Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 16:24   #61
Ma govorite vi sto ocete po pricama se meni cini da je danas sve civiliziranije nego onda
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 08:28   #62
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Ma govorite vi sto ocete po pricama se meni cini da je danas sve civiliziranije nego onda
ni blizu, ameri nam unijeli sranja nemilih
__________________
Šta reći?
Tomy100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 10:56   #63
Meni se cini da kako se vracas u povijest je sve bilo gore nego sad
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 08:15   #64
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Meni se cini da kako se vracas u povijest je sve bilo gore nego sad
manje - vise
florescentia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:38   #65
Definitivno sam za život u 80-ima

Ali ne na ovim prostorima, već u nekom američkom predgrađu
Ili engleskom
Općenito su teensi bili puno kreativniji tada, najlakše danas otići na Facebook
Butterfly Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:43   #66
Nema sta reci osim da dajem veeeliki support 80-ima
U bilo kojem pogledu, hoces u glazbi, filmovima, stilu oblacenja ili pak samim ljudima
__________________
You live only once and live your life on the best way you know :D
Enjoy your life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 01:28   #67
Quote:
Enjoy your life kaže: Pogledaj post
Nema sta reci osim da dajem veeeliki support 80-ima
U bilo kojem pogledu, hoces u glazbi, filmovima, stilu oblacenja ili pak samim ljudima
a u pogledu znanosti, medicine, komunikacije, lakoći življenja života, ...? po ovim vašim komentarima se čini da je glazba smisao života i da je sve drugo manje bitno.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 01:30   #68
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
a u pogledu znanosti, medicine, komunikacije, lakoći življenja života, ...? po ovim vašim komentarima se čini da je glazba smisao života i da je sve drugo manje bitno.
nekim ljudima je.
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:09   #69
Glazba 80ih je sranje ako izuzmemo Queen, Depace Mode; mozda sam nekog izostavio iako sumnjam. Tema nema nikakvog smisla. Ajmo sad svi plakat kako smo neprihvaceni poete/boemi/revolucionari il kaj ja znam kaj vec ne ak se ne mozemo uklopit u sadasnje drustvo. Jako mi je kako Enjoy Your Life voli 80-e na osnovu "samih ljudi".
Nema smisla tugovat za prosloscu, pogotovo ako u to doba nisi bio ni ziv
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:12   #70
Ljudi nikad nisu zadovoljni s vremenom u kojem žive. Isto kao što bi se stariji svi vratili u Jugoslaviju zbog ideala, tako i ostali žele određena prošla vremena da se vrate zbog drugih faktora kao što su muzika, moda, pokreti i lifestyle.
Možda bi htjeli i u budućnost, ali to je kritično, strah od nepoznatog i sl.
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 18:19   #71
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
a u pogledu znanosti, medicine, komunikacije, lakoći življenja života, ...? po ovim vašim komentarima se čini da je glazba smisao života i da je sve drugo manje bitno.
Gle stari normalno da se ne bi vratio u ove godine samo zbog glazbe, nego zbog neceg drugog sto bi svima vama trebalo bit poznato.
80,90-te godine su dosta toga nudile za bolji zivot na ovim prostorima.Moja obitelj se je preselila 1998 godine iz Splita u Chicago jer je tih godina bilo jako lako emigrirat iz Hrvatske u strane zemlje, jos ako imas kakvu porodicu da ti pomogne i na konji si.To su bile jednostavno zlatne godine jer ako si bio malo snalazljiviji mogao si se dobro obogatit.Odes u neku zabit opljckas banku nitko te nece pronac jer nije bilo sigurnosnih kamera te facebooka i ostalih gluposti da svatko zna da si opljackao banku. Ovo je samo primjer, jer danas tko god nesto opljacka pogotovo ako se radi o vecoj svoti novca odmah se drugi dan procuje ta vijest u novinama,faceu,twitteru itd...
Ove godine su bile jako zanimljvie na podrucju SAD-a,Kanade...Pocetak mobitelskog,kompjuterskog doba CB radio stanica i ostale stvari.Dobri auti stari Cadillac,Ford uglavnom bilo je jako zanimljvio kao sto svi govore djeca su se vise druzila, nezaposlenost je bila mala opet kazem ako si bio malo snalazljiviji mogao si dobit dobar posao pogotovo ovdje u Americi.Kad vidim na filmovima onaj ugođaj iz 90-tih godina, oni stari televizori VHS kasete, tadasnja moda, onaj starinski namjestaj u kucama(govorim za SAD podrucje)
Kad sam dolazio u Hrv, znam dosta ljudi koji su se masovno obogatili.Covjek radi 10 godina u Njemackoj kao ugostitelj dan i noc jer tih godina je bilo dosta posla pa kad skupi odredenu kolicinu novca otvori svoj restaurant u Njemackoj te dobro zaraduje i onda dodju 90-te ratne godine te kupi hotel u Splitu za male pare...i eto danas uzivaju njhova djeca,unuci u novcima, a takvih primjera ima puno a danas je to nemoguce napravit.
Uglavnom tih godina obican covjek je mogao puno toga postic, sto je danas nemoguce osim ako nisi bogati poduzetnik ili na poziciji u vladi.
Shoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:20   #72
Quote:
Shoot kaže: Pogledaj post
80,90-te godine su dosta toga nudile za bolji zivot na ovim prostorima.Moja obitelj se je preselila 1998 godine iz Splita u Chicago jer je tih godina bilo jako lako emigrirat iz Hrvatske u strane zemlje, jos ako imas kakvu porodicu da ti pomogne i na konji si.To su bile jednostavno zlatne godine jer ako si bio malo snalazljiviji mogao si se dobro obogatit.Odes u neku zabit opljckas banku nitko te nece pronac jer nije bilo sigurnosnih kamera te facebooka i ostalih gluposti da svatko zna da si opljackao banku. Ovo je samo primjer, jer danas tko god nesto opljacka pogotovo ako se radi o vecoj svoti novca odmah se drugi dan procuje ta vijest u novinama,faceu,twitteru itd...
i danas se mozes obogatiti ako si snalazljiv. recimo izmislis neku dobru aplikaciju i evo ti para. evo ti primjer zukerberga koji je fejsom zaradio milijarde.

