Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2008., 16:00   #1
Crna točka u oku

Ako mi možte pomoći...

Dečko me zove s posla i kaže da mu se od jutros u oku pojavljuje neka crna točka...kaže da nije ništa fizičko u oku jer je pogledao dobro. Kao neka crna mrlja koja se kreće. Malo smo zabrinuti pa ako ima tko kakav savjet ili slično iskustvo bili bi vam zahvalni!
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:53   #2
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Ako mi možte pomoći...
Dečko me zove s posla i kaže da mu se od jutros u oku pojavljuje neka crna točka...kaže da nije ništa fizičko u oku jer je pogledao dobro. Kao neka crna mrlja koja se kreće. Malo smo zabrinuti pa ako ima tko kakav savjet ili slično iskustvo bili bi vam zahvalni!
bok!

ako se mrlja kreće kad miče oko ili kad ga malo stisne, onda je moguće da mu je pukla kapilara u oku i krv se izlila u staklovinu, tak nekak.

to se desilo frendu, pa samo povlačim paralelu, zvuči dosta slično.
nek ode k okulisti da mu to čekiraju, najvjerojatnije će dobiti neke kapi.
__________________
'mala ideja' wing chun kung fu
conquer_yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 18:35   #3
Quote:
conquer_yourself kaže: Pogledaj post
bok!

ako se mrlja kreće kad miče oko ili kad ga malo stisne, onda je moguće da mu je pukla kapilara u oku i krv se izlila u staklovinu, tak nekak.

to se desilo frendu, pa samo povlačim paralelu, zvuči dosta slično.
nek ode k okulisti da mu to čekiraju, najvjerojatnije će dobiti neke kapi.
Kaže da se kreće kad miče oko, kako usmjerava pogled tako se ona kreće...dosta mu smeta, neugodan feeling...
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 19:33   #4
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Kaže da se kreće kad miče oko, kako usmjerava pogled tako se ona kreće...dosta mu smeta, neugodan feeling...
već ima tema o tome.

nek se navikne, ostat će mu zauvijek.

oko stari, staklovina stari...
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 20:11   #5
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
već ima tema o tome.

nek se navikne, ostat će mu zauvijek.

oko stari, staklovina stari...
u pitanju je momak a ne okorjela penzionerčina s gelerom u glavi od četrspete!!!!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 20:15   #6
Ako se uz tu crnu točku počnu javljati i bljeskovi, poput munje...neka odmah ide na hitnu jer mu se odvaja rožnica...može osilepiti ako se na vrijeme ne sanira laserom. Ozbiljno. To se mojoj mami dogodilo...odmah je s hitne primljena na operaciju...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 20:18   #7
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
u pitanju je momak a ne okorjela penzionerčina s gelerom u glavi od četrspete!!!!

budalo. to se može pojaviti i s 10 godina. bar 10% dvadesetogodišnjaka to ima. bez gelera u glavi.

nađi staru temu pa čitaj.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.06.2008., 19:29   #8
možda je samo ona mucica kakve ima jako puno ljudi
no mogu biti i puno ozbiljnije stvari
te mucice su lagano svijeteće, nisu potpuno crne
ako je baš totalno crna fleka, ja bi otišla na hitnu (a nisam baš od volje za ići doktorima) što bi i njemu savjetovala
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 20:49   #9
dajte prestanite

osim toga, mušica u oku nije totalno crna
imam ih za splest par čarapa, pa znam kak izgledaju :zuboi počele su u ranom djetinjstvu

no totalno crna fleka može biti posljedica jako opasnih stvari, pa zato savjet da se to ne zanemari i pohita na hitnu


Chain, prijavi post moderatorima na trokutić
kaj misliš da admini čitaju svaki post? di bi stigli da tak i probaju raditi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 21:38   #10
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dajte prestanite

osim toga, mušica u oku nije totalno crna
imam ih za splest par čarapa, pa znam kak izgledaju :zuboi počele su u ranom djetinjstvu

no totalno crna fleka može biti posljedica jako opasnih stvari, pa zato savjet da se to ne zanemari i pohita na hitnu


