Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 18:44   #1
iPhone 4S - općenito

Dugo se već vremena nagađa o tome kada će Apple predstaviti novi iPhone i kakve će promjene donijeti u odnosu na aktualni model, a posljednje informacije koje je objavio Bloomberg, a koje se pozivaju na izjave ljudi 'upoznatih s Appleovim planovima' kažu da će Apple novi iPhone predstaviti u rujnu...?

Nije bilo niti poznato ime novog modela – iPhone 4S ili 5, no ako je vjerovati ovim podacima, to će ipak biti iPhone 5.
Novi iPhone trebao bi imati brži procesor, i to A5 kojeg je Apple već ugradio u iPad 2 te bi trebao imati i kameru veće rezolucije – 8MP.

iPhone 5 radit će na novoj verziji Appleova mobilnog operativnog sustava kojeg je Steve Jobs predstavio početkom mjeseca – iOS 5, a na tržištu će konkurirati trenutnim top modelima koji također imaju dvojezgrene procesore i velike ekrane – Samsungovu Galaxyju S2, HTC-ovu Sensationu i drugima..............

Bilo je i glasina da će imati zakrivljeni zaslon.... Što mislite o novom iPhoneu 5?

Zadnje uređivanje tomisličak : 23.02.2012. at 18:12.
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 19:35   #2
...Apple iz poznatog razloga nadmetanja sa Developerima i timovima
koji rade na JailBreak-u, te utrke na tržištu sa iOS5,
izbacuje i5 u javnost, mada je dugo bilo govora samo o kvalitetno
nadograđenoj verziji poznatog i4G, slijedećeg i4S...



...špekulacije postoje svakakve, procesor poznat, zaslon proširen,
kučište stanjivano prema dnu, boje crne i bijele...

...uglavnom za novi iPhone5, izrađen je novi iOS5, trenutno na beta 2 verziji,
Aplle pokušava zabraniti spremanje SHSH, u pripremi iPad3, čeka se jailbreakme 3.0...
__________________

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.01.2012. at 11:21.
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 00:41   #3
Cip iz iPada2 ce imati sigurno. 8mpx kamera je gotovo sigurna, sve ostalo su teske spekulacije

Mada me najvise veseli iOS 5, za sada sam vrlo odusevljen.Naravno jos je beta i treba dorada, no iCloud, wifi sync, sustav notifikacija itd odlicna stvar.

Nesto u zadnje vrijeme se spominje i izbacivanje 2 verzije, no bas mi to ne drzi vodu.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 07:11   #4
a šteta,znči ništ od crvenog...
vi tu o svem,a bateriju nitko spomenuo nije
hoće li bit bolja ili ista kao na prošlom modelu-jer se brzo troši
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 10:14   #5
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
a šteta,znči ništ od crvenog...
vi tu o svem,a bateriju nitko spomenuo nije
hoće li bit bolja ili ista kao na prošlom modelu-jer se brzo troši
gle, baterije su danas slaba točka svih prijenosnih uređaja. morate se pomiriti da jos nemamo dostupne baterije koje mogu pratiti hardware mobitela i laptopa. nije bas tako jednostavno staviti bateriju velikog kapaciteta u ograničeno kučište. dok ne smisle nekakav KERS kao u F1 ništa od boljih baterija .
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 11:08   #6
maky ček malo
ak cemo opcenito spominjati prijenosne uredjaje(mobitele) ja jedino sa nokiom nemam problema
nije smart,ali klinci vise non stop na njoj i ne punim ju svaki dan jer je baterija prazna (poput ovog SE)
no vidjet ćemo
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 11:14   #7
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
maky ček malo
ak cemo opcenito spominjati prijenosne uredjaje(mobitele) ja jedino sa nokiom nemam problema
nije smart,ali klinci vise non stop na njoj i ne punim ju svaki dan jer je baterija prazna (poput ovog SE)
no vidjet ćemo
pa sve ti ovisi koliko što trosi u mobitelu. procesori i grafičke te zasloni su različiti od uređaja do uređaja. tako da jedan kapacitet baterije ne znači isti vijek trajanja za različite uređaje. svi ovi novi telefoni su postali veći potrošači, dvojezgreni procesori, grafičke , veći zasloni , a tehnologija baterija je ostala manje vise ista tj. nema nekog velikog povećanja kapaciteta. ajmo reći da smo trenutno pred nekim zidom što se tiče razvoja baterija( ili nam ne daju bolje ak postoje ).
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:37   #8
postoje to je sigurno
nama ne daju-to vidimo
-teoretski ako postoje jači akumulatori za auta,jače i dugotrajnije baterije za fotphće i kamere onda postoje i Te al Valjd sve ima svoju cjenu
da ne zachatam vamo
odoh tam di smijem baljezgat o svačem
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D

