Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 13:40   #121
Drage moje trebam savjet

sa prvih dvoje sam koristila jaje maxi cosi (i mura4 u kombinaciji).
Sad se dvoumim izmedju opet te iste kombinacije za trece, ili kombinacije maclaren xlr + pripadajuce jaje (recaro!?).
s obzirom da ce to biti treca sjedalica u autu (ici ce izmedju dvije cybex pallas fix) trebam i bazu koja se montira pojasom auta?

Totalno sam zbunjena kao da mi je prvo dijete a ne trece

- na koja kolica ide AS maxi cosi?
- koja sjedalica (i baza) idu na maclaren xlr?

hvalaaaaaaaa
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:57   #122
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Iduca je II/III, dijete se veze pojasom od automobila tako da nema jastuka Pogledaj u BabyCentar ako ste bili zadovoljni Romericom, jer zadnje vrijeme bas stalno imaju akcije za Romera (npr Romer Kid https://www.babycenter.hr/proizvod/7...tone-grey-8281)
hvala ti, opet romerica bi bila super jer smo dosad bili zadovoljni jedino me strah tog pojasa tj jel to dovoljno čvrsto da mala ne izmigolji van?
libe2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:21   #123
Quote:
libe2404 kaže: Pogledaj post
hvala ti, opet romerica bi bila super jer smo dosad bili zadovoljni jedino me strah tog pojasa tj jel to dovoljno čvrsto da mala ne izmigolji van?
pa sve sjedalice te kategorije koriste pojas od auta za zavezat dijete tako da nemas bas izbora po tom pitanju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 07:56   #124
Baby center u Brežicama ima vikend akciju na autosjedalice oko 15 %
cargo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:53   #125
Imam još dosta vremena, "problem" nastupa tek u 5 mjesecu, ali već sad razbijam glavu pa vas molim za poneki pametan savjet.

Dakle, vozin corsu i imam dvije sjadalice - maxy cosi priori i britax evolvu, ali dobit ćemo još jednu bebu, znači treba ubaciti i jaje. To nikako ne mogu u corsu, ali me zanima može li u focus (mm ga vozi, a postoji mogućnost da ga i ja zamjenim/posudim na neko vrijeme za corsu pa da ne trebamo kupovati novi auto)
Starije dijete će do tad imati uvjete za veću sjedalicu (više od 15 kg), a čini mi se da su te sjedalice znatno uže od njegove evolve. Postoji li mogućnost da to sve naguram u jedan auto ili moramo kupovati mini bus?
Ja sam razmišljala da bi s jedne strane imala mc jaje (sa bazom ili bez), s druge mc priori (ili neku užu iz te kategorije), a u sredini onu iznad 15 kg. Znam da mi ne preostaje ništa drugo nego obilazak trgovina s metrom u ruci, ali me zanima je li imao netko sličnih problema i kako ih je riješio?
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 21:46   #126
moj ce za mjesec dana 3god,blizu 100cm ima,centimetar,dva manje,13kg,
imamo romericu king i glava mi se cini da mu je skroz do ruba,znaci vrijeme je za novu AS?
koliko su vasa djeca imala kad su iz kinga presli u drugu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 22:45   #127
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj ce za mjesec dana 3god,blizu 100cm ima,centimetar,dva manje,13kg,
imamo romericu king i glava mi se cini da mu je skroz do ruba,znaci vrijeme je za novu AS?
koliko su vasa djeca imala kad su iz kinga presli u drugu?
Mislim da u toj kategoriji je da rub smije biti na polovici uha a to ti je jos vise od 5 cm
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 23:16   #128
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Imam još dosta vremena, "problem" nastupa tek u 5 mjesecu, ali već sad razbijam glavu pa vas molim za poneki pametan savjet.

Dakle, vozin corsu i imam dvije sjadalice - maxy cosi priori i britax evolvu, ali dobit ćemo još jednu bebu, znači treba ubaciti i jaje. To nikako ne mogu u corsu, ali me zanima može li u focus (mm ga vozi, a postoji mogućnost da ga i ja zamjenim/posudim na neko vrijeme za corsu pa da ne trebamo kupovati novi auto)
Starije dijete će do tad imati uvjete za veću sjedalicu (više od 15 kg), a čini mi se da su te sjedalice znatno uže od njegove evolve. Postoji li mogućnost da to sve naguram u jedan auto ili moramo kupovati mini bus?
Ja sam razmišljala da bi s jedne strane imala mc jaje (sa bazom ili bez), s druge mc priori (ili neku užu iz te kategorije), a u sredini onu iznad 15 kg. Znam da mi ne preostaje ništa drugo nego obilazak trgovina s metrom u ruci, ali me zanima je li imao netko sličnih problema i kako ih je riješio?
Bebu u jajetu smiješ voziti i na suvozačkom sjedalu samo trebaš isključiti airbag
Tak si kupiš godinu dana, do tad se svašta promjeni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 07:45   #129
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Imam još dosta vremena, "problem" nastupa tek u 5 mjesecu, ali već sad razbijam glavu pa vas molim za poneki pametan savjet.

