Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 12:08   #2381
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Zbog zadnje karte koju si izvukla, Vrag, ona označava podmuklu, lažljivu, neiskrenu, manipulatorsku osobu i sama riječ diabolicus - đavao, znači dvoličnost, prevrtljivac.
Istina, ali znacenje karte je siroko, ja sam nekako povezala da se ta karta veze na tu buducu vezu kao entitet, i obzirom da vec imam slutnju da je osoba malo opsesivna, povezala tumacenje karte sa tim (nezdrave, suovisnicke veze, posesivnost, kontrola i takve stvari). Uglavom, kada sve zbrojim i oduzmem, nadam se da do te veze ipak nece doci


Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Međutim kako nema odnosa (slučajno ste se sreli nakon dugo vremena), kako misliš da bi nešto i bilo ako niste u kontaktu,
u svakom slučaju trebalo bi karte opet otvoriti kad bude razloga za to, ako nešto i krene.
..a ako ti nisi ovu tablicu pisala sama na pc, već su ovo karte izvučene online onda je sve smiješno, ali očito se slučajno poklopilo s tvojom situacijom.
Mi se povremeno srecemo zato sto smo iz istog kruga prijatelja, i na neki smo nacin prijatelji, iako ne bliski da se cujemo redovito. Ali ja uopce ne bih razmatrala vezu sa njim da nisam izvukla tu kartu. Nikad ne znas sto ti zivot sprema.

Sto se tice izvlacenja online, to zaista nema nikakve veze, karte su samo alat a informacije dolaze iz nas samih. Bitna je energija i koncentracija na pitanje. Isto kao sto nije bitno da slijedimo neka pravila izvlacenja, svatko moze sam sebi postaviti vlasititi nacin izvlacenja karata i funkcionirat ce mu. Meni je i svako izvlacenje online savrseno smisleno, kao i fizicko izvlacenje, probaj pa ces vidjeti.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:18   #2382
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Istina, ali znacenje karte je siroko, ja sam nekako povezala da se ta karta veze na tu buducu vezu kao entitet, i obzirom da vec imam slutnju da je osoba malo opsesivna, povezala tumacenje karte sa tim (nezdrave, suovisnicke veze, posesivnost, kontrola i takve stvari). Uglavom, kada sve zbrojim i oduzmem, nadam se da do te veze ipak nece doci
Da, to sam i ja na kraju napisala, ako bi bila veza bila bi ovisnička, ti izdominirana.

Quote:
Mi se povremeno srecemo zato sto smo iz istog kruga prijatelja, i na neki smo nacin prijatelji, iako ne bliski da se cujemo redovito. Ali ja uopce ne bih razmatrala vezu sa njim da nisam izvukla tu kartu. Nikad ne znas sto ti zivot sprema.

Sto se tice izvlacenja online, to zaista nema nikakve veze, karte su samo alat a informacije dolaze iz nas samih. Bitna je energija i koncentracija na pitanje. Isto kao sto nije bitno da slijedimo neka pravila izvlacenja, svatko moze sam sebi postaviti vlasititi nacin izvlacenja karata i funkcionirat ce mu. Meni je i svako izvlacenje online savrseno smisleno, kao i fizicko izvlacenje, probaj pa ces vidjeti.
Ja sam fizički izvlačila karte pri kraju puberteta, sama sam ih nacrtala i izrezala, više ih nemam. Online ne znam koliko je za mene, jer me opsjedaju mogućnosti "promiješaj opet, klikni ponovno" i naravno ja to poslušam , i ne vjerujem baš automatskom miješanju karata pogotovo kad se gleda 3 karte i da/ne to su mi gluposti,
a na kojoj si ti stranici ovo izvlačila?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:56   #2383
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Zbog zadnje karte koju si izvukla, Vrag, ona označava podmuklu, lažljivu, neiskrenu, manipulatorsku osobu i sama riječ diabolicus - đavao, znači dvoličnost, prevrtljivac.
Po meni ovo je totalno kriva interpretacija te karte. Karta nema nikakve veze sa dvoličnošću. I odlična je ako se pita u vezi posla, napredovanja ili karijere. Rekao bih da je dobra i ako je pitanje vezano za umjetnost.

