Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 13:19   #21
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Da su vec hteli da izazovu problem lakse je tuci Lunom ...
Samo Lunom treba pogoditi, a one su poznate po nepreciznosti. Znam da su 2-3 pale u okolicu Zg tokom rata, sjecam se da je znalo dobro zatrest, ali uglavnom su padale van grada i bez ikakve uspjesnosti
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:38   #22
Bez daljnjeg da su neprecizne, sva sreca pa niko od tih idiota nije gadjao sam grad koji je daleko veci cilj.
Luna je vrlo neprecizna ali pravi pustos tamo gde padne, na to sam mislio...namenjene su za divizijski ili baterijski udar po liniji fronta.
I u ratu devedesetih bila je prevazidjena, nju je bas zamenio sistem Orkan, koji umesto 70 ima domet 95 km...naravno to je krajnji domet oba orudja.
Za Stix i da ne pricam...u ostalom malo mi je verovatno da je Stix koriscen na kopnu tako daleko od mora...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:49   #23
Ma Luna promasi i cijeli grad
S njima se inace gadja tako da se odjednom gadja s vise raketa isti cilj, pa koja pogodi, ali to nije nikad radjeno tokom rata, uglavnom se ispaljivala po jedna tek toliko da stvori psiholoski ucinak.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 10:16   #24
Znam da nije ratno djelovanje ni dio DR.
Tamo sam 98.g imao vojnu vježbu (simulacija napada na rezervar amonijaka).
Uglavnom simulacija je išla da da su napala dva aviona i mi onda smo spuštali taj oblak pomoču ACD-jki.
Predstava je odigrana za navodno 150koje kakovih vojnih i civilnih osoba iz 37 zemalja .
Ako nekog zanima mogu i detaljno opisati tijek vježbe.
Uglavnom veliki pozdrav aktivnoj vojsci koja je čuvala stražu u onoj maloj vojarni gdje smo bili smješteni .Stvarno su bile ljudine !
Pozz od Otrova.
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 11:06   #25
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Bez daljnjeg da su neprecizne, sva sreca pa niko od tih idiota nije gadjao sam grad koji je daleko veci cilj.
Luna je vrlo neprecizna ali pravi pustos tamo gde padne, na to sam mislio...namenjene su za divizijski ili baterijski udar po liniji fronta.
I u ratu devedesetih bila je prevazidjena, nju je bas zamenio sistem Orkan, koji umesto 70 ima domet 95 km...naravno to je krajnji domet oba orudja.
Za Stix i da ne pricam...u ostalom malo mi je verovatno da je Stix koriscen na kopnu tako daleko od mora...
Ja mislim da je max domet Orkana 50 km a ne 95 km a Lune 70 km.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 15:08   #26
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
6.8.1995- napad srba na petrokemiju ( i jedini hrvatsko srpski polu-dogfight)
7.8.1995- petrovačka cesta

.... i time je ta priča završena
ovo nema veze sa istinom . polu dogfight ?
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 19:05   #27
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
polu dogfight ?
ma miguša ganjala orla al ga zbog magle nije mogla zahvatit raketom il neki sličan zajeb neznam točno
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 19:54   #28
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma miguša ganjala orla al ga zbog magle nije mogla zahvatit raketom il neki sličan zajeb neznam točno
http://hrvatska-povijest.com/smf/mod...-iznad-kutine/
zadnji post...
theD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.