Dakle, vozin corsu i imam dvije sjadalice - maxy cosi priori i britax evolvu, ali dobit ćemo još jednu bebu, znači treba ubaciti i jaje. To nikako ne mogu u corsu, ali me zanima može li u focus (mm ga vozi, a postoji mogućnost da ga i ja zamjenim/posudim na neko vrijeme za corsu pa da ne trebamo kupovati novi auto)
Starije dijete će do tad imati uvjete za veću sjedalicu (više od 15 kg), a čini mi se da su te sjedalice znatno uže od njegove evolve. Postoji li mogućnost da to sve naguram u jedan auto ili moramo kupovati mini bus?
Ja sam razmišljala da bi s jedne strane imala mc jaje (sa bazom ili bez), s druge mc priori (ili neku užu iz te kategorije), a u sredini onu iznad 15 kg. Znam da mi ne preostaje ništa drugo nego obilazak trgovina s metrom u ruci, ali me zanima je li imao netko sličnih problema i kako ih je riješio?
Meni se nase cybex a i romer koje su 15+ kg ne cine nista uze od tobi koju smo imali ranije. U skodu fabiu koju vozim nam def ne bi stale tri nazad
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:14   #130
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Imam još dosta vremena, "problem" nastupa tek u 5 mjesecu, ali već sad razbijam glavu pa vas molim za poneki pametan savjet.

Dakle, vozin corsu i imam dvije sjadalice - maxy cosi priori i britax evolvu, ali dobit ćemo još jednu bebu, znači treba ubaciti i jaje. To nikako ne mogu u corsu, ali me zanima može li u focus (mm ga vozi, a postoji mogućnost da ga i ja zamjenim/posudim na neko vrijeme za corsu pa da ne trebamo kupovati novi auto)
Starije dijete će do tad imati uvjete za veću sjedalicu (više od 15 kg), a čini mi se da su te sjedalice znatno uže od njegove evolve. Postoji li mogućnost da to sve naguram u jedan auto ili moramo kupovati mini bus?
Ja sam razmišljala da bi s jedne strane imala mc jaje (sa bazom ili bez), s druge mc priori (ili neku užu iz te kategorije), a u sredini onu iznad 15 kg. Znam da mi ne preostaje ništa drugo nego obilazak trgovina s metrom u ruci, ali me zanima je li imao netko sličnih problema i kako ih je riješio?
isti problem i mene muci vec par dana.
iza imam dvije sjedalice cybex pallas fix i htjela sam u sredinu staviti maxi cosi jaje.
Baza mi radi problem zbog one noge, u sredini je uzdignut pod i noga ne moze stati kako treba? kako rjesiti taj problem?

stariji je vec na 20.5kg i njemu bi makla postolje stolice i jastuk - napravila booster, mozda nam to ustedi centimetre?!

kako posloziti tri sjedalice iza a da ne moramo u veci auto (ovaj nam je jos relativno novi i ne bi minibus kako lopticica kaze )
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 12:20   #131
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
isti problem i mene muci vec par dana.
iza imam dvije sjedalice cybex pallas fix i htjela sam u sredinu staviti maxi cosi jaje.
Baza mi radi problem zbog one noge, u sredini je uzdignut pod i noga ne moze stati kako treba? kako rjesiti taj problem?

stariji je vec na 20.5kg i njemu bi makla postolje stolice i jastuk - napravila booster, mozda nam to ustedi centimetre?!

