Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 01:30   #21
Quote:
SpejsEkses kaže: Pogledaj post
Ovo trebam : linak
Dehydroepiandrosterone (DHEA) supplementation in diminished ovarian reserve (DOR)

Dehydroepiandrosterone (DHEA) reduces embryo aneuploidy: direct evidence from preimplantation genetic screening (PGS)

Dehydroepiandrosterone (DHEA) replacement decreases insulin resistance and lowers inflammatory cytokines in aging humans

Dehydroepiandrosterone replacement therapy

Salivary DHEA Measurement in Wave I of the Social Life Health & Aging Project

Nešto ne znam šta je...

Dehydroepiandrosterone and Dehydroepiandrosterone Sulphotransferase Activity and Expression in Human Disease

Moja je preporuka da kontaktiraš osobe koje su pisale ove radove (poslednji link je u stvari disertacija), vidiš ko je izdavač, pogledaš bibliografiju (pomenuta disertacija je ima na 23 strane) i rešila si dobar deo posla. Posle mi daj konkretne članke, tj., nazive, pa ćemo videti šta možemo da učinimo. Imam pristup nekim bazama podataka, ali tu ne mogu da ti ostavim link, jer nije free. Mogu samo da skinem neki članak i pošaljem ti na mail. Ako sam dobre volje, naravno.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 01:40   #22
Legendo
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 02:43   #23
Aj ne zasmejavaj me, nije ovo ništa.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 09:20   #24
možeš potražiti i u PubMed bazi, ima dosta radova koji su open access budući da ih financira NIH...kraj sučelja za pretraživanje imaš popis ostalih baza pa možeš i suziti pretraživanje

ali ovo što Nomen Nescio kaže, opali par naslova pa će se tražit
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 13:25   #26
HRAS1 and LASS1 with APOE are associated with human longevity and healthy aging -- full .pdf
Selection of Alleles Affecting Human Longevity and Late-Life Disease: The Example of Apolipoprotein E -- full .pdf
Genome-wide association study identifies a single major locus contributing to survival into old age; the APOE locus revisited -- full .pdf

ovo su sve rezultati pretraživanja PMC (PubMed Central) baze, svi članci u toj bazi su besplatni
ove članke sam našao pretražujuć po sljedećim ključnim riječima: apoe longevity
eto dalje se moš zabavljat sama
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 16:35   #27
Hvala ti k'o bratu
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 09:56   #28
Poštovani, molimo profesore hrvatskog jezika u srednjim školama da ispune sljedeći anketni upitnik i tako sudjeluju u ostvarivanju istraživanja u sklopu znanstvenoga skupa „4. hrvatski sintaktički dani“. Upitnik se sastoji od dva dijela, a pri njegovu ispunjavanju koristite upute koje slijede pitanja. Anketiranje je u potpunosti anonimno, a Vaši će odgovori biti korišteni isključivo u svrhe istraživanja. Hvala Vam na pomoći!

Anketni se upitnik može naći na sljedećoj poveznici:
http://freeonlinesurveys.com/app/ren...f130864&refer=
Anica87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:33   #29
Pozdrav svima, pišem diplomski rad o temi homoseksualaca u Hrvatskom društvu te slažem anketu pa ako imate nekih ideja za pitanja možete mi poslati na privatne poruke ako nije problem. Hvala
mallena-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:56   #30
Thumbs up

zar ti ne bi pitanja koja si unaprid smislila bila temelj odabira teme, nego smislila temu pa sad amo naći pitanja? :-/
__________________
ne budimo rigidni, budimo mudri .......
daisy.fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:46   #31
prilično sam siguran da se diplomski rad NE piše na taj način
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:47   #32
Kaže Božo Kovačević:
Quote:
To pokazuju sociološka istraživanja, političke podjele i politička opredjeljenja današnjih generacija, koja više ovise o političkim opredjeljenjima njihovih predaka u Drugom svjetskom ratu nego o okolnostima nastanka slobodne Hrvatske početkom 1990-ih godina.
link

Zna ti netko koja su to konkretna ''sociološka istraživanja''? Zanima me zato što već dugo tvrdim da bi to trebalo istražiti, naime, korelaciju između obiteljskih sudbina u i oko ww2 i današnjih političkih odabira pojedinaca. Sad čujem da postoje takva istraživanja i da, čini se, potvrđuju to što kažem. Pa ako netko zna točno o kojim se istraživanjima zna, to me baš zanima, rado bih pročitao.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 12:38   #33
Poštovani,

trebao bih malu pomoć u vezi sljedećeg. Pišem seminar na temu "znanstveni status psihoanalize" pa me zanima koju biste mi literaturu mogli preporučiti na tu temu, po mogućnosti na hrvatskom ili srpskom jeziku. Nemam nikakvog problema s engleskim pa može i na engleskom, dapače, super bi mi došlo, ali naglasak stavljam na hrvatsku i srpsku jer pišem rad na hrvatskom, a ne znam koliko je profesor kod kojeg pišem rad dobar u engleskom. Ali uvijek mogu parafrazirati na hrvatskom neki dio iz literature na engleskom pa staviti referenciju i fino to navesti u bibliografiji, sad kad bolje razmislim.

