Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2012., 18:19   #21
sry, zaneli smo se malo.
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 18:25   #22
Quote:
prasinar kaže: Pogledaj post
Znaci onaj koji nemoze napravit nijedan zgib nesmije ic u teretanu ni nista?najbolje je za njega da se ostavi vjezbanja?Napisao si da sa zgibovima vjezbas prsa,trapeze i ruke(cijele)-jel ti vidis mozda kakve ti gluposti pises majstore?
pa eto , ja treniram tako vec 3 godine po sipkama i valjda onda u te 3 godine imam pojma sta se raazvija, za zgibove imas 2 komada (chin ups i push ups)
ali ti se razvijaju deltasti misici, trapezni misici, bicepsi i neki mali deo plocice, za propadanja ti rade tricepsi, i siroki grudni misic, za sklekove ti rade ruke, biceps, plocice, trapez, i siroki grudni misic.. eto to ti je ukratko, i dosta necu vise da se prepirem sa tobom... i zasto npr. te 3 vezbe ne bi bile podjednako dobre kao teretana?

https://www.facebook.com/photo.php?f...count=1&ref=nf
eo ga jedan sto radi isto to sve, i po cemu je on losiji od drugih koji treniraju u teretani???????
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 18:31   #23
Quote:
UnitedweStand kaže: Pogledaj post
jok ti si se zabunio... pa koji ce k** ici u teretanu ako nije kadar da napravi jedan zgib, ( pa eto procitao sam 2 puta ovaj tekst i vidim da si ti taj koji nemas pojma) zgibovi, sklekovi, trbusnjaci,-prirodne vezbe u kojim koristis SVOJU snagu da savladas SVOJU KILAZU, koji ces k** ici u teretanu ako nisi kadar da od sebe napravis 2 zgiba, mislis da u teretani sta ces postici, bices "billder" dignices 3 puta teg i misic ce ti odmah narasti, daj ajde bolje cuti...
i samo da znas, kod zgibova ti se koriste, ruke tj, podlaktice, ramena, lopatice, svi strbusnjaci-ugl. oni su najvazniji. prsa, trapez itd. mogu ti tu sad napisat citavu bibliju toga kad neses skontati, ali eto, nastavi da ides u teretanu
ovo si ti dobro reko ali ne za totalne pocetnike! vjezbanje svojom tezinom je dobro ali uz preduvjet da vec imas nekakvu razvijenost bilo to od sportova raznih ili si prije vjezbo na xy nacin.onaj koji tek pocinje nece moc napravit vise od 2-3 mozda i 4 zgiba i tu ulazi sad teretana u kojoj ce neki totalni pocetknik s laksim utezima razviti nekakvu snagu s kojom ce moc za neko vrijeme moc napravit i po 10-ak zgibova svojom tezinom ali do tada neka vjezba leda i ostale grupe misica koji su za zgibove s manjon tezinom od svoje vlasitite da moze ravit snagu za kasnije.

Quote:
prasinar kaže: Pogledaj post
@UnitedweStand sta ti pricas????
Prvo treba savladat svoju tezinu pa tek onda krenuti u teretanu?Jel si se ti mozda nesto zabunio?Imam jedno pitanje-sto ce napraviti onaj koji nemoze napraviti niti jedan zgib?mozda stajati ispred sipke i gledati u nju? NE! U teretani mozes dobiti snagu kako bi napravio vise zgibova sa svojom tezinom.Mozes to napraviti nizom vjezbi,a najbolje su one koje ukljucuju vise misica u isto vrijeme (ne izolacijske).Na kraju,u teretani mozes koristiti lat masinu koja doslovno simulira zgib,samo naravno, sa manjom tezinom,te tako dobiti snagu za zgibove...