zar ti opravdavas pljackanje banaka? uostalom ja ne vidim sto je lose u tome ako je netko dobro informiran, a novine su i tada izlazile.
Quote:
Ove godine su bile jako zanimljvie na podrucju SAD-a,Kanade...Pocetak mobitelskog,kompjuterskog doba CB radio stanica i ostale stvari.
malo prije si rekao da ti smeta fejs, twitter i ostalo, koje se inace sve nalazi na kompjuteru. u biti to je pocetak ovog danasnjeg usranog stanja kad djeca ne izlaze iz kuca.


Quote:
Dobri auti stari Cadillac,Ford uglavnom bilo je jako zanimljvio kao sto svi govore djeca su se vise druzila, nezaposlenost je bila mala opet kazem ako si bio malo snalazljiviji mogao si dobit dobar posao pogotovo ovdje u Americi.Kad vidim na filmovima onaj ugođaj iz 90-tih godina, oni stari televizori VHS kasete, tadasnja moda, onaj starinski namjestaj u kucama(govorim za SAD podrucje)
ja brijem da je to tema o zivotu u hrvatskoj, tj. bivsoj jugi. ili?

Quote:
Kad sam dolazio u Hrv, znam dosta ljudi koji su se masovno obogatili.Covjek radi 10 godina u Njemackoj kao ugostitelj dan i noc jer tih godina je bilo dosta posla pa kad skupi odredenu kolicinu novca otvori svoj restaurant u Njemackoj te dobro zaraduje i onda dodju 90-te ratne godine te kupi hotel u Splitu za male pare...i eto danas uzivaju njhova djeca,unuci u novcima, a takvih primjera ima puno a danas je to nemoguce napravit.
todorić? kupuje sve živo i neživo i njegova djeca i unuci će također živjeti u bogatstvu. samo treba biti snalažljiv.
Quote:
Uglavnom tih godina obican covjek je mogao puno toga postic, sto je danas nemoguce osim ako nisi bogati poduzetnik ili na poziciji u vladi.
evo recimo, napravi automobil koji će ići na vodu, a ne na benzin, pa ces i ti puno postic

ne kazem da je danasnjica savrsena jer nije, ali i dalje smatram da je zivot bolji danas nego 80ih, pogotovo na podrucju svih znanosti, tj. onoga sto sam napisao u zadnjem postu.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 11:29   #73
Možda. Zato jer i to vrijeme ima lošijih strana. A moderna tehnologija uistinu uništava ljude
__________________
Cijeni ono što imaš. :)
Nodii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 18:50   #74
Nekako mislim da su 80te, ali i 90te su godine kreativnosti i plodnosti na svim područjima djelatnosti. Nove stvari, nove tehnologije, nova glazbeni i umjetnički izričaji, gradnja kuća, stanova. Druženja, susreti...
Nekako živjelo se bolje, kvalitetnije i ispunjenije u odnosu na današnje doba.
bexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 22:45   #75
Quote:
bexus kaže: Pogledaj post
Nekako mislim da su 80te, ali i 90te su godine kreativnosti i plodnosti na svim područjima djelatnosti. Nove stvari, nove tehnologije, nova glazbeni i umjetnički izričaji, gradnja kuća, stanova. Druženja, susreti...
Nekako živjelo se bolje, kvalitetnije i ispunjenije u odnosu na današnje doba.
Hm...ne bih se složio.
Svako doba ima svoje prednosti i nedostatke, pa tako i 80 e i sada.
Život je postao bitno drugačiji, slažem se, ali ne bitno gori ili lošiji.
80e su bile zlatne možda za amerikance, ali i dalje su najutjecajnija nacija u svijetu. S time da uz Europljane imaju i treću 'konkurenciju' u svijetu, a to je Kina kad pričamo o ekonomiji.
Djeca se danas drugačije druže nego prije, ali se svejedno druže. Barem ja tako gledam ako već 'uspoređujemo' vremena, prije i sada.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 00:01   #76
Quote:
bexus kaže: Pogledaj post
Nekako mislim da su 80te, ali i 90te su godine kreativnosti i plodnosti na svim područjima djelatnosti. Nove stvari, nove tehnologije, nova glazbeni i umjetnički izričaji, gradnja kuća, stanova. Druženja, susreti...
Nekako živjelo se bolje, kvalitetnije i ispunjenije u odnosu na današnje doba.
Devedesete su katastrofa, najbolje ih je zaboraviti. Osamdesete su bile divne. I sedamdesete, navodno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 12:07   #77
Svako doba ima svoje prednosti i mane, a kao što je netko već spomenuo nostalgija je zajebana stvar.

