Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 18:06   #1
HV- korištenje oklopa u domovinskom ratu

Zanima me kako smo stajali sa oklopom? Raspored po brigadama, količina i vrsta. Znam da je dosta široka tema ali bilo bi super kad bi ljudi pisali za svoje postrojbe s čime su u kojem periodu raspolagali. Dali su gardijske brigade u kasnijoj fazi rata bile jednako popunjene oklopom ili je bilo odstupanja?
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:21   #2
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
Zanima me kako smo stajali sa oklopom? Raspored po brigadama, količina i vrsta. Znam da je dosta široka tema ali bilo bi super kad bi ljudi pisali za svoje postrojbe s čime su u kojem periodu raspolagali. Dali su gardijske brigade u kasnijoj fazi rata bile jednako popunjene oklopom ili je bilo odstupanja?
A da upališ malo neku tražilicu sve tamo piše i koliko i sve ostalo...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:32   #3
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A da upališ malo neku tražilicu sve tamo piše i koliko i sve ostalo...
ja guglam i nemogu naći al kad sve to ima mogao bi mi ti stavit link
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:28   #4
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
ja guglam i nemogu naći al kad sve to ima mogao bi mi ti stavit link
http://www.vojska.net/hrv/oruzane-sn...ruzanje/oklop/

Na početku razmješteno po brigadama vod ili dva a kasnije formirane oklopne bojne u gardiskim brigadama (1,2,3,4)...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:49   #5
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
http://www.vojska.net/hrv/oruzane-sn...ruzanje/oklop/

Na početku razmješteno po brigadama vod ili dva a kasnije formirane oklopne bojne u gardiskim brigadama (1,2,3,4)...
ovu stranicu sam i sam našao al baš mi nije jasno iz nje previse toga. puno je tu upitnika. Zato sam i odlučio otvorit temu.

ajmo korak po korak. Koliko je tenkova u vodu, koliko u satniji a koliko u bojnoj, koliko je 84, koliko 55? vjerojatno je bila i neka 34. Tu si napisao za 1,2,3,4. dali su ostale gardijske imale oklope. šta je bilo sa ostalim brigadama? Znam da zborno područje karlovac nije imalo gardijsku brigadu a vjerujem da su koristili oklop.

Zanima me apsolutno sve iz prve ruke. Složit ćeš se da na ovoj stranici koju si mi poslao čovjek koji nije u vojsci teško može pojmiti sta znači oklop gardijske brigade. npr. tigrova. Ako nađeš vremena i volje molio bi te da napišeš svoja iskustva iz postrojbi u kojima si bio. Nije priša, nema žurbe.
također nebi bilo loše da napišeš iskustva sa korištenjem različitih tenkova ako imaš takva iskustva.

unapijed hvala
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:38   #6
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
ovu stranicu sam i sam našao al baš mi nije jasno iz nje previse toga. puno je tu upitnika. Zato sam i odlučio otvorit temu.

ajmo korak po korak. Koliko je tenkova u vodu, koliko u satniji a koliko u bojnoj, koliko je 84, koliko 55? vjerojatno je bila i neka 34. Tu si napisao za 1,2,3,4. dali su ostale gardijske imale oklope. šta je bilo sa ostalim brigadama? Znam da zborno područje karlovac nije imalo gardijsku brigadu a vjerujem da su koristili oklop.

Zanima me apsolutno sve iz prve ruke. Složit ćeš se da na ovoj stranici koju si mi poslao čovjek koji nije u vojsci teško može pojmiti sta znači oklop gardijske brigade. npr. tigrova. Ako nađeš vremena i volje molio bi te da napišeš svoja iskustva iz postrojbi u kojima si bio. Nije priša, nema žurbe.
također nebi bilo loše da napišeš iskustva sa korištenjem različitih tenkova ako imaš takva iskustva.

unapijed hvala
Karlovac nije imao Gardisku brigadu?????
Gle stvarno mi se neda objašnjavati nekome ko je ljen naučiti osnove o Domovinskom ratu.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:46   #7
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Karlovac nije imao Gardisku brigadu?????
Gle stvarno mi se neda objašnjavati nekome ko je ljen naučiti osnove o Domovinskom ratu.
1. zagreb
2. sisak/petrinja
3. osijek
4. split
5. vinkovci
7. varaždin
9. gospić

a sad ti mene prosvjetli...

pa odpočetka ti se neda objašnjavat i neda pisat i neda kurac palac. šta se onda opće javljaš?

Zadnje uređivanje vitez teutonac : 03.04.2013. at 00:55.
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.