Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 11:14   #1
"Daj mi ju/ga malo!"

malo sam ljuta, pa ono da se ispusem.... sry...

vec mi je pun kufer zvaljenja i navlacenja nase bebe!!! stalno ju netko zeli povlaciti i navlaciti po rukama. znam da su sve bebe drazesne i prekrasne, ali u klinac i moje stalno smjeskanje. suprug i ja smo se naviknuli na nju i ne trazimo od nikoga da ju cuva ili pazi ili bilo sto. svekrva evo konkretno zeli nase dijete sebi. ona ju zeli "staviti pod svoj rezim" (jer nam ne ide spavati kad treba, sta ja znam sto jos...), pa ju zeli ona izvesti u setnju,... (ima jos unucadi, koji su malo stariji, ali ne, ona zeli bas nasu), pa jel njoj hladno, njoj je pretoplo, ona ce nju na kupanje voditi...
ja dobijem mlade zbog tog stalnog ljubakanja (lijecnik nam je lijepo rekao da ju moramo izolirati da ne dobije gripu ili nesto, jerbo je operirana prije mjesec dana), ali ne... onda kaze "Nece imati imunitet!"
ne zelim vise biti ljubazna i fina, jer me to zdere i pizdim...
jel ima netko slicnih iskustava...raspolozena sam za
mi zelimo ZA SADA sami uzivati u nasoj bebici... a poslije kada malo odraste bebica ce sama pokazati gdje joj je lijepo i ugodno...
ah... sad mi je vec bolje...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:16   #2
Isusti sve vam smeta... nitko više ne smije ni uzet bebu, ne daj bože pogladit trbuh ni ništa

Što je nenormalno u tome da baka želi držati ili šetati svog unuka? Zbog toga treba pizdit?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:18   #3
Tajwi, baš si škrtica
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:21   #4
Eh da mi imamo nekoga ko bi nase klince htio malo gnjaviti.....osim prijatelja...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:22   #5
Tajwy,ja te potpuno kužim.

U početku sam to izvodila na kulturan način,ali kad nije bilo druge-rekla bi direktno:"Valjda ja znam što je najbolje za njega!".Ili bi u šali sugerirala da nikog neću slušati,nego samo sebe.

Bake su to poštivale.Moja mama malo manje,ali njoj ipak otvorenije mogu reći da mi to smeta.

Ne znam kakva ti je sveki,ali pronađi način koji ju neće uvrijediti i udaljiti od vas,jer,vjeruj mi,kasnije će ti trebati.

Ali na kakvoj je operaciji Freyotica bila,pobogu??
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:22   #6
pa rekoh da cu ispizdit.

i da sam ljuta.
i to baljenje. ja nikad nisam zvaljakala niciju bebu. samo svoju.

@Ava :P
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:25   #7
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Isusti sve vam smeta... nitko više ne smije ni uzet bebu...


ahm...tajwy, a da ti svoje stavove vezano za (ne)diranje bebaća jasno daš na znanje onima kojima zamjeraš uplitanje?

ja sam eto bila i ostala jako sebična mama i nedam nikome svoje dijete - samo ja ga najbolje ljubim, mazim, pazim, samo ja najbolje znam njegove potrebe....a na svaki pokušaj da mi se uplete u odgoj skačem kao lavica. savjet je ok, al direktno uplitanje i forsiranje - odmak, molit ću lijepo
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:26   #8
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Tajwy,ja te potpuno kužim.

U početku sam to izvodila na kulturan način,ali kad nije bilo druge-rekla bi direktno:"Valjda ja znam što je najbolje za njega!".Ili bi u šali sugerirala da nikog neću slušati,nego samo sebe.

Bake su to poštivale.Moja mama malo manje,ali njoj ipak otvorenije mogu reći da mi to smeta.

Ne znam kakva ti je sveki,ali pronađi način koji ju neće uvrijediti i udaljiti od vas,jer,vjeruj mi,kasnije će ti trebati.

Ali na kakvoj je operaciji Freyotica bila,pobogu??

hvala ti na razumijevanju. tako i ja svojoj mogu reci otvoreno, a sveki je naravno druga prica, to naravno upada moj muzic. ali sveki je ko pitt-bull. kad ufati ne pusta.
Bebica je imala tumor na jajniku. ali uspjesno je sve rijeseno. i super smo.
zato sam valjda i vise osjetljiva po pitanju nje, jer znam sto sam prosla i nekako imam osjecaj da je kod nas najsigurnija i mi ju kuzimo 100%.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:30   #9
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post


ahm...tajwy, a da ti svoje stavove vezano za (ne)diranje bebaća jasno daš na znanje onima kojima zamjeraš uplitanje?

ja sam eto bila i ostala jako sebična mama i nedam nikome svoje dijete - samo ja ga najbolje ljubim, mazim, pazim, samo ja najbolje znam njegove potrebe....a na svaki pokušaj da mi se uplete u odgoj skačem kao lavica. savjet je ok, al direktno uplitanje i forsiranje - odmak, molit ću lijepo



e hvala ti puno na ovom postu. vec sam i ja mislila da sam jedina sizika.
jesam jasno sam dala do znanja. ja svojoj. muz svojoj majci objasnio. ali znas da je najlakse pravit se blesav (to oni furaju)
mislim da ce biti svadje...
razumijem ja da ju vole i sve, ali pretjerivanje nikada nije lijepo...
"njihov rezim"...JOOOOOJ!
te za dudu, te za spavanje, te za kupanje....
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:30   #10
Tajwy,
Ajme,tumor!!Drago mi je da se sretno završilo!

Kužim te u potpunosti,jer mislim da većina mama dok je beba mala,želi bebu samo za sebe.
Ja sam bila malo opuštenija,pa sam jednu ženu koja mi je došla u babinje ostavila u šoku kad sam joj dala da malca drži na rukama.

Ali nemoj biti presebična.Beba raste brže nego misliš i dobro je da se navikne na više ljudi.Ali odredi granice.

Smiješno mi je to žvaljakanje po bebama.Nek tvoj m razgovara s njom.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:33   #11
Malo je blesavo s obzirom da je operirana da ju sad nosaju amo/tamo ili shetaju....eto....Mozda bi u drugoj situaciji bilo bolje...a i tebi Tajwy vjerujem da je pun k svega....jer uza shto ste prolazili dok je bila u bolnici i sad vam na kraju pameti nije da je date nekome

Al opet....kaj se nemre nekome lijepo objasniti? Npr. Moja "svekrva" uvijek ima neshto za svoje izblebetat - e u moje vrime, a ditetu je vruche, a ja san tila samo pomoch......a druga "sveki" (hvala dragom na 2 svekrve ) je gurmanka extra vrste te bi joj ona vech dala bocku, jel je to tako slatko kad beba drzi bochku u maloj ruchici

Ja na sve to - odmahnem glavom....kazem kak mi to radimo i bok! Nema priche.....fala bogu tatek je uvijek na nashoj strani

A kad svi znjaraju moju bebu.....moram priznat da mi chak i laska
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:34   #12
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Tajwy,
Ajme,tumor!!Drago mi je da se sretno završilo!

Kužim te u potpunosti,jer mislim da većina mama dok je beba mala,želi bebu samo za sebe.
Ja sam bila malo opuštenija,pa sam jednu ženu koja mi je došla u babinje ostavila u šoku kad sam joj dala da malca drži na rukama.

Ali nemoj biti presebična.Beba raste brže nego misliš i dobro je da se navikne na više ljudi.Ali odredi granice.

Smiješno mi je to žvaljakanje po bebama.Nek tvoj m razgovara s njom.
hvala ti
ma naravno da mi nju damo da ju drze i nose i pricaju joj... i svima u familiji... ali kazem ti ovo konstantno inzistiranje na njihovim savjetima (koji su najbolji za nasu bebu), pa oni sami s bebom ... to mi se ne svidja... to ne dam!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:36   #13
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Malo je blesavo s obzirom da je operirana da ju sad nosaju amo/tamo ili shetaju....eto....Mozda bi u drugoj situaciji bilo bolje...a i tebi Tajwy vjerujem da je pun k svega....jer uza shto ste prolazili dok je bila u bolnici i sad vam na kraju pameti nije da je date nekome

bas tako. i sva sreca da suprug zna stavit mamu gdje joj je i mjesto!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:57   #14
ja ti potpisujem sve sto je marinka rekla
odredi granice i kad se predje ta granica reci sad je dosta
najlakse je pametovat ali ti sama znas sta je najbolje za tvoje djete
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:00   #15
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
hvala ti
ma naravno da mi nju damo da ju drze i nose i pricaju joj... i svima u familiji... ali kazem ti ovo konstantno inzistiranje na njihovim savjetima (koji su najbolji za nasu bebu), pa oni sami s bebom ... to mi se ne svidja... to ne dam!
pa nemoj dat. tvoje dijete, tvoja pravila.
ja sad neću pisat svoje iskustvo jer je u nekim segmentima ful bizarno, ali mm je to riješio sa svojima, a ja sa svojima. u nekim slučajevima dosta odlučno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:01   #16
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
bas tako. i sva sreca da suprug zna stavit mamu gdje joj je i mjesto!
e to da! najjace je to sto ljudi ZNAJU da pricaju/rade stvari kojima nije mjesto ili nisu u redu ali nemaju obraza! ali kako kaze supruga, imam vrsnu komunikaciju sa majkom koju mogu staviti na mjesto u dvije rijeci i onda se povuce ko puz u kucicu, a kad joj gledas sjenu dok dolazi rekao bi da je stvarno pitt bull (copyright tajwy)...

jako mi se ne lijepo i to sto stara zna da cu joj lijepo u lice rec da to nije u redu (samo sam objektivan i iskren, brutalno iskren^^) te da ce se "uvrijediti" i nece moc nista pa onda onda kad sam ja na poslu uleti mojoj voljenoj supruzi i ide ju probat ulovit na tankom ledu.

zato sam ja uvijek na oprezu i spreman uskocit u zar borbe ako treba za svoju malu familij

mita*:
MeTaL.tEaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:13   #17
ja sa svojima isto ponekad nemogu izaći na kraj. od rođenja su ga navlačili, zvali ga "braco", tepali, davali kojekakve savjete (daj mu ovo jesti, daj mu ono, a imao je 3 mjeseca, onda za spavanje, ma za sve). ja sam to sve slušala i trpila i jedan dan sam pukla i sasula im sve u lice. sada više nema savjeta, ne zovu ga braco, ali još uvijek se borimo sa tepanjem.
bio nam je i problem što su ga stalno nosili i onda se gospon tak naviknuo da ga se nije smjelo spustit na pod. ja sam rekla da nema nošenja, ali ko da nisam ništa ni rekla. onda je mm rekao da nema nošenja i sve 5. tako da probaj reći mužiću da razgovara s njima jer ipak je on njihov sin i više će ga slušati nego tebe.
ako ti je svekica k'o pit bull, uvijek joj se može stegnuti povodac da malo uspori.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:19   #18
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ako ti je svekica k'o pit bull, uvijek joj se može stegnuti povodac da malo uspori.
to je moj posao ali moram priznat da kada su same supruga i moja majka onda joj bome zna odgovorit koji put tako lijepo (kao i svojoj majci) da budem jako ponosan na nju!

uopce ne sumnjam u svoju lavicu, najbolja mama na svijetu*: maloj valkiri je pala sjekira u med
MeTaL.tEaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:22   #19
Ja mislim da roditelje treba pustit da se sami brinu za dijete, bez obzira na to dali će negdje pogriješit ili neće jer smatram da svatko ima pravo na svoje greške, pa ćeš se tako ponašat i prema svom djetetu. A savjete sa strane treba uzimat onda kad ti trebaju i kad ih tražiš. Ako to distanciranje "dobronamjernih" savjeta ne ide milom, ide silom, zaboravi finoću u tom trenutku jer će se dogodit da ta osoba smatra da je to prihvatljivo ponašanje, pa će ti to stalno radit, i izluđivat te usput, to treba sasijeći u korijenu. Jasno mi je da su te osobe koje daju "dobronamjerene" savjete uglavnom dio familije, ali zapamti jedno - put do pakla je popločen dobrim namjerama, ne daj se smest, uživaj u svom djetetu, brinite se sami za nju i tako će bit najbolje - jer mama najbolje zna.....budi sebična!!!!!
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:49   #20
Ma ni ja nisam volila da mi drljaju dijete!Niko!Hebiga,ni meni niko svoje dijete nije davao a nisam ni trazila nikad.Tak ljetos dosle tete iz dijaspore i ozezi po malom,a on cvili neda se,a one nasilu ga navlace,daju mu pit iz case(nist protiv tog pijenja nemam al da makar pazi)a on se sav smocio,pa onda mi se kosa dize na glavi kad mi kazu za sedmomjesecno djete:aj ostavi ga malo nama da se igramo pa ti ga sutra vratimo!?Hebem ti,pa nije to lutka jebate!Il djeca od 14-15 god od tih teta ajd da ga vani vozam!Ma nedam i gotovo!Ona ce vozat djete moje od 5 mjeseci i samoj joj jos puse kroz glavu,da umrem od brige!Nedam!Pitacu ih sviju kad rode bil sad dali to djete meni na par dana!?Tete te sve ma aj sta fali pa nasa djeca su isto po rukama se navlacila a muz kaze da nije tocno da njihovoj djeci kad su bili mali niko nije smio pric!Eto ti!Ma tajwy,lagano ih hodjebikus,nek pricaju sta oce i nek si sebicna i svakaka,sta te briga!Vremenom nece vise forsirat,tak je kod mene bilo!I potpuno te razumijem i podrzavam!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.