https://www.youtube.com/watch?v=JcmylxQ0ma4
jeark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 06:38   #78
Quote:
jeark kaže: Pogledaj post
Svako doba ima svoje prednosti i mane, a kao što je netko već spomenuo nostalgija je zajebana stvar.

https://www.youtube.com/watch?v=JcmylxQ0ma4
Pa da. Mislim da vecina tzv 'jugonostalgicara' ne zale za jugoslavijom vec za svojim djetinjstvom ili mladosti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 17:37   #79
Vidjet ćemo, ja sam skeptik prema ovakvom načinu odgoja i socijalizacije kakav dobivaju današnja djeca. Imam osjećaj da se tu potiče zavist, grabež za lovom, slavom, moći, nezdrava konkurencija, otuđenje, prihvaćanje i ne propitivanje hijerarhija moći i raznih dogmi (još malo pa će i Pitagorin poučak biti vjerska dogma zbog koje će se završavati figurativno "na lomači", ... itd.)

Imam osjećaj da se prije (80ih) se poticala suradnja, zdravo natjecanje, druženje, igra, istraživanje.
I svatko i iz najsiromašnijih slojeva je imao dostupne top fakultete i imao šansu iste završiti. Danas to nema ili iznimno teško.

Vidjet će se sa kojom vrstom socijalizacije će djeca uspješnije riješavati i doprinositi rješavanju globalnih problema od klime, prometa, itd.
Ja bi ipak glasao za ove 80-te.
bexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 19:22   #80
Quote:
bexus kaže: Pogledaj post

Imam osjećaj da se prije (80ih) se poticala suradnja, zdravo natjecanje, druženje, igra, istraživanje.
I svatko i iz najsiromašnijih slojeva je imao dostupne top fakultete i imao šansu iste završiti. Danas to nema ili iznimno teško.
Pričamo li o Hrvatskoj, općenito o Europi ili recimo Americi?

U Americi 80-te su recimo u SAD-u bile vrlo konzervativno razdoblje, mnogo konzervativnije nego recimo 1970-te ili 1980-te.
AIDS, Hladni rat, porast kriminala, epidemija cracka i drugih droga...
Amerikanci kao "Zlatno doba" gledaju na 90-te. Liberalizacija, dobra ekonomija i općenito dobar život, kao i kraj Hladnog rata u kojem su oni izašli kao totalni pobjednici.

S druge strane, u Hrvatskoj je lako gledati na 80-te s nostalgijom, jer su u idućem desetljeću došli rat, propast postojećeg ekonomskog stanja i općenito kriza.
Tu je i činjenica da je broj novinara, urednika, pa i političara i ravnatelja raznih kulturnih i obrazovnih industituca pripada Gen-X generacija, dakle ljudima rođenima 1960-tih, koji sada ulaze u sredovječno doba, i počinje ih picati nostalgija.
Ljudi između 45 i 65 godina su elita, glavnim su u svim institucijama i oni kroje pravila, kreiraju kulturu, urednici su medija i drže vrh politike.
Prije 10 godina to su još uvijek bili "Baby boomeri", ljudi rođeni 1950-tih, sada su to Gen-X ekipa rođeni 1960-tih.

Kao što smo 90-tih imali tv seriju "Lude 70-te" tako danas recimo imamo "Crno-bijeli svijet" koji se događa u 80-tima, u SAD-u imamo "Stranger Things" kao i "Ready Player One", koji su isto posveta 80-tima.

Ja recimo na rane 2000-te iz osobnog iskustva gledam kao na "Zlatno doba" od slušanja Linkin Parka, do gledanja sitcoma kao što je Stažits/Scrubs, do Gospodara Prstenova u kinima, do prilično solidne ekonomije čak i u Hrvatskoj, iako danas znam da je sve to bilo umjetno, nastalo zaduživanjem i da je zato i propalo nakon 2008.

Kad moja generacija 2030-tih dođe na vlast, imat ćemo kino biografiju Freda Dursta.
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 04.02.2019. at 19:36. Reason: .
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.