Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 19:09   #81
Ma najvažnije je da se Buljević sad za Globus naslikao na HUMVEE-u i glumi baju. Vidi se da je neiživljena seljačina, nesvjesna da je grobar OsRH. Njegovi domoljubni kompanjoni su nam mjesecima trubili o nenarodnoj crvenoj vlasti, a sad on baljezga o islamskoj opasnosti, za koju nam valjda i ne treba vojska nego policija i špijunski aparat.

Štednja i investicije su nam bitne stvari u ovoj krizi, ali, zar nisu mogli vojni proračun strukturirati tako da ga zadrže na prošlogodišnjoj razini, a da onaj dio što su mu namjeravali oduzeti ove godine upumpaju u našu vojnu industriju (vojnu brodogradnju, proizvodnju lakog naoružanja i streljiva, tenkovski program,...). To bi u neku ruku bio investicijski ciklus koji bi dao pozitivne učinke na rast industrijske proizvodnje, možda utjecao na povećanje izvoza, itd, itd.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:10   #82
Slažem se. Već sam napisao da je baš iz tih razloga trebao plan proračuna za 2016 podignuti bar za 10 kuna, simbolike i opredjeljenja radi.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:31   #83
Možeš maknuti Buljevića iz SOA-e, ali ne možeš maknuti SOA-u iz Buljevića
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 21:07   #84
Ja doista ne vidim razloga za dramu. Proračun je simboličan, za simbolične oružane snage. 300 milijuna kuna manje ili 300 milijuna kuna više suštinski ne mjenjaju ništa, pa čak niti simbolično. Dok se ne sjedne za stol bez zajebancije i bez želje za službenim autom i plaćom gospođe ministarke a sa željom da se učini dobro i pošto-poto izbori za promjenu odnosa spram ljudi u i institucije oružanih snaga, te krene slagati kockice u izgradnji HV sa projekcijom unaprijed 10 godina planirano do u lipu i fino obrazloženo ostaćemo simboličari.

3,8 ili 4,2 milijarde kunelića je isto- nedovoljno i simbolično. pet i pol, šest, sedam milijardi kroz dva mandata- tu već pričamo o ostvarenju pojave i funkcije oružanih snaga. Do tada ostaje retoričko pitanje- koliko su osrh prisutne u pojedinim djelovima RH i koliko uopće mogu biti s obzirom na goli broj?
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:00   #85
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Ma najvažnije je da se Buljević sad za Globus naslikao na HUMVEE-u i glumi baju. Vidi se da je neiživljena seljačina, nesvjesna da je grobar OsRH. Njegovi domoljubni kompanjoni su nam mjesecima trubili o nenarodnoj crvenoj vlasti, a sad on baljezga o islamskoj opasnosti, za koju nam valjda i ne treba vojska nego policija i špijunski aparat.
Buljević nije ministar nego ovršitelj, tip osobe koji bi ti provalio u socijalni stan da ti naplati 40 kuna TV pretplate.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:28   #86
Quote:
"Ili će platiti, uključujući zaostatke, ili će morati izaći" iz NATO-a, rekao je Trump.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ci/884829.aspx
untried97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:46   #87
Čovjek je apsolutno u pravu, kao da me pitao za savjet.
Ako pobjedi, retorika će se ublažiti, neće se spominjati zaostaci, ali neka pravednija raspodjela tereta unutar NATOa mogla bi postati realnost.

I da dočekam taj trenutak kad će to reći našoj politici, ostajete li s 2% ili idete van iz saveza?
Kako će se brzo stvoriti, a sad kao nema ...
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 22:06   #88
On je samo najavija ono šta se sprema. Vi ste svi kolegice i kolege, bili ludi na ovom forumu, ja sam se priključija Vama i luđak sam #1. Samo smo mi paranoični jer tvrdimo da će neko zbog neispunjenja obaveza iz ugovora naplatit penale.

I ne samo penale. Izgubimo li nadzvučnu, nekako iman osjećaj da će neko drugi u vascelom regionu da ostvari preimućstvo u vazduhu.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 08:19   #89
Pomalo je tragično da nas stranci moraju upozoravati na preuzete obveze i da bi trebali biti sposobni braniti se ....

NATO traži rast, a ne pad novaca za obranu
http://obris.org/hrvatska/nato-trazi...aca-za-obranu/
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 10:02   #90
Koji NATO, kakvi bakrači.....
http://www.autograf.hr/bankrot-republike-hrvatske/

Quote:
Skupina ljudi predvođena Tihomirom Oreškovićem, koja očito nije imala niti ima vlastite programe i planove povećanja učinkovitosti javnog sektora, fiskalne konsolidacije, povećanja konkurentnosti i zapošljavanja, te ekonomskog rasta, zapravo će biti tek izvršitelji mjera prethodno dogovorenih u raznim financijskim i vjerovničkim međunarodnim institucijama i asocijacijama izvan Hrvatske.
PS kako obojicu (Tabak & Grčar) imam čast poznavati osobno, uvjeren sam da su u pravu...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 15:32   #91
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Koji NATO, kakvi bakrači.....
http://www.autograf.hr/bankrot-republike-hrvatske/

PS kako obojicu (Tabak & Grčar) imam čast poznavati osobno, uvjeren sam da su u pravu...
Realno, više ne znam ni od koga će se te institucije moći naplatiti. Kaže Šterc:

Quote:
Trenutačno imamo manje od četiri milijuna stanovnika, a godišnje nam se rađa 27.000 djece manje. Nastavi li se ovaj trend, rodnost će pasti na 20.000, