Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 14:37   #81
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ovo je moj krug

moja brazda
u srcima voljenih
ruzinavim plugom laži
zaorana

šuti noćas moja mila

ne šapući Danteu
o paklu
 
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 22:29   #82
Odlažem sumnje
u mirisu ispijenog čaja
i spreman sam otići

ti se ne opraštaš
tek s prsta na prst
prebacuješ zrnce taloga

znaš kako ide dalje

razvezujem kravatu i ostajem

zaljubljen u tvoju
predanost titraju
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:29   #83
Povuci granicu
odaberi stranu

vojske su spremne

vidiš
i za pobjedu
i za poraz
treba ginuti

nevina pobjeda
o kojoj sanjaš
samo u predaji
postoji
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:19   #84
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
neke i puštam van
u svjetlo sivim prugama dima.
Kad je pušiona...


Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
neke kapi s druge strane

kao da ne znaju
kamo će...
Počesti, prečesti, jedan od problema.....


Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
ponekad
ni sve strane svijeta
nisu dovoljne
Ovakvo nešto pročitam i umrem.


Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ljubičasta i zelena
u eksploziji mirisa

pod čekićem
srpanjskog sunca
što kamen tjera
da plače

ocvala

polja lavande
Srp i čekić, o ovoj bi se dalo malo duže al večeras sam u primanju...


Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Slamam grančicu
u prolazu

tek tako

ljepljivi miris zločina
pod prstima

pa žalim u koracima

Sram te bilo, al zaista. Onim sramom što sram predstavlja.
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:36   #85
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Povuci granicu
odaberi stranu

vojske su spremne

vidiš
i za pobjedu
i za poraz
treba ginuti

nevina pobjeda
o kojoj sanjaš
samo u predaji
postoji

Stav je za komediju. Jer, radi se o drami.... Pa gledaj, ja povučem granicu, time odaberem stranu (nadam se da uzaludno naglašavam da se radi samo o apstrakciji) za nešto što je već jasno samo traži krivi način. See the problem?
Tvoja je prilično britka (strana jel) borba, koja naravno vodi do poraza i pobjede, ginuti, jebiga i to je dio logike...

A ova drugo je lijepo složena, kao da se obraća djetetu ali onako nježno poetski koje u biti ništa ne razumije jer borba... logika... (?!)
A ustvari - povuci granicu i odaberi stranu i onda nema one logike.......... A ono poetično ostaje.
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 09:03   #86
Quote:
dajmidaj kaže: Pogledaj post
Stav je za komediju. Jer, radi se o drami.... Pa gledaj, ja povučem granicu, time odaberem stranu (nadam se da uzaludno naglašavam da se radi samo o apstrakciji) za nešto što je već jasno samo traži krivi način. See the problem?
Tvoja je prilično britka (strana jel) borba, koja naravno vodi do poraza i pobjede, ginuti, jebiga i to je dio logike...

A ova drugo je lijepo složena, kao da se obraća djetetu ali onako nježno poetski koje u biti ništa ne razumije jer borba... logika... (?!)
A ustvari - povuci granicu i odaberi stranu i onda nema one logike.......... A ono poetično ostaje.
Hvala na osvrtima. Vidiš... radi se o inzistiranju da se napokon napravi što se napravit mora. Nema više vremena, stoga se (ultimativno) traži da se povuče granica, odnosno odabere strana, jer vojske su spremne. Možda za poredbu...
npr. stihovi...

Ne spavaj
probudi se

Pošto je strah od gubitka s moje ili njenje starne i glavni uzrok postojećeg stanja stvari dolazi do, kako kažeš "nježno, poetskog obraćanja" i poentiranja da se sve ovo mora dogoditi i da ishod mora biti na nečiju štetu, ako ne i obostranu.

Na kraju je jasno da kompromisno predavanje jedino uskraćuje bol u procesu borbe, ali očito je da za to nije-nisam-nismo... spremni.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 17:53   #87
Ulje sam
na tvojoj koži

sjajan plašt golog tijela

zavarana glad u glavi
misao prva smjela

bič u ruci ogorčenog
hladna voda šumskog vrela

ulje sam
na tvojoj koži

upijaš me rosna čela
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 11:31   #88
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Hvala na osvrtima. Vidiš... radi se o inzistiranju da se napokon napravi što se napravit mora. Nema više vremena, stoga se (ultimativno) traži da se povuče granica, odnosno odabere strana, jer vojske su spremne. Možda za poredbu...
npr. stihovi...

