Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 09:08   #1
'Bacanje u dućanu' da dobije željeno

drage moje....
dosta često viđam histerične roditelje kako vrište na dječicu koja silom nešto žele pa se "bacaju" po podu, plaču, divljaju, urlaju itd......
valjda im je to posljednja slamka da probaju doći do toga željenog....

i onda svi sastrane po dućanu izbeče oči i krenu zloglasni komentari gle kako je razmažen/a ,gle kakve roditelje ima
(jer ako viču ne valja,ako ga mole ne valja,ako udare po guzi opet ne valja....tad ništa ne valja..(onome tko gleda))

sad sam i ja počela razmišljat kako ću reagirati u toj situaciji? jer mislim da je to dječja faza i da večina djece to prolazi bez obzira na odgoj (možda se varam)...

šta da kreštim na nju,vučem ju....ignoriram-i odem na drugi odjel kupit šta mi treba dok se ne ispuca ? kako vi to riješavate?

Iskreno, malo se bojim i ne znam kako reagirati na tu situaciju.

Moja mala ima već 11 i pol mjeseci... i već uskoro mogu početi očekivati takvo ponašanje..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 28.05.2010. at 09:13.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:12   #2
Moj ima dvije godine i još se ne baca. Jedino protestuje kad izlazimo iz prodavnice, jer mu je zabavno unutra. Kad nešto pokupi da nosi, kažemo mu da stavi na kasu. Dok dođemo na red za plaćanje njega već interesuje stota stvar, ili već izađemo napolje, a tata vrati željenu stvar na mjesto. A znam ga pitat i jel ima para da da teti na kasi
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:17   #3
vidi na temu terrible two's - klasičan problem tj. faza
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:18   #4
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
vidi na temu terrible two's - klasičan problem tj. faza

Taman sam to htjela napisat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:19   #5
super.. hvala
bogami ću proučiti
jer meni je to koma kada vidim a ne znam kako reagirati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:20   #6
jedino što pali je ignoriranje
ja se sjećam svoje sestre, kad je tako mami show izvodila svaki put u dućanu, ništa nije palilo, dok se jedanput nije skupila i izašla iz dućana. sestra se samo digla, obrisala suze i krenula za nama
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:26   #7
Da nadodam...
Bacanje:
-u parku jer ne želi doma
-na cesti jer ne želi hodat
-ispred auta jer ne želi unutra
-unutar auta jer ne želi van
-u hranilici jer ne želi jesti
-u kuhinji jer želi neki junk food
-...

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:27   #8
Moja se ne baca, ali se dere k'o da joj kožu gulim. Ima 5 i do jučer je bila najbolje, najdraže djete na svijetu (uz rijetke iznimke za koje je majka priroda očito uredila da brzo zaboravljamo ), poslušna, razumna... Preko noći je postala čudovište...

Mi smo se organizirali da idemo u paru. Kad je uhvati šiz, dragi je izvodi napolje, ubacuje u auto i ostavlja je da se ohladi. Ja nastavljam kupovinu. Jednom kad je ranije napravila nešto slično, pokupila sam je pod ruku i odnijela. Od šoka šta joj radim je zaboravila urlati i bacati se. A dok se snašla, već ju je prošla šiza i lijepo smo porazgovarale. Ali sad je preteška, ne mogu je više nositi. Ne može čak ni otac... Inače, kad baš moramo ići same, balavica je razvila jako dobre antene dokle može ići. U početku joj obično dozvolim da luduje i ignoriram je. Pa tako u jednoj, dvije, tri trgovine... Onda polako počinjem pucati. I taman prije nego eruptiram (i ne skrivam to), mala beštijica se odjednom smiri i ponaša se kao najslađe djete na svijetu.

Inače se farbam svaka 3-4 tjedna da ne bih slučajno otkrila koliko me sjedih ovo sve košta.

A za poglede i komentare sa strane - boli me ona stvar. Mog dragog smeta, mali je grad, svi se poznaju, odgoj i sve to... Mene to ne dira. U stanju sam hladno reći nekome da mi se skine s kursa i ode gledati svoja posla. Kod čudnijih pogleda onih mlađih obično zločesto pomislim: samo gledaj i uči, trebat će ti. Ali da budem iskrena, primjetila sam da se većina samo nasmješi, baš imam dojam da misle: evo, došao i njen red...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:28   #9
u stara dobra vremena to se liječilo fizičkim kažnjavanjem...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:33   #10
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
u stara dobra vremena to se liječilo fizičkim kažnjavanjem...
Zato si takav?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:38   #11
baca se, pogotovo kad je umorna. a ja odem i pustim ju da se ispuca. ili odem na drugi kraj ducana da me ne vidi pa se prestrasi, ili izadem van, stojim ispred da vidi da sam vani, pa ju postane sram i dode.
il ju primim i iznesem van
al sav sreca, do sad u nepune 2 god smo imale samo 3 ispada...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:41   #12
moj je 2,5 godine i nismo doživjeli klasično bacanje u trgovini ali mislim da je to masu puta zbog toga što sam ja previdjela i izbjegla neke situacije...npr. u veći šoping ga ne vodim jer ne mogu očekivati od njega da će mu biti zanimljivo gledati mene kako biram deterđent. u kraći šoping ga stavim u kolica (na ono mjesto za sjesti u šoping kolicima); pogledamo igračke, pa malo ono što ja trebam, ako je turbo kratki šoping ulazimo bez kolica, on stavlja stvari na traku ("teta će raditi bi-bip"-to sam mu od početka govorila, ono kad ona provuče pa bip-ne da ne može dobiti nešto što smo kupili ako prvo teta ne bipne); unaprijed otprilike skontam što bi mogao dobiti (neku sitnicu, tipa autić ili malu vodu ili ponekad sokić) tako da ne dođe do situacije da traži nešto po 500 kuna; prvi put kad bi tako nešto tražio, ako mu to ne namjeravam kupiti ne bih popustila; nisam ga navikla da baš svaki put kad se ide u trgovinu nešto mora dobiti (za razliku od njegove bake, koja kad dođe kući s vrećicama, on odmah rondulja po njima da vidi što mu je kupila); znači uglavnom izbjegavanje vođenja u duže šopinge i skretanje pažnje.

