Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 14:21   #2021
Nije reprezentacija, al ne nalazim prikladniju temu,pa evo...

Zanimljiv članak o Lovri Mazalinu: http://telesport.telegram.hr/price/d...g-se-odustalo/

Nasmijao me odlomak:

Novac za skupocjene strance u Cedeviti svakako imaju i odmah se pojavio upitnik kraj Mazalinova imena. Ispočetka se činilo da struka ima plan jer je već u prvoj sezoni odigrao neke minute u ABA Ligi i Eurokupu, a godinu kasnije kao 17-godišnjak debitirao i u Euroligi. Ali kakve su to minute bile?
Ne možemo ih nazvati trash time, jer nije riječ o uvođenju u posljednje tri minute na plus/minus 20. Suprotno, Mazalin je u to doba igrao isključivo na početku utakmica, a već nakon četiri-pet minuta sjeo bi na klupu i više se ne bi vraćao u igru. Ovaj revolucionarni način razvijanja igrača još nema naziv u stručnoj literaturi pa ga možemo improvizirano nazvati Repeša time. Uglavnom, od svega toga veće koristi nije bilo.


To je Repešino geeenijalno djelo. Radio je to s Mazalinom, a prije njega i s onim Baltićem. Samo njemu shvatljivo.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:27   #2022
Babić otpao
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:02   #2023
Nije bas toliko novo. Treneri to rade da vide kak ce igrac odreagirati na pocetku tekme i dok jos imaju vremena korigorati stvari. Kao bolje tada,nego garbage time da se uci kad je nebitno. Ima nekog rezona,ali ako vidis da konstantno ne reagira dobro,onda odustanes
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:07   #2024
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Nije bas toliko novo. Treneri to rade da vide kak ce igrac odreagirati na pocetku tekme i dok jos imaju vremena korigorati stvari. Kao bolje tada,nego garbage time da se uci kad je nebitno. Ima nekog rezona,ali ako vidis da konstantno ne reagira dobro,onda odustanes
Iskreno, nisam to vidio nigdi osim kod Jasmina.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:58   #2025
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
https://www.vecernji.hr/sport/aco-pe...osarka-1180284

Evo, Cave zna bolje od Rađe

Ne čine li NBA klubovi perfidan pritisak na neameričke igrače?
– Za sve nas NBA je bio i ostao vrh kojem svi težimo i kada ti poslodavci kažu da bi bilo bolje da si preko ljeta u klubu, teško im je reći ne. Nisu svi poput Šarića koji ima zajamčen status u momčadi.
Daj još koju izjavu od članova one prve legandarne "odjeb repki" ekipe.
Pravog si našao.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:01   #2026
Quote:
tvrda siba kaže: Pogledaj post
Kaj su Saric, Bogdanovic, Ukic, Tomas i ostali budale kaj igraju.
Da. Da su pametni radili bi na sebi umjesto da gube vrijeme na EP.
Pitaj Cratosa. On ti je fan Gire, Žiže, Dina, Vujčića, Zubca i sličnih.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:58   #2027
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da. Da su pametni radili bi na sebi umjesto da gube vrijeme na EP.
Pitaj Cratosa. On ti je fan Gire, Žiže, Dina, Vujčića, Zubca i sličnih.
Jel bih trebao dati izjavu Ukica koji je odigrao 80 utakmica u 2 sezone NBA, bio je 41. pick i nikakve sanse u NBA nije imao, i onda nesto govori Hezonji koji je kao peti pick na draftu sa ogromnim ocekivanjima i pritiskom isto kao i on 2 sezone isao za reprezentaciju igrati, i trece ljeto koje ce mu odlucivati karijeru odluci preskociti, i odjednom postane neprijatelj broj 1 hrvatske reprezentacije?

