Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 14:41   #21
Ljudi stalno guraju nos gdje im nije mjesto, i time ograničavaju tuđu slobodu..
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:08   #22
Moja mama je ostala trudna s 18 i rodila me s 19, moje prijateljice mama sa 17 ostala trudna i rodila također
Gdje bi svijet bez nas dvije dns?

Znam lika koji ima 19 god, njegovi se vjenčali kad im je bilo 18 jer mu je mama ostala trudna, sad će dobit sestru jer mu je mama još uvijek mlada
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:10   #23
Quote:
adastram kaže: Pogledaj post
Moja mama je ostala trudna s 18 i rodila me s 19, moje prijateljice mama sa 17 ostala trudna i rodila također
Gdje bi svijet bez nas dvije dns?

Znam lika koji ima 19 god, njegovi se vjenčali kad im je bilo 18 jer mu je mama ostala trudna, sad će dobit sestru jer mu je mama još uvijek mlada
To je sve divno i krasno, ali i dalje ne umanjuje izbor osobe u cijem tijelu se sve to dogadja.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:19   #24
Quote:
purpleshadows kaže: Pogledaj post
to nije dio tijela,to je novi čovjek!
Nije, to je zametak koji ima potencijal postati ljudskim bićem sa sposobnosti razmišljanja, razvijanja, osjećajima, itd.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:22   #25
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
To je sve divno i krasno, ali i dalje ne umanjuje izbor osobe u cijem tijelu se sve to dogadja.
Ma znam,samo sam htjela reć kako može dobro završit takva situacija
Kad je ostala trudna morala je i faks prekinut, vratit se iz Zg-a i nisu baš imali para ('94) a opet su sve uspjeli...
I faks je završila nakon što me rodila
Htjela sam samo dat pozitivan primjer neočekivane bebe koju je mama ipak odlučila zadržat, a nije morala
Hvala mami
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:27   #26
Quote:
adastram kaže: Pogledaj post
Ma znam,samo sam htjela reć kako može dobro završit takva situacija
Kad je ostala trudna morala je i faks prekinut, vratit se iz Zg-a i nisu baš imali para ('94) a opet su sve uspjeli...
I faks je završila nakon što me rodila
Htjela sam samo dat pozitivan primjer neočekivane bebe koju je mama ipak odlučila zadržat, a nije morala
Hvala mami
Hmm, da...
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:28   #27
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Nije, to je zametak koji ima potencijal postati ljudskim bićem sa sposobnosti razmišljanja, razvijanja, osjećajima, itd.
Boze dragi.
wonderkidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:21   #28
Ko voli nek' izvoli!



i koristite kondome OBAVEZNO,ili "pull out" metodu ako ste sigurni da to možete
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:27   #29
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Nije, to je zametak koji ima potencijal postati ljudskim bićem sa sposobnosti razmišljanja, razvijanja, osjećajima, itd.
Ne bas. Zametak je covjek u najranijoj fazi zivota. Zivot covjeka postoji od zaceca, tj. spajanjem jajne stanice i spermija, a zavrsava smrcu.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:31   #30
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Ko voli nek' izvoli!


i koristite kondome OBAVEZNO,ili "pull out" metodu ako ste sigurni da to možete
Ovaj, ti misliš da netko voli pobačaje?


Za pravo na pobačaj sam.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:46   #31
Quote:
wonderkidd kaže: Pogledaj post
Boze dragi.
šta je Aese krivo rekla?

Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Ne bas. Zametak je covjek u najranijoj fazi zivota. Zivot covjeka postoji od zaceca, tj. spajanjem jajne stanice i spermija, a zavrsava smrcu.
To je tvoje mišljenje. Koje sasvim poštujem.
Ali ja ne mislim tako
Zametak za mene nije i nikako ne može biti ekvivalentan čovjeku.
Zametak je potencijal.
Ne biste vjerovali koliko trudnoća završi spontanim pobačajem u prvim tjednima, jer se zametak nije primio.
Toliki broj zametaka završi u kanalizaciji (zvuči grubo ali zaista jest tako).
Što ćemo s njima, jesu i to ljudi?
(molim bez argumenata "to je božja volja" i slično)
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:15   #32
Zacecem nastaje zigota koja ima 46 kromosoma. To nije nikakav potencijal vec novi covjek.
wonderkidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:26   #33
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
šta je Aese krivo rekla?



