Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2010., 16:24   #1861
Quote:
gogim kaže: Pogledaj post
Jako brzo se dolazi na red i za pregled i za operaciju.Buduci da sam iz Poreca i da mi se nije dalo dvaput dolazit,dogovorila sam se s njima da u istom danu napravim i pregled i operaciju.Cekala sam mozda par dana.Kod njih ti je taj pregled besplatan i stvarno su cjene osjetno manje nego u drugim klinikama.
Bez obzira sto sam ja prosla velike bolove,stvarno bi ih svakom od srca preporucila.
hvala ti za info ,ja sam u Puli, skoro pa susjedi :-)
Moja situacija je malo vise komplicirana, i ovo bi bila druga operacija ako je uopce bude. Sutra sam trebao ici na pregled u Visumed ali sam u zadnji cas odustao jer nakon guglanja vidim da ovaj laser iz Optocentra ima puno vecu opticku zonu sto je kod mene jako bitno. zbog velikih zjenica, sam i nakon prve operacije dobio probleme sa zamucenjem (krugovi) i to je i dalje prisutno nakon 11 godina i stvara sve vece probleme u nocnom vidu.
Sto su ti rekli ,na koliko kontrola treba ici nakon operacije ako odaberes PRK i ako sve prodje OK?

pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:32   #1862
[QUOTE=DarkStar;25937674]hvala ti za info ,ja sam u Puli, skoro pa susjedi :-)
Moja situacija je malo vise komplicirana, i ovo bi bila druga operacija ako je uopce bude. Sutra sam trebao ici na pregled u Visumed ali sam u zadnji cas odustao jer nakon guglanja vidim da ovaj laser iz Optocentra ima puno vecu opticku zonu sto je kod mene jako bitno. zbog velikih zjenica, sam i nakon prve operacije dobio probleme sa zamucenjem (krugovi) i to je i dalje prisutno nakon 11 godina i stvara sve vece probleme u nocnom vidu.
Sto su ti rekli ,na koliko kontrola treba ici nakon operacije ako odaberes PRK i ako sve prodje OK?

pozdrav[/QUOTE
Ma i ja sam iz Pule al sam se udala prije godinu dana za porecana.Iz kojeg djela Pule si?
Ja sam bila na kontr. nakon dva dana pa nakon 7 pa sutra idem(al mi je dokt. sredio da odem u Rijeku kod njegovog kolege da nemoram putovat do Zg) pa cu morat opet za nekih 10 dana ALI....to nije normalna procedura vec zbog mojih komplikacija pa me dokt. zeli imati pod nadzorom.Mislim da u normalnom slucaju kontrolu treba napraviti dan,dva nakon operacije i jos jednom nakon tjedan dana a nakon toga po dogovoru.Ako imas kod koga bilo bi ti ok da prespavas kod nekog u Zg pa odmah dan nakon prk odes na kontr.Ako te bude jos sta zanimalo samo pitaj.Sad mi se cini da mi je vid dosta dobar,svaki dan je sve bolje.
gogim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:43   #1863
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
hvala ti za info ,ja sam u Puli, skoro pa susjedi :-)
Moja situacija je malo vise komplicirana, i ovo bi bila druga operacija ako je uopce bude. Sutra sam trebao ici na pregled u Visumed ali sam u zadnji cas odustao jer nakon guglanja vidim da ovaj laser iz Optocentra ima puno vecu opticku zonu sto je kod mene jako bitno. zbog velikih zjenica, sam i nakon prve operacije dobio probleme sa zamucenjem (krugovi) i to je i dalje prisutno nakon 11 godina i stvara sve vece probleme u nocnom vidu.
Sto su ti rekli ,na koliko kontrola treba ici nakon operacije ako odaberes PRK i ako sve prodje OK?

