Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 18:27   #61
Šta, tema nije o djeci?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:28   #62
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Šta, tema nije o djeci?
Pa i odrasli su djeca. Barem ovi koji se dure jer ih se ne pozdravlja na stubištu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:30   #63
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
jesi ti odgojitelj ili pedagog/neki drugi stručni suradnik?
kak to ide u vrtićima? meni je isto bezveze kad se odrasloj ženi roditelji/odrasli obrate s teta.
teta čuvalica, teta čistilica...
kak kažeš klincima da te zovu? za roditelje mi je jasno. odgojiteljica kuki (?), gospođa prezime, odgojiteljica prezime.
klinci isto? samo ime?
Nisam, tako da pojma nemam.

Klinci koje sam čuvala zvali su me imenom ili nadimkom.

Quote:
Jack kaže:
Kad sam ja bio klinjo ako dijete ne bi samostalno pozdravilo susjeda iz zgrade automatski je roditelj napomenuo nešto tipa 'a ne bi susjedu rekao 'dobar dan'?' ili nešto slično. Uglavnom, nije bilo šanse da ne pozdraviš susjede.
Meni je to bezveze. Hoćeš da se dijete pristojno ponaša prema ljudima, a nisi u stanju prema njemu biti dovoljno pristojan da ga ne opominješ pred strancima za pizdariju.

Ontopik, ako mi je dijete povjereno na čuvanje, naravno da ću reagirati na neželjena ponašanja.

Ako nije, ali mi radi nešto što mi se ne sviđa, također ću reagirati. Reagirala bih i da me frendičin dečko primi za sisu ili mi ide kopati po mobitelu, ne bih čekala da ona nešto kaže.

Ako je neko random dijete negdje, fućka mi se. Korigirala bih mu putanju da izletava na cestu.



Pozdravljam posvuda, obično pozdravljaju i mene, u životu nisam obratila pozornost na to tko je koga prvi pozdravio. Ideja da nekog ne pozdravljam jer sam starija pa je red da on mene pozdravi prvu užasno mi je glupa. Mislim da bi ljudima životi bili lakši i ljepši da se ne zamaraju glupostima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:31   #64
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pa i odrasli su djeca. Barem ovi koji se dure jer ih se ne pozdravlja na stubištu.
Djeca su mi draža od mnogih odraslih, pak. Mnogo draža.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:33   #65
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pa i odrasli su djeca. Barem ovi koji se dure jer ih se ne pozdravlja na stubištu.
joj daj scarlet ne tjeraj tvrdoglavo svoje
ok, ne pozdravljaš susjede, nekulturna si i bok
ne stavljaj to u celofan osobnosti


tuđu djecu korigiram jedino ako me maltretiraju
ostale aktivnosti prepuštam roditeljima
lijepo ih zamolim da prestanu
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:35   #66
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pozdravljam posvuda, obično pozdravljaju i mene, u životu nisam obratila pozornost na to tko je koga prvi pozdravio. Ideja da nekog ne pozdravljam jer sam starija pa je red da on mene pozdravi prvu užasno mi je glupa. Mislim da bi ljudima životi bili lakši i ljepši da se ne zamaraju glupostima.
Točno tako.
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Djeca su mi draža od mnogih odraslih, pak. Mnogo draža.
Zato volim pse - oni se svi pozdravljaju vidjeli se u životu po prvi put ili stoti, a ako se ne vole, jasno si daju do znanja.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:36   #67
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nije bitno tko prvi, meni, jel. Ako se govori o uvažavanju onda su svi jednako bitni i nećemo raditi takve razlike.
Nije istina da se nitko ne vrijeđa, da se ne vrijeđa ne bi ni razmišljali o tome, niti pribjegavali glasnom pozdravljanju da bi "podučili" drugu stranu.

Shvaćam što poručuješ ali ti usporedbe ne stoje.
Ali, Scarlett, ti nisi najvažnija.
Tebi nije bitno.

Ima drugih ljudi.
Nisi Scarlett sama na svijetu.

Ajmo ovako. Općepoznata stvar je da se ne odobrava i naprosto je ružno vidjeti nekoga da hracka po podu ili kopa nos i jede smrklje, i, ako to itko radi u životu, pazi da to ne radi pred ljudima (bar se nadam). No, eto, desi ti se da tome prisustvujes. Je li zamjecivanje odurnoce takvog ponasanja vrijedjanje ili neodobravanje? Je li u redu na takvo ponašanje reći da oke, kul, njemu se ne da izvaditi maramicu, a ja ga postujem kao jednakopravnu osobu ili je u redu reći stari, koji kurac radiš, i, ako nije, zašto nije?

