Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 20:52   #1
Kako urediti knjigu za tisak?

E ovako...napisao sam knjigu,pardon, tekst u Wordu i sada me zanima sljedeće:

Što je to prijelom i kako ga napraviti?
Kako tekst obraditi i u kojem programu?
Knjiga će biti A5 formata...dali trebam raditi na a5 formatu u wordu ili A4, pa u page setup-u nariktati "2 pages per sheet"?

Knjiga nema slika...osim na naslovnici i stražnjoj strani, te bi trebala biti meko termo uvezena.

Da li da se uopće zezam sa prijelomom i grafičkom pripremom ili da dam tiskari da to napravi? Mislim da ne bi trebalo biti komplicirano napraviti s obzirom da je to samo tekst.

Molim pomoć, savjete, prijedloge....
dubrava25god is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:52   #2
Quote:
dubrava25god kaže: Pogledaj post
E ovako...napisao sam knjigu,pardon, tekst u Wordu i sada me zanima sljedeće:

Što je to prijelom i kako ga napraviti?
Kako tekst obraditi i u kojem programu?
Knjiga će biti A5 formata...dali trebam raditi na a5 formatu u wordu ili A4, pa u page setup-u nariktati "2 pages per sheet"?

Knjiga nema slika...osim na naslovnici i stražnjoj strani, te bi trebala biti meko termo uvezena.

Da li da se uopće zezam sa prijelomom i grafičkom pripremom ili da dam tiskari da to napravi? Mislim da ne bi trebalo biti komplicirano napraviti s obzirom da je to samo tekst.

Molim pomoć, savjete, prijedloge....
Prvo treba ti poseban program za to..drugo, trebaš znati debljinu hrpta...sam način prijeloma...veličinu slova, veličinu arka papira, njegovu težinu.....naslovnicu.....

potraži pomoć. Dovoljno je da si napisao knjigu - ovo ostavi onima koji to znaju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:07   #3
Noviji Photoshop ima opciju za napravi-sam prijelom knjige ako ti se da istraživati i ako koristiš dotično. Osobno ga nemam, ali koliko sam vidio nije previše kompliciran.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 10:46   #4
Photoshop izbaci odmah iz izbora prijeloma teksta, nema smisla.
nabavi adobe indesign, program je samo za prijelom, (nije ga teško nabaviti)

tekst nemoraš obrađivati, samo ga ubaciš pomoću "PLACE" opcije u indesignu,
odabereš dimenzije stranice (margine) naneseš tekst i to ti je to.... ako nema slika s time si gotov u jako malom vremenu...

kada to napraviš, možeš sam raditi prijelom, ADOBE INDESIGN CS2 ima ugrađen IMPOSER koji ti treba za prijelom, ako koristiš INDESIGN cs4 onda moraš naći IMPOSER za PDF, što je po meni nepotrebno, koristi si INDESIGN cs2... nazoveš tiskaru, dogovoriš s njima koji NJIMA format najviše odgovara za tisak i to je to,

ili nazoveš u moju tiskaru i ja ti to napravim od slaganja teksta do tiska i uveza,
sve kompletno

za detalje pošalji PP, ako odlučiš tisak,
područje Zaprešića!
mista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 10:50   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Prvo treba ti poseban program za to..drugo, trebaš znati debljinu hrpta...sam način prijeloma...veličinu slova, veličinu arka papira, njegovu težinu.....naslovnicu.....

potraži pomoć. Dovoljno je da si napisao knjigu - ovo ostavi onima koji to znaju.
nemoraš TI računati debljinu hrpta, to rade ljudi u tiskari, znači to je posao grafičkog urednika,

ako stvarno odustaneš od izrađivanja pripreme sam, onda ti je dovoljno da u tiskaru doneseš samo tekst u wordu i tvoj dio posla je riješen.
prijelom uvez i tisak napravit će ti tiskara!
mista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:47   #6
Koliko to sve košta kaj si naveo?
__________________
srce mi je meko,ali mi je zato toljaga tvrda
bleach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 14:06   #7
Quote:
bleach kaže: Pogledaj post
Koliko to sve košta kaj si naveo?
A to te košte ovisi:

Tiskara treba podrobnije informacije da ti napravi kalkulaciju;

Broj strana knjige, znači kad ti grafički napravi prijelom tocno ce se znati broj stranica u knijizi, treba biti paran broj zbog rasporeda na tiskovnom arku.

Predpostavimo da su arci 1/1 znaci c-b (crno-bijeli) a korice neki kolor dali obostrani ili jednostrani to je tvoja odluka, dali se korice plastificiraju ili ne, dali je uvez tvrdi ili meki itd....

Ako nisi nista još uspio riješiti javi mi se pa cemo nesto odraditi.
d_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:57   #8
bok svim forumašima!

Odlučio sam napisati sportsku knjigu pa me zanima na koji način napraviti prijelom knjige. Dobio sam indesigne cs4, ali ne znam na koji način ubaciti text iz Worda u indesigne. U knjizi će biti i slika tako da će knjiga imati nekih 150-160 stranica ovisno o slikama. Vidio sam po forumu da se može raditi i u office-u 2007. Molio bi za pomoć na koji način to napravati, puno pozdrava
tommy tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:45   #9
kolega gore nije dobio odgovor pa da ja pokušam, planiram do 2021. napisati (i objaviti) monografiju nogometnog kluba, grafičke sam struke pa već imam neke vizije o dizajnu naslovnice, poleđine, stranica, nikad nisam radio prijelom, ali mogao bi se i s tim poigrati

konkretno me zanima koliko bi me koštalo štampanje knjige, kako se kreću cijene (min-max), veće od A4, cca v32 x š23, tvrde korice i uvez, fini papir, onaj malo deblji, broj stranica još neznam ni okvirno, ali recimo npr. 100
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.