Zadnje uređivanje Mamica4 : 03.07.2011. at 12:57.
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 15:35   #9
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
a šteta,znči ništ od crvenog...
vi tu o svem,a bateriju nitko spomenuo nije
hoće li bit bolja ili ista kao na prošlom modelu-jer se brzo troši
iphone 4 ima najbolju bateriju od svih smartphoneova trenuntno.... desirei, galaxy, galaxy 2, lgi, sve po 4-5h surfanja, iphone 7-8. isto i sa videom, ugl 30-40% duze trajanje baterije. da zadrze takvo trajanej baterije u iphonu 5 ja sretan.
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 18:36   #10
Ma bit će dobar,baš me zanima dizajn,mislio sam ga na jesen kupit ali eto,uletila je četvorka
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 18:59   #11
ja ga uzimam tek kad bude dostupan u verziji sa vise gb (pretpostavljam 64?) za 3500kn(njuskalo, bez tarifi 800 )
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 19:13   #12
a ja ga kupim kad na sva pitanja budu zadovoljavajući odgovori...
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:38   #13
...ja ga ne kupim, dobijem i iskoristim kako najbolje znam...
...ionako modovi na forumu dobiju svaki puta iPhone na testiranje prije izlaska na tržište...
:P
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:46   #14
aha
daaa
iii
tam smo se dogovorili za cetvorku
čekat cu ja tebe na kavi
bjež na onu temu,ne moram baš na svakoj chat vodit
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:44   #15
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
iphone 4 ima najbolju bateriju od svih smartphoneova trenuntno.... desirei, galaxy, galaxy 2, lgi, sve po 4-5h surfanja, iphone 7-8. isto i sa videom, ugl 30-40% duze trajanje baterije. da zadrze takvo trajanej baterije u iphonu 5 ja sretan.
Trenutno imam iOS 5 beta 2 na iPhone 4 i iPadu 2. iPad radi savršeno i zaboravim ga puniti po 10 dana, dok je iPhone 4 toliko loš da ne mogu vjerovati. Punim ga nekada i 2x dnevno, a ne radim ništa!

Istina, ima upaljen Notifications za sve APP, imam uvijek 3G, (BT uvijek ugašen, kao i Personal Hot Spot), ali evo danas gledao. Napunio telefon, 100%, spojio se na Facebook, dobio nekih 10-ak mailova i u 1h baterija je pala na 80%.

Znam da je ovo beta verzija, ali ako nešto ne poprave po tom pitanju, mislim da nas čeka vrlo loša iOS verzija.

btw. Prije je baterija trala oko 30 do 40 sati.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:48   #16
Quote:
Um kaže: Pogledaj post
Trenutno imam iOS 5 beta 2 na iPhone 4 i iPadu 2.
...baš trebam nekog s iskustvom...
...zanima me, postoji li varijanta na beti2 vračanje na iOS4+..?
...neslužbeno sam čitao da je Apple uspio blokirati SHSH...
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:05   #17
mozda novi iphone bude jeftiniji od trenutnog upola cijene. Mozda mu i poledjina bude od cistog zlata, a na stranici pise "this changes everything again" samo sto sad nece ponovo promjeniti nacin na koji koristimo mobitel nego cijenu zlata i jos nekih ruda u svijetu... :P
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:22   #18
...još uvijek su u dilemi
da li će to biti iPhone 4GS ili iPhone 5...
...a možda uskoro izađu i obije inačice...
- izvor -
Kod:
http://iphone.pandaapp.com/news/07172011/215120501.shtml
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 10:50   #19
Meni je frend koji radi u T-comu rekao da će iPhone 5 zapravo biti isti kao iPhone 4 samo s bržim procesorom tj. to je onda Iphone 4S.
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:05   #20
ma nek se zove kak oće
ja ak si ga nabavim zvat ću ga-mileni cuneni
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.