kako posloziti tri sjedalice iza a da ne moramo u veci auto (ovaj nam je jos relativno novi i ne bi minibus kako lopticica kaze )
a o kojem se autu ovdje radi? kod nekih auta je bitno kojim redom slozis te sjedalice, u svakom slucaju moras moc svako dijete u svom sicu i vezat. inace u ford c max stanu 3 sica iza. inace dva sica iza, jaje naprijed, a drugi odrasli putnik isto iza. ja u pasatu stanem iza izmedju siceva, ali je mega usko i nije za duze voznje. i tesko je za uc/izac.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:40   #132
eh zaboravila sam napisati auto - renault fluence, ali zbog kozniih sjedala ima dosta "naglasena" (ili udubljena/oblikovana) sjedala, tako da nam ove dvije cybexice sad lijepo upadnu na ta sjedala u isofix a u sredini ostane mjesta taman da se spusti naslon za ruke (a uspijem se i ja ugurati, za krace voznje).

neznam da li se kako mogu "izravnati" sjedala, jel se moze nesto umetnuti pa da se postigne ravnija klupa, tada bi mislim stale tri?

ja sam mislila staviti jaje u sredinu na bazu, a za ove dvije kupiti sa ebaya onaj produzetak pojasa, da ih je lakse prikopcati.
Al mi sad probleme stvara ova noga od baze

a ovaj auto je relativno novi (3godine), pokazao nam se jako dobar, pouzdan, udoban, male potrosnje,..... koliko god mi nije drag od prvog dana (cak sam 2 mjeseca moljakala Baotica da ga drze kod sebe jer ga nisam htjela preuzeti ) toliko mi je sad nekako sjeo bas radi ovih detalja gore i strah me riskirati sa kupnjom novog auta (sad vise ne bi kupovala novi vec bi morala mjenjati ovaj za neki polovni )
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:00   #133
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
eh zaboravila sam napisati auto - renault fluence, ali zbog kozniih sjedala ima dosta "naglasena" (ili udubljena/oblikovana) sjedala, tako da nam ove dvije cybexice sad lijepo upadnu na ta sjedala u isofix a u sredini ostane mjesta taman da se spusti naslon za ruke (a uspijem se i ja ugurati, za krace voznje).

neznam da li se kako mogu "izravnati" sjedala, jel se moze nesto umetnuti pa da se postigne ravnija klupa, tada bi mislim stale tri?

ja sam mislila staviti jaje u sredinu na bazu, a za ove dvije kupiti sa ebaya onaj produzetak pojasa, da ih je lakse prikopcati.
Al mi sad probleme stvara ova noga od baze

a ovaj auto je relativno novi (3godine), pokazao nam se jako dobar, pouzdan, udoban, male potrosnje,..... koliko god mi nije drag od prvog dana (cak sam 2 mjeseca moljakala Baotica da ga drze kod sebe jer ga nisam htjela preuzeti ) toliko mi je sad nekako sjeo bas radi ovih detalja gore i strah me riskirati sa kupnjom novog auta (sad vise ne bi kupovala novi vec bi morala mjenjati ovaj za neki polovni )
za auto ne znam (citiram ADAC koji kaze da iza nema mjesta za 3 AS jer je preusko), ali evo ovdje imas jedan prozivod od römer-a za izravnat sic
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:30   #134
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj ce za mjesec dana 3god,blizu 100cm ima,centimetar,dva manje,13kg,
imamo romericu king i glava mi se cini da mu je skroz do ruba,znaci vrijeme je za novu AS?
koliko su vasa djeca imala kad su iz kinga presli u drugu?
Nije bitna glava, vec usi- sredina usiju u razini s vrhom as-a

I jos nesto jako bitno- ne smije ic u vecu ako ima manje od 15kg, a idealno bi bilo 18, obzirom da se veze pojasom auta

Imas tu opsirnije pa procitaj:
http://autosjedalice.info/cms/index....d=47&Itemid=61
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:41   #135
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj ce za mjesec dana 3god,blizu 100cm ima,centimetar,dva manje,13kg,
imamo romericu king i glava mi se cini da mu je skroz do ruba,znaci vrijeme je za novu AS?
koliko su vasa djeca imala kad su iz kinga presli u drugu?
vec sam ti jednom mislim bila pisala ovo, al da ponovim kod kinga ti je vrlo jednostavno, jer ima onaj umetak za glavu koji se nastimava po visini djeteta. kad je umetak izvucen van do maksimuma, a dijete ramenima vise ne mozes ugurati "ispod" njega, znaci da je tek tad vrijeme za novu (pod uvjetom da je obavezno presao 15kg!)

edit: umetak za glavu se moze dici i iznad ruba sjedalice, vidi npr ovu fotku: http://i.ebayimg.com/t/Romer-Britax-Safefix-Plus-IsoFix-Group-1-Car-Seat-Lime-Offers-Welcome-/00/s/MTYwMFgxMjAw/z/8iwAAOxyzi9ShO0T/$_12.JPG

