Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 10:09   #1
Depresija

Patite li od nekog tipa depresije ili ste patili nekad u proslosti? Ja osobno mislim da patim jer surfao sam dosta netom i imam dosta simptoma koji dokazuju to. Vecina depresiju ne shvacaju ozbiljno jer svi cim su malo losije volje govore da su depresivni.

Imam dojam da je moju depresiju uzrokovalo dosta ne zeljenih situacija u zivotu. Prvo upisao sam ne zeljeni smjer u srednjoj. Inace idem u med. skolu za smjer dentalni tehnicar iako sam htio ici za med. tehnicara (ja sam bio odmah prvi ispod linije bodovnog praga lol) a ovaj svoj smjer mrzim i ne ide mi jer bih trebao imati razvijene manualne sposobnosti ali kod mene ocito nisu.
Inace mi idu opci predmeti ali ovi struni uopce ne. Imam osjecaj kao da necu proci drugi razred zbog tih strucnih predmeta iako svi govore da su prvi i drugi razred kao najteze. Zelja mi je ici na pedagoski fakultet ili uciteljski ali to su jako trazena zanimanja i ne vjerujen da cu upasti.

Onda drugo, ja sam outsider u razredu. Svi su si u nekim grupicama, zajedno osim mene (*forever alone*). Svi idu negdje zajedno, dogovaraju se a mene nitko nista ne pita. Osim kad treba dati zadacu. Takoder zbog toga sto mi ne idu strucni predmeti mi se rugaju sto jos vise potice moje ne zadovoljstvom samim sobom.

Jos mi se rugaju zbog mojeg glazbenog ukusa, izgleda, glasa (koji je zbog mutacije zvuci kao zenskast), obozavanja umjetnosti i kazalista, ne bavljenja sportom, mrzim nogomet i sl. Mogao bih nabrajati cijeli dan ali nemam vremena za to.
Roditelji mi non stop forsiraju ucenje iako idem CIJELU godinu u popodnevnu smjenu i nemam vremena ni za sebe a kamo li ista drugo.
Uglavnom, zao mi je sto sam upisao ovu skolu i ako netko planira ici za dent. teh., ne idite ako nemate dobre razvijene manualne sposobnosti ili ce te zavrsiti kao ja. Lol. Pozdrav!
__________________
This is Ripley, last survivor of the Nostromo, signing of.
moonxeclipse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:27   #2
a koje konkretno simptome imas?
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:33   #3
Ceste promjene raspolozenja, manji apetit, problemi sa spavanjem, razdrazljivost, razmisljanje o smrti, pesimizam (iako sam inace optimist ali eto), tjeskoba, osjecaj ceste nelagode...

Pod ovo razmisljanje o smrti bih nadodao nesto. Nije da se rezem ili da pomisljam na samoubojstvo nego jednostavno razmisljam sto ako mi se nesto desi kako bi drugi reagirali, kako bi to izgledalo i slicno
__________________
This is Ripley, last survivor of the Nostromo, signing of.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 13.02.2015. at 15:30. Reason: spajanje postova
moonxeclipse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:48   #4
Da, to zvuci kao pocetak depresije. Preporucio bi ti da to ozbiljno shvatis i potrazis strucnu pomoc prije nego se pogorsa. Za pocetak mozes porazgovarati sa skolskih psihologom.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:50   #5
Ako se odlučiš za psihijatra i lijekove - čeka te trnovit put i duga borba. No,na kraju te borbe ćeš shvatiti zašto je nešto trebalo biti tako. Ta borba će iz tebe izvlačiti ono najbolje. Sretno.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:11   #6
Ja bih volio razgovarati sa nekim o tome ali mene sram iako me ne bu trebalo. Depresija je isto bolest kao tuberkuloza, visok secer i slicno i ne bi me bilo toliko sram pricati o tome kao o depresiji ali hvala vam na savjetima!
__________________
This is Ripley, last survivor of the Nostromo, signing of.
moonxeclipse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:14   #7
Quote:
moonxeclipse kaže: Pogledaj post
Ceste promjene raspolozenja, manji apetit, problemi sa spavanjem, razdrazljivost, razmisljanje o smrti, pesimizam (iako sam inace optimist ali eto), tjeskoba, osjecaj ceste nelagode...