Ali jako je loša je ako se pita u vezi ljubavi jer predstavlja osobu koja je vezana sa svoje nagone i ruši sve pred sobom kako bi došla do cilja. Tu nema ljubavi već samo iskorištavanja. Dominacija jedne osobe nad drugom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:31   #2384
Da, to mi nekako ima najvise smisla. Iako je postavljeno pitanje bilo opcenito - sto mi nosi u zivot ta osoba, a ne vezano za ljubav.

Ovo objasnjenje mi se dobro uklapa u pricu:

To me the devil suggests an erotic relationship, that promises to change you, for better or for worse. the relationship could be based on need, rather than love and mutual respect, perhaps a love-hate union. Such extreme duality and tension can´t last though, and in the major arcana the devil is followed by the tower, suggesting tremendous release of power and change.

I would say that warning/advice inherent in the devil is to recognize your own power and responsibility for the situation to stay in control, beware of obsession.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 19:02   #2385
Dobri Baphomet, bacider pogled i na moje karte. Do sad si obično bio u pravu!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:10   #2386
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Po meni ovo je totalno kriva interpretacija te karte. Karta nema nikakve veze sa dvoličnošću. I odlična je ako se pita u vezi posla, napredovanja ili karijere. Rekao bih da je dobra i ako je pitanje vezano za umjetnost.

Ali jako je loša je ako se pita u vezi ljubavi jer predstavlja osobu koja je vezana sa svoje nagone i ruši sve pred sobom kako bi došla do cilja. Tu nema ljubavi već samo iskorištavanja. Dominacija jedne osobe nad drugom.
Kažeš: tu nema ljubavi već samo iskorištavanja. I kako to onda nije dvolično? Ako će joj on govoriti da je voli, a iskorištava je, to je teško licemjerje, dvoličnost.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:45   #2387
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Kažeš: tu nema ljubavi već samo iskorištavanja. I kako to onda nije dvolično? Ako će joj on govoriti da je voli, a iskorištava je, to je teško licemjerje, dvoličnost.
Zavisi kako gledaš na to....Vrag je strast, opsjednutost. Ako i iskorištavaš nekoga to ne znači da možeš živjeti bez njega.

Za mene je dvoličnost nešto drugo, iskorištavaš dok ide. Kada ne ide okreneš se drugom i nastavljaš bez ikakve emocije. Kada je strast/opsjednutost u pitanju onda to ne ide tako.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:46   #2388
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Dobri Baphomet, bacider pogled i na moje karte. Do sad si obično bio u pravu!
Gdje ti je pitanje?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:53   #2389
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zavisi kako gledaš na to....Vrag je strast, opsjednutost. Ako i iskorištavaš nekoga to ne znači da možeš živjeti bez njega.

Za mene je dvoličnost nešto drugo, iskorištavaš dok ide. Kada ne ide okreneš se drugom i nastavljaš bez ikakve emocije. Kada je strast/opsjednutost u pitanju onda to ne ide tako.
Ali to opet kako god okreneš nije ljubav, nego nezdrav, sebičan odnos i opet dolazimo do toga da joj ta karta u ljubavi ne donosi ništa dobro.

Ne treba ju poticati, vidiš da je cura na rubu toga da uleti u da ne kažem šta.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:48   #2390
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
postavih sebi pitanje "Da li će mi se isplatiti da samostalno učim neko programiranje koje me zanima?" i izvukoh 3 karte:
1. Kraljica Mačeva 2. Ljubavnici 3. Sudnji dan

comewithme1717, ako želiš vežbaj se na meni slobodno.
ranije sam koristio tri karte u kontekstu "prošlost, sadašnjost, budućnost", ne znam da li za ovo pitanje tako može.
__________________________________________________ ______________
Izvlaćenje jedne karte kaže - Kralj Diskova!
trebalo bi da je dobra karta za posao...

Baphomet, reaguj!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:56   #2391
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ali to opet kako god okreneš nije ljubav, nego nezdrav, sebičan odnos i opet dolazimo do toga da joj ta karta u ljubavi ne donosi ništa dobro.

Ne treba ju poticati, vidiš da je cura na rubu toga da uleti u da ne kažem šta.
Ma kakvo poticanje, to je samo strast i opsjednutost....što je neko duže u takvoj vezi to je šteta veća. I tu ne mislim na psihofizičku štetu za tu osobu već i za sve veze nakon toga.