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:40   #68
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
joj daj scarlet ne tjeraj tvrdoglavo svoje
ok, ne pozdravljaš susjede, nekulturna si i bok
ne stavljaj to u celofan osobnosti
Draga Gzenice, ja nigdje nisam rekla da ne pozdravljam, to je tvoj (krivi) zaključak čim se netko ne slaže s općepopularnim mišljenjem.
Ja mislim što mislim, nije moj problem što ti se ne sviđa. I da, durenja zbog takvih gluposti su mi na razini osnovne škole. Baš sam se iznenadila koliko ljudi tome pridaju pažnje, mislila sam da je to samo mojoj baki na selu bitno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:40   #69
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post


A odgoj, da.

Od moje frendice mama je učiteljica u pedesetima i neka djeca su joj se uredno obraćala sa "ti".
Kada im je pojasnila da se zaposlenicima škole valja obraćati sa "vi", jedna mala joj je rekla "nisi mi ti mater da mi govoriš šta da radim".

Šestogodišnjakinja.
To poslije izraste u nekulturno celjade.

Moment koji nikad necu zaboraviti je kad mi je mama lezala u bolnici. Slijepa i nagluha.

Ulazi medicinska sestra, ma nema ni 20 godina, zeli joj izvaditi krv ali mama je nije cula niti vidjela. Pocela je urlat na nju.
"Daj mi ruku da ti krv izvadim".

Jasno mi je zasto je vikala ali to tikanje me jako, jako zasmetalo. Totalno nepostovanje, nekultura i bahatost.

Mama je totalno bila pogubljena, ne mogu se postaviti na sestru jer me strah kako ce se poslije odnositi prema njoj. Stajala sam tamo ko govno.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:43   #70
scarletice, prema upisima sam zaključila da to ne radiš, da ti nije bitno itd.
još te i susjeda ispravlja

sori ako sam krivo zaključila

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Draga Gzenice, ja nigdje nisam rekla da ne pozdravljam, to je tvoj (krivi) zaključak čim se netko ne slaže s općepopularnim mišljenjem.
Ja mislim što mislim, nije moj problem što ti se ne sviđa.
evo ovo
zašto taj ton? kaj je mišljenje da je susjedu koju viđaš svaki dan korektno pozdraviti, debilno? ono, držiš se kao da si iznad toga. a navodno ih smatraš bedastoćama.


nije ni moj problem što si ti nekulturna
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:44   #71
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Shvaćam što poručuješ
Ali svejedno izvrćeš moje riječi.

Djetinjasto, ako mene pitaš.

Baš kao što ćeš ti sada tvrditi da je moje neodobravanje toga da bi klinci od malih nogu trebali učiti osnove poštovanja drugih ljudi.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:44   #72
Penika užas, jebote.

Ma samo se postavi, nek joj dlaka s glave pofali ima da ih rasturiš.

Ja sam se neki dan svadjala sa operaterima VIP-a jer mi se u službenoj korespondenciji obraćaju sa "TI".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:44   #73
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ja sam se neki dan svadjala sa operaterima VIP-a jer mi se u korespondenciji obraćaju sa "TI".
ovo je neka nova fora. imaju takve upute i u bonbonu i u ikei.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:47   #74
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ali, Scarlett, ti nisi najvažnija.
Tebi nije bitno.

Ima drugih ljudi.
Nisi Scarlett sama na svijetu.

Ajmo ovako. Općepoznata stvar je da se ne odobrava i naprosto je ružno vidjeti nekoga da hracka po podu ili kopa nos i jede smrklje, i, ako to itko radi u životu, pazi da to ne radi pred ljudima (bar se nadam). No, eto, desi ti se da tome prisustvujes. Je li zamjecivanje odurnoce takvog ponasanja vrijedjanje ili neodobravanje? Je li u redu na takvo ponašanje reći da oke, kul, njemu se ne da izvaditi maramicu, a ja ga postujem kao jednakopravnu osobu ili je u redu reći stari, koji kurac radiš, i, ako nije, zašto nije?
Nisi ni ti. Nitko nije najvažniji pa baš iz toga razloga raditi takve razlike mi je jednostavno glupo.

Ovisi, shvaćaš li hračkanje na ulici kao da je usmjereno osobno protiv tebe?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:49   #75
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Mama je totalno bila pogubljena, ne mogu se postaviti na sestru jer me strah kako ce se poslije odnositi prema njoj. Stajala sam tamo ko govno.
Ovo je pretužno.

Sjećam se jednog svog boravka u bolnici, kad su se sestre starijim ljudima obraćali s "baka" i "deda", onako, s visine, kao da su maloumni.

