Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 09:22   #1041
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Svinjski gnoj ovo piše o Hezbollahu i Libanonu The gang of Nasrallah and an occupied Lebanon

e sad ... jel vas podsjeća ova medijska agresija na početak agresije na siriju?
Saudijac obrazovan u SAD-u - možeš ocekivati samo laprdanje.
Srecom to je jedino što saudi mogu raditi.Svi njihovi pokušaji u zadnjih par godina završili su brutalnim fijaskom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:45   #1042
Proveo sam tjedan dana u libanonu od 10.-17.11.
Pa evo par dojmova, smjesten sam bio u Ajlatoun 11km ok Centra Beiruta,u planinama,cijela je zemlja planina uglavnom 60 km od Sirijske granice ,dio Kaserwana (pokrajina) Krscanska najjaca utvrda u Libanonu, ono u to sam siguran,nakon razgovora sa lokalnim Krscanima, ali i SIjitima i Sunitima u taxiju ili u Beirutu, SA/Izrael ce trebat pojacat napore ukoliko zele opet da se Libanonu dogodi gradjanski rat,svi upiru u SA/Israel kao protivnike njihove zemlje i suzivota svih religijskih skupina.

Na pultu za dobivanje vize u Beirutu, Vojnik/policajac neznam ugl vojnu uniformu imaju svi, na ruci mu kriz,uzme putovnicu,kaze oh Croatian christian country,nasmije se stisne mi vizu i kaze have fun.reko ok.

Prije 5 mjeseca je sklopljena vlast, i krenulo se u reforme kazu,biznis je krenuo na bolje,turizam prije svega,ociscena je granica sa Sirijom os Isisa,(sa obje strane grance zive vecinom Krscani ,a tjedan dana prije nego je Hariri zavrsio u Rijadu, trebalo je potpisat ugovor oko eksploatacije nafte iz sredozemlja (prije par godina pronadene velke kolicine u vodama Libanona i Cipra),nisam provjeravao,al vi kaj to pratite vjerovatno znate ako je istina.

Uglavno prekrasna zemlja i predobri ljudi,nema tog zapadnjackog licemjerja,religija je svetinja,svakako vrijedi posjetit.
__________________
...You raise me up, to more that I can be...munchen86
nikof is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:53   #1043
Stari, hvala što si s nama podijelio dojmove i drago mi je čuti da je Libanonski narod jedinstven usprkos tolikih različitosti. Nažalost to nije nikakav garant mira i sigurnosti jer kad velike Sotone nešto naume teško je to spriječiti a prodanih duša se uvik nađe.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:45   #1044
Zapovjednik libanonske vojske zapovjedio je punu pripravnost na južnoj granici - s Izraelom.
Nakon nedavnih događaja jasno je koga libanonska vlada vidi kao agresora.
Toliko o pojedinim tvrdnjama na forumu kako se vojska i stanovništvo ne podnose sa Hezbollahom.

https://www.israelnationalnews.com/N...ws.aspx/238307
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:13   #1045
Drago mi je da dotična kolegica nije u pravu.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:20   #1046
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Zapovjednik libanonske vojske zapovjedio je punu pripravnost na južnoj granici - s Izraelom.
Nakon nedavnih događaja jasno je koga libanonska vlada vidi kao agresora.
Toliko o pojedinim tvrdnjama na forumu kako se vojska i stanovništvo ne podnose sa Hezbollahom.