Pod ovo razmisljanje o smrti bih nadodao nesto. Nije da se rezem ili da pomisljam na samoubojstvo nego jednostavno razmisljam sto ako mi se nesto desi kako bi drugi reagirali, kako bi to izgledalo i slicno
Imao sam slične simptome, osim što bi se još pretjerano znojio uz tu tjeskobu, manjak koncentracije, nezainteresiranost za išta i to što sam mislio te pokušao nekoliko puta počinit suicid. Najgora stvar u svemu je što mi nije ništa falilo.. najviše su me možda tukle loše ocjene koje sam imao s obzirom da se nikako nisam mogao natjerat učit predmete koji me nimalo nisu zanimali (hrvatski, kemija, fizika, biologija...) i zbog tog neuspjeha sam se osjećao kao promašaj, teret i samo izvor stresa starcima.

No dobro, nisam se nikome otvaro osim možda tu i tamo kojem frendu koji ne bi znao što učinit ili reć jer nisu stručnjaci u takvom području i rijetko koja stvar bi me mogla oraspoložit.
Sad sam upiso faks, nešto što me donekle zanima.. i ajde, malo studentski život popravi taj depresivni pogled, novi ljudi, nekako je opuštenija i radna atmosfera.

Ono što mi je jaako pomoglo je to što sam na silu tražio neke zanimacije.. teretana, trčanje oko kvarta, upiso sam se na tečaj za nogometnog suca, šetnje, pa čak bi i pomoglo gledanje nekih novih serija (Game of Thrones ) - ne fakat, ak nisi počni ju gledat, serija je vrh.
Tako da ako imaš problem oko traženja stručne pomoći..da ne znaš kome se javit, kako, sram te itd. da onda poput mene tražiš ovo. Nemrem ti obećat da će depresija skroz nestat, barem meni nije, ali suicidalne misli mi više ne padaju ni na pamet. Najbolje bi možda bilo se otvorit roditeljima, ipak oni najbolje znaju
Europeanguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:30   #8
Quote:
Europeanguy kaže: Pogledaj post
Ono što mi je jaako pomoglo je to što sam na silu tražio neke zanimacije.. teretana, trčanje oko kvarta, upiso sam se na tečaj za nogometnog suca, šetnje, pa čak bi i pomoglo gledanje nekih novih serija (Game of Thrones ) - ne fakat, ak nisi počni ju gledat, serija je vrh.
E to i ja nekada znam raditi da se tjeram da radim neke stvari koje ce me oraspoloziti. Ja si upalim glazbu, gledam glazbene spotove, prosetam nekad (ali najcesce mi se neda lol) te gledam neke serije (ahs, dr who, dr house, ointb,...) te sam planirao poceti gledati The Game of Thrones samo sto mi se neda zapoceti gledati hahaha ali hvala ti na savjetima!
__________________
This is Ripley, last survivor of the Nostromo, signing of.
moonxeclipse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 20:30   #9
Ovo sve meni zvuči kao tipična umišljena depresija. U malo težem razdoblju u životu, ne slaže se s kolegama u razredu, misli da nema prijatelja i da ga nitko ne voli. Također stalno spominje da je promašio školu i smatra se teškim boemom i neprilagođenim umjetnikom iznimno razvijenih osjecaja... Ne govorim ti ni o cemu što nisam i sam proživio. Vidim da voliš kukati što te također neće dovesti nigdje...
Istina je da tvoja skola ne pruza adekvatno obrazovanje za pedagogiju i uciteljski fakultet ali ako to doista zelis uz dovoljno truda i dobre literature upast ces. Sve je jednostavno.
A veliku ulogu u "zdravim" mislima igra i redovna fizicka aktivnost koja ce te rijesiti frustracija i biti ces opcenito zadovoljniji. Ostale talente i želje također treba potencirati i raditi na njihovom ostvarivanju.
U vezi psihijatra, možeš otići i vidjet ćeš da nećeš dobiti nikakav specijalni savjet, u slucaju da bi ti i prepisao neke lijekove sumnjam da bi bili dobri u tvojoj zivotnoj dobi. Moras se nauciti nositi s problemima a ne bježati od njih.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 23.02.2015. at 22:36.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:23   #10
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Ovo sve meni zvuči kao tipična umišljena depresija. U malo težem razdoblju u životu, ne slaže se s kolegama u razredu, misli da nema prijatelja i da ga nitko ne voli. Također stalno spominje da je promašio školu i smatra se teškim boemom i neprilagođenim umjetnikom iznimno razvijenih osjecaja... Ne govorim ti ni o cemu što nisam i sam proživio. Vidim da voliš kukati što te također neće dovesti nigdje...
Istina je da tvoja skola ne pruza adekvatno obrazovanje za pedagogiju i uciteljski fakultet ali ako to doista zelis uz dovoljno truda i dobre literature upast ces. Sve je jednostavno.
A veliku ulogu u "zdravim" mislima igra i redovna fizicka aktivnost koja ce te rijesiti frustracija i biti ces opcenito zadovoljniji. Ostale talente i želje također treba potencirati i raditi na njihovom ostvarivanju.
U vezi psihijatra, možeš otići i vidjet ćeš da nećeš dobiti nikakav specijalni savjet, u slucaju da bi ti i prepisao neke lijekove sumnjam da bi bili dobri u tvojoj zivotnoj dobi. Moras se nauciti nositi s problemima a ne bježati od njih.
This.

