Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 12:57   #61
nadji boju za zidove koja kad se osusi je ko skolska ploca pa se po njoj m,oze sarati kredama , a kasnije se bez problema prekreci
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:41   #62
mi smo skoro sve kupili u ikei (osim kreveta i madraca), imamo dečka od malo manje od 4g, ima mammut stol i stolice: http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20099496
i njihove police za pričice
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80099177
ima trofast za igračke
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49819508 (samo šarene kutije unutra)
tepih
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50132828
ima ovakve njihove gluposti:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90098506
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40100253

šareno je do bola
oni bašš imaju jako slatke te stvarčice, mi ionako moramo za 2g tu sobu mijenjat, za školarca i malo dijete, pa će mnogo toga izać vani, ali sad je baš fora
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:53   #63
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49819508 Trofast ima za kupiti i u Kiki mi smo negdje prije uzimali jer nam se nije isplatilo ici po to u Ikeu
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:54   #64
Imate u Profilu one fora ukrase (naljepnice) za zidove, a kad vam dosadi, jednostavno se skidaju...
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:05   #65
soba za bebu

evo ima već ovakva tema samo na trudnicama pa bi bilo super da je modovi spoje ali na Rid-u
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:58   #66
nek stoje obje
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:12   #67
Quote:
luci kaže: Pogledaj post


to otprilike izgleda ovako za sada.htjela bih mu staviti neki veseli tepih jer ovaj služi samo da nije na hladnom.i te male sličice po zidu sam tako zaljepila jer je prazno.voljela bih staviti nekoliko polica po zidu jer nema ni jedne.ali bi neke neobične.ne obične drvene.radje neka druga varijanta
ja svom malcu planiram kupiti onaj tepih što ima motiv grada ili sela pa se može igrati autićima.Sad su mi zgodne one kao naljepnice za zidove, ima ih svakakvih, a ima i ljudi (ak ste antitalenti ko mi za crtanje) koji nacrtaju po želji sliku na zid
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:09   #68
Meni je jako fora + jeftino + neunishtava se previshe - ukrashavanje zida samoljepljivom tapetom

Ima ih svugdje za kupit....raznih boja iz kojih se izrezu razni oblici i dijete moze pomochi lijepiti gdje on zeli.......a ima dizajna na medeke, ribice, zivotinje, pa se moze kombinirat.....kasnije se chak mogu i odlijepit
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:22   #69
Naša curica ima sobu od 8,5 kvadrata. Dakle nije baš velika soba. Stoga smo se odlučili za bijeli (svjetlo bež) namještaj (a i zidovi su bijeli), i to smo uzeli Alples, Planet, bež. Ima par naljepnica Jagodice Bobice na zidovima. Još nam fale zavjese.
Nekako sam protiv tog pretjeranog šarenila u dječjim sobama. Mislim da bi mi dijete zbog toga moglo biti previše živčano, jer bi i mene to činilo nervoznom, pa ako ne drukčije, moja nervoza bi se prenosila na nju. Ionako ima hrpetinu šarenih igračaka. Jednog dana kad bude u stanju sama kreirat sobu (slike, postere) nek stavi kaj hoće, ali ovo zapravo roditelji nameću svojoj djeci nešto, a pitanje je jel to baš dobro. No to je, kako rekoh, moje mišljenje.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:18   #70
Lightbulb Opremanje - uređenje dječje sobe

Stvarno na RIDu nisam nasla ovu temu.. samo na interijerima, ali obzirom da je ovdje puno veca fluktuacija roditelja, mislim da bi ova tema vise pasala ovdje..
ako vec postoji slicna, pls modovi spojite (bez ljutnje)

Dakle, gdje ste kupili namjestaj, kakav, koliko novaca, kvaliteta?

Ja sam trenutno u potrazi za krevetom (odraslodjecjim). Zeljela bi krevet koji ima ladicu, bilo za posteljinu/igracke ili jos jedan skriveni krevet.. samo da iskoristim taj prostor dole, ali s tim da taj krevet nije onda veci od uobicajene visine kreveta (cca 35cm?).. dakle, neko inteligentno rjesenje.
Bitno je i da krevet ima manju donju stranicu (mora biti manja od razine madraca!), jer pretpostavljam da ce mi klinci biti dvometrasi pa ce trebati mjesta za visece noge..
Ne zelim jeftilene od par sto kuna koji se raspadnu cim pocne djete skakati po krevetu.. dakle zelim nesto kvalitetnije, da traje.. a i jeftinije (naravno)..
nasla sam jedan u ikei .. koji mi se svidio (bez ladca).. smo mi se neda u ikeu po to (ili nekog angaziratim ako tako nesto ima u lijepoj nasoj).

Na cemu spavaju vasi klinci?
Isplati li se angazirati stolara?

