treba se na ništa prisiljavati, za sve treba vremena i sve se može tek kad si na to spremna, ne treba ništa potiskivati.


Ali stvarno sve više čujem za takve likove... baš školski primjeri: uspješan, ugledan, obožavan, u depresiji, život mu je bio užasan, ti si ga spasila, ti si njegova sreća, nije znao da život može biti lijep dok nije upoznao tebe, obično bude i bivša cura ga je istraumatizirala, čak i ovo zabrinuta mama zove da kaže kako je on jako dobar i da te nagovori da se ne ljutiš, čak i ako imaju 40 godina, mama pere robu i šalje skuhanu hranu autobusom, dvaput na tjedan...

Ne znam je se takvo ponašanje negdje uči ili se rode s time?


ps. koliko god smiješno zvučalo, ja sam imala cimericu koja mi je to radila, toplo hladne spike, sasvim drukčija u stanu i vani u javnosti, iskorištavala me za sve vezano uz faks, kad sam se udaljila od nje, njena mama me dolazila uvjeravat kako je ona dobra i kako su nju svi drugi ljudi zeznuli i iskoristili i sl., mama joj dolazila (u drugu državu, nismo živjele u Hr) svaki vikend kuhati i čistiti, ma bolesno. Ali curu su svi obožavali i bila je uvijek najbolja studentica i sve naj.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:16   #25
Kao musko mogu dati savjet.
Promjeni broj mobitela,obrisi njegov ili stavi ga pod blokadom da te ne moze zvati,ne javljaj se na nepoznate brojeve i obrisi profil na drustvenoj mrezi ako ga imas.
Spadam u one dobre decke i zao mi je da si naisla na takvog koji je izvana dobar a u 4 zida totalna suprotnost.
Nazalost ima takvih ljudi koji izvana imaju masku.
Razumijem da netko moze imati problema na poslu,privatnom zivotu,mozda u tvome slucaju je bila rjec i o ljubomori ali prvo sto ste trebali napraviti da popricate otvoreno o tome i to na pocetku kada se desio prvi njegov ispad bjesa ili maltretiranja.Ako razgovorom ne moze se rjesiti problem i ako i nakon toga je jos uvijek isti onda vrijeme je za sljedeci korak a to je razgovor sa frendom od povjerenja i traziti savjet kako i sta.
Nikako u sebi to drzati,treba sa nekime razgovarati o problemima jer cim te netko i poslusao odmah ces se i bolje osjecati i osjetit ces neko unutarnje olaksanje.
Ako tip krene dizati ruku na tebe i ponovi se to drugi puta isto onda je vrijeme da se pokupis i odes,i to si trebala tada uciniti..
Ponekad je i bolje biti sam nego biti nesretan sa nekime.

Samo cu te moliti da nikako nikako na sljedecem dejtu sa nekim novim deckom budes pre paranoicna ili da ispitujes i analiziras svaku rjec jer to ako taj decko skuzi pobjeci ce odmah.
Nitko ne voli da netko vuce prtljagu u drugu vezu,vec unaprijed je ta veza propala zbog sumnjicavosti ili neopustanosti u odnosu.
Daj sansu nekome novome kada budes spremna za dejt.
Bit ce sve ok,imaj samopouzdanja i vjere da ce naici netko ok.
Postoje dobri decki vjeruj u to..
Glupo je reci za sebe ali spadam pod dobre duse i tako me i okolina zna i nikad nisam to glumio.I u vezi sam isti bio kao i u drustvu normalan..
Nije da se nudim sada nego samo ti kazem da ima nas normalnih i naici ce netko ok i dobar i za tebe
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:24   #26
Treba u skole uvesti desetak sati ucenja o poremecajima licnosti.
Sad kad citam o narcisistima i borderlajnima mi je jasno da sam bio u braku sa takvom, ali tad nisam imao znanja.
Da jesam, mozda ne bi nastradao?

Na manipulacije i lazi, sad se odmah okrenem na peti i zbogom.
Takvi ljudi su uistinu opasni s time da je psihopatija najgora.

Ako se cini savrsen, savrsen sigurno nije jer savrseni ne postoje, postoje samo glumci i manipulatori i ne, on nije iznimka jer sto se savrseniji cini, to je bolji u svojoj psihopatiji.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:40   #27
Prvo, Porcelain Doll, zelim ti brzo oporavak I svu srecu svijeta

Citam ovo sto ti I Ex pisete I dodje mi da se lupam po glavi za kim sam ja plakala do doslovce prije par dana. Srecom, nismo bili toliko dugo zajedno da bi dosli do te faze, ali znakovi su bili tu. Tek sad to vidim. Pasivna agresija se pocela ukazivati.
Naravno, I ovaj dio s iznimno teskim djetinjstvom. Ocuh zlostavljac, majka koja je zatvarala oci, izbacivanje iz kuce u teen godinama, droge, dijagnoza koju on negira...
Doduse, on je ostavljao dojam kao da je rijesio sve sam sa sobom, ali imam osjecaj da je veliki denial u pitanju.

Danas sam mu jako zahvalna sto me ostavio.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:57   #28
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ali stvarno sve više čujem za takve likove... baš školski primjeri: uspješan, ugledan, obožavan, u depresiji, život mu je bio užasan, ti si ga spasila, ti si njegova sreća, nije znao da život može biti lijep dok nije upoznao tebe, obično bude i bivša cura ga je istraumatizirala, čak i ovo zabrinuta mama zove da kaže kako je on jako dobar i da te nagovori da se ne ljutiš, čak i ako imaju 40 godina, mama pere robu i šalje skuhanu hranu autobusom, dvaput na tjedan....
Na koji nacin deklaliras nekog kao uspjesnog poznavajuci cinjenicu da mu mater dolazi doma kuhat i peglat ili u najsmjesnijem slucaju slat robu prek autobusa?

Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ne znam je se takvo ponašanje negdje uči ili se rode s time?
Krivim obitelj i njih same.

Jezim se od ekipe koja skakuce okolo sa spikom "imali smo sjebano djetinstvo i zivot, spasio/la si me. Svi ikad su me gazili bu bu bu (bajke za klince, nikog svi i sve ne gazi, nego neki vole biti zrtve)".. i sad zasluzujem svu paznju svijeta jer sam najbolja nesretna osoba ikad.
Kak to funkcionira, muskarac od 30+, "uspjesan" zove mamicu i veli joj "ej, cuj, zovi moju curu, posvadali smo se, sredi to"? Ono, propalica od frajera nema kicmu ni sam rijesit sranja koja je prouzrocil.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:08   #29
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Na koji nacin deklaliras nekog kao uspjesnog poznavajuci cinjenicu da mu mater dolazi doma kuhat i peglat ili u najsmjesnijem slucaju slat robu prek autobusa?



Krivim obitelj i njih same.

Jezim se od ekipe koja skakuce okolo sa spikom "imali smo sjebano djetinstvo i zivot, spasio/la si me. Svi ikad su me gazili bu bu bu (bajke za klince, nikog svi i sve ne gazi, nego neki vole biti zrtve)".. i sad zasluzujem svu paznju svijeta jer sam najbolja nesretna osoba ikad.
Kak to funkcionira, muskarac od 30+, "uspjesan" zove mamicu i veli joj "ej, cuj, zovi moju curu, posvadali smo se, sredi to"? Ono, propalica od frajera nema kicmu ni sam rijesit sranja koja je prouzrocil.
A hebiga, doktor znanosti, visoko u političkim ili znanstvenim krugovima, međunarodna karijera... a tako se ponaša u privatnom životu, da. A funkcionira tako da se i inače po dva, tri puta na dan čuje s mamom i priča joj sve u detalje, svaku sitnicu koja mu se u tih par sati dogodila, tipa našao sam se sa tom i tom curom, onda ga mama pita pa gdje ste išli, o čemu ste pričali i tako da je ionako upoznata sa svime što je ta cura ikad rekla, učinila i što se događa u toj vezi.

A ima tu vjerojatno krivnje obitelji, da, jer ipak je ta mama koja stalno zove i radi sve kao da je malo dijete,

ali ipak nije mi jasno kako uspiju umiliti se drugim ljudima u toliko velikoj mjeri, igrati na sve moguće ljudske slabosti (taštinu, ego, ranjivost, empatiju itd. pa nešto će već upalit) kako bi ih mogli bezobzirno i brutalno iskorištavati?

Mislim, vjerojatno nije to neka nauka i kad se skuži spika može se i prolazi kod većine ljudi, valjda se samo meni to čini fascinantno jer sam stvarno udaljena od toga i nikad mi nije ni palo na pamet tako funkcionirati, pa mi se to čini kao neka nevjerojatna vještina.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:25   #30
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Danas sam mu jako zahvalna sto me ostavio.
Doslovno prije par dana svemir je bio besmislen bez Njega.

Fora je da govoriš o NJEGOVOM denialu.

Autorice, kako je funkcionirala tvoja psiha i život općenito prije njega?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:28   #31
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
A ima tu vjerojatno krivnje obitelji, da, jer ipak je ta mama koja stalno zove i radi sve kao da je malo dijete,

ali ipak nije mi jasno kako uspiju umiliti se drugim ljudima u toliko velikoj mjeri, igrati na sve moguće ljudske slabosti (taštinu, ego, ranjivost, empatiju itd. pa nešto će već upalit) kako bi ih mogli bezobzirno i brutalno iskorištavati?
Oni sebe i svoja djela ne dozivljavaju na negativan nacin. Nego sebe i dalje gledaju kao zrtvu koja je u pravu a suprotnu stranu kao nekog tko je protiv njih.

Jedna od stvari koja kod mene pali crvenu lampicu, bez obzira na spol je kad netko strese i drvlje i kamenje na bivse bez prihvacanja ikakve odgovornosti od svoje strana, ukljucujuci i pasivnost (ostajanje u vezi kroj duzi vremenski period u hot-cold igricama je jebi ga patalosko ponasanje).
Dogodilo se to svima nama, vise-manje. Ali nakon prekida neki i dalje ne vide dio svoje odgovornosti i u sljedecu vezu ulaze sa stavom "ja sam zrtva i kao takva uvijek u pravu". To se pogotovo odnosi na muske zrtve.

