Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 23:44   #7581
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Bolnice su pametniji izbor za funkcionalne probleme dok su prvatnici u pravilu bolji za estetiku jer zato i jesu esteticari a da ti dobro ucini funkciju ipak je najbitnije da je Otorinolaringolog te da time ujedno i poznaje materiju.

Ja sam iz KB Dubrava izasla prezadovoljna jer napokon dišem i imam savrsen nos na kojem se ni ne kuze korekcije jer ne izgledam kao velika vecina njih sa copy/paste nosevima a i kad se samo sjetim razgovora sa nekim plasticarima muka mi dodje + ona kakanja oko duzine operacije, hebate pa po njima svaka operacija traje bar 2-3 sata a mene je totalna rekonstrukcija nosa + estetika trajala nesto manje od sat i pol sa time da se i to smatra dugackom operacijom kada je nos u pitanju.

BTW: za estetiku odite privatnicima ali za funkciju NIkako jer su bolnice pune reoperacija koje se rade nakon igrarija od poznatih nam imena.
Ja imam problem s nosem, a to je kaj ide ukrivo užasno, sjećam se jednom kad sam bila kod doktora prije 6-7 godina negdje u vezi neke druge stvari i reko mi je da mi nos ide ukrivo, al nisam ga baš ozbiljno shvaćala, jer šta, imala sam 14 godina tad, al sad se to počinje užasno kužiti, jedna strana profila mi izgleda relativno podnošljivo, a dobro a druga ružno, uz to imam i problema recimo s disanjem, al dobro to sad možda i pretjerujem. Ići cu sutra kod doktorice pa ću pitat da opet odem na pregled, pa će mi valjda najbolje rec, a moje pitanje je, šta ako mi se utvrdi da zbog toga što mi nos ide ukrivo (i ima grbu) teže dišem? znači da će mi operaciju platit socijalno i da će mi ispravit nos da bude lijep ili samo će neš napravit da bolje dišem, a nos će i dalje bit ružan ili kako to ne kužim, onda cu radije otić estetskom kirurgu pošto mi disanje nije toliki baš i problem.
Blue_Moon91 is offline  
Old 01.03.2013., 09:06   #7582
Quote:
Blue_Moon91 kaže: Pogledaj post
Ja imam problem s nosem, a to je kaj ide ukrivo užasno, sjećam se jednom kad sam bila kod doktora prije 6-7 godina negdje u vezi neke druge stvari i reko mi je da mi nos ide ukrivo, al nisam ga baš ozbiljno shvaćala, jer šta, imala sam 14 godina tad, al sad se to počinje užasno kužiti, jedna strana profila mi izgleda relativno podnošljivo, a dobro a druga ružno, uz to imam i problema recimo s disanjem, al dobro to sad možda i pretjerujem. Ići cu sutra kod doktorice pa ću pitat da opet odem na pregled, pa će mi valjda najbolje rec, a moje pitanje je, šta ako mi se utvrdi da zbog toga što mi nos ide ukrivo (i ima grbu) teže dišem? znači da će mi operaciju platit socijalno i da će mi ispravit nos da bude lijep ili samo će neš napravit da bolje dišem, a nos će i dalje bit ružan ili kako to ne kužim, onda cu radije otić estetskom kirurgu pošto mi disanje nije toliki baš i problem.
To ti je tesko ovako rec, ako ce ti morat radit rekonstrukciju kao sto je meni rađena onda ti radi sve al ako ti je rekonstrukcija nepotrebna tj ako ti taj nagib nsa ne utjece na disanje tada je to samo dobra volja doktora dal ce zadirat u estetiku ijako velika vecina njih to napravi bez imalo problema.

ja sam isla kod Orl specijalno zbog disanja koje mi je godinama bilo sve losije i losije i prilikom dogovora operacije sam ga pitala dal bi mi maknuo grbicu na sto je pristao. E sad nakon operacije saznala sam da mi je morao rekonstruirati nos jer tek kad ga je otvorio vidio je pravu sliku stanja ili bolje receno sranja ranja: koje prije nije vidio posto sam imala staru CT snimuku na naknadno sam jos jednom lomila nos. Eto i sada mi je nos bez grbice i uzi je
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 01.03.2013., 12:40   #7583
pinky pinky, kako si zadovoljna?
Maya_78 is offline  
Old 01.03.2013., 17:23   #7584
nedavno sam bila na OP nosa u Splitu... bila sva sretna prvi dan nos malo manji ma sve super, kad ono sutra dan mala grba koju sam imala je opet tu. nos ponovo dug kakav je i bio sva sam ocajna zanima me dal se ikome opet pojavila grba, oce to proc ili moram na popravljanje? sva sam tuzna i u ocaju
vrazic is offline  
Old 01.03.2013., 20:40   #7585
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
To ti je tesko ovako rec, ako ce ti morat radit rekonstrukciju kao sto je meni rađena onda ti radi sve al ako ti je rekonstrukcija nepotrebna tj ako ti taj nagib nsa ne utjece na disanje tada je to samo dobra volja doktora dal ce zadirat u estetiku ijako velika vecina njih to napravi bez imalo problema.

ja sam isla kod Orl specijalno zbog disanja koje mi je godinama bilo sve losije i losije i prilikom dogovora operacije sam ga pitala dal bi mi maknuo grbicu na sto je pristao. E sad nakon operacije saznala sam da mi je morao rekonstruirati nos jer tek kad ga je otvorio vidio je pravu sliku stanja ili bolje receno sranja ranja: koje prije nije vidio posto sam imala staru CT snimuku na naknadno sam jos jednom lomila nos. Eto i sada mi je nos bez grbice i uzi je
Joj blago ti se, pa taj doktor je bog, pikni mi ime njegovo na PM :P
Evo ja sam danas bila kod doktorice pa mi je dala uputnicu, sutra idem vidjet kaj će mi reć, baš me zanima dal imam tu devijaciju ili nemam, nekak mi se čini da nemam i da sama sebe oću uvjerit da imam tak da mi prođe ovo preko socijalnog kak je i tebi, iako čisto sumnjam, al šta je je, i meni je disanje sve gore i gore, svaki put kad je promjena nekakve temperature ili zraka odma mi sve ide na grlo jer dišem kroz nos, i svaki mjesec me grlo boli sad neznam dal je to zbog toga ili zbog neke alergije, ugl. sutra cu saznat :P Al najgore kaj mi se može dogodit je da fakat imam devijaciju i dobim nekog doktora koji mi nece htjet maknut grbicu :/ a san snova bi mi bio da ju nemam više i skužila sam da sam ipak malo pretjerala, nije mi ni tak loš nos, gledala sam malo ljude po tramvaju i ima masu gorih, ali ak ću već imat priliku to popravit bome je neću propustit.

Zadnje uređivanje Blue_Moon91 : 01.03.2013. at 20:45.
Blue_Moon91 is offline  
Old 01.03.2013., 20:47   #7586
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja sam isla kod Orl specijalno zbog disanja koje mi je godinama bilo sve losije i losije i prilikom dogovora operacije sam ga pitala dal bi mi maknuo grbicu na sto je pristao.
Tako sam i ja operirana besplatno, prvenstveno zbog disanja, a onda uz to i estetski.
orangecounty is offline  
Old 02.03.2013., 18:52   #7587
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
pinky pinky, kako si zadovoljna?
Za sada sam prezadovoljna,tek je skoro mjesec dana od operacije pa se nadam da neće kasnije biti kakvih problema.Drago mi je da je napravio ono sto smo se dogovorili.Bila sam prije dva dana kod njega na pregledu,pa mi je objasnio da na lijevu nosnicu još dobro ne dišem jer mi je oteknut lijevi septum i da to sve dođe na svoje do dva mjeseca od operacije.U slučaju da ne prodisem da će on to odmah sljedeći mjesec srediti,ali da budem strpljiva jer vjeruje da ću normalno disati
Pinky pinky is offline  
Old 02.03.2013., 21:55   #7588
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
nedavno sam bila na OP nosa u Splitu... bila sva sretna prvi dan nos malo manji ma sve super, kad ono sutra dan mala grba koju sam imala je opet tu. nos ponovo dug kakav je i bio sva sam ocajna zanima me dal se ikome opet pojavila grba, oce to proc ili moram na popravljanje? sva sam tuzna i u ocaju
Ne ocajavaj,tako je i meni,nakon skidanja kalupa savrsen nosic,drugo jutro grbica opet tu,nateceno sa svih strana...nakon 2mj to bi se trebalo povuci,meni jos nije,ali je svaki dan sve bolje i bolje
majus is offline  
Old 03.03.2013., 00:49   #7589
Meni nos više nije natecen, ali ona je jos uvijek tu... Bas je onako tvrda jos i veća i izraženija nego prije UMIREM! Znam da cu morat na popravljanje ja sam takve sreće
Quote:
majus kaže: Pogledaj post
Ne ocajavaj,tako je i meni,nakon skidanja kalupa savrsen nosic,drugo jutro grbica opet tu,nateceno sa svih strana...nakon 2mj to bi se trebalo povuci,meni jos nije,ali je svaki dan sve bolje i bolje
vrazic is offline  
Old 03.03.2013., 12:10   #7590
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Meni nos više nije natecen, ali ona je jos uvijek tu... Bas je onako tvrda jos i veća i izraženija nego prije UMIREM! Znam da cu morat na popravljanje ja sam takve sreće
a koliko je proslo od operacije?
majus is offline  
Old 03.03.2013., 17:24   #7591
Tocno 3 tjedna. Vrh je natecen ali ostalo nije više. Izgledam užasno i jos trebam cekat 6 mj za drugu operaciju, to je ono najgore imat gori nos poslje operacije je užasno strašno kad odem do doktora čut ce me!!! U stanju sam ga tužit za duševnu bol i za strašan fizički izgled :/ tj. Izgleda isto samo sto je grba sad veća, ma pravo remek djelo


Zadnje uređivanje leeloo27 : 03.03.2013. at 17:26. Reason: popravak quota
vrazic is offline  
Old 04.03.2013., 00:20   #7592
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Tocno 3 tjedna. Vrh je natecen ali ostalo nije više. Izgledam užasno i jos trebam cekat 6 mj za drugu operaciju, to je ono najgore imat gori nos poslje operacije je užasno strašno kad odem do doktora čut ce me!!! U stanju sam ga tužit za duševnu bol i za strašan fizički izgled :/ tj. Izgleda isto samo sto je grba sad veća, ma pravo remek djelo

Hmmm... tri tjedna je rano za ista rec,meni ce u srijedu biti 3 tjedna,grbica je tu,al ja se jos uvijek nadam da je to zapravo oteceno to mjesto po kojem je čekićao :-D ajde javi se priv.porukom pa mozemo razmjeniti fotke...
majus is offline  
Old 04.03.2013., 00:50   #7593
ej ljudi,pitanje : da li se preporuča ispirati nos kamilicom? Prijateljica koja je isto radila operaciju nosa rekla mi je da je bolje kamilicom ispirati nego aqua maris sprejom ?

Prvu noć nakon vađenja tampona sam disala na obje nosnice savršeno ali nažalost samo tu jednu večer,sada su mi većinom vremena obje zaštopane ili mi se naizmjenično zaštopaju,u početku od sasušene sukrvice sad od sluzi valjda,jer non stop mogu vuć u grlo,sad ne znam više jesam pokupila neku virozu ili je to normalno?
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 04.03.2013., 09:48   #7594
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
ej ljudi,pitanje : da li se preporuča ispirati nos kamilicom? Prijateljica koja je isto radila operaciju nosa rekla mi je da je bolje kamilicom ispirati nego aqua maris sprejom ?

Prvu noć nakon vađenja tampona sam disala na obje nosnice savršeno ali nažalost samo tu jednu večer,sada su mi većinom vremena obje zaštopane ili mi se naizmjenično zaštopaju,u početku od sasušene sukrvice sad od sluzi valjda,jer non stop mogu vuć u grlo,sad ne znam više jesam pokupila neku virozu ili je to normalno?
sterilna fiziološka otopina je najbolja; ako aqua-maris, onda izotonični, ne hipo ili hiper (znači, da nema ni manje ni više otopljene soli nego ljudska krv). kamilica ne ispunjava te uvjete. ako želiš da bude ugodnije, tu količinu s kojom ispireš zagrij bliže temperaturi tijela (mlako, ne vruće).