Ne spavaj
probudi se

Pošto je strah od gubitka s moje ili njenje starne i glavni uzrok postojećeg stanja stvari dolazi do, kako kažeš "nježno, poetskog obraćanja" i poentiranja da se sve ovo mora dogoditi i da ishod mora biti na nečiju štetu, ako ne i obostranu.

Na kraju je jasno da kompromisno predavanje jedino uskraćuje bol u procesu borbe, ali očito je da za to nije-nisam-nismo... spremni.

Oprosti me, al ne uklapa se, tvoje objašnjenje ne govori ono što govore tvoji stihovi ili ti to ne želiš čuti jer nisi svjestan....
Pazi, vojske su spremne a granica se povući mora, jasno što se događa kad se granica povuče. Sad, bilo bi lijepo vidjeti na što se ta vojska odnosi, međutim, u pitanj u je borba jer se spominje pobjeda/poraz (jedno ako dobije drugo gubi, vrlo jasno) i onda, kažeš strah od gubitka je ono što proizvodi stav kojeg nazvah "logikom" i ta logika traži to što traži od samog početka.

Zadnji dio u ovom tvom kontekstu, je obraćanje samom sebi, stav koji očito vežeš za ono što postoji u onom drugom od kojeg tražiš nešto što se uopće ni ne želi.
Predaja je opet onako dramatična, s druge strane simbol gubitka i opet imaš krug, kako dobro ti se riječi slažu, nevina pobjeda, još uvijek stoji isti odnos al privuk ili ton je nešto sasvim drugo od onog što se govori, ali je pretiho, ovo drugo je mnogo glasnije i snažnije i pregazi šapat.
A i bitno, iznimno bitno je, jednina "sanjaš", tako da kompromis (kojeg prezirem/samo i jedino dogovor, kompromis je zakidanje sebe u ime nečega, dogovor je nešto posve drugo i nema tu komponentu) se traži od jednog, čime potvrđujem ovo što napisah, uzeti od drugog u ime sebe? nečeg?

Ako hoćeš, otkinem sve prije

"nevina pobjeda
o kojoj sanjaš
samo u predaji
postoji"

onda ću moći pisati drugačije. Jer, drugačiji je kontekst, sigurno ti je jasno, i taj kontekst mi je puno bliži, bolje reći prilično blizak.
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 11:40   #89
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Jablani
uronjeni u nebo
titraju nemirom

zelene strijele
odapete u plavetnilo
streme oblacima

i tako
već godinama...

Prosula sam se, stvarno.. I tako već godinama.... LOL LOL
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 11:54   #90
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Znao sam je nosit

tjednima...

kao nedovršenu pjesmu
u glavi

uvijek vlažnih dlanova
dodirivala me na rastancima...

u džepovima je nosila
oceane
nedovršena je i nosi oceane, skrivene i tihe...
tko zna što njima plovi.....
ljubav, i strahovi....pitanja, odgovori, čežnje,
snovi, spoznaje i ideali....
nekad su crni kao noć, nekad žuti kao ljubomora, nekad crveni kao krv, a nekad ljubičasti kao mistika postojanja...
Nema kraja......
ni njoj, ni meni, ni onoj tamo koja drugom pripada kao vidljivost.

Pjesma ti odiše slobodom koju daruješ drugome, ali i samome sebi u očekivanju nekog novog stanja povodom pisanja i forme u njemu...

Pjesma je "manja" od doživljaja, ali dovoljna da se čovječanstvo ogleda u njoj.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:51   #91
Soba s pogledom

kao u onom filmu

otvoren prozor
nudi dah noći

mirisi ljetnog vrta
i zvuk parketa
pod tvojim bosim nogama
izmješani sa igrom
kockica leda
u čaši
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 23:50   #92
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Soba s pogledom

kao u onom filmu

otvoren prozor
nudi dah noći

mirisi ljetnog vrta
i zvuk parketa
pod tvojim bosim nogama
izmješani sa igrom
kockica leda
u čaši

Nisi valjda u čaši ili joj daješ leda, treba postojat kontrast, s tim bih se složila.
Nisam tip od čekanja, al dati ću ti piti, s ledom?
Ja pijem bez leda. Kažu da piće treba biti tjelesne temperature. Inače je šok, a peglaju kako književnost danas mora šokirat....... Ovisi što se drži za šok, elektro, jebiga, žice i ta sranja.........
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 00:17   #93
Quote:
dajmidaj kaže: Pogledaj post
Nisi valjda u čaši ili joj daješ leda, treba postojat kontrast, s tim bih se složila.
Nisam tip od čekanja, al dati ću ti piti, s ledom?
Ja pijem bez leda. Kažu da piće treba biti tjelesne temperature. Inače je šok, a peglaju kako književnost danas mora šokirat....... Ovisi što se drži za šok, elektro, jebiga, žice i ta sranja.........
Nisam bio u čaši, ali cili život mi je stao u tu čašu dok sam je gledao kako pleše...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 11:54   #94
Sreli smo se