Gdje je nestalo "gospođo" i "gospodine"? Kod neodgojenih roditelja, koji su u svijet izbacili generaciju neodgojene djece.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ja sam se neki dan svadjala sa operaterima VIP-a jer mi se u službenoj korespondenciji obraćaju sa "TI".
Svi imaju isti đir i isto opravdanje, tipa "na internetu smo malo neformalniji nego inače". Svakodnevno im se ljudi bune zbog toga, ali neki komunikacijski genij koji im daje upute za ponašanje ipak ne vidi razlog za promjenu. Ista stvar i s T-shitom i drugim sličnim firmama.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:52   #76
Mladi smo i ludi i dobri smo si, kuiš, frende, e.

Ne korigiram tuđu djecu, nemam taj neki osjećaj kolektivne odgovornosti kakav mislim da su imali susjedi koji su nas odgajali. Kad sam bila klinka nije bilo neobično da nas susjeda upozori da se preglasno igramo u haustoru ili da pravimo nered ili da nas netko od susjeda u dizalu opomene radi nepozdravljanja. Ako ne uključuje nasilje ili posramljivanje i bilo kakvu diskriminaciju, sviđa mi se taj pristup, iako ga sama ne provodim; nekako sam si još uvijek prebalava za to. U dućanima i vani općenito ako neki klinac divlja samo uputim blazirani pogled roditelju.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:52   #77
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
ovo je neka nova fora. imaju takve upute i u bonbonu i u ikei.
Da, skužila sam. Nek odjebu, nismo si ovce pasli.

"Bok, Alexa! Uvidom u tvoj račun razvidno je da ćemo te opelješit ko zadnju blesu i držat te na liniji pet sati da bi ti kasnije zasrali sve što si nas tražila i onda se pravili ludi, ali svakako prouči našu novu ponudu mobilnih uredjaja od loše plastike koje ćeš otplaćivat Isusovim suzicama. Pozdrav, Kosjenka."

Inače ja isto pozdravljam svakog i uvijek, kad negdje udjem, a po cesti u malim mjestašcima mi je baš gušt pozdravljat starije ljude.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:56   #78
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
<3

DOBAR DAAAAN GOSPODJOOO
DOBAR DAN I MENIII
BAŠ JE LIJEP DAN. JE LIJEP JE.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:57   #79
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nisi ni ti. Nitko nije najvažniji pa baš iz toga razloga raditi takve razlike mi je jednostavno glupo.

Ovisi, shvaćaš li hračkanje na ulici kao da je usmjereno osobno protiv tebe?
Pa baš zato što znam da ja nisam ponasam se kako se ponasam i zamjecujem stvari. Majko bozja.

Razumijes li da baš to što moj (boldano moj, matermu, ne znam boldat preko Tt-a) stav sto je prihvatljivo nije nužno i tvoj, ali ni to što tvoj nije istovjetan mojem, donosi konfliktne situacije u životu? Naravno da razumijes. Bas radi toga (bold toga), stvorili smo taj bonton, da se znaju pravila, ponekad kićena, ponekad ne, ponekad simpatična, ponekad tlaka, ali da ih slijedimo koliko već možemo. Ja slijedim i zamjecujem one koji ne, valjda smijem. Ne znači da se durim, da me vrijedja, naprosto reagiram jer mi je do toga stalo, očekivanja su mi, očito, ponekad previsoka.

Nista nema 'osobno protiv' u pitanju koje sam postavila, samo jednostavno reci je li to ok ili ne. Ne treba cak ni zamisljati da se toj osobi obratis, samo stojis pored, mozda ga znaš, možda i ne, nebitno. Sto ces pomisliti o njemu?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:00   #80
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
scarletice, prema upisima sam zaključila da to ne radiš, da ti nije bitno itd.
još te i susjeda ispravlja

sori ako sam krivo zaključila

evo ovo
zašto taj ton? kaj je mišljenje da je susjedu koju viđaš svaki dan korektno pozdraviti, debilno? ono, držiš se kao da si iznad toga. a navodno ih smatraš bedastoćama.

nije ni moj problem što si ti nekulturna
Koji ton? Nije prvi put, pa na forumu smo, da ljudi zaključe da ako se ne slažeš s nečim čime se većina slaže da je ovakvo ili onakvo to je zato jer doživljavaš osobno, tj. radiš isto to. A to ne mora biti.
Nisam rekla da je debilno pozdraviti susjedu. Rekla sam da je glupo naći se uvrijeđen ako ta susjeda ne pozdravlja tebe. Ili ako te neko dijete ne pozdravlja. Ja pozdravljam ali ako mene netko ne pozdravi, slegnem ramenima i ne razmišljam dalje o tome niti na temelju toga stvaram mišljenje o čovjeku.
Susjeda baš ne čuje dobro, a ja nisam jako glasna kod pozdravljanja (ne bi čovjek rekao, jel da?)
Kako sam pak sad nekulturna? Ma, baš me briga, ionako moram ići.

Jack, ništa ne izvrćem. Samo se smijem usporedbi jer mi nije u istoj kategoriji.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.