koliko dugo ti je prošlo od operacije? računaj da je tjedan dana oporavka sluzokože normalno - toliko ti treba i nakon jače prehlade

...
tanveer is offline  
Old 04.03.2013., 13:03   #7595
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Meni nos više nije natecen, ali ona je jos uvijek tu... Bas je onako tvrda jos i veća i izraženija nego prije UMIREM! Znam da cu morat na popravljanje ja sam takve sreće
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Tocno 3 tjedna. Vrh je natecen ali ostalo nije više. Izgledam užasno i jos trebam cekat 6 mj za drugu operaciju, to je ono najgore imat gori nos poslje operacije je užasno strašno kad odem do doktora čut ce me!!! U stanju sam ga tužit za duševnu bol i za strašan fizički izgled :/ tj. Izgleda isto samo sto je grba sad veća, ma pravo remek djelo

To da ti je nos otecen je sasvim normalno a to sto govoris da ti ostatak nosa nije vise otecen to je samo tvoje zavaravanje jer je nomoguce da ti se ostatak vratio u prvobitno satnje tako brzo, to ti se samo cini a kroz 3-4 mjeseca ce ti bit jasno zasto to kazem
Zasto druga operacija?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 04.03.2013., 14:22   #7596
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Tocno 3 tjedna. Vrh je natecen ali ostalo nije više. Izgledam užasno i jos trebam cekat 6 mj za drugu operaciju, to je ono najgore imat gori nos poslje operacije je užasno strašno kad odem do doktora čut ce me!!! U stanju sam ga tužit za duševnu bol i za strašan fizički izgled :/ tj. Izgleda isto samo sto je grba sad veća, ma pravo remek djelo

Možeš li napisati kod koga si se operirala u Splitu?!
Hvala
tulica is offline  
Old 04.03.2013., 14:30   #7597
vrh nosa je natecn i zato mislim da bi se taj vrh trebao smanjiti posto sad izgleda isto kao i prije OP bar se nadam da hoce... ali ovo sta ja imam na nosu je grba koja se vidi iz profila
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
To da ti je nos otecen je sasvim normalno a to sto govoris da ti ostatak nosa nije vise otecen to je samo tvoje zavaravanje jer je nomoguce da ti se ostatak vratio u prvobitno satnje tako brzo, to ti se samo cini a kroz 3-4 mjeseca ce ti bit jasno zasto to kazem
Zasto druga operacija?
vrazic is offline  
Old 04.03.2013., 14:30   #7598
poslala sam ti poruku
Quote:
tulica kaže: Pogledaj post
Možeš li napisati kod koga si se operirala u Splitu?!
Hvala
vrazic is offline  
Old 04.03.2013., 18:16   #7599
!!!

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
sterilna fiziološka otopina je najbolja; ako aqua-maris, onda izotonični, ne hipo ili hiper (znači, da nema ni manje ni više otopljene soli nego ljudska krv). kamilica ne ispunjava te uvjete. ako želiš da bude ugodnije, tu količinu s kojom ispireš zagrij bliže temperaturi tijela (mlako, ne vruće).

koliko dugo ti je prošlo od operacije? računaj da je tjedan dana oporavka sluzokože normalno - toliko ti treba i nakon jače prehlade

...
prošli četvrtak,baš sam danas kupila fiziolšku otopinu,hvala na preporuci !
jedino ne znam kak će mi to otopit gomilu sasušene krvi,baš sam se danas igrala detektiva i sa bljeskalicom proučavala i tog ima čudo unutra
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 04.03.2013., 18:28   #7600
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
...
jedino ne znam kak će mi to otopit gomilu sasušene krvi,baš sam se danas igrala detektiva i sa bljeskalicom proučavala i tog ima čudo unutra
ne brini se, bude to izašlo i samo. ljudsko tijelo je čudesno po tome. samo se suzdrži od projekata "sam svoj majstor", još je to jako osjetljivo unutra te kraste štite obnovu sluzokože ispod njih, i ne valja ih prerano guliti (isto kao kad oguliš koljeno pa ideš grebati krastu jer te svrbi, pa ti zato ostane ožiljak - moraš pustiti da zaraste ispod do kraja)
tanveer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.