Takoder dosta frajera svjesno glumi zrtvu u svrhu empatije od strane cura, nazalost.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:34   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Doslovno prije par dana svemir je bio besmislen bez Njega.

Fora je da govoriš o NJEGOVOM denialu.

Autorice, kako je funkcionirala tvoja psiha i život općenito prije njega?
Istina. Ali racionalizacija pomaze.
Govorim o njegovom denialu jer ne znam kako drugacije nazvati "bipolaran sam, ali samo ponekad I samo malo". Jel to prehlada?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:36   #33
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Istina. Ali racionalizacija pomaze.
Govorim o njegovom denialu jer ne znam kako drugacije nazvati "bipolaran sam, ali samo ponekad I samo malo". Jel to prehlada?
Cek,to je nekaj friskoga?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:38   #34
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Cek,to je nekaj friskoga?
Da. Mjesec I nesto sitno proslo od prekida.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:39   #35
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Da. Mjesec I nesto sitno proslo od prekida.
A kolko je trajalo?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:40   #36
I alkohol pomaže. I lake i manje lake droge.

To i dalje ne znači da je to dobar put.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:41   #37
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Oni sebe i svoja djela ne dozivljavaju na negativan nacin. Nego sebe i dalje gledaju kao zrtvu koja je u pravu a suprotnu stranu kao nekog tko je protiv njih.

Jedna od stvari koja kod mene pali crvenu lampicu, bez obzira na spol je kad netko strese i drvlje i kamenje na bivse bez prihvacanja ikakve odgovornosti od svoje strana, ukljucujuci i pasivnost (ostajanje u vezi kroj duzi vremenski period u hot-cold igricama je jebi ga patalosko ponasanje).
Dogodilo se to svima nama, vise-manje. Ali nakon prekida neki i dalje ne vide dio svoje odgovornosti i u sljedecu vezu ulaze sa stavom "ja sam zrtva i kao takva uvijek u pravu". To se pogotovo odnosi na muske zrtve.

Takoder dosta frajera svjesno glumi zrtvu u svrhu empatije od strane cura, nazalost.
Hvala na pojašnjenju i približavanju tematike. Ovo ima dosta smisla.

To može biti i razlog zašto su uspješni i na drugim poljima - jer se tako postavljaju da su svi protiv njih i da sve njima pripada, uzimaju od drugih što mogu i grabe dalje. Još uz to nabace šarm i laskanje pa onda ne izazovu ljutnju i bijes kod drugih ljudi nego to da im ti ljudi objeručke žele pomoći i potrgaju se da njima pomognu. Jer se osjećaju: mi smo si super, mi smo na istoj strani (a ovi u svojoj glavi nisu na nikakvoj strani nego imaju svoju računicu).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:41   #38
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A kolko je trajalo?
6 mjeseci. Taman da se lagano opustim I prepustim
Dobro da nije duze.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:46   #39
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I alkohol pomaže. I lake i manje lake droge.

To i dalje ne znači da je to dobar put.
Ima li dobrog puta? Radim najbolje kako znam. Nisam vise jadna I cmizdrava, ne budim se vise razocarana sto sam se probudila. Malo po malo.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:53   #40
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
....

Mislim, vjerojatno nije to neka nauka i kad se skuži spika može se i prolazi kod većine ljudi, valjda se samo meni to čini fascinantno jer sam stvarno udaljena od toga i nikad mi nije ni palo na pamet tako funkcionirati, pa mi se to čini kao neka nevjerojatna vještina.
Nije to toliko stvar nevjerojatne vjestine, tj potrebno je, barem kako se meni cini, samo imati inteligencije i nauciti odredjene obrasce kako funkcioniraju ljudi i na sto sve padaju. Takvo znanje i umijece njegovog koristenja donosi moc.
Ono u cemu je tu po meni caka je pomicanje "crvene granice". Sve dalje i dalje u crvenu zonu, za koju normalan covjek ima moralne kocnice, racionalizirajuci oblak koji im se u medjuvremenu stvara i povecava nad glavom. Zanemarujuci ga i opravdavajuci, jer moc je zamamna i zanimljiva. Takvi vlastitim ocima em odbijaju vidjeti do koje razine se od normale pomaknulo ono sto cine, em kako su zabrazdili u nenormalno, vid im je sve slabiji. Meni se cini - kao junkie koji sebi povecava dozu droge i sve vece doze postaju njegova normalnost. Nekome izvana te doze su sokantne, njemu su "normala".

Barem po mom nekom zakljucku, posto sam se pitala dugo slicno pitanje.

Sve skupa, jedna podmukla bolest duha. Jos uvijek poksavam shvatiti kako od nje uspiju u tolikoj mjeri oboliti inace vrlo inteligentni ljudi, narocito oni s razvijenom emotivnom inteligencijom.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.