Može bilo koja vrsta literature, nije to sad cijeli znanstveni rad nego seminar od 8 - 12 stranica max. s napomenom da nisam psiholog i ne studiram psihologiju (ali mi je poznata ponešto metodologija, a pogotovo povijest iste, kao i razni smjerovi i "škole"), dakle može biti psihologija, psihoanaliza, filozofija znanosti, filozofija psihologije, epistemologija, štogod, a po mogućnosti da je relevantno za temu itd.

Do sada sam čitao neke stvari od Elizabeth Roudinesco i neke zbornike iz filozofije znanosti na temu filozofije psihologije, ali mi treba i vaša pomoć pa vam se unaprijed zahvaljujem.

Inače, stavio sam upit na sličnu temu i na podforumu "Psihologija", ali s obzirom da se ovom temom, a posebno psihoanalizom bave dosta i "društvenjaci", nadam se da ćete imati razumijevanja da i ovdje ostane upit jer mi je trenutno svaka informacija o literaturi dobro došla. Još jednom hvala.
Dickobrass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:40   #34
Pozdrav, radim malo istraživanje na temu Homoseksualnost u hrvatskim tiskanim medijima pa ako biste mogli ispuniti anketu na ovom linku i proširiti isti dalje. Hvala.

https://docs.google.com/forms/d/1ISg...n4gsg/viewform
mallena-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:43   #35
Pozdrav,
radim diplomski rad na temu "Prihvaćenost privatnih (trgovačkih, robnih) maraka od strane potrošača u Republici Hrvatskoj" pa bih Vas zamolila da odvojite dvije minute i ispunite mi kratku, anonimnu anketu.
Unaprijed hvala
https://docs.google.com/forms/d/1JM6...viewform?pli=1
Mina87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 11:38   #36
Opća pedagogija - seminarski rad

Lijep pozdrav svima...

Imam jednu dilemu na početku pisanja seminarskog rada....
Znači seminarski rad je iz kolegija "Opća pedagogija", a tema je "Vanjsko vrednovanje škole"... i apsolutno nemam ideju kako da sastavim sami SADRŽAJ rada, jer seminarski kod tog profesora je jako, jako bitna stvar o on zahtjeva da bude koncipiran jako dobro, tako da moram postaviti već dobre temelje kod sadržaja.....

pa sad ako tko ima bilo kakvu ideju bilo bi odlično....
miro88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:18   #37
Quote:
miro88 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima...

Imam jednu dilemu na početku pisanja seminarskog rada....
Znači seminarski rad je iz kolegija "Opća pedagogija", a tema je "Vanjsko vrednovanje škole"... i apsolutno nemam ideju kako da sastavim sami SADRŽAJ rada, jer seminarski kod tog profesora je jako, jako bitna stvar o on zahtjeva da bude koncipiran jako dobro, tako da moram postaviti već dobre temelje kod sadržaja.....

pa sad ako tko ima bilo kakvu ideju bilo bi odlično....
Pa, za početak, svaki rad treba imati uvod u kojem predstavljaš svoju tezu ili problem kojim se baviš, razradu i zaključak. Vanjsko vrednovanje škole prilično je široka tema, osobito za seminarski, sadržaj će pokazati na koji dio te teme si usmjeren, koji njen vid obrađuješ. Za dobar sadržaj ti trebaš odlučiti na koji ćeš se dio fokusirati i zašto.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:18   #38
Ovako, upisujem faks tek na jesen (povijest i filozofija u Osijeku), ali želim se već sada raspitati da si onda ne bih sve pretrpala. Imam već sada dosta ideja za radove iz povijesti, ali i onih koji se tiču i povijesti i filozofije pa me zanima kako to ide? Moram li sa već napisanim radom naći nekoga da me malo uputi pa onda lektora ili kako to ide za objavljivanje istoga?
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 00:05   #39
Oprosti, ali pobogu o čemu pričaš ti?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:13   #40
Pozdrav,

Da li netko zna koliko se čeka na recenziju? Okvirno, par mjeseci ili par tjedana...i da li autor dobiva povratnu informaciju ako uredništvo odluci ne objaviti rad?

Hvala na odgovorima
mary1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.