pozdrav
Nažalost prikazi uspješnosti uklanjanja aberacija višeg reda su mali i kod Vsix s4 lasera na wavefront guided tretmanu(Visumed) i na Allegrettu wavefront optimized tretmanu(optocentar).O razlozima je dovoljno pisano na prethodnim postovima,ima i link koji to najbolje prikazuje negdje na zadnje dve strane topika.
Laser u optocentru je močniji sa optičkom zonom,al je nemoćniji kod planiranja ablacije,wavefront guided je bolji od wavefront optimizeda kod pacijenata sa velikim predoperativnim aberacijama višeg reda,ali opet đabe wavefront guided ako su zjenice veće od efektivne optičke zone lasera,uostalom i wavefront guided je vrlo ograničen kod uklanjanja aberacija čak i tamo gdje pokriva optička zona lasera,o razlozima je pisano.
Nažalost nije rijetkost da kirurzi znajući za nisku uspješnost opet idu na varijantu operacije.
Do neke granice neke aberacije višeg reda(HOA) su normalne i prije operacije.
Prema nekim istraživanjima aberacije višeg reda(HOA) se na wavefront guided visx s4 laseru u prosjeku čak nešto malo povećaju u odnosu na one predoperativne aberacije(ako je uzeta zona gotovo neosvjetljenih zjenice),izvor:
http://ascrs2009.abstractsnet.com/ha...OSTER_2009.ppt
ili ko nema program za gledanje ppt fajlova
http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=uk

znači unatoč wavefront guided laseru,aberacije višeg reda(koja uzrokuju blještanja i niz drugih defekata vida u lošim osvjetljenjima) za X pacijenta veća je šansa da se nešto pogoršaju,nego nešto poprave sa operacijom,a kako izgleda reklama klinike koja radi sa istom opremom i na koju se odnose ta istraživanja:
http://hr.opticalexpress.com/advance...wavefront.html.

O tome da postoje istraživanja koja potvrđuju visoku uspješnost nekih tehnologija u rješavanjima problema kao što je tvoj,nisam čuo.
Vjerojatno o tome znaju više ljudi koji se bave laserskim korekcijama,ali kako je pisano vjerojatno niko od njih neće poslat mušteriju u neku drugu kliniku sa laserom boljim za njegove oči.

Zadnje uređivanje Jolac : 06.04.2010. at 00:59.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:19   #1864
uplašena

Ajme meni!!! Već dugo razmišljam o skidanju dioptrije i baš sam mislila da sam prelomila strah, a onda naiđem na forum...sad me opet strah...Imam negdje oko minus tri, barem su mi tolike leće koje stalno kupujem i čine mi se dobre..istina ima preko dvije godine da sam zadnji put bila kod doktora...ako sam vas sve dobro shvatila najbolje je ne raditi ništa...ali leće me sad već dobro smetaju. Mislite li da je PRK dobra metoda...ali svi kažu da boli...ja ne bi da me boli...a i mogući ožiljci...molim Vas da se javi netko ko se operirao i jednom i drugom metodom ili koliko ih već ima...molim istinu koliko boli...pa ću krenuti u obilazak klinika.
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:03   #1865
ja sam isto malo razmišljala o toj laserskoj operaciji, ali budem svakako do jeseni pričekala. prije ljeta neću skupiti pare, čak ni za cijene s popustima, a baš usred ljeta na tu operaciju ići neću, nego ću radije pričekati jesen kad bude sunce manje jako.
znala sam da je to operacija i da kao i svaka, nosi svoje rizike, no nakon što sam pročitala sve ove postove (zapravo ne sve, nego od 35. stranice nadalje) izgubila sam volju. zapravo možda ne volju, ali da sam se prepala, to svakako. ipak se radi o oku, organu pomoću kojeg primamo 90% informacija iz okoline i ne želim se baš time kockati, pogotovo što mi dioptrija nije tako velika, no već sedmu godinu nosim leće i ide mi na živce svakodnevno pranje, problemi ako mi i najsitnije zrnce prašine upadne u oko, zamagljivanje vida u zadimljenim prostorijama, zasljepljivanje pri noćnoj vožnji... nadala sam se da će mi ova operacija bitno poboljšati kvalitetu života, no sad više nisam tako sigurna. naravno da ću si kroz narednih 5-6 mjeseci puno bolje sve proučiti, no zasad nisam baš ohrabrena. znam da je možda najbolje ne riskirati, no zanima da li itko zna koji postotak ljudi koji se kod nas odluče na lasersko uklanjanje dioptrije nakon operacije ima doživotne posljedice? pretpostavljam da bi se oni problemi koji se nakon operacije znaju javiti trebali riješiti kroz par mjeseci, no kod kolikog postotka ljudi se oni nikada ne riješe?
i u čemu je fora s trudnoćom? nakon svake trudnoće se pogorša dioptrija? pitam jer namjeravam imati svoju obitelj kroz narednih par godina pa mi se baš i ne daju tisuće kuna sada da bih ih za 5 godina dala opet

hvala
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:57   #1866
Bok Celesta,
da u trudnoci ti se definitivno skoci dioptrija odnosno ne u trudnoci nego prilikom poroda zbog napinjanja ocnih misica.
Moja susjeda je isla na operaciju kod istog doktora kao ja 1999. imala je -7 i povratilo joj se na cini mi se -0.7 a nakon poroda je skocilo opet na -1.5 i tako ima i danas. isto tako ima probleme sa aberacijama viseg reda (krugovi itd kao ja) iako je imala duplo manju dioptriju od mene.

