Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 20:53   #1
Western Union

Jel mi moze netko reci gdje u Zagrebu dizem novce koje cu primiti izvana preko western uniona? U glavnoj posti ili u bilo kojoj?
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:10   #2
Koliko ja znam može u svim poslovnicama Pošte, a i u većini banaka...
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:00   #3
neznam koliko to sad veze sa ovim Thread-om ima, ali tek toliko:

placanje preko Western Un. i slicnih je dosta rizicno pri kupnji/prodaji npr. auta preko poznatih svjetskih internet-portala. nemojte ljudi da nasjednete nekome i platite par tisuca unaprijed , jer novac poslan preko WU moze skoro svatko podici i nema vise garancije povrata (kao kod nekih banaka).

zato, oprez (i izbjegavati oglase s autima ispod cijene i email kontakt iz Irske ili Engleske)

ko zeli vise info, neka pita
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:03   #4
gledaj naljepnicu

Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko reci gdje u Zagrebu dizem novce koje cu primiti izvana preko western uniona? U glavnoj posti ili u bilo kojoj?
svuda gdje vidis njihovu naljepnicu, posta ili banka
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:15   #5
Question western union transakcija

Trebao bih uplatiti za jedan servis 15 eur-a kompaniji u Njemačkoj preko western union-a, a nisam nikad slao novac preko toga pa me zanima koliku proviziju mogu očekivat da će mi naplatit i koliko je pouzdano slat preko toga?
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:27   #6
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Trebao bih uplatiti za jedan servis 15 eur-a kompaniji u Njemačkoj preko western union-a, a nisam nikad slao novac preko toga pa me zanima koliku proviziju mogu očekivat da će mi naplatit i koliko je pouzdano slat preko toga?
Vjerovatno će ti provizija biti veća od iznosa kojeg šalješ, što se tiče pouzdanosti nema problema.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:19   #7
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Trebao bih uplatiti za jedan servis 15 eur-a kompaniji u Njemačkoj preko western union-a, a nisam nikad slao novac preko toga pa me zanima koliku proviziju mogu očekivat da će mi naplatit i koliko je pouzdano slat preko toga?
Kod nas nazalost niti ne mozes uplacivati tvrtki vec samo privatnim osobama. Odes na stranice poste i tamo mozes izracunati proviziju vrlo jednostavno. Mislim da ti je minimalna provizija nekih 100 kn, a ona ovisi o kolicini novaca koju saljes.
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:25   #8
western union

kako plačati preko toga ?
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 01:11   #9
odeš u banku i zatražiš obrazac...nakon ispunjenog obrasca predaš ga teti na šalter i ona ti nakon što ti njoj keš da jedinstveni kod i ti taj kod pošalješ bilo kome di oćeš. onda on ode u banku i kaže da mu je poslano preko wu nešto love i teta mu da papir na kojem on upiše podatke i upiše kod koji je dobio od tebe....pričeka 15ak min i teta mu da lovu
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 00:53   #10
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
kako plačati preko toga ?
Dosta velika provizija......
Zar nema neka druga opcija ?
Kazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 02:30   #11
Quote:
Kazo kaže: Pogledaj post
Dosta velika provizija......
Zar nema neka druga opcija ?
Ima s manjom provizijom ako taj kome saljes vec ima otvoren racun u banci.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:43   #12
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
kako plačati preko toga ?
i skoro sve pošte pružaju tu uslugu.
time se teško plaća jer primatelj ne može biti pravna osoba.
eventualno možeš navesti ime ( zaposlenika ) firme.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 01:47   #13
kolika je provizija za slanje recimo 100$?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 09:58   #14
na stranicama pošte i banaka koje rade s WU je navedena provizija
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:19   #15
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Ima s manjom provizijom ako taj kome saljes vec ima otvoren racun u banci.
To je dosta upitno.
Prije par godina dok sam se sunčao i radio negdje na karibima nestale su mi kartice. Jedini način da dođem do svoje love sa pbz-ovog računa bio je da mi ju netko pošalje western unionom ili da si ju sam internet bankarstvom prebacim na račun u banci u toj zemlji (koji sam imao otvoren jer sam tamo radio i primao plaću).

Ovo drugo se pokazalo puno skuplje od western uniona jer je ta banka naplaćivala prilično veliku naknadu za obradu primitka novaca iz inozemstva.

Dakle uz proviziju koju plaćaš za slanje novaca u nekoj od hrvatskih banaka, postoji mogućnost da ći ti i banka koja primi taj novac uzeti određeni postotak. A u tom slučaju čak i skupi western union može biti jeftinija opcija.

Dodatna prednost western uniona je to da lovu možeš podići odmah nakon uplate, a imaju stvarno ogromnu mrežu posovnica (u mom selu negdje na karibima sam bez problema našao tri poslovnice).
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:43   #16
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
kolika je provizija za slanje recimo 100$?
ako se dobro sjecam provizija je oko 200 kuna... i mislim da ovisi o transakciji a ne iznosu iste samo ja sam to prije par godina koristio tak da se nesjecam bas najbolje
__________________
***hoće li mi obrisati ovaj post ili dati perma ban?***
dr_off_topic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 14:39   #17
Quote:
dr_off_topic kaže: Pogledaj post
ako se dobro sjecam provizija je oko 200 kuna... i mislim da ovisi o transakciji a ne iznosu iste samo ja sam to prije par godina koristio tak da se nesjecam bas najbolje
provizija ovisi o iznosu a ne o transakciji.
probaj negdje pogledati da li u HR postoji MoneyGram on je isto kao i WU ali je duplo jeftiniji.
ja sam ljetos iz Bosne slao WU i na 100 eur, sam platio 18 eur provizije
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:03   #18
A kad želim podić lovu iz inozemstva, koja je procedura. Odem u poštu i registriram se tamo i dam kod ili kako već?
milkaxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:49   #19
Quote:
milkaxyz kaže: Pogledaj post
A kad želim podić lovu iz inozemstva, koja je procedura. Odem u poštu i registriram se tamo i dam kod ili kako već?
Možeš i u pošti, ili u nekoj od banaka.
Dođeš, kažeš da očekuješ lovu izvana poslanu putem WU, s tim da moraš imati puno ime i prezime pošiljatelja, kao i njegovu adresu. Nikako nemoj zaboraviti kontrolni broj koji će ti osoba koja ti šalje novce poslati, jer bez tog broja ne možešdobiti lovu.
Popuniš obrazac, malo pričekaš da se oni u Splitu sjete pogledati fax, ako je sve u redu, pošalju natrag fax sa iznosom koji ti podižeš. Ako ti netko šalje €, ti ćeš kod nas moći podignuti samo kune, pa onda kupiti eure, s tim da ćeš izgubiti na tečajnoj razlici; sitno, ali gubiš. I to je to.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 00:19   #20
Evo npr. meni netko iz Švice želi uplatiti novac preko WU.

Koje mu ja podatke moram dati, osim naravno imena, prezimena i iznosa?

Koje on meni podatke "vraća" da bih ja mogao novac podići? Ime prezime, adresu i taj neki kod?

Imam li ja kakve troškove pri dizanju novca ili samo pošiljatelju oderu kožu?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.