Kada ste uredili djecju sobu, kako? Kada ste ih preselili iz ladicara za prematanje u njihov ormar,..

trebaju mi ideje
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 17.04.2009. at 14:06.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:36   #71
mi kupili krevet 90x200 sa 3 ladice...u Mercatoneu 1200 kn..stavim slike poslje....najbolji krevet koji smo našli u gradu, bolji mi čak i od onih koji koštaju 6000 u Kiki...
ostalo još nismo kupili jer nema sobu još al jedva čekam zavjesice sa nekim likovima, bojanje zidova...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:37   #72
To i mene zanima jer smo baš u fazi preuređenja pa dijete dobiva svoju sobu. Meblo mi ima odlična rješenja. sviđaju mi se tzv. "sobe koje rastu s djetetom". Ali mi se ne sviđaju cijene .
Mislim da uz malo mašte čovjek može proći i jeftinije, tipa to što si i navela, angažirati stolara, maštovito obojati zidove, slatke zavjesice, lampe. Ono što smatram bitnim je kvalitetan madrac i tu ne namjeravam šparat.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:39   #73
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Stvarno na RIDu nisam nasla ovu temu.. samo na interijerima, ali obzirom da je ovdje puno veca fluktuacija roditelja, mislim da bi ova tema vise pasala ovdje..
ako vec postoji slicna, pls modovi spojite (bez ljutnje)

Dakle, gdje ste kupili namjestaj, kakav, koliko novaca, kvaliteta?

Ja sam trenutno u potrazi za krevetom (odraslodjecjim). Zeljela bi krevet koji ima ladicu, bilo za namjestaj ili jos jedan skriveni krevet.. samo da iskoristim taj prostor dole, ali s tim da taj krevet nije onda veci od uobicajene visine kreveta (cca 35cm?).. dakle, neko inteligentno rjesenje.
Bitno je i da krevet ima manju donju stranicu (mora biti manja od razine madraca!), jer pretpostavljam da ce mi klinci biti dvometrasi pa ce trebati mjesta za visece noge..
Ne zelim jeftilene od par sto kuna koji se raspadnu cim pocne djete skakati po krevetu.. dakle zelim nesto kvalitetnije, da traje.. a i jeftinije (naravno)..
nasla sam jedan u ikei .. koji mi se svidio (bez ladca).. smo mi se neda u ikeu po to (ili nekog angaziratim ako tako nesto ima u lijepoj nasoj).

Na cemu spavaju vasi klinci?
Isplati li se angazirati stolara?

Kada ste uredili djecju sobu, kako? Kada ste ih preselili iz ladicara za prematanje u njihov ormar,..

trebaju mi ideje
nadam se da ce ti ovo pomoci:

U Kiki imas program pod nazivom Flexa http://www.flexa.dk/?AreaID=8 , to je program od pravog borovog drva i sklapa se sve kako zelis....postoje tzv. studentski kreveti tj. klasicni od kojih napravis i dvorac ako zelis, svaki krevet mozes dogradjivat po potrebama i zeljama.......mi smo recimo odabrali dvije ladice ispod kreveta a postoji jos i opcija sa jednom velikom ladicom i ladicom-krevetom (ono sto tebi treba)
Mi smo prezadovoljni sa krevetom jer je cvrst i kvalitetan tj. masivan i nece se raspast, istina je da im cijena nije bajna: bazni krevet sa podnicom kosta 1500 kuna ali vrijede svake kune i jos postoje i u dimenziji 200*90
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:00   #74
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mi kupili krevet 90x200 sa 3 ladice...u Mercatoneu 1200 kn..stavim slike poslje....najbolji krevet koji smo našli u gradu, bolji mi čak i od onih koji koštaju 6000 u Kiki...
kada ste to kupili? sto mislis, ima li ih jos? ajd pls nakelji koju slicku ako ti nije bed da ga vidim dal da idem do tamo ili ne..

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nadam se da ce ti ovo pomoci:

U Kiki imas program pod nazivom Flexa http://www.flexa.dk/?AreaID=8 , ...........mi smo recimo odabrali dvije ladice ispod kreveta a postoji jos i opcija sa jednom velikom ladicom i ladicom-krevetom (ono sto tebi treba)
Mi smo prezadovoljni sa krevetom jer je cvrst i kvalitetan tj. masivan i nece se raspast, istina je da im cijena nije bajna: bazni krevet sa podnicom kosta 1500 kuna ali vrijede svake kune i jos postoje i u dimenziji 200*90
jebate wed ovo izgleda predobro .. mislim da sam vidjela te "dvorce" u kiki.. no medjutim, nama ne trebaju dvorci, tobogani i sl.. vec samo krevet i ladica/ladice (ovo sto ste vi kupili).
Samo mi pls jos napisi da li taj krevet ima visu daskom na kraju kreveta (prelazi razinu madraca)?.. jer kako napisah, imati cu 2metrase kojima ce garant noge viriti van kreveta pa ne zelim u neko dogledno vrijeme piliti..
I koliko kostaju jos te dvije ladice?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:31   #75
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
kada ste to kupili? sto mislis, ima li ih jos? ajd pls nakelji koju slicku ako ti nije bed da ga vidim dal da idem do tamo ili ne..
ovaj krevet je kupila frendica i nije bas zadovoljna...isto su puno drvo ali jelovina ili tako nesto i mekano i sarafi joj se okrecu i malo malo pa joj se krevet razloha i sad je ljuta ko ris