Moja preporuka ti je da prvo izradjas sve sto mislis radjati, pa tek onda idi na operaciju, pitanje je koliko ti je uopce debela roznica i da li ces uopce moci ispravljati dioptriju opet nakon poroda, a da ne pricam o duploj cijeni.

Najbolje da ispucas blizance i onda odes na operaciju i rjesena stvar.

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:36   #1867
hvala ti
budem onda pričekala još par godina
mislim da neće biti problema čak i da mi dioptrija naraste jer mi ni sada nije tako velika, a u 5 godina možda budu i suvremenije metode
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 00:22   #1868
koja ti je uopce dioptrija? ako je manja od 5 imas dobre sanse da eliminiras ove krugove s kojima se ja borim tj da ih ni ne dobijes naravno to sve jos ovisi i o sirini zjenica i optickoj zoni lasera i jos nekim faktorima.

meni se sa -14 povratilo na -2 odmah nakon 8 dna nakon operacije a kazu da je kod vecih dioptrija veca sansa kod povrata dioptrije.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:50   #1869
-2

već sedmu godinu nosim leće i dioptrija mi u tom vremenu nije rasla tako da se nadam da neće narasti do -5 u narednih 5 godina
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:44   #1870
Pozdrav svima!
Evo da se i ja malo uključim u temu, možda malo pomognem.
Iz ekonomske sam branše pa je moj način razmišljanja ipak malo drukčiji. Vidim ovdje velike rasprave o tehnologiji, veličini zjenica itd itd. Priznajem, nisam baš vješt u optici, fizika mi nikad nije bila omiljena
S mog fakulteta i dekan i 2 asistenta riješili su se dioptrije u «Svjetlosti» i jako su zadovoljni. Ali kako meni vrag ne da mira moram ja malo i sam istraživati i eto, na Poslovnoj Hrvatskoj (www.poslovna.hr) proučio sam kako posluju pojedine ustanove u kojima se vrše ovi zahvati. Činjenice govore slijedeće: «Optical express» («Visumed») ima 6,5 puta manji prihod od «Svjetlosti»!!! A «Optocentar» čak 12 puta manji.Moj je zaključak da se u «Visumedu» i «Optocentru» taj zahvat radi u puno manjem opsegu nego što se to može zaključiti iz njihovih reklama. Pa sad ja vas pitam kod koga se operirati? Kod nekog tko to uhodano radi, ima iskustva ili kod nekog tko je , u ekonomskom žargonu rečeno, tek počeo osvajati naše tržište? Neka osvajaju tržište, ali ne preko mojih očiju. A najsmješnije mi je što Visumed tvrdi da ima učinjeno 700.000 zahvata na razini cijele grupacije! Zašto ne govore koliko zahvata imaju učinjeno u Hrvatskoj? Razumijem da se ljudi služe marketinškim trikovima ali ja sam imun na to.
I da više ne duljim, bez puno razmišljanja odlučio sam se za «Svjetlost». Ne želim tjerati vodu na ničji mlin, samo mi je bitno da su moje oči u sigurnim rukama.
filip_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:56   #1871
I ja sam napravila PRk, zadovoljna, boli par dana, al da se izdržati...
Na moju je odluku najviše utjecalo da znam osobu koja je napravila operaciju prije 15g i zadovoljna je..
Ovdje govorim o malim dioptrijama, za veće zbilja ne znam
Inače, čovjek se jako brzo naviken na novi vid..
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:05   #1872
Quote:
filip_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo da se i ja malo uključim u temu, možda malo pomognem.
Iz ekonomske sam branše pa je moj način razmišljanja ipak malo drukčiji. Vidim ovdje velike rasprave o tehnologiji, veličini zjenica itd itd. Priznajem, nisam baš vješt u optici, fizika mi nikad nije bila omiljena
