Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 12:17   #81
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Sada više prek dana ne želi flašicu jesti u snu.Uvela sam joj drugi obrok pa sada jede oko 9 mljećnu kašicu,a oko 12 povrtnu.Ne kužim kaj joj se flašica toliko zamjerila.Ajd mjesec dana je lijepo jela u snu a sad ni to.Danas idemo kod pedice na kontrolu i sve me strah kaj će reći.
Javljaj šta će ti reći pedijatrica. Postoji li razlog zašto nam ne žele više jesti na bočicu? Možda fakat postoji suvislo objašnjenje. Mada sumnjam.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:18   #82
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
onaj tt, za 4 mjeseca. Ne mora jako ni na njihov za 6 mjeseci ali ovaj za 4 je odlican.
Misliš Tommee Tippee? Ma moj neće ni taj. Tvrdoglavi mudrac.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:24   #83
opet bezuspjesni pokusaj... ne, ne, ne i ne... opet na zlicicu i pojeo je sve... znači bio je gladan... dakle, gdje grijesimo?
forum mamice, koliko vi imate krutih obroka dnevno?
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:26   #84
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Misliš Tommee Tippee? Ma moj neće ni taj. Tvrdoglavi mudrac.
A koji imas? 4+ ili 6+?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:29   #85
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A koji imas? 4+ ili 6+?
Oba.
Al džaba sve.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:33   #86
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
opet bezuspjesni pokusaj... ne, ne, ne i ne... opet na zlicicu i pojeo je sve... znači bio je gladan... dakle, gdje grijesimo?
forum mamice, koliko vi imate krutih obroka dnevno?
Nama su svi kruti.
Odnosno - dva nemliječna i dva mliječna na žlicu. Moj jede četiri puta dnevno, po noći ne jede već mjesecima.
Nemliječni - jedan voćni, jedan povrtni.
A ove mliječne naparavim mlijeko na gušće i dodam pahulje, rižu, proso ili kukuruz. A nekad i voće unutra stavim. Jutros sam mu zblendirala šljive i krušku i stavila mlijeko. Sinoć sam tako jabuku.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:38   #87
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Nama su svi kruti.
Odnosno - dva nemliječna i dva mliječna na žlicu. Moj jede četiri puta dnevno, po noći ne jede već mjesecima.
Nemliječni - jedan voćni, jedan povrtni.
A ove mliječne naparavim mlijeko na gušće i dodam pahulje, rižu, proso ili kukuruz. A nekad i voće unutra stavim. Jutros sam mu zblendirala šljive i krušku i stavila mlijeko. Sinoć sam tako jabuku.
hahaha... da ustvari, i nama su svi kruti... tako i mi, odnosno imamo 5 obroka, uz ovo sto si navela oko 5 mu dam milupin griz bez glutena (kao nema aditiva i konzervansa), a opet sadrži mliječnu formulu...
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:44   #88
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
hahaha... da ustvari, i nama su svi kruti... tako i mi, odnosno imamo 5 obroka, uz ovo sto si navela oko 5 mu dam milupin griz bez glutena (kao nema aditiva i konzervansa), a opet sadrži mliječnu formulu...
Moj ti inače nikad nije gladan. Frajer može bez problema izdržati pola dana da ne jede. Dok je bio manji, točno sam znala po vrsti plača kad je gladan. Sad ne. Žlicu prihvati kad mu dam i pojede, ali bocu ne.
Evo, jučer nije jeo 6 sati. Rekoh, odoh mu napravit mlijeko u boci pa ćemo vidjet. Kad ono, pojede. A danima već bacam napravljeno mlijeko, odnosno pola bacim, pola zagustim jer bi mu cijelo bilo previše.
Nisam više pametna. Znači, možda hoće kada izgladni.
A opet, pošto cijelu noć ne jede, kad se probudi, trebao bi biti gladan, no ni tada neće bocu.

Taj Milupin griz bez glutena - znači, on u sebi već ima mlijeko? To mi onda ne paše jer mi ne pijemo Milupino AD. Ne želim mu miješati mlijeka.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:49   #89
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Moj ti inače nikad nije gladan. Frajer može bez problema izdržati pola dana da ne jede. Dok je bio manji, točno sam znala po vrsti plača kad je gladan. Sad ne. Žlicu prihvati kad mu dam i pojede, ali bocu ne.
Evo, jučer nije jeo 6 sati. Rekoh, odoh mu napravit mlijeko u boci pa ćemo vidjet. Kad ono, pojede. A danima već bacam napravljeno mlijeko, odnosno pola bacim, pola zagustim jer bi mu cijelo bilo previše.
Nisam više pametna. Znači, možda hoće kada izgladni.
A opet, pošto cijelu noć ne jede, kad se probudi, trebao bi biti gladan, no ni tada neće bocu.