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
jebate wed ovo izgleda predobro .. mislim da sam vidjela te "dvorce" u kiki.. no medjutim, nama ne trebaju dvorci, tobogani i sl.. vec samo krevet i ladica/ladice (ovo sto ste vi kupili).
Samo mi pls jos napisi da li taj krevet ima visu daskom na kraju kreveta (prelazi razinu madraca)?.. jer kako napisah, imati cu 2metrase kojima ce garant noge viriti van kreveta pa ne zelim u neko dogledno vrijeme piliti..
I koliko kostaju jos te dvije ladice?
nema, madrac je vislji od ruba kreveta........... ma to ti je najbolje otic tamo u zivo i pogledat sta sve moze i sta ne jer i na njihovoj stranici nema sve nabrojeno...mi smo sobu birali 3 sata, jer smo uzimali i ormar ( na ormaru biras i vrstu vrata i ruckice i nogice i police) pa smo uzimali i nocni ormaric (opet biras sve i svasta), pa dvorac ( ipak je limac od 2 godine) pa one djepice za starnicu, pa so uzimali i straznu i prednju stranicu da ne padne sa kreveta itd pa nas je cijela soba ispala oko 10 000 ( ali tu je valjda vecina accesorisa ali sta se tice ladica mogu ti pogledat doma na racunu pa javit navecer jer se stvarno ne sjecam

Prosnjofaj jos po gradu, ja sam ti prosla cijeli grad uzduz i poprijeko i vidjela svega i svacega i soba po 50 000 kuna od jelovine a i onih za 2000 od iverice sta ce se raspast za 3 godine i ne dao Bog da moras selit jer to kad jednom zaserafis vise nema premjestanja jer se raspada.
....vidi sta ti treba i sta zelis.......nama je prvenstveno prioritet bio kvaliteta i da traje bar 15 godina sto smo sa ovim i dobili jer mi se ne baca 2-4000 kuna za sobu koju cu za 5 godina bacit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:36   #76
uh , ja sam se zapalila sa Flexu al
morala bi u Zg za kupit je....

edit...Leonee ova ti je soba odlična jer kad malac napuni 5-6 godina
"podigneš" krevet i ispod staviš sve što želiš pa i radni stol....
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:37   #77
wed, slazem se

ma neda mi se snjofat.. samo bi malo pogledala na netu, osla i kupila.

flexa je predobra.. link

otici cu pogledat mozda sutra u kiku da vdim koliko ce nas ispasti taj sport.
borovina mi se svidja jer mi je i ladicar od bora.. imamo saaaaareni tepih iz ikee i jos krevet od borovine (mozda sa djepom za ko fol novine ) bi bas super pasao

siljo, od kuda si ti? oli si ti sa mora.. ?
aj suti ti se mozes cijelo ljeto kupati
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:01   #78
Joj, ja uvijek u IKEI vidim super stvari.

Zgodne su mi one kutije za stvari, a mogu poslužiti i kao klupica (kao ovo).

Btw, mi nismo imali ladičar za prematanje tako da otpočetka mali ima svoj ormar

I, Leonee, ovi džepovi za novine i sl. su ti po mojem saznanju preskupi. Jeftinija verzija ti je da odeš po platno koje ti se sviđa i da ti netko sašije. Mi smo tako napravili i zakačili za kinderbet, a unutra (zbog općeg manjka prostora) držim pelenu-dvije/podlogu za prematanje/komad odjeće/igračku.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:15   #79
Joj ove kutije su super bas mi treba njih bar 4 za nasu spavacu sobu..: : smrc:

A sto se tice djepova,.. da, palo mi je na pamet da mama nesto sl sasije, al mislim si da cu radije kupiti ako nije puno da ju na zajebajem..
Al bice ipak da ce sivati...

Znate li gdje ima kupiti ploca(crnih) po kolima se moze sarati kredom? Naime, to sam si zamislila kao jednu stranicu ormara.. (visecih) isto za djecju sobu, naravski. Slicno nesto sam vidjela u ikei.. Al eto.. Obzirom da ikea nece nikad doci u hrv, a meni se neda sve to prevoziti....
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:19   #80
super tema!

Wed odličan je taj link što si dala
baš su simpa ti kreveti-igraonice - funkcionalni, veseli, šareni

Ikea ima super stvari šteta što neće u HR...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.