Zato je to Vrag, savršeno je opisan u Crowlevom Tarotu, u samom centru je jarac i penis u čijem su podnožju zarobljeni ljudi. Zarobljeni u najnižim ljudskim emocijama. Zato i kažem da je to odlična karta za pitanja u vezi posla jer tu nema emocija već samo rad a katastrofalna ako su emocije u pitanju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:11   #2392
ali taj isti vrag može značiti i "kidanje okova", prelaženje vlastitih granica, izlazak iz comfort zone. oslobađanje. otkrivanje vlastite seksualnosti očišćene od predrasuda i društvenih (religijskih) normi.
nisam upratila cijelo otvaranje, nadovezala sam se samo na samog vraga (XV).
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:41   #2393
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
ali taj isti vrag može značiti i "kidanje okova", prelaženje vlastitih granica, izlazak iz comfort zone. oslobađanje. otkrivanje vlastite seksualnosti očišćene od predrasuda i društvenih (religijskih) normi.
nisam upratila cijelo otvaranje, nadovezala sam se samo na samog vraga (XV).
Ovisi o pitanju

Iako, ja mislim da ova karta predstavlja upravo te okove a ne oslobađanje od njih. E sad, zavisi koja je karta došla uz to, na kojem mjestu i tako to....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:48   #2394
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
postavih sebi pitanje "Da li će mi se isplatiti da samostalno učim neko programiranje koje me zanima?" i izvukoh 3 karte:
1. Kraljica Mačeva 2. Ljubavnici 3. Sudnji dan

comewithme1717, ako želiš vežbaj se na meni slobodno.
ranije sam koristio tri karte u kontekstu "prošlost, sadašnjost, budućnost", ne znam da li za ovo pitanje tako može.
__________________________________________________ ______________
Izvlaćenje jedne karte kaže - Kralj Diskova!
trebalo bi da je dobra karta za posao...

Baphomet, reaguj!
Pa, recimo ovako

Ne samostalno već uz pomoć nekoga, ali to se podrazumjeva u današnje doba interneta da ćeš potražiti pomoć na raznim forumima.

Ondak, nakon toga, došle su ti dvije zračne i jedna vatrena karta, to bi značilo da je to , za sada, samo ideja.

Kralj diskova je odličan za posao.

Ukratko, imaš potencijala za napraviti dobar posao ali još ne znaš u kojem smjeru krenuti.

Pošto sam i sam programer to mi nije ništa čudno jer ima toliko programskih jezika da se tu više ni bog ne može snaći. Tako da bih preporučio par konkretnih pitanja jer ovo zvuči kao "da li će mi se isplatiti ako položim vozački". Ne znam da li se isplati voziti autobus u nekoj zabiti u Hrvatskoj ali sigurno se isplati voziti šleper u Kanadi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:09   #2395
@Baphomete, ajd kad ti se bude dalo malo o značenjima karata Svijet i Božje oko, (ona je valjda u ciganicama), kad se otvaraju za ljubavno pitanje. Obje bi trebale biti super pozitivne, ali za Svijet su mišljenja podijeljena, a meni se stalno otvaraju te 2, Božje oko mi se negdje oko ishoda otvorila i gledaju mi druge osobe. Tnx.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:12   #2396
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa, recimo ovako

Ne samostalno već uz pomoć nekoga, ali to se podrazumjeva u današnje doba interneta da ćeš potražiti pomoć na raznim forumima.

Ondak, nakon toga, došle su ti dvije zračne i jedna vatrena karta, to bi značilo da je to , za sada, samo ideja.

Kralj diskova je odličan za posao.

Ukratko, imaš potencijala za napraviti dobar posao ali još ne znaš u kojem smjeru krenuti.