To je tvoje mišljenje. Koje sasvim poštujem.
Ali ja ne mislim tako
Zametak za mene nije i nikako ne može biti ekvivalentan čovjeku.
Zametak je potencijal.
Ne biste vjerovali koliko trudnoća završi spontanim pobačajem u prvim tjednima, jer se zametak nije primio.
Toliki broj zametaka završi u kanalizaciji (zvuči grubo ali zaista jest tako).
Što ćemo s njima, jesu i to ljudi?
(molim bez argumenata "to je božja volja" i slično)
Slažem se, ali argument da je to Božja volja mi je skroz na mjestu, vjerujem da je stvarno tako
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:40   #34
Quote:
wonderkidd kaže: Pogledaj post
Zacecem nastaje zigota koja ima 46 kromosoma. To nije nikakav potencijal vec novi covjek.
zigota je baš to, zigota
nije nikako čovjek
nego je potencijal, koji se može ostvariti, ali i ne mora (zbog više razloga, ne samo ljudske intervencije)

Quote:
adastram kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali argument da je to Božja volja mi je skroz na mjestu, vjerujem da je stvarno tako
Ja u to ne vjerujem i meni to nije nikakav argument.
Ali poštujem tvoje mišljenje.
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:52   #35
Ja sam protiv pobačaja jer čovijek nije Bog da može odlućivati da li će prihvatiti ili pdbaciti život. Ljudi, nemojte voditi ljubav (SEKSATI SE) bez zaštite jer ćete DOBITI DIJETE, a onda će neki plakati, ali tada je već prekasno.



Vidim da se korisnik Brainfear još nije ispričao putem Private Message. Valjda još nije shvatio da sam bio u pravu. No što je tu je, ja sam mu oprostio, sada mu samo Bog još treba OPROSTITI.
Zabranjeni 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:55   #36
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 00:15   #37
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
Toliki broj zametaka završi u kanalizaciji (zvuči grubo ali zaista jest tako).
Što ćemo s njima, jesu i to ljudi?
(molim bez argumenata "to je božja volja" i slično)
I ja postujem tvoje misljenje

Ti zametci u kanalizaciji - ako ne vjerujes u Boga i Bozju volju, valjda vjerujes u nesto iznad nas, makar prirodu.. neki prirodni ciklus.
Kao sto stari ljudi umiru prirodnom smrcu, tako i ti zametci umru, voljom neceg viseg, prirode, Boga.. stagod.
Ako nam to sto toliki broj zametaka zavrsi samo od sebe u kanalizaciji daje za pravo da i mi na svoju ruku neke zametke unistimo, zar nam onda to sto ljudi umiru prirodnom smrcu ne daje za pravo da ih i mi mozemo ubiti?
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 00:16   #38
Quote:
Zabranjeni 1 kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv pobačaja jer čovijek nije Bog da može odlućivati da li će prihvatiti ili pdbaciti život. Ljudi, nemojte voditi ljubav (SEKSATI SE) bez zaštite jer ćete DOBITI DIJETE, a onda će neki plakati, ali tada je već prekasno.



Vidim da se korisnik Brainfear još nije ispričao putem Private Message. Valjda još nije shvatio da sam bio u pravu. No što je tu je, ja sam mu oprostio, sada mu samo Bog još treba OPROSTITI.

Asu, Brainfear je baniran, al znam način kako ti se može ispričati
Imaš "Private Message"
__________________
2FACE- "Tovari su kurac"
vozzap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 00:30   #39
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
I ja postujem tvoje misljenje

Ti zametci u kanalizaciji - ako ne vjerujes u Boga i Bozju volju, valjda vjerujes u nesto iznad nas, makar prirodu.. neki prirodni ciklus.
Kao sto stari ljudi umiru prirodnom smrcu, tako i ti zametci umru, voljom neceg viseg, prirode, Boga.. stagod.
Ako nam to sto toliki broj zametaka zavrsi samo od sebe u kanalizaciji daje za pravo da i mi na svoju ruku neke zametke unistimo, zar nam onda to sto ljudi umiru prirodnom smrcu ne daje za pravo da ih i mi mozemo ubiti?
Vjerujem u nekakvu višu silu ali ne vjerujem da se ona miješa u nešto šta se odvija u mojoj maternici (odnosno u jajovodu).

Mogu razumijeti zašto si povukao tu usporedbu, ali mislim da nisi shvatio što točno želim reći sa primjerom spontanog pobačaja, a to je da je to po meni čisti dokaz da je zametak samo potencijal čovjeka koji se ne mora nužno ostvariti, i ja osobno nebih mogla vjerovati da postoji bog koji tolikim nedužnim ljudima nije dao pravo da iskušaju zemaljski život nego ih je poslao u kanalizaciju nakon tjedan dana Nalazim puno prihvatljivijim vjerovati da je to samo potencijal, koji se može i ne mora ostvariti. Dakle nikako to nije čovjek (za mene)


S druge strane, rođeni čovjek je punopravni pripadnik našeg društva, za mene sasvim neusporediv sa zametkom u recimo drugom tjednu trudnoće.
Naravno da nije moralno ispravno ubiti čovjeka.

edit: Da ponovim još jednom, ne smatram pobačaj nečim poželjnim, dapače. Smatram to traumatičnim iskustvom za ženu, a i nosi određene zdravstvene rizike. Sumnjam da se itko na pobačaj odlučuje preko noći.
Ali jednostavno ne smatram pobačaj u ranom stadiju trudnoće ekvivalentnim ubojstvu čovjeka.
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.

Zadnje uređivanje stupified : 14.09.2012. at 00:38.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 00:33   #40
Ajmo biolozi svih zemalja, naravno, i etičari su dobrodošli
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.