Zadnje uređivanje Lei : 16.12.2013. at 14:46.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 18:31   #136
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
za auto ne znam (citiram ADAC koji kaze da iza nema mjesta za 3 AS jer je preusko), ali evo ovdje imas jedan prozivod od römer-a za izravnat sic
Meni se cini da je stvar u djeljivosti zadnje klupe. Ako je podjeljena na 3 sica onda mogu 3 sjedalice, ako je klupa iz dva dijela samo dvije jer je onaj srednji pod nekakvim nagibom i nemoze sjedalica na njega. Gledala sam to jer sam zbog sigurnosti htjela staviti sjedalicu u sredinu i nije bilo sanse namontirat je kako treba
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 00:13   #137
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
Nije bitna glava, vec usi- sredina usiju u razini s vrhom as-a

I jos nesto jako bitno- ne smije ic u vecu ako ima manje od 15kg, a idealno bi bilo 18, obzirom da se veze pojasom auta

Imas tu opsirnije pa procitaj:
http://autosjedalice.info/cms/index....d=47&Itemid=61
onda jos nije vrijeme jel tek 13kg ima,a i usi mu nisu u razini,jos cemo pricekat

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
vec sam ti jednom mislim bila pisala ovo, al da ponovim kod kinga ti je vrlo jednostavno, jer ima onaj umetak za glavu koji se nastimava po visini djeteta. kad je umetak izvucen van do maksimuma, a dijete ramenima vise ne mozes ugurati "ispod" njega, znaci da je tek tad vrijeme za novu (pod uvjetom da je obavezno presao 15kg!)

edit: umetak za glavu se moze dici i iznad ruba sjedalice, vidi npr ovu fotku: http://i.ebayimg.com/t/Romer-Britax-Safefix-Plus-IsoFix-Group-1-Car-Seat-Lime-Offers-Welcome-/00/s/MTYwMFgxMjAw/z/8iwAAOxyzi9ShO0T/$_12.JPG
pricale smo da vec o tomeizvukla sam do kraja umetak,i glava mu do vrha,mrvicu cak preko,onda je ok jos ako se po usima gleda
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 09:54   #138
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
pa sve sjedalice te kategorije koriste pojas od auta za zavezat dijete tako da nemas bas izbora po tom pitanju
da, znam da nemam izbora zato bi ju još držala u romerici koliko je god moguće (prešla je metar i ima blizu 16kg i dobrano joj glava viri ) al imamo još fore koji centimetar, nadam se da će usporiti sa rastom da izdržimo u njoj bar do ljeta jer je ona zvrndava i neznam dal bi pokušavala izmigoljiti ispod pojasa
libe2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 10:16   #139
Quote:
libe2404 kaže: Pogledaj post
jer je ona zvrndava i neznam dal bi pokušavala izmigoljiti ispod pojasa
mislim da tu nema spasa, osim pokusati uvjeriti i nauciti dijete da to ne radi

mi smo poceli imati problema s nasom romericom, imamo safefix tt. mali je vec odavno skuzio kako se otkopcati, sam uci i izaci, namjestiti si pojaseve i sl... i onda smo par put imali scenu jer se nesto naljutio i iz protesta i bijesa se otkopcao usred voznje ili recimo kad ulazi/izlazi slucajno (ili ponekad namjerno, bas su krasno i efektno napravili zeleni gumb) stisne gumb koji otkaci isofix. a ne uspije mi bas svaki put kliknuti ga nazad bez da sve razmontiram

to mi se kod romerica definitivno pokazao kao minus, ne znam kako drugi imaju to rijeseno.... na sjedalici za bicikl treba recimo stisnuti jos i sigurnosni gumb i nema sanse da se dijete samo otkopca, trebali su staviti neki takav patent. i malo te isofix gumbe drugacije staviti, da se ne mozes slucajno nasloniti na njih
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 16:27   #140
Posudili smo od susjede kolica PP i mali je još u njenoj as 0-13, no morat ćemo joj vratiti pa sad moram kupovati novu as. Mali ima 8 mj i cca 11 kg pa sam razmišljala odmah uzet mc Tobi. Šta mi vi preporučate i da li ste zadovoljni tom as (vi koji ju imate)? Gledala sam po oglasnicima i ove 0-18 jako je mali izbor a i cijene su visoke tako da ta opcije baš ne dolazi u obzir..
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.