I ponovio sam se vec tisucu puta, ali kada netko konstantno izvlaci stvari iz konteksta i pise sukladno svome nicku (ne znam zasto ti uopce vise odgovaram), usporedujes klince koji se bore za ugovore i spas NBA karijere za Vujcicem koji je imao fantomske pripreme (ZA GODINU NAKON), Andrije koji je sa 25 godina rekao da je umoran, i dvojice igraca koji su do sada svako ljeto davali za reprezentaciju, i odlucili su jednom preskociti.

Rekao sam 20 puta ponoviti cu i 21 put, jedan izostanak, pogotovo u okolnostima kakve su, nije mi problem progutati izostanak Hezonje i Zubca jer im je to prvi izostanak u karijeri. Sa Zizicem je druga stvar i on vec drugo ljeto zaredom otkazuje, a Hezonja, koji je bio u istoj situaciji prije 2 godine je normalno dao ljeto za reprezentaciju.

Dvije godine zaredom otkazivanja je za otpis, jedna u kojoj spasavas karijeru svakako nije.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:28   #2028
Tebi, Cratos, još uvijek nije jasno da je Hezonja bust, pa se nadaš procvatu karijere?
Gledaj, mladim NBA snagama iz HR želim velike NBA karijere i neka svaki ljeto naprono rade preko bare s ciljem povećanja minuteže.
Samo što dalje od repke, da je ne rasture svojim prisustvom.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:53   #2029
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo donekle i znakovito što se tiče njegove budućnosti u Sunsima. Računaju ili da sam od sebe eksplodira ili će priznat da su krivo procijenili i riješit ga se. Ne radit s njima ništa preko ljeta je po meni debilno. Treba ga u teretanu cijelo ljeto svaki dan.
Krivo procijenili?Jbt čovjek ima 19 godina,a ekipa ga vec masovno otpisuje Pa ni Hezonja koji je koju sezonu više tamo još uvijek nije gotov sa NBAom kako neki tvrde,daleko od toga.Srećom Ameri za razliku od nas znaju što je strpljenje, imaju ga za mlade igrače i ne otpisuju ih nakon 2-3 sezone.I ne znam odakle uopće ideja da Sunsi nisu zadovolji sa Benderom.Svašta.

A vidim također da se i ti treninzi tamo preko ljeta podcjenjuju iako Amerima znace vise nego nekakvo EP gdje će im igrac par utakmica odigrat.Pametne odluke Zubca,a pogotovo Hezonje da se posvete sebi preko ljeta.Pa i Žižića samo eto s njim je situacija malo drugacija jer je drugi put otkazao koliko čitam (nisam znao da je i prošlo okupljanje...).Iako ni njega ne bih baš potpuno otpisao do idućeg eventualnog otkaza.Nije problem jedan otkaz radi karijere u NBA-u nego ako se ovo nastavi kroz iduća okupljanja.
__________________
...Perché per noi niente è mai normale. Né sconfitta né vittoria. Che tanto è sempre la stessa storia...
Leeds United is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:53   #2030
Babic otpao, operacija.

Prostran se zahvalio na naknadnom pozivu, ne zeli biti zamjenina zamjena nekakvom Katicu.

Jos ce Junakovic i slicni igrati za repkicu.
dimnjacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:21   #2031
EVO OVAKO

Bender odigrao jako dobru sezonu u sunsima, odlicno reagira sa klupe ima filing za igru i definitivno je najveci hrvatski kosarkaski potencijal. Hezonja se nemoze vratiti u evropu jer ga jednostavno niko nece u evropi, on ce postati igrac sa 27 kada mentalno sazrije... Promjenit ce par klubova par sezona D lige i biti ce sve ok, ali nista prije 26-27!

Bender ce biti X-factor na ovom prvenstvu za nas, nazalost dolazimo bez 5-ice koja moze igrati ledjima kosu, sto ce svakako biti hendikep protiv ravnopravnih ekipa. Ipadanjem babica i otkazivanjem hezonje te vracanjem popovica, hrvatska svakako gubi na agresivnosti i sada izgledamo ko slovenci xD.