Pogledaj samo koliko gladne djece dnevno umre u svijetu i koliko je ljudi pogođenih ratom - zamisli da si se rodio na tom području svijeta. I odmah ćeš se osjećati bolje.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 08:53   #11
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
This.

Pogledaj samo koliko gladne djece dnevno umre u svijetu i koliko je ljudi pogođenih ratom - zamisli da si se rodio na tom području svijeta. I odmah ćeš se osjećati bolje.
Kakve to veze ima?
To kao da kazes nekome da ne moze biti sretan jer ima puno ljudi na svijetu koji su sretniji i imaju vise svega.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:06   #12
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima?
To kao da kazes nekome da ne moze biti sretan jer ima puno ljudi na svijetu koji su sretniji i imaju vise svega.
Oh apsolutno. Uvijek ima ljudi koji će se osjećat gore i bolje; osim ako si osoba koja se osjeća najgore i najbolje na svijetu - a to opet, ne možeš znat. A i vjerojatno nisi jer uvijek ima netko na drogama.

Bol i tuga nisu utrka. Osjećaji generalno nisu utrka. Drugi osjećaji/situacije ne uvjetuju ono kako se čovjek iznutra smije osjećati. It's not a competition.

Što se depresije tiče.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:05   #13
Morate znati da vas iz depresije izvlači dobro društvo, partner ili stvari koje volimo raditi. Ležanje doma i samosažaljenje ne pomaže. Znam o čemu govorim jer imam 18 godina, a i dosad sam bio u depresiji zbog nezadovoljstva svojim trenutnim životom.
__________________
Cijeni ono što imaš. :)
Nodii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:13   #14
Depresiju ne riješavaš lijekovima.
I ja sam, kao i (vjerujem) dosta ostalih forumaša nekad bio u depresiji (tolikoj da sam se htio bacit s mosta). Nju rješavaš tako da se ne izoliraš od društva, što ljudi u biti najćešće rade. Povlače se u sebe. Budi otvoren, druži se.
Koji si razred? Ja sam 3. razred srednje. I mislim upisati potpuno drugačiji fakultet od srednje, koja mi se ne sviđa baš, ali trudim se, ako ovo prođem upisujem što hoću, počeo sam lagano učiti neke stvari koje će mi trebati na faksu i maturi a u srednjoj ih ne trebamo i ne učimo...
Ako hoćeš, ja sam uvijek spreman za razgovor, otvoren i ne izdajem
Ikerepc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.