Chain, prijavi post moderatorima na trokutić
kaj misliš da admini čitaju svaki post? di bi stigli da tak i probaju raditi
ali momku cure koja je postala prvi post isto nije potpuno crno. a male crne plutajuće mrvice su bezopasne iako iritantne (to vjerojatno i sama znaš)
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 21:45   #11
jel napisala da je crno? je
e sad po čem si ti zaključio da crno nije crno, ja to fakat ne znam

no nema koristi od forumskog pametovanja
u svakom slučaju neka ode okulisit, jer ono što je nekome samo iritantno može u nekim slučajevima biti i opasno
a jedno je sigurno, imamo samo jedan par očiju
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 23:13   #12
Hvala svima na odgovorima... svaki savjet dobro dođe. Barem da se smirimo do odlaska liječniku.
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 10:15   #13
ja bih odmah otisla lijecniku, i to neurologu

ja sam imala proslo proljece takvu fleku, prosla je nakon mozda tjedan dana

da bi nakon 3 mjeseca dozivila mozdani udar, i sad imam stalno vise takvih fleka na lijevom oku

nek obavi pretrage vratnih arterija i ct mozga.

ok, ja pusem sad i na hladno, al nek to ne shvati olako
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 11:05   #14
Quote:
nikakva kaže: Pogledaj post
ja bih odmah otisla lijecniku, i to neurologu

ja sam imala proslo proljece takvu fleku, prosla je nakon mozda tjedan dana

da bi nakon 3 mjeseca dozivila mozdani udar, i sad imam stalno vise takvih fleka na lijevom oku

nek obavi pretrage vratnih arterija i ct mozga.

ok, ja pusem sad i na hladno, al nek to ne shvati olako
da, to u slučaju da je fleka, ako je mrvica/točkica bez dimenzija, onda nema panike.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 11:33   #15
ja sam imala mrlju, otprilike povrsine 1/15 vidnog polja
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:51   #16
Ako se mrlja miče kao da promućkate bocu nečiste vode (pa u njoj onako lebde komadići) onda je to opacitet u staklovini. Lijeka nema. Pomoć je prestati googlati o fenomenu i učiti se zanemarivati pojavu. Za svaki slučaj, otići na pregled mrežnice.

Što se više informirate, to ćete više gledati i na kraju ćete samo popizditi. Trust me, I know.


Ako se mrlja ne miče u vidnom polju, nego kao da je "nalijepljena", onda je nešto na mrežnici. Možda kakva ishemija žilica. Hitno na pregled mrežnice.

Moderatori bi ovo trebali spojiti s već postojećom temom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 20:58   #17
ja sam tako imao jednu točkicu prije par godina i bila mi je fora je pratiti kako ide po oku, pa nakon nekog vremena bilo ih je više malenih i otišao doktoru i trbalo mi je skoro 2-3 mjeseca da skuže da imam uveitis i sad se je.. s tim već više od godinu, tako da ti je moj topli savijet da odeš oftamologu i nebi zgoreg bilo privatnom jer je to puno brže za početak
majstor Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 16:42   #18
I meni su se pojavile te crne mrlje na oba oka jos pre nesto vise od 4 godine. U pocetku su me nervirale jer su se pomerale kako gde pogledam. Malo sam se i bojala da nije slucajno nesto ozbiljnije ali ipak sam se nadala da ce proci. Nakon par dana sam slucano to spomenula u drustvu i onda mi je drugarica rekla da je ona cula da to hoce tako da se pojavi zbog anemije. Uzela sam to kao objasnjenje i nastavila da zivim tako, ni ne obracajuci paznju na to. U mom slucaju imalo je smisla jer sam bas u tim mesecima postala malokrvna (znam po tome sto sam dala krv, a nakon cetiri meseca bila odbijena zbog malokrvnosti). S obzirom na moj nacin zivota (samopovredjivanje, bulimija, izgladnjivanje ...) to sam smatrala normalnim. Te tacke su postale sastavni deo mene isto kao i anemija.
Nosim naocare vec 6 godina i jednom godisnje idem na kontrolu i eventualno ako treba promenim dioptriju.
lignja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:56   #19
to je zamucenje staklovine, to imam i ja. izgleda ko grancica koja plovi kako se oko krece.

ako te tocke budu u sve vecem broju, treba ici lijecniku, jer moguce je da je u pitanju uveitis, gadna upala. zapravo, u svakom slucaju odi lijecniku, treba pogledati ocnu pozadinu.

prvu tocku sam primijetila jos u srednjoj nakon izlaska u disco u kojem je bio i laser, a i hodala sam po neakvim techno partyima tipa future shocka (isto laseri i ino), i sve te tocke imam jos iz tog vremena. jednostavno se naviknes i prestanesh primjecivati.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:09   #20
nazalost, radi se o opacitetu oka, znam jer se i meni to dogada....Lijecnik mi je nazalost saopcio da je to degenerativna promjena, nesto sto s godinama dode, koliko god to bilo cudno za godine koje imam (30). Nesto kao kad neko dobije prvu sijedu dlaku s 20 godina....
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.