Aco bi mogao onjusiti probleme vec na pripremama jer ovdje je rijec o puno pasivnijoj obrani nego sto je on to zamisljao, medjutim vjerujemo u nasu osovinu koja se neboji trenutka. Sustav natjecanja nam ide u korist jer prakticki se sve svodi na utakmicu 1/4-finala koja ce oznaciti uspjeh ili neuspjeh...

Svakako pripremni turnir u kini bi mogao biti dobra odskocna daska za igrace koji prvi put se moraju dokazati u seniorskoj reprezentaciji, a sigurno je da njih cak 3-4 putuju na euro.

Dali je Tomas spreman za 25 min igre?
Jeli itko vidi Kruslina u 12?
Tko tvrdi da je Bilan sigurni putnik?
Dali aco vodi 3 playa (katica ili mavru)?
turbofolk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:10   #2032
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam to vidio nigdi osim kod Jasmina.
Rotirka je pionir u mnogocemu, pa tako i u ovom nacinu tretiranja mladih igraca
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:11   #2033
Ljudi o cemu vi pricate u vezi s Benderom, kakva dobra sezona, decko je odigrao 43 utakmice sa prosjecno 13 minuta na terenu, imao 35% fg, u napadu pokazao da ne posjeduje apsolutno nikakav spektar mogucnosti, on je trenutno igrac od 215 koji iskljucivo sutira trice, i to izrazito neuspjesno (27%). Ball handling je u razini Hezonje, iako na njegovoj poziciji to nije toliko bitna stavka.
Obrambeno ne moze braniti jednu peticu, cetvorke moze brzinom ispratiti ali ga svi uguraju pod kos, i pokazao je naznake da moze braniti neke trojke prosjecne brzine.

Rookie sezona je bila za zaborav, kroz citavu sezonu nije nadogradio igru 1% i ne znam u kojem smislu se moze klasificirati kao jako dobra, eventualno da je iskusio kosarku na NBA razini. Naravno da se treba uzeti u obzir da je bio najmladi igrac u cijeloj ligi i da ce napredovati, ali njemu treba jos minimalno 2 sezone da bi momcad mogla imati ikakvu korist od njega.

Sto se tice njega u pogledu reprezentacije, biti ce svakako dobro imati igraca koji ce moci odmoriti Sarica na 5-10 minuta po tekmi, ali ako netko ocekuje vise od 3-4 poena po tekmi ce se jako razocarati.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:27   #2034
Quote:
Leeds United kaže: Pogledaj post
I ne znam odakle uopće ideja da Sunsi nisu zadovolji sa Benderom.Svašta.
Nije da nisu zadovoljni, nego još ne znaju na kojoj poziciji ga koristiti, ljudi vjerovatno vide da je Chris praktički odmah upao u startnu petorku, a Bender je do ozljede dobijao mrvice (koje je solidno koristio.)

On za svoju visinu ima odličnu pokretljivost i solidan vanjski šut i ideja je bila da igra trojku, sad je nabio kilograma i pojačao okvir pa se očekuje da će ipak igrati pf, dok bi se Chrissa prebacilo na centra.

Zaista šteta da se ozljedio u trenutku kad su svi stariji igrači Sunsa poslani na klupu ili tribine i bilo je minuta na pretek gdje bi on pokazao koja je pozicija najbolja za njega.