reka si skoro ko i ja sta je napisano u odgovoru ,ali svakako bilo tko ko ide u teretanu neka proba i vjezbe s vlastitom tezinom nece mu odmoc al opet drugaciji je dozivljaj nego kad radis s spravama i utezima.jedno i drugo ima svoje prednosti i mane!
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 18:38   #24
Nemoras ti meni objasnjavat koja vjezba radi koji misic,jer sam uvjeren da se u te stvari razumijem bolje od tebe.Treniram u teretani oko 4 godine i nakupio sam puno iskustva u tom razdoblju.
1.niti u jednom trenutku nisam rekao da street workout nevalja,dapače,to je izvanredno,ali za pocetnike nikako...
2.kazes da teretana nevalja?Ok majstore,to je tvoje misljenje i ja ga nemogu promjenit.Ali ti samo zelim reci da je teretana dobar "alat" kojeg koristis kako bi postigao odredeni cilj koji si si zacrtao.Upravo zbog toga sto u teretani postoji niz mogucnosti i veci izbor vjezbi te samim time mozes do svog rezultata doci brze i efikasnije.
Napisao si niz greski gore koje ne mislim ispravljat...Pitas me zasto te tvoje 3 vjezbe nebi zamjenile cijelu teretanu?E pa nemogu je zamjenit ni u kojem slucaju jer u teretani uz te tri vjezbe mozes radit i doslovno stotine ostalih vjezbi...
prasinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 18:40   #25
jeste istina je... dobro ja gledam nnato na drugi nacin zbog toga sto treniram kosarku vec duze i onako, imam i treninge i teretanu al to nije onako nesto posebno.. ja sam samo tegovima vezbao odraz tj. listove i pokidao koljena, tako da ne volim tegove ali ko' kaze da ti moras odmah napravit npr. 10 zgibova ili 30 sklekova, radis koliko mozes, i onda kad vise ne mozes napravis jos 2 (tad se razvija misic) kad dobijes upalu isto tako. samo eto, neko voli moj nacin vise, a neko voli vise nacin od ovog prasinara. hehe
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 18:44   #26
Quote:
prasinar kaže: Pogledaj post
Nemoras ti meni objasnjavat koja vjezba radi koji misic,jer sam uvjeren da se u te stvari razumijem bolje od tebe.Treniram u teretani oko 4 godine i nakupio sam puno iskustva u tom razdoblju.
1.niti u jednom trenutku nisam rekao da street workout nevalja,dapače,to je izvanredno,ali za pocetnike nikako...
2.kazes da teretana nevalja?Ok majstore,to je tvoje misljenje i ja ga nemogu promjenit.Ali ti samo zelim reci da je teretana dobar "alat" kojeg koristis kako bi postigao odredeni cilj koji si si zacrtao.Upravo zbog toga sto u teretani postoji niz mogucnosti i veci izbor vjezbi te samim time mozes do svog rezultata doci brze i efikasnije.
Napisao si niz greski gore koje ne mislim ispravljat...Pitas me zasto te tvoje 3 vjezbe nebi zamjenile cijelu teretanu?E pa nemogu je zamjenit ni u kojem slucaju jer u teretani uz te tri vjezbe mozes radit i doslovno stotine ostalih vjezbi...

da da, dobro u redu, postujem to sto ides, nisam mislio onako, ali da upravu si nije dobro za pocetnike, ja sebe ne smatram pocetnikom pa sam mozda krivo i zapoceo temu ali nisam mislio 3 vezbe za citavu teretanu nego sam mislio zasto bi se razlikovale te vezbe od ostalih ja volim steet workout
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:10   #27
probaj ovako. tako sam ja vjezbao doma.

20 sklekova (normalnih)
10 cucnjeva
20 trbusnjaka
10 sklekova ("sirokih")
10 cucnjeva
20 trbusnjaka
10 sklekova ("uskih")
10 cucnjeva
10 zgibova.


kad ti ovo gore postane prelagano, dodavaj serije i komade. takoder izvodi sklekove i cucnjeve s torbom utega na ledima.
ako nemas utege, improviziraj. "rezim" "treninga" je vrlo zdravo seljacki. dosta toga sam izmisli i radi do granice dok ne iscrpis svu snagu. i kad napravis taj "trening" onda nemoj ljencarit tjedan dana neg radi bar 3 puta tjedno. pozeljno je vise.
naravno nisam neki ekspert u "treniranju" ali ovako ja radim. imam 55 kg i nije mi neki problem savladat taj "trening".
takoder najbolje tie potrazit savjet od nekog profesionalnog.
pogle ovo mozda dobijes inspiraciju http://www.youtube.com/watch?v=_8zpYw0m8sQ
FilipBiersack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:26   #28
Quote:
FilipBiersack kaže: Pogledaj post
probaj ovako. tako sam ja vjezbao doma.

20 sklekova (normalnih)
10 cucnjeva
20 trbusnjaka
10 sklekova ("sirokih")
10 cucnjeva
20 trbusnjaka
10 sklekova ("uskih")
10 cucnjeva
10 zgibova.


kad ti ovo gore postane prelagano, dodavaj serije i komade. takoder izvodi sklekove i cucnjeve s torbom utega na ledima.
ako nemas utege, improviziraj. "rezim" "treninga" je vrlo zdravo seljacki. dosta toga sam izmisli i radi do granice dok ne iscrpis svu snagu. i kad napravis taj "trening" onda nemoj ljencarit tjedan dana neg radi bar 3 puta tjedno. pozeljno je vise.
naravno nisam neki ekspert u "treniranju" ali ovako ja radim. imam 55 kg i nije mi neki problem savladat taj "trening".
takoder najbolje tie potrazit savjet od nekog profesionalnog.
pogle ovo mozda dobijes inspiraciju http://www.youtube.com/watch?v=_8zpYw0m8sQ


to nemoj nikad da radis, ja sam to radio za odraz posto treniram kosarku,... nemoj, otice ti koljena i onda je gotovo.. radi obicne cucnjeve bez kilaze. to ti je moj savet
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:53   #29
Probaj ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=gCuGMdLlSn4
prasinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 15:26   #30
Quote:
UnitedweStand kaže: Pogledaj post
pa eto , ja treniram tako vec 3 godine po sipkama i valjda onda u te 3 godine imam pojma sta se raazvija, za zgibove imas 2 komada (chin ups i push ups)
ali ti se razvijaju deltasti misici, trapezni misici, bicepsi i neki mali deo plocice, za propadanja ti rade tricepsi, i siroki grudni misic, za sklekove ti rade ruke, biceps, plocice, trapez, i siroki grudni misic.. eto to ti je ukratko, i dosta necu vise da se prepirem sa tobom... i zasto npr. te 3 vezbe ne bi bile podjednako dobre kao teretana?

https://www.facebook.com/photo.php?f...count=1&ref=nf
eo ga jedan sto radi isto to sve, i po cemu je on losiji od drugih koji treniraju u teretani???????
zaboravio si napomenuti TRICEPS kao glavni mišić u skleku.
Al bez teretane može postići samo toliko . Tj može puno al trebat će uvesti opterećenje ako želi doći do daljnjeg rasta , te ako se vježba izvodi pravilno nema straha od ozlijede.
Posjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 17:19   #31
Ah, kompleksi
75 kila uopće nije dovoljno za vraške bicepse. Ako želiš definiciju ostani na toj kilaži i samo peglaj kardio vježbe prehrana ostaje ista odnosno umjerena. Teretana nije dobra zbog rasta i razvoja znan iz iskustva.
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
insanity workout, vjezbe svaki dan po pola sata sa pauzama, vjezbe traju 60 dana, i naravno pravilna i zdrava prehrana
Čita san o ovome izgleda da nije baš kao što ljudi tvrde, a mislin da to i nije ono što on želi.
Ja sam sebi kupio 2 utega od 10 kila prije možda dvije godine na ljeto. Nisu bili previše skupi cca 100 kuna kom. ali možeš ih i napraviti u garaži Uglavnom preobrazba na početku i na kraju ljeta je ogromna bila. Dakle svaki dan 2 puta dnevno plivanje i utezi.
Bitna je predanost
__________________
"War does not determine who is right - only who is left."-Bertrand Russell
cyanigosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 18:56   #32
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
insanity workout, vjezbe svaki dan po pola sata sa pauzama, vjezbe traju 60 dana, i naravno pravilna i zdrava prehrana
sta je taj insanity haha
Ralph2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 19:25   #33
Asti majke.
Od običnog dizanja željeza stvorili nauku.
Momci, ufatite se šipke, utega, sklekova čega god, bitno da se radi.
Imam osjećaj da je vama svima draže filozofirati nego raditi.
Od toga nema ništa.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:44   #34
Quote:
forumaš1950 kaže: Pogledaj post
momci na videu su brutalni sta je je.za ovo sve triba imat i snage i eksplozivnosti ali triba isto naglasit da se oni bave s ovin nacinom vjezbanja sigurno godinu dana ako i vise jer opet ponavljan za ovo treba snage.
ali bi i doda nesto svoje..kako ce on svladat svoju tezinu ako nema dovoljno ravijene misice za to,znaci bilo bi valjda logicno da ih razvije uz pomoc utega.
doduse ovo nemora znacit za sve.za mene prvog ovo nevridi jer davnih dana san moga napravit par sklekova a sad mogu puno vise samo s tin sto san ih radija konstantno.ali zato kod zgibova skoz druga prica
pa ja npr. mogu napraviti vise zgibova..
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:51   #35
Question

čekaj slozite se jeli bolje sada za mene ovdje da radim na utezima ili sipki? danas sam jedva 2 zgiba napravio a sklekove nemogu bas pravilne :/ pomozite
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 01:05   #36
Quote:
cybor kaže: Pogledaj post
čekaj slozite se jeli bolje sada za mene ovdje da radim na utezima ili sipki? danas sam jedva 2 zgiba napravio a sklekove nemogu bas pravilne :/ pomozite
Ja sa svojih 95 kila napravim 30 komada bez problema, a ti nemreš n jedan sklek.
Kaj si ti želatina čovječe?
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 03:51   #37
momce (autor teme) radi sklekove zgibove sta god os kad nemas utege.
napravi 1 ali pravilan bia to sklek ili zgib.nemos bit tolko berlav da nemos ni jedan ni zgib ni sklek napravit ,uvati se posla i bice nesto od tebe vrlo jednostavno
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:53   #38
Quote:
forumaš1950 kaže: Pogledaj post
momce (autor teme) radi sklekove zgibove sta god os kad nemas utege.
napravi 1 ali pravilan bia to sklek ili zgib.nemos bit tolko berlav da nemos ni jedan ni zgib ni sklek napravit ,uvati se posla i bice nesto od tebe vrlo jednostavno
hahahha vidis da covek nema snage u rukama a hteo bi da ide u "teretanu" eto o tome sam vam pricao..

nema veze, dobro si ti rekao forumas, neka radi 1 sklek ali pravilan, 1 zgib ali pravilan, sutra ces vec moci 2-3. nitko nije rekao da ti moras da napravis 30 komada od jednom.. samo polako i svaki dan dodaj po 2-3 i eto, radi pravilno i disi inace misici odu i klinac.
__________________
TOGETHER we stand, TOGETHER we fall, TOGETHER we win, and winners take ALL.
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:53   #39
@cybor

1.ako nemozes radit sklekove,moras si malo to olaksat.Moj savjet je da radis sklekove uza zid,nešto slično ovome: http://ronjones.org/Coach&Train/Body...l-(2)-.300.jpg
napravi takvih koliko god mozes kroz nekoliko serija kolko vec ti radis.

2.kada radis zgibove,prvo napravi onolko zgibova koliko mozes,a zatim si uzmi stolicu i stavi je ispod sipke za zgibove,i kada se dizes,pomazi si jednom nogom u dizanju tijela.
http://ninja-fitness.com/wp-content/...ps-300x227.jpg
Ako treniras negdje vani i nemas nikakvu stolicu ili nesto slicno,onda se primi za sipku i skoci u zgib pa se jako polako spustaj dolje.

3.preporucio bi ti jos jednu vjezbu koja radi primarno triceps i prsa a to su dipsevi(rekao si da vjezbas na igralistu,pa tamo sigurno ima mjesta za odradit tu vjezbu)

4.svaki trening zapisuj negdje koliko si zgibova/sklekova/dipseva napravio kroz serije,pa svaki sljedeci trening probaj napravit sve vise i vise ponavljanja

5.nemoj ocekivat brza poboljsanja na masi,ali na pocetku ces dobivat na snazi jako brzo.

sretno
prasinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:06   #40
Quote:
prasinar kaže: Pogledaj post
@cybor

1.ako nemozes radit sklekove,moras si malo to olaksat.Moj savjet je da radis sklekove uza zid,nešto slično ovome: http://ronjones.org/Coach&Train/Body...l-(2)-.300.jpg
napravi takvih koliko god mozes kroz nekoliko serija kolko vec ti radis.

2.kada radis zgibove,prvo napravi onolko zgibova koliko mozes,a zatim si uzmi stolicu i stavi je ispod sipke za zgibove,i kada se dizes,pomazi si jednom nogom u dizanju tijela.
http://ninja-fitness.com/wp-content/...ps-300x227.jpg
Ako treniras negdje vani i nemas nikakvu stolicu ili nesto slicno,onda se primi za sipku i skoci u zgib pa se jako polako spustaj dolje.

3.preporucio bi ti jos jednu vjezbu koja radi primarno triceps i prsa a to su dipsevi(rekao si da vjezbas na igralistu,pa tamo sigurno ima mjesta za odradit tu vjezbu)

4.svaki trening zapisuj negdje koliko si zgibova/sklekova/dipseva napravio kroz serije,pa svaki sljedeci trening probaj napravit sve vise i vise ponavljanja

5.nemoj ocekivat brza poboljsanja na masi,ali na pocetku ces dobivat na snazi jako brzo.

sretno
da, radim ko skole i mogu dosta uskih sklekova napravit uza zid, pa da prvo pocnem stim pa da predem na sklekove prave? a zgibove cu pokusat..hehe i idem proguglat po internetu te depseve pa cu i to pokusat i btw radim i trbusnjake i osjetim napredak! eh, i da, jel dobro svaki dan vjezbat ili 3-4 puta tjedno?
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.