S mog fakulteta i dekan i 2 asistenta riješili su se dioptrije u «Svjetlosti» i jako su zadovoljni. Ali kako meni vrag ne da mira moram ja malo i sam istraživati i eto, na Poslovnoj Hrvatskoj (www.poslovna.hr) proučio sam kako posluju pojedine ustanove u kojima se vrše ovi zahvati. Činjenice govore slijedeće: «Optical express» («Visumed») ima 6,5 puta manji prihod od «Svjetlosti»!!! A «Optocentar» čak 12 puta manji.Moj je zaključak da se u «Visumedu» i «Optocentru» taj zahvat radi u puno manjem opsegu nego što se to može zaključiti iz njihovih reklama. Pa sad ja vas pitam kod koga se operirati? Kod nekog tko to uhodano radi, ima iskustva ili kod nekog tko je , u ekonomskom žargonu rečeno, tek počeo osvajati naše tržište? Neka osvajaju tržište, ali ne preko mojih očiju. A najsmješnije mi je što Visumed tvrdi da ima učinjeno 700.000 zahvata na razini cijele grupacije! Zašto ne govore koliko zahvata imaju učinjeno u Hrvatskoj? Razumijem da se ljudi služe marketinškim trikovima ali ja sam imun na to.
I da više ne duljim, bez puno razmišljanja odlučio sam se za «Svjetlost». Ne želim tjerati vodu na ničji mlin, samo mi je bitno da su moje oči u sigurnim rukama.
Mislim ako si ekonomske branše,onda bi trebao znati što je važno kod prodaje nekog proizvoda.
Pošto kažeš da te rasprava o nekim fizičkim stvarima vezanih za laserske korekcije ne zanima,jer fizika nije tvoje područje,ne želim ti onda sada ni spominjat znanstvene dokaze ni išta medicinske prirode,nego onda
kako objašnjavaš činjenicu da je Lasik sa ranijim generacijama rezača poklopaca bio zabranjen kod Usa pilota između ostalog i zbog smanjenog kontrasta vida koji nudi,a u Rusiji je zabrana postojala i zbog toga što mehanički oštećene Lasik oči nemogu podnijet tlakove u avionu,ista stvar nije vrijedila za Prk metodu?
Onatoč tome u jednom periodu prije otprilike 4godine oko 95posto kirurga preferiralo je taj isti Lasik sa starim mehaničkim rezačima za sve(osim onih koji nemogu na Lasik),uključujući i kliniku Svjetlost kojoj je Prk metoda bila uvijek dostupna?
Kako objašnjavaš te dvije činjenice?
Brza preporuka bezbolnih operacija prijateljima i rođacima donosi profit kao i agresivni marketing.
Ako kreneš od pretpostavke da gdje posao raste to je najzdravije za ljude,onda su Coca Cola i Mc Donalds tvoj put do zdravlja.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:37   #1873
još da nadodam da neočekujem da će Lasik klinike propast,a Prk prevladat,jer čak i kad je Lasik koristeći stare generacije rezača poklopaca za manju do srednju kratkovidnost bio daleko lošija metoda pred Prk metodom po svim kriterijima,osim po bolnosti i trajanju rehabilitacije vida,opet je Prk metoda bila odbačena kod velike većine kirurga,jer te dvije stvari i veći broj posljeoperativnih pregleda su dovoljan razlog da se izabere rizičnija metoda sa u konačnici lošijim vidom i daleko više narušenom biomehanikom oka.

Sada kad su se pojavili bolji femtosecond rezači,više nije toliko velika razlika i ako je prijašnji Lasik opet prevladao kao daleko lošiji,sigurno će opet prevladat i femtosecond lasik kao tek nešto lošiji u duljem periodu kad se radi o kratkovidnosti.

Osim toga kad se uzimaju prihodi klinika,uzmi u obzir da klinika Svjetlost radi i operacije mrene,transplatacije,operacije mrežnice,itd,a Optocentar se bavi proizvodnjom naočala i kontaktnih leća i vjerujem da je odnos ako se uzmu laserske korekcije i veći od 12:1 u korist Svjetlosti,jer Optocentar je tek krenuo sa laserskim korekcijama i preferiraju lošiju metodu za biznis,jer većina će se kao i ti odlučit za kliniku gdje je već neko bio i gdje je sve prošlo brzo i bezbolno,a to upravo nude metode koje stvaraju doživotni rožnični poklopac.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:48   #1874
Question

Krenula ja u svoj pohod na klinike. Bila sam jučer u Optocentru na pregledu. Simpatičan doktor, usudila bih se reći i profesionalan pregled. Sve u svemu nije loše. Pitala sam ga i za trudnoću. Rekao mi je da kod nekih žena u trudnoći raste dioptrija, ali ne zbog poroda nego zbog viška hormona u trudnoći i da je to rijetko. Posebno na moju dioptriju. Napokon si znam i dioptriju -3,75 i 0,50 astigmatizma i -4,00 na lijevo. Rekao je da je mala šansa da se to meni dogodi jer mi dioptrija nije jako velika. I tako ja bila zadovoljna....međutim evo ga opet kaos pričala sam s prijateljicom da bi se išla operirat u Optocentar.....a ona je skočila da ni slučajno ne.....njena prijateljic radi tamo i rekla je da su prošle godine imali samo 50 operacija i da nisu čak ni sve bile uspješne....kaže da probam negdje drugdje....pa mislim da hoću. Ne želim baš nekome biti pedesteprva ....a onda i ova www.poslovna.hr što govorite o razlikama zarada. Mislim da ću se prvo još malo gledat..
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:06   #1875
Quote:
crnka123 kaže: Pogledaj post
Krenula ja u svoj pohod na klinike. Bila sam jučer u Optocentru na pregledu. Simpatičan doktor, usudila bih se reći i profesionalan pregled. Sve u svemu nije loše. Pitala sam ga i za trudnoću. Rekao mi je da kod nekih žena u trudnoći raste dioptrija, ali ne zbog poroda nego zbog viška hormona u trudnoći i da je to rijetko. Posebno na moju dioptriju. Napokon si znam i dioptriju -3,75 i 0,50 astigmatizma i -4,00 na lijevo. Rekao je da je mala šansa da se to meni dogodi jer mi dioptrija nije jako velika. I tako ja bila zadovoljna....međutim evo ga opet kaos pričala sam s prijateljicom da bi se išla operirat u Optocentar.....a ona je skočila da ni slučajno ne.....njena prijateljic radi tamo i rekla je da su prošle godine imali samo 50 operacija i da nisu čak ni sve bile uspješne....kaže da probam negdje drugdje....pa mislim da hoću. Ne želim baš nekome biti pedesteprva ....a onda i ova www.poslovna.hr što govorite o razlikama zarada. Mislim da ću se prvo još malo gledat..
Sasvim je normalno da od 50operacija nisu sve uspješne,tj nisu svi pacijenti zadovoljni nakon perioda oporavka,otprilike 5posto,znači otprilike svaki 20i pacijent je nezadovoljan rezultatom gledajući sve klinike,ako očekuješ 100postotnu sigurnost najbolje je da nejdeš na operaciju,jer gdje god ideš uvijek postoji rizik.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:40   #1876
Quote:
crnka123 kaže: Pogledaj post
Krenula ja u svoj pohod na klinike...
Vjerojatno si u optocentru bila nešto ranije. Meni su u petak otkazali današnju konzultaciju za laser jer je doktor bolestan a ne znaju kad će se moći vratiti.

Ovaj forum je odličan, iako nema šanse da u skorije vrijeme pročitam ni trećinu napisanog. Razmišljam o PRK-u, pa mi je važniji broj napravljenih PRK-a nego ukupni broj lasera.

Moja je ideja vjerovat sebi ili nekome tko je operaciju sam prošao, a ne pričama iz druge i treće ruke.

Pročitao sam da oni također rade i kontaktne leće, jesu ti preporučili možda leće ili ih već nosiš?
explore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:42   #1877
Ne znam. Svjedeno ne bi volila da se netko na meni uči. Svjesna sam da komplikacije moraju postojati i da je to rizik koji prihvaćam ako se odlučim na operaciju, ali bih svejedno htjela da je broj mogućih komplikacija minimalan tj. da nije uzrokovan nečijim neiskustvom. Nosim leće, ali nisam baš bila odgovorna prema očima pa ih već par godina kupujem po optikama kad mi trebaju. zapravo sam tek na pregledu otkrila svoju stvarnu dioptriju. Nisu mi trebale leće pa nisam ni tražila nove.
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:30   #1878
Arrow

Prvi put sam na ovoj temi na forum.hr no i to je dovoljno da primjetim gotovo bezobraznu stručnost komentara korisnika- tobožnjih pacijenata...ma daaaaj.
To je jednostavno preloš nači da se tako vrši promocija svojih kuća...ili neki od njih možda imaju viška vremena u životu pa istražuju što ima koja klinika, koji laser ima koliko spot, prati li se veličina zjenice u jako mračnoj ili malo mračnoj prostoriji...

No, u svakom slučaju, podjelila bih svoj doživljaj pregleda u Svjetlosti.
Btw nisam ni znala da su sada na Heinzelovoj u novoj zgradi.
Nosila sam meke kontaktve leće sa dioptrijom -5.50.Sada sam bez njih već 7 dana jer u četvrtak idem na operaciju...jupiii.
Velika mi je želja, još od početka faxa maknut leće jer sam ih sve teže podnosila- žuljaju, mute se, crvene oči, smeta dim, ne mogu sa njima dugo čitati, grozne su za ljeto-blago rečeno horor..
Stalno sam odgađala taj pregled i sad sam rekla-IDEM
Malo sam se zbunila od svih tih pretraga, mislila sam da je to čas posla, kao da su mi krvna zrnca brojili. No za svaku su mi pretragu rekli što mi rade i za što nam treba.
Prije no što je pregled uopče počeo dobila sam za čitati informacije o pregledu, operaciji, ponašanju nakon operacije, upitnik o prijašnjim bolestima i sadašnjem stanju.Rekli su mi da je to samo informativno i da ću detaljnije čuti na pregledu sa doktorom. Zapravo, tamo je puno doktorica...to djevojkeeee
Stvarno mi je neobično bilo koliko ljubazno i strpljivo priča ta doktorica samnom, a već je bilo skoro 8 navečer.
Pitala me nekoliko pitanja za koja nisam ni mogla pomisliti da su važna za stanje mojih očiju. I dosta sam čula o onom popularnom pojmu"suho oko".
Znam i da sam ju i neke stvari više puta pitala u toj mojoj zbunjenosti no svejedno je strpljivo rezimirala odgovore
Još sam ju pitala i za moju baku koja ima mrenu .I to mi je objasnila koja su mogzća rješenja za nju.
Ostalo je samo na kraju pitanje KADA ja to želim.
Uglavljen je četvrtak i tako je četvrtak dan kada ću ja vidjeti svjetlost
I kad će moje plave oči biti bez grozomornih leća.
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:35   #1879
I još da se osvrnem na ove , gore spomenute" stručnjake": apsolutno sam sigurna u preporučenu metodu "femto second" llasera jer si sigurno doktori u Svjetlosti...a ni bilo gdje drugdje , ne žele na grbaču nabaciti očajnog i nezadovoljnog pacijenta.
I uopče nije briga pacijenta hoče li to biti neki PRK, neki EPI, neki SBK, neki femto ili kaj ja znam....bitno je da si osoba želi riješiti problem i da vjeruje u to.

Eto
Pozz do četvrtka
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:45   #1880
Quote:
Jolac kaže: Pogledaj post
Mislim ako si ekonomske branše,onda bi trebao znati što je važno kod prodaje nekog proizvoda.
Pošto kažeš da te rasprava o nekim fizičkim stvarima vezanih za laserske korekcije ne zanima,jer fizika nije tvoje područje,ne želim ti onda sada ni spominjat znanstvene dokaze ni išta medicinske prirode,nego onda
kako objašnjavaš činjenicu da je Lasik sa ranijim generacijama rezača poklopaca bio zabranjen kod Usa pilota između ostalog i zbog smanjenog kontrasta vida koji nudi,a u Rusiji je zabrana postojala i zbog toga što mehanički oštećene Lasik oči nemogu podnijet tlakove u avionu,ista stvar nije vrijedila za Prk metodu?
Onatoč tome u jednom periodu prije otprilike 4godine oko 95posto kirurga preferiralo je taj isti Lasik sa starim mehaničkim rezačima za sve(osim onih koji nemogu na Lasik),uključujući i kliniku Svjetlost kojoj je Prk metoda bila uvijek dostupna?
Kako objašnjavaš te dvije činjenice?
Brza preporuka bezbolnih operacija prijateljima i rođacima donosi profit kao i agresivni marketing.
Ako kreneš od pretpostavke da gdje posao raste to je najzdravije za ljude,onda su Coca Cola i Mc Donalds tvoj put do zdravlja.
Jolac,koliko si pacijenata već operirao?
Fascinantna je tvoja kompetentnost..
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.