Quote:
turbofolk kaže: Pogledaj post
Bender odigrao jako dobru sezonu u sunsima, odlicno reagira sa klupe ima filing za igru i definitivno je najveci hrvatski kosarkaski potencijal.
Nećemo pretjerivati
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:29   #2035
Za tako visoki pick ovo je sve samo ne dobra sezona, bez obzira na probleme s ozlijedom, no, od njega se nije ni ocekivali da odma bljesne, biran je vise zbog ocekivanog razvoja
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:52   #2036
Lako za Chrisa, a nitko ne spominje Alana Williamsa koji je dobio priliku i završio sezonu na brutalan način. Bender je trenutno treći PF na rosteru iza ove dvojice.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:39   #2037
Znaci ovako:
prva sezona probijanje leda jako dobra! decko se fenomenalno uklopijo u nacin igre, svaki njegov ulazak u na teren ekipu digne 20%, odlicno se krece, cita igru, napada loptu na liniju dodavanja, odlicno cita iz drugog plana (nekoliko kljucnih playeva), u switchu je fenomenalan vec danas, na perimetru fenomenalno igra, u switchu na petici evo ga: https://www.youtube.com/watch?v=d8D2roZojP4 zna sta radi na svim switchevima vec danas... Obrambeno nema nijedne zamjerke dapace, offenzivno to jos nije na nivou ali vidi se da je tranzicija njegova, dosta dobro koristi nepostavljenu obranu, i zasada nema samopouzdanja da sam iskreira igru ali to je samo pitanje vremena... (i on je sam svjestan da trenutno najvise moze doprinjeti obrambeno a ovo ostalo prepusta ostalima...) za one koji neznaju dosta utakmica u clutchu trener je zatvarao sa njim na 4orci ili 5ici nebitno, dakle puno zavrsinca je bender sudjelovao sa zadnje 2-3 minunte igranja iako ukupno bi skupio 13 u prosjeku. nekoliko puta je presudio utakmicu za sunse defanzivnim reakcijama... (pattern utakmica 15-20)

tyson chandlera vise niko nezeli a criss, williams i bender nemaju "size" za 5icu tako da je to problem kluba kojeg je napustio i eric bledsoe nominalno prvi igrac ulazom u proslu sezonu...
Criss je velika enigma moze explodirat a moze implodirat...

turbofolk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:10   #2038
Govoriti o ikakvom opipljivom doprinosu u ovoj fazi razvoja nema smisla.

Ali, mislim da u europskim okvirima moze biti plus.
Pogotovo obrambeno.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:31   #2039
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Ljudi o cemu vi pricate u vezi s Benderom, kakva dobra sezona, decko je odigrao 43 utakmice sa prosjecno 13 minuta na terenu, imao 35% fg, u napadu pokazao da ne posjeduje apsolutno nikakav spektar mogucnosti, on je trenutno igrac od 215 koji iskljucivo sutira trice, i to izrazito neuspjesno (27%). Ball handling je u razini Hezonje, iako na njegovoj poziciji to nije toliko bitna stavka.
Obrambeno ne moze braniti jednu peticu, cetvorke moze brzinom ispratiti ali ga svi uguraju pod kos, i pokazao je naznake da moze braniti neke trojke prosjecne brzine.

Rookie sezona je bila za zaborav, kroz citavu sezonu nije nadogradio igru 1% i ne znam u kojem smislu se moze klasificirati kao jako dobra, eventualno da je iskusio kosarku na NBA razini. Naravno da se treba uzeti u obzir da je bio najmladi igrac u cijeloj ligi i da ce napredovati, ali njemu treba jos minimalno 2 sezone da bi momcad mogla imati ikakvu korist od njega.

Sto se tice njega u pogledu reprezentacije, biti ce svakako dobro imati igraca koji ce moci odmoriti Sarica na 5-10 minuta po tekmi, ali ako netko ocekuje vise od 3-4 poena po tekmi ce se jako razocarati.
Nema veze, imamo Sakica, Arapovica, Zorica, Andrica, oni su bolji i neka igraju.

Uzivajte svi vi.. pametnjakovici.
dimnjacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:09   #2040
Gdje sam ja tocno rekao da ga se ne treba zvati, odnosno da nabrojani igraci trebaju imati prednost nad njime? Naprotiv, stava sam da mora biti medu 12 koji idu na Euro, samo sam reagirao na nebuloze kakve se pisu da je imao odlicnu sezonu, a propustio pola utakmica i igrao 10 min po tekmi.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.