https://www.israelnationalnews.com/N...ws.aspx/238307
Niti jedan Krscanin sa kojim sam pricao, nije govorio protiv Hezbollaha, dapaca vecina ih prica pozitivno o njima,te kazu da su 2006. obranili Krscanska sela blizu granice sa Izraelom.
__________________
...You raise me up, to more that I can be...munchen86
nikof is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:32   #1047
Quote:
nikof kaže: Pogledaj post
Niti jedan Krscanin sa kojim sam pricao, nije govorio protiv Hezbollaha, dapaca vecina ih prica pozitivno o njima,te kazu da su 2006. obranili Krscanska sela blizu granice sa Izraelom.
Bilo bi korisno kad se još sjetiš koječega o osbnim dojmovima iz Libanona da podijeliš s nama, obzirom da mi zapravo vrlo malo znamo o toj državi njenim ljudima. Sve što ja vidim kad pogledam etničku mapu Libanona je ogromno šarenilo etnija i vjera plus presijecanje hrpe raznih utjecaja. Sirija mi je sada puno jasnija nego prije cca 5 godina, ali Libanon je još "šareniji".
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:34   #1048
hariri u egiptu, traži podršku sisija.
nakon egipta, libanon.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:36   #1049
Da Nikof, slobodno podijeli svoja iskustva iz Libanona
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:53   #1050
Quote:
nikof kaže: Pogledaj post
Niti jedan Krscanin sa kojim sam pricao, nije govorio protiv Hezbollaha, dapaca vecina ih prica pozitivno o njima,te kazu da su 2006. obranili Krscanska sela blizu granice sa Izraelom.
Pridružujem se zamolbi da nadopuniš dojmove iz Libanona, ako budeš u mogućnosti. Ovo što si napisao je jako zanimljivo.

South Front je objavio jedan opširan video o Hezbollahu, djeluje mi prilično korektno napravljeno pa možda ako ti ili netko drugi tko zna više može ocjeniti koliko je to sve skupa korektno:

https://southfront.org/hezbollah-cap...l-documentary/
__________________
Censorship is the first step to tyranny
deepwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:03   #1051
Jel može netko iskopati odnos Mubaraka (a i Musl.bratstva/Morsija) prema libanonskim pol.strujama, specijalno klan Hariri/Geagea?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:12   #1052
in memoriam.
pierre gemayel, maronitski političar, ubijen 21.11. 2006.
(iz obitelji koja je dala nekoliko poznatih lib. političara)

najveći mu je grijeh, kao i mnogim tada ubijenim kršćanskim političarima, bilo sudjelovanje u tzv. cedar revoluciji. a koja je dovela do konačnog odlaska sirijske vojske i kraja sirijske okupacija libanona.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:37   #1053
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
hariri u egiptu, traži podršku sisija.
nakon egipta, libanon.
Hariri je vrlo ozbiljno shvatio svoju ulogu saudijskog premijera. Ustvari, čekaj, nije li on premijer Libanona ili bi bar to trebao biti?!
Libanon, to je ona zemlja kojoj Hariri sve radi iza leđa. Zanimljivo shvaćanje premijerske funkcije jedne zemlje...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:54   #1054
iz tog linka o hezbollahu:

"Income from smuggling, illegal sale of weapons and drugs, are not taken into consideration in this context".
priceless.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:50   #1055
Talking

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
in memoriam.
pierre gemayel, maronitski političar, ubijen 21.11. 2006.
(iz obitelji koja je dala nekoliko poznatih lib. političara)

najveći mu je grijeh, kao i mnogim tada ubijenim kršćanskim političarima, bilo sudjelovanje u tzv. cedar revoluciji. a koja je dovela do konačnog odlaska sirijske vojske i kraja sirijske okupacija libanona.
Neki ovdje su prilično pozorno pratili 70tih i 80tih rat u Libanonu....recimo svaki dan su išle vijesti na dnevniku da su izraelski avioni probijali zvučni zid u dolini Beka i nad Beirutom.