goli
potpuno goli
gledajući se u oči
i samo u oči

kušana bliskost
mami poniranjem

nešto niže
na rubu usana
zarobljene niti kose

i ljubičasti
trag kupina
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 12:18   #95
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Sreli smo se

goli
potpuno goli
gledajući se u oči
i samo u oči

kušana bliskost
mami poniranjem

nešto niže
na rubu usana
zarobljene niti kose

i ljubičasti
trag kupina


I da ovo nije da se odvališ?!
Za ovo ću pustiti da hoda sa mnom.
I najvjerojatnije neću više pisat........ LOL

Bolje da ti ne napišem doživljaj, stvarno ću se odvalit.
Uozbiljit...

Kojem filmu?

Zadnje uređivanje dajmidaj : 06.09.2013. at 12:24.
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:50   #96
Doživljaj kao kupina, trnoviti grm u kojeg si se uvalio jer ti je bilo do bobica, doduše ne znam zašto si se baš u njega morao zavaljati, ima bit da je zbog kose, eh te žene, mislim stvarno.
Muči se sa samomamljenjem. Kako rekoh povući svoju vlastitu neopozivu granicu, pećinjari..........
Korekcije, uvijek poželjene, al definirajmo najprije metaosjećaj a do korekcije će doći nakon smrti, hoće, hoće, a ta smrt i to što li je, bez formalne vizije jer sve je to bezlično, a ja govorim kamenju i najbolje je sjesti i razgovarati s prirodom, a ono drugo je predivna stvar slobode.

I ovo je potaknuto i pjesmom i potaknućem koje se uklapa u učenje i svrhovito mučenje, a svrha, da nismo toliko inteligentni govorili bi o patetici nemogućnosti viđenja onog što nas zanima, a jel subjekt jel objekt, kakva je postava i kad igra predstava jer naravno na koncu čistoće našeg uma jasan je privid, i meditacija hipnozom......... Sve ono čemu mnogi nisu dali značaj jer još uvijek misle jer dok misle jesu a kad ne misle onda meditiraju.............

Otišla sam, jebiga, to radim stalno jer čovjek nije stvoren da stoji na jednom mjestu iako postoji ono što se zove kuća i imao značenje i smisao...........
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:12   #97
Evo ti GB Flesh for fantasy.

Dati ću ti hint, čaša, osvjesti je prije nego ti to ode u daljnje poniranje, iako već ti je stalo. Valja se valja....
Rekoh, smijati se...

A što se tiče plesa i razmjene, jer sinoć je plesala jedna mlada žena na jednu od vječnih tema dualističkog razlomka, ples je odraz vrlo vještog balansiranja između dualizma vlastite cjelovitosti.
Vjerojatno je u tome baza (uopće nije baza) tako da s poštovanjem ozbiljnosti zrele odgovornosti razmisli o koracima na parketu bose i gole LOL u čijoj se kući odvija i koncentriraj se jer sinking je problematičan za one s uvjerenjem o vlastitoj snazi i čvrstini.......

Voljeti čovjeka.....
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 23:21   #98
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Nisam bio u čaši, ali cili život mi je stao u tu čašu dok sam je gledao kako pleše...
plesala je svim proživljenim satima traganja, disala duboko i zaboravila da joj je isteklo vrijeme...
imala je uzicu boje dvojstva, pa ipak, razbio ju je u fragmente romana, dok je prolazio njenim gradom.....
osjetila je vjetar u kosi baš onda kad ju je zaboravio.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 12:36   #99
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
plesala je svim proživljenim satima traganja, disala duboko i zaboravila da joj je isteklo vrijeme...
imala je uzicu boje dvojstva, pa ipak, razbio ju je u fragmente romana, dok je prolazio njenim gradom.....
osjetila je vjetar u kosi baš onda kad ju je zaboravio.
Kad me ide evo još jedan GB White wedding uz komentar ST you'll never fit in your white wedding skute Mate
See the point missing
INterliber LOL
Što je to interpretacija
TO to - lo to
dajmidaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 12:48   #100
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
One šute u meni

one bi možda htjele
ali tiho
da ne nadjačaju šum

kao vezana barka

na jutarnjoj
bonaci
shvaćene u sloju ispod šuma
u prikladnim obrisima, ali opet, divljim
isplele su jednu kratku pjesmu
i ostavile nadu tijesnu........da će im lica pogledati netko drugi.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.