Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 19:37   #41
Sa MP.net...













__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:49   #42
Dobro je netko bio rekao da bi protiv Toyote trebalo pokrenuti sudski postupak zbog opskrbe terorista pick-upovima- to je stvarno previše, gdje god okreneš- teroristi u Toyoti.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:00   #43
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Uz ove koje si već vjerojatno čuo da se više ne zovu ISIL i da su proglasili kalifat evo još nekoliko:.
fala
na mobu sam pa mi tesko pratit
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:15   #44
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Između ostalog i Scud koji je prikazan na toj paradi Stavit ću slike kasnije.
Čitam sad na internetu da je Scud najvjerojatnije zarobljen u Siriji i dopremljen u Irak zbog paradiranja. Ako je ISIL išta do sada dokazao, onda je to da znaju privući pažnju na svakakve načine.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 01:13   #45
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Dobro je netko bio rekao da bi protiv Toyote trebalo pokrenuti sudski postupak zbog opskrbe terorista pick-upovima- to je stvarno previše, gdje god okreneš- teroristi u Toyoti.
Ajde, nije tak strašno na gornjoj slici vidim i jedan Mitsubishi L-200 i čini mi se i Hyundai Terracan

Vrlo je moguće da će imati i Abrams na paradi - to bi bila itekakva psihološka operacija
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 09:12   #46
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Dobro je netko bio rekao da bi protiv Toyote trebalo pokrenuti sudski postupak zbog opskrbe terorista pick-upovima- to je stvarno previše, gdje god okreneš- teroristi u Toyoti.
To je tradicija stara gotovo 30 godina: Toyota War

Koga više zanima, ima članaka na netu, npr. ovaj: https://medium.com/war-is-boring/the...d-ea4a121e948b

A technicali kao takvi pojavili su se još u doba WWII...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:08   #47
Evo i demantiram sam sebe, dobio sam informaciju da su jučer iz Irana u Imam Ali bazu u Iraku, stigla 7 komada Su-25 koji su bili kod revolucionarne garde a dio su flote koju je Irak sklonio u Iran u vrijeme prvog zaljevskog rata s američanima.



I puno bolje održavani od ruskih makar tako izgledaju ..



RAdi se o tri aparata Su-25UBKM a baš sam se pitao na čemu će preobuku raditi i voala stigli iz Irana Učevilny i četiri Su-25KM, prema ACIG.org njima će upravljati 10 iranskih i 4 iračka pilota.

Sve to je poduprto od USA i CCCP u sklopu višestranog dogovora tako da će za ovu "uslugu" Iran dobiti (moći kupiti) 6 komada (indijskih) ranije pominjanih Su-30K koji su trbali biti poslani u Irak.

Nije mala stvar da je Iran kao regionalna sila ušao u rat u Iraku koji se vodi s ISILsom.

Eve ih na jubitou:
http://youtu.be/ah7HP6d42m8

Iranskim pilotima snimili samo stražnjice

Zadnje uređivanje AirBag : 02.07.2014. at 10:17.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:17   #48
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Dobro je netko bio rekao da bi protiv Toyote trebalo pokrenuti sudski postupak zbog opskrbe terorista pick-upovima- to je stvarno previše, gdje god okreneš- teroristi u Toyoti.
Ovo je zapravo super reklama, jer ako je preferiraju borci u pustinji, znači da je izdržljiva
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:41   #49
A odakle im nove? Alan RH?
Dolaskom Su-25 na bojište svašta bi se moglo izdogađati u kratkom vremenu. Osim ako ISIL nema Igle... A vjerujem da ima.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:48   #50
Izvana odlicno izgledaju, svaka cast na odrzavanju
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 16:57   #51
Iraku su isporučena 4 Mi-35 i 3 Mi-28N - sinoć - tribale bi ubrzo i slike.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 18:31   #52
Ko će letiti 28ce? Rusi?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 18:56   #53
Nekako sam uvjeren da će u većini Su-25 ipak sjedjeti ruski piloti. I ako se radi o uvježbanim postrojbama i solidnom arsenalu naoružanja onda će ISIL teško do Bagdada po onom brisanom prostoru u pustinji. Su-25 je u stanju napraviti pravi masakar ako ih zatekne negdje na brisanom prostoru.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 19:15   #54
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Nekako sam uvjeren da će u većini Su-25 ipak sjedjeti ruski piloti. I ako se radi o uvježbanim postrojbama i solidnom arsenalu naoružanja onda će ISIL teško do Bagdada po onom brisanom prostoru u pustinji. Su-25 je u stanju napraviti pravi masakar ako ih zatekne negdje na brisanom prostoru.
I Iranci su Iračanima poslali Su-25 .....
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28125687

Rusi su rekli da njihovi piloti neće letit.


Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Ko će letiti 28ce? Rusi?
Iračani.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 20:16   #55
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Nekako sam uvjeren da će u većini Su-25 ipak sjedjeti ruski piloti. I ako se radi o uvježbanim postrojbama i solidnom arsenalu naoružanja onda će ISIL teško do Bagdada po onom brisanom prostoru u pustinji. Su-25 je u stanju napraviti pravi masakar ako ih zatekne negdje na brisanom prostoru.
Iranski.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 21:19   #56
Jesam rekao da je SU 30 MK Irancima taman po mjeri...
Sad je jedino bitno koliko morala i muda imaju Iračani...
Tehnika im može pomoči puno ali ako obični vojnici i oklop ne odrade kak spada nema ništ od toga.
Ono što ISIL svakako ima a Iračani i Sirijci nemaju su kvalitetne pješačke postrojbe. Imaju muda, imaju znanja, inventivni su.
ISIL je dosta munjevito napredovao i nema šanse da sav taj teritorij mogu pokriti kvalitetno. Ako povuku previše iz Sirije snaga urušit če im se tamo sve...
Podršku dijela stanovnika imaju , bar za sad dok osvajaju, pitanje je kolika bude podrška kad krenu gubiti teritorij
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 21:53   #57
Malo sam konzultirao forum Toma Coopera on je pisao u Janes Defence Weekly 2006 priču o Iranskim/Iračkim Su-25xxx, uglavnom ovi koji dobro izgledaju su kupljeni u Rusiji 2006., tri komada Su-25UBK i tri komada Su-25T verzije do tad su koristili i 7 komada Su-25K i Su-25UBK verzija iz Iraka koji su dugo bili na otvorenom pa su ih 2003. opravili Gruzijski tehničari i osposobili. Onda su sve 3+3+7 kapitalno obnovili između 2011.-2013. dio ih je još na remontu jer Iran ima sedam operativnih Su-25. Isto tako važno je napomenuti da su obnovljeni avioni od Gruzijjskih tehničara dobili oznake "Su-25KM/Su-25UKM"

Ovi gore na slikama 56 i 58 su obnovljeni Irački ev broja 15-2456 i 15-2458 te 15-2454.

E dalje je činjenica da su Iračani kupili još Mi-35 ali i ruski pandan Apaču, Mi-28 pa će izgleda stvarno uskoro biti vruće glede količine oklopnjaka u zraku koji vrebaju ciljeve na zemlji..

Nadalje važno je napomenuti da je dogovorom o isporuci Iranu Su-30KM direktno narušena rezolucija UN o embargu na oružje pa ostaje vidjet kako su se to fino i brzo dogovorili oko toga..

Avijonima ( tri komada Su-25UBKM i četiri komada Su-25KM) pilotirati će 4 Iračka pilota i 10 Iranskih !!

Zadnje uređivanje AirBag : 02.07.2014. at 22:25.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 22:21   #58
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post

Nadalje važno je napomenuti da je dogovorom o isporuci Iranu Su-30KM direktno narušena rezolucija UN o embargu na oružje pa ostaje vidjet kako su se to fino i brzo dogovorili oko toga..
Pa pošto su Ameri očito skužili da su malo pretjerali sa širenjem "demokracije" te da su "demoraciju" dali u ruke krivim tipovima pa sad trebaju druge da malo sve to skupa bude pod kontrolom mislim da če SU 30 put Irana bez puno buke...

6 komada je i tak nedovoljno za išta ozbiljo....
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 00:21   #59
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Pa pošto su Ameri očito skužili da su malo pretjerali sa širenjem "demokracije" te da su "demoraciju" dali u ruke krivim tipovima pa sad trebaju druge da malo sve to skupa bude pod kontrolom mislim da če SU 30 put Irana bez puno buke...

6 komada je i tak nedovoljno za išta ozbiljo....
Ali i dalje boli kad tih 6 preleti iznad ekipe u toyotama sa zastavicama
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 15:58   #60
Još nekoliko fotki, ima tu i neko PZO topništvo s tim "zastavicama".
Svašta su oni zarobili/našli od pobjegle Iračke vojske...

















__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.