Pošto sam i sam programer to mi nije ništa čudno jer ima toliko programskih jezika da se tu više ni bog ne može snaći. Tako da bih preporučio par konkretnih pitanja jer ovo zvuči kao "da li će mi se isplatiti ako položim vozački". Ne znam da li se isplati voziti autobus u nekoj zabiti u Hrvatskoj ali sigurno se isplati voziti šleper u Kanadi
Hvala Baphomet.
Pošto si programer da ti napišem svoj plan - radim jedan opšti online kurs, a posle planiram da se bacim na pythone jer me zanimaju data mining i web scraping. Sad radim neki dosadan data entry posao, hteo bih preći na viši nivo. Kad dođe vreme postaviću još koje pitanje, neću sad da izazivam sudbu i tebe.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Zadnje uređivanje Truman : 24.05.2017. at 23:31.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:58   #2397
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
ali taj isti vrag može značiti i "kidanje okova", prelaženje vlastitih granica, izlazak iz comfort zone. oslobađanje. otkrivanje vlastite seksualnosti očišćene od predrasuda i društvenih (religijskih) normi.
nisam upratila cijelo otvaranje, nadovezala sam se samo na samog vraga (XV).
Drago mi je da si ovo spomenula. Nisam ja na rubu da udjem u vezu za koju realno ni ne znam da je na pomolu, vec to tvrde karte. Mene je upravo zanimalo (a bijase pogresno shvaceno), posto i imam neki problem sa vezama, da li bi mozda ta veza kroz takvu kartu ishoda mogla eventualno donijeti nekakvo prociscenje, kroz trnovit put Meni bi to bilo ok ako bi ja iz toga izasla bolja i kompletnija osoba. Ako bi to bio scenarij koji Baphomet kaze da bi, u tome nikako ne bih zeljela sudjelovati. Iako nekako njusim da bi bilo upravo tako. Tamo sam vec jednom davno bila i rezultat je bio upravo takav gore opisan - puno stete.

Hvala na tumacenjima, svakako sam puno naucila iz ove analize
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:26   #2398
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Ja sam ucenik pocetnik i tek ucim znacenja karata, pa sama istrazujem i pokusavam razumjeti sto mi porucuju. Koristim keltski kriz. Na pitanje sto mi u zivot donosi jedan pozanik, dobila sam karte koje su me malo uznemirile, pa sam odlucila pitati nekoga tko se malo bolje razumije da mi pojasni (ako bi netko bio ljubazan). Ta osoba i nas odnos mi od samog pocetka ulijevaju nekakvu nelagodu. Sto znaci kombinacija karata Vrag i Kula u ovakvom kontekstu?
Znam da sam kasno stigla, ali mogu ja?
Volim kad ljudi stave cijeli CC pa da mogu vidjeti karte.
Malo sam čitala šta si pisala o svom bacanju, pa je moguće da neću biti skroz objektivna.

1. Kralj kupova - jesi to sama postavila kartu utjecaja ili je tako ispalo? AKo je slučajno, ta osoba ima na tebe veći emocionalni utjecaj nego si želiš priznati.
i to nije samo nelagoda, nego nešto puno kompleksnije i jače od ovako površnog gledanja.
Vi imate neku karmičku vezu, i nećeš imati mira dok to ne istražiš do kraja. To ti je ujedno i zadnja karta (Vrag) po kojoj to možeš vidjeti.
Vrag znači opsesiju, neprikladan ili duboki interes, gotovo "ropsku" vezu sa predmetom pitanja, ali isto tako Vrag potiče na kopanje i istraživanje do kraja.
Da li to dobro ili loše - vidi se tek u nekoj daljnjoj budućnosti.
Vrag najbolje opisuje onu :što te ne ubije, to te ojača.

2. 10 mačeva - karta "propasti" koja inače jako loša, naročito kad stoji negdje gdje na nju ne možeš utjecati. E, ovdje možeš.
Ovo ja tumačim - ta osoba te intrigira jako, više nego što sama sebi dopuštaš. Pa si se unaprijed osudila na "propast", da bi samu sebe spriječila da misliš na njega.
Da li je taj osjećaj propasti realan ili ne, sama ćeš procijeniti.

5. 4 Kupa u prošlosti - karta se vjerojatno odnosi na prošli emocionalni život.
Imala si moguće "male" veze, "male" emocije, bez dubine i bez predavanja ljubavi.
Ovaj put, pretpostavljaš da to ne bi išlo tako. U svakom slučaju, nakon ovog XY koji ti neda mira, malo će toga ostati isto tvom životu.

4. Baza - Kraljica dinara - osoba si na zemlji, moguće jak utjecaj zemljanih astroloških znakova. Sigurnost ti je jako važna, naročito materijalna, ali i generalno životna.
OVaj lik iz tvog pitanja je hodajući problem i živa napast za ljude kao ti.
Vjerojatno zato ga i ne možeš izbaciti iz glave.