zna mi ponekad u šetnji onako kleknuti, pustiti koljena, rijetko, ali zna se dogoditi, svaki put sam ga lagano spustila i pustila mu ruku i polako krenula dalje usput govorila kako idem vidjeti nešto što njega jako zanima (po izboru) i do sada se uvijek ustao i krenuo...navlačenje i pokušaj dizanja još više potencira njegov protest...
ili neki dan u cicibanu...on na onoj klupici za isprobavanje cipela igra ses nekim tamo njihovim igračkama i pored neki ljudi stavili bebača od nekih 8 mj, da isprobaju cipke i on se tamo gura, a ja s druge strane te klupe. i kažem mu dođi ovamo i uzmem ga da ću ga spustiti dolje...a on "a-a...ne, ne, tu cu se igat" onako nervozno i dosta glasno...uzela sam igračke, prebacila ih i rekla mu da su se sakrile s druge strane, brzo, brzo ih dođi naći...brzo sišao, došao okolo i nastavio se igrati...tako da, mislim da od forsanja samo kontraefekt možeš izazvati.
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:48   #13
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
u stara dobra vremena to se liječilo fizičkim kažnjavanjem...
Naravno. Ako se ne zna bolje ili ako je netko lijen odgajati vlastito djete na kvalitetniji način.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:59   #14
lara, ne razumijem bit ove teme
otkrivaš toplu vodu, o fazi, bacanju i hendlanju istog ima sve na temi terrible two.
o čemu se ovdje zapravo raspravlja?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:01   #15
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A za poglede i komentare sa strane - boli me ona stvar. Mog dragog smeta, mali je grad, svi se poznaju, odgoj i sve to... Mene to ne dira. U stanju sam hladno reći nekome da mi se skine s kursa i ode gledati svoja posla. Kod čudnijih pogleda onih mlađih obično zločesto pomislim: samo gledaj i uči, trebat će ti. Ali da budem iskrena, primjetila sam da se većina samo nasmješi, baš imam dojam da misle: evo, došao i njen red...
Znači, boli te briga što ti dijete maltretira pošten narod koji nastoji nešto kupiti pa pobjeći od cirkusa?
Shvaćam da netko nema izbora i mora povesti dijete sa sobom u dućan, ali ovo nikako ne razumijem:

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mi smo se organizirali da idemo u paru. Kad je uhvati šiz, dragi je izvodi napolje, ubacuje u auto i ostavlja je da se ohladi. Ja nastavljam kupovinu.
Zar vam nije palo na pamet da jedno od vas ode u kupovinu, a drugo da pričuva dijete?
Krasna priča. Razmaziš klinca, a onda te boli neka stvar što terorizira druge.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:02   #16
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i onda svi sastrane po dućanu izbeče oči i krenu zloglasni komentari gle kako je razmažen/a ,gle kakve roditelje ima
(jer ako viču ne valja,ako ga mole ne valja,ako udare po guzi opet ne valja....tad ništa ne valja..(onome tko gleda)
baš nikad me nije bilo briga što će drugi reć za mene, pogotovo ljudi koje ne poznajem, tako da ni u tom slučaju ne budem razbijala glavu s tim.

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Moja mala ima već 11 i pol mjeseci... i već uskoro mogu početi očekivati takvo ponašanje..
pa i ne baš, mislim da si mirna još neko vrijeme
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:03   #17
jebote lali a odkuda sam ja znala da je raspravljano na temi 'teribl tu' na stranici xyz o tome?
tražila u tražilici pod naslovom i ništa mi nije izbacilo pod tim naslovom?

i što sad? treba me banati zbog toga? ubiti? spaliti ili staviti na stup srama i izvrijeđati?

što ti nije jasno?? nije ti jasno da netko ne zna kako se postaviti u nekoj situaciji? Čuj možda tebi sve to glatko i logično ide a vidiš ima nas (barem ja) koja ne zna što napraviti?

I jel to za osudu i za takve komentare?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:04   #18
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Znači, boli te briga što ti dijete maltretira pošten narod koji nastoji nešto kupiti pa pobjeći od cirkusa?
Shvaćam da netko nema izbora i mora povesti dijete sa sobom u dućan, ali ovo nikako ne razumijem:



Zar vam nije palo na pamet da jedno od vas ode u kupovinu, a drugo da pričuva dijete?
Krasna priča. Razmaziš klinca, a onda te boli neka stvar što terorizira druge.
joj daj, ne bi da je povela Osamu Bin Ladena sa sobom a ne dijete
meni osobno ne smeta dječji plač i vriska...pa sve je to normalno u životu zaboga
sad smo još spali na to da se dijete nenormalno i društveno neprihvatljivo ponaša ako plače
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:07   #19
daj Lali, otvorila si hrpu tema kada ti je dijete plakalo. I što bi se ja ili neka treća trebale čuditi tvojim temama kako ne znaš sa djetetom koje plače.
Pa što, nisi znala kako u tim situacijama i pitala si sve živo i neživo po forumu.
I što ti je sad tu čudno?
__________________
...samo plivaj, ... plivaj, plivaj
rodaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:08   #20
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
....... a onda te boli neka stvar što terorizira druge.
as ti terorizma... nemoj gledati i odi u drugi red...
svašta....
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.