Nisam imao pojma zašto to stalno rade, ali meni je bilo fantastično da avion može probit zid a ja ne mogu. Doduše nisam mogao ni letit iako sam bio ko avion tako da mi je to bilo još misterioznije.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 05:43   #1056
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Da Nikof, slobodno podijeli svoja iskustva iz Libanona
Ne vole da ih se naziva arapima, oni su Fenicani kazu,
Byblos 7tisuca star grad, iz koje je zaplovio prvi brod na svjetu prema Egiptu, iz mislio su trgovinu imalible abecedu, privatili Isusa kao Mesiju, I nigdje Jo's nisam cuo a cesto Sam u vjernickim krugovima da netko tolko prica o Isusu Al ne da non stop pricaju o njemu nego Kad GA spomenu imas osjeca kao da ce On sad tu doc za stolen, to me Posebno fasciniralo

Jeita grotto, spilja na dvije razine 8,2km Dugan, dobio razinom vozim camcem I Taj dozivljaj ostavlja bez daha, pitke vode ima u izobilju, take spilja opskrbljuje 1m Libanonaca Vidim svaki dan

4,2,m stanovnika I 2m izbjeglica, Koji Räde na infrastruktur, na svakom kutu se nesto obnavlja I radi

Promet je kaotican pa imas na pocetak Strah, al svi vote ludo I nema nesreca, Kriminala skoro pa nema, obitelj kod koje Sam bio na rucku Nedjeljom like je Inspektor policijski pa MI je o tome pricao, izbjeglica moraju nakon 20h bit u domovima, ja sam iz Münchena I tu je Kaos veci a izbjeglica manje

Ni u jednom Trenutno nisam o sjetio da bi se netko htio okoristiti Nadmnom kao strancem, Kad Sam I po mislio u sijitskoj cetvrti da ce me Zakinut kod mjenjanja love u kasnije Doba noci, ekipa Mi na cent tocno razmjeni

Ljudi zuverlässig tradicionalnolno obitelj je sve tin ja I to se Vidi, plus standardd im je visok, tolko Americkih jeep ova I ogromnih skupih autark nisam nigdje vidio, ljudi su Bogatog nego bio covjek mislio, cijene Malo vise nego u Hrvatskoj

Preporucam svima da Idu tamo, sry na losoj gramatici I pravopisu
__________________
...You raise me up, to more that I can be...munchen86
nikof is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:13   #1057
hvala nikof
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:17   #1058
@slave
ako spominješ to vrijeme, pretpostavljam da se referiraš na njegovog didu, utemeljitelja kataeba: sheik pierre gemayel.
titula sheik je tada u arapskom svijetu značila vodju. danas je to religijski pojam uglavnom vezan za lib. muslimane (kako sunite, tako shijite).

pierre, unuk, kojega sam spomenula je imao svega 36 godina kad je ubijen 21.11.2006.


@nikof
feničanima sebe smatraju jedino lib. kršćani.
neki od njih su zaista fizički vrlo različiti od arapa. ali to je mala manjina. jer je suživot s arapima kroz stoljeća učinio svoje.

istina je da jako ističu svoje kršćanstvo i nose velike zlatne križeve oko vrata. to je razumljivo, to je njihov način izdvajanja od okruženja u kojem žive.
naročito ih nose u europi. da ih se ne bi zamijenilo za one druge .

ne može se na osnovu par bogatih obitelji sudit standard jedne zemlje. standard u libanonu je daleko, vrlo daleko od visokog. na rubu su bankrota.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:58   #1059
Tijekom studiranja sam imao puno Libanonaca na faksu, uglavnom krščana. Puno sam vremena proveo sa njima jer smo se intezivno družili i mogu potvrditi da su izvrsni ljudi.

Također, Libanonke su baš zgodne.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:01   #1060
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Tijekom studiranja sam imao puno Libanonaca na faksu, uglavnom krščana. Puno sam vremena proveo sa njima jer smo se intezivno družili i mogu potvrditi da su izvrsni ljudi.

Također, Libanonke su baš zgodne.
baš sam čekala da se ti javiš htjela sam i sama napisati da imamo još jednog forumaša koji je dobro upoznat sa libanonom i njegovim ljudima ali nisam znala smijem li, je li 'previše otvaranja'..kako god, drago mi je da si se javio..

i da, libanonke su baš zgodne ženske..

ma sve dole prasice su izgledom posebnije žene..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.