3. Glava - Paž Mačeva - koliko god to pokušavala, i koliko god si navikla probleme rješavati racionalizacijom, mentalno, ovaj put ne ide tako lako.

6. Budućnost - Ljubavnici - izbor svih izbora, životno raskršće. Odluke koje doneseš vezano uz pitanje koje si postavila, osjećat ćeš dugoročno. Posebno u emocionalnom smilslu.
Ta karta ne znači vezu, može bit da dotičnog nećeš nikad više ni vidjeti, ali on se pojavljuje kao okidač nekih drugih odluka koje moraš donjeti, a koje si, vrlo vjerojatno, dugo odgađala.

4 karte sa strane -

7. Ti - 4 Mača - vezano uz pitanje, pomalo panično tražiš vrijeme za sebe i razmišljanje. Dotični očito ulazi u tvoj život nepozvan. Ne ustručavaj se podvući granicu.
8. okolina - 9 kupova - odlična karta za tebe kao subjekta koji pita. donosi sreću i podršku okoline, u idućem razdoblju, kakve god odluke da doneseš.
9. Nade/strahovi/unutarnji život - Kula - prilično samoobjašnjavajuće. Bojiš se budućnosti, odluka koje ćeš donijeti, a najviše same sebe. Najvažnije, Kula ovdje ne predstavlja nikakvu realnu opasnost ili "its all in your head".. Doduše, znam i neke horror filmove koji tako počinju
10. Ishod (ne budućnost) - vidi tamo gore.
Vezano za predmet pitanja - pogledaj dublje u sebe i oko sebe. Stvari izgledaju drugačije kad prođe površni uvid.
Zapamti da uvijek imaš mogućnosti izbora. Kontrola nad vlastitim životom se uspostavlja ponovo kad preuzmeš stvari u svoje ruke. To se može učiniti teškim, naročito ako je kontrola izgubljena zbog neaktivnosti.

Eto, good luck
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 10:44   #2399
Wow, malo si me sokirala. Vrlo si precizna i najezila sam se citajuci tvoj odgovor. Hvala na tumacenju i na trudu.

1. Kralj kupova - nisam namjestila, slucajno sam izvukla kartu. Gledala sam natalnu kartu osobe i sinastriju, jos tada, davno, kada je on imao taj neocekivani emocionalni ispad - puno je pokazatelja da se radi o karmickom odnosu. To me dodatno prestrasilo, posto znamo kakvi su to uglavnom odnosi - teski i iscrpljujuci, a ono sto si ja zelim je jedan ugodan i smirujuci odnos Osjecam negdje duboko, ispod svega sto sam nagurala na to, da nas nesto vrlo ozbiljno veze, i to me takodjer uznemirava. Opsesiju vec pomalo osjecam s njegove strane, a jedan od razloga zasto ne bih vezi dala sansu je strah da bih je mogla razviti i ja. Ono cemu sada u zivotu tezim su mir i ravnoteza. Mi se rijetko vidimo, ne poznajemo se dobro i nismo bliski, ali imam dojam da imam neki veliki problem on bi bio prvi na koga bih mogla racunati.
2. 10 maceva - tocno, ima veci utjecaj nego sto bih ja to zeljela, ali uspjesno ja to guram i potiskujem
5. 4 kupa - da, pribojavam se toga
4. Kraljica dinara - tocno, vazna mi je sigurnost, i emocionalna i materijalna. Za materijalnu mi je bitno da je sama za sebe osiguravam, da se ne oslanjam na nikoga, ali za emocionalnu nisam jos ni blizu tog nivoa da se prestanem oslanjati na drugu osobu, zato i izbjegavam partnerske odnose koji su vrlo duboki. Otkrila si me
3. Paz maceva - vrlo izgledno da je tako
6. Ljubavnici - olaksanje mi je da ta karta ne znaci nuzno vezu. Razumijem na koju problematiku mi ukazuje.
7. Da
8. i 9. Drago mi je to cuti. Istina, najvise se bojim same sebe.

Sad si me jos vise zainteresirala za tarot i jos cu se vise truditi da naucim i shvatim karte.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:54   #2400
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Wow, malo si me sokirala. Vrlo si precizna i najezila sam se citajuci tvoj odgovor. Hvala na tumacenju i na trudu.
Hvala znači nisam još skroz zahrđala, iako već dugo ne čitam karte

Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Sad si me jos vise zainteresirala za tarot i jos cu se vise truditi da naucim i shvatim karte.
Na dobrom si putu.
Imam osjećaj da imaš ono što je potrebno, jer se ne zadovoljavaš tumačenjima na prvu loptu.

Možda par savjeta tebi i ostalima, koji uče tarot:
- Tarot je, kao jedna od najjačih i najzahtjevnijih metoda divinacije, najkraće rečeno, životni proces.

- Ograniči se za početak na jedan špil (Raider Waite npr - jer je jednostavan); na jedan raspored, koji možeš onda naučiti napamet i provjeriti u svakom trenutku da li se to što misliš slaže sa nekim drugim tumačenjima - recimo keltski križ (tek poslije možeš stvoriti svoje bacanje).

- Kad odabereš špil, ili on tebe poveži se sa kartama, proučavaj slike, simbole i prvo donesi zaključak šta neka karta predstavlja tebi, i kako se osjećaš dok ju gledaš.

- Vježba čini majstora, a kod tarota to vrijedi više nego igdje.
Karte u početku i što upotrebljavaj, slaži, i poučavaj, ali ograniči se vremenski na postavljanje pitanja tarotu - jednostavna pitanja (da/ne odgovor i ne zaboravi vizualizaciju) - do 2x tjedno; kompleksnija pitanja -min svaka 3 mjeseca.

- Online čitanje prakticiraj sebi, i čim više, za vježbu -odlična stranica sa velikim izborom špilova i bacanja- http://www.facade.com/tarot/

- Prije nego pitaš išta tarot, smisli pitanje, tako da ga možeš vizualizirati u glavi.
npr. ako je pitanje vezano za ljubav, zamisli se u sretnoj vezi sa nekim, i tek onda baci karte. Tarot služi upravo tome- da tu viziju odgovora koji već imaš u glavi (da sad ne idem u detalje, ali da, ljudi imaju sve odgovre na sva pitanja, samo nemaju pristup tom virtualnom drive-u) kanalizira da ga možeš pročitati.

- Nikad nemoj postavljati pitanja -šta netko drugi misli ili osjeća -pitaj šta da JA napravim ili kako da se postavim ako netko drugi misli ili osjeća ovako ili onako -
Ovo je jako važno jer Tarot, osim što ima manju ulogu u prediviđanju budućnosti ili pomoći kod rješavanja problema, jest prvenstveno moćno sredstvo za rad na sebi, a ne na drugima.

- Kod bacanja drugima, nastoj osobu kojoj bacaš, dok se ne usavršiš, imati uživo pred sobom. Ima veze sa energijom koja se teško ili nikako ne prenosi preko slušalice ili ekrana.

- Ne naplaćuj, dok ne budeš 200% sigurna u ono što radiš. Novac nemoj tražiti, niti uzimati. Ako te netko želi nagraditi nečime što nije novac, slobodno uzmi. Da, znam, sad zvučim ko Braco sa Srebrnjaka
Novac isto vraća na početak, ako ne odmakneš dovoljno daleko u učenju tarota.

Ja mislim da sam dobro upoznata sa tarotom, ali dok sam stigla do te faze da mogu reći da znam tarot, proučavala sam godinama astrologiju koja je vrlo usko povezana sa tarotom; kabalu, hermetizam, kao malo manje povezane, i razna ostala učenja, i upoznala sam se, barem donekle, sa svim ostalim metodama divinacije - rune, kava, dlan, ciganske karte, i još koješta.

U principu, učila sam sve što mi je došlo pod ruku, a kad se otvori taj ventil u glavi, dolazi ti sve više i više toga pod ruke, informacije, knjige, ljudi od kojih učiš..

Toliko znanja je potrebno jer je i najobičniji špil tarot karata prepun simobolike iz raznih izvora, i ako recimo, u praksi,imaš kartu koja npr ukazuje na Merkur, ili na znak Bika, a ti ne znaš pozadinu, teško ćeš to povezati

Tarot zahtijeva i puno rada na sebi, poželjna je recimo bavljenje jogom, zbog metoda opuštanja i vizualizacije koje joga nudi.
Nema ništa preko noći, kad počneš forsirati, i sebe i karte, sve staje, i moraš iz početka.
Tako "to" radi, iz mog iskustva.

slobodno pitaj još nešto ako želiš
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.