Taj Milupin griz bez glutena - znači, on u sebi već ima mlijeko? To mi onda ne paše jer mi ne pijemo Milupino AD. Ne želim mu miješati mlijeka.
da, sadrži mliječnu formulu... mi smo na aptamilu, pa mu dajem... iako je mala od frendice na NAN-u i isto joj daje taj griz...ima ga za kupiti samo u muller-u...
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:55   #90
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
da, sadrži mliječnu formulu... mi smo na aptamilu, pa mu dajem... iako je mala od frendice na NAN-u i isto joj daje taj griz...ima ga za kupiti samo u muller-u...
I mi smo na Nanu. Baš sam tražila ima li neki griz bez glutena, ali nisam saznala. Znači, ni taj mi ne paše.
Ne znam u biti gdje bih mu zgurala taj obrok kad i ovako nije neki izjelica. A da je mršav, nije.
Nadam se da im je to faza. Ne znam kako vama, ali nama jedno hranjenje traje bar 45-60 min. I to tako X 4. A s bocom smo bili gotovi za 10 min.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:16   #91
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
A koji kljun uzeti?Imam nukov i ona je ljena na to vući.Koji je kljun dobar,a da nemora previše vući tj koji kapa?
moja je prihvatila Nuby kljun iz dm-a (doduše samo vodu), Lali je stavila link i to mi je prihvatila! onako silikonski je taj kljun ima neke crtice kroz koje vuče i ide fino!
mi imamo pomak tak što je danas pila iz bočice isto vodu!

žao mi je što je micamacazg odustala od "kluba", jer mi je bila pajdaš među "sisačima"!

forum mamica nadam se da je vama to samo prolazna faza (zubi), probajte i vi neke čaše!
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:32   #92
Quote:
Tweety! kaže: Pogledaj post
moja je prihvatila Nuby kljun iz dm-a (doduše samo vodu), Lali je stavila link i to mi je prihvatila! onako silikonski je taj kljun ima neke crtice kroz koje vuče i ide fino!
mi imamo pomak tak što je danas pila iz bočice isto vodu!

žao mi je što je micamacazg odustala od "kluba", jer mi je bila pajdaš među "sisačima"!

forum mamica nadam se da je vama to samo prolazna faza (zubi), probajte i vi neke čaše!
A šta je s mlijekom? Kod nas i danas ista situacija, neće ni bočicu ni žličicu
E da, probala sam danas i neku čašu s kljunom što smo dobili, bebe confort, neće...
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:13   #93
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
A šta je s mlijekom? Kod nas i danas ista situacija, neće ni bočicu ni žličicu
E da, probala sam danas i neku čašu s kljunom što smo dobili, bebe confort, neće...
Mlijeko - ni moje, ni AD - neće! danas sam joj dala bočicu s vodom da se malo igra i naravno odmah je krenula prema ustima , zaigrala se i na kraju je pila! Do prije 2 tjedna čim bi osjetila dudu od bočice - faca užas i van! dakle mislim da napredujemo!
ali kakva je tek faca kad joj dam AD, ajme guši se, ne želi progutati! Baš me zanima kako će biti kad joj dam rižine pahuljice u kojima ima AD!
daj bebiju da se malo igra s bočicom, pa možd prihvati!
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:23   #94
Quote:
Tweety! kaže: Pogledaj post
Mlijeko - ni moje, ni AD - neće! danas sam joj dala bočicu s vodom da se malo igra i naravno odmah je krenula prema ustima , zaigrala se i na kraju je pila! Do prije 2 tjedna čim bi osjetila dudu od bočice - faca užas i van! dakle mislim da napredujemo!
ali kakva je tek faca kad joj dam AD, ajme guši se, ne želi progutati! Baš me zanima kako će biti kad joj dam rižine pahuljice u kojima ima AD!
daj bebiju da se malo igra s bočicom, pa možd prihvati!
Kakva je ta nuby, jel dobro drži tekućinu? Ne bih baš da joj dam da se igra pa da se cijela isprolijeva
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:00   #95
Evo da se i ja napokon javim.Bili danas kod pedice.Rekla da neće flašicu već neko vrijeme i da papa u snu te da i to odbija zadnjih par dana.Kaže da je to normalno u toj dobi,pogotovo zato što idu zubi.Kaže da joj pokušavam i dalje davati flašicu.A ako nikako nejde da dam na žlicu sa nekim žitaricama.Moja jede aptamil AR koji je dosta gust pa nemoram stavlajti puno rižinih.Moja inaće nikada nije bila neki jelac.Kroz dan unesemo oko 500-600ml adaptiranog jer joj skoro sve radim sa adaptiranim osim povrtne kašice koju sam uvela kao drugi obrok.Pedica kaže da je to ok.Ona naveće pojede flašicu u snu oko 23h(oko150ml) i ne buni se,a isto tako i ujutro oko 5-6.Tako da je tu već popila 300ml mlijeka.
Eto danas bili vani zaspala je dala joj flašicu i bez beda je pojela 130ml.Zašto su se našim bebačima zamjerile flašice neznam,Meni je danas laknulo kad je pedica rekla da onda dam na žlicu i kaže bar nećete imati problema oko odvikavanja od flašice
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:18   #96
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja napokon javim.Bili danas kod pedice.Rekla da neće flašicu već neko vrijeme i da papa u snu te da i to odbija zadnjih par dana.Kaže da je to normalno u toj dobi,pogotovo zato što idu zubi.


Moj je danas kao i mama jeo četiri puta dnevno, i to sve na žlicu. Čak sam mu u 16h napravila bocu u nadi da će je ipak pojest (jer jučer jest nakon što nije jeo 6 sati) jer je prošlo 5,5 sati od jela, bili vani na zraku, rekoh, možda ga je izmorilo - ma kakvi! Opet pišća!
Dokad, dokad, dokad!?
Razmišljam da mu od sutra uskratim kašice i dajem bočicu pa da vidimo do kad će izdržat. (hm, možda sam nemajka???)
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:48   #97
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post


Moj je danas kao i mama jeo četiri puta dnevno, i to sve na žlicu. Čak sam mu u 16h napravila bocu u nadi da će je ipak pojest (jer jučer jest nakon što nije jeo 6 sati) jer je prošlo 5,5 sati od jela, bili vani na zraku, rekoh, možda ga je izmorilo - ma kakvi! Opet pišća!
Dokad, dokad, dokad!?
Razmišljam da mu od sutra uskratim kašice i dajem bočicu pa da vidimo do kad će izdržat. (hm, možda sam nemajka???)
Nemoj bolje da jede bilo kako neg da bude gladan.Ja probala pa je to rezultiralo nervozom i plaćem al flašicu nije pojela...rađe bi bila gladna i razvlačila flašicu po ustima neg vukla i jela.
A jesi mu probala dati flašicu kad čvrsto zaspi..možda tak prihvati?
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:55   #98
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Nemoj bolje da jede bilo kako neg da bude gladan.Ja probala pa je to rezultiralo nervozom i plaćem al flašicu nije pojela...rađe bi bila gladna i razvlačila flašicu po ustima neg vukla i jela.
A jesi mu probala dati flašicu kad čvrsto zaspi..možda tak prihvati?
Jesam. Preksinoć. Ali iz tri pokušaja jer se svaki put probudio. No uspio je pojest 150 ml nekako. Danas je bio najgori dan. Kategorički NE. Čak sam mu napravila na gusto mlijeko bez ikakvih pahulja da vidim jel stvar u okusu (rekoh, možda fakat ne voli čisto mlijeko). Ma kakvi, pojeo je jer je žlica.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 11:37   #99
Aaaaaaaaaaaa, frajer je popio iz boce. !150 ml. Yes, yes!!!!
Ali...uz neviđenu dernjavu i udaranje po boci, no uspjelo je. Došla sam do zaključka da mlijeko iz boce neće jer bocu povezuje sa žeđi, a žlica mu očito uvijek paše.
Od sad mu neću davati sok i čaj par dana pa ću vidjeti kako će biti s mlijekom iz boce. Vjerojatno se napije soka i čaja i onda jednostavno nije žedan pa neće mlijeko. A pošto ga hoće na žlicu, znači nije stvar u mlijeku.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:21   #100
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Kakva je ta nuby, jel dobro drži tekućinu? Ne bih baš da joj dam da se igra pa da se cijela isprolijeva
Nuby je čaša sa silikonskim kljunom, ima u dm-u, onako je zarezano u obliku crtica, pa kada dijete povuče kroz to ide tekućina, a u igri je to zatvoreno, pa se ne može proliti!
zašto je to moja prihvatila prije bočice, ne znam!
sada pije samo vodu iz toga i iz bočice, a mlijeko neće!

forum mamica - nadam se da ćete uspjeti i da ne "trošiš" previše živaca!

mi danas krećemo s dohranom, pa ću vidjeti kako će reagirati ovih dana na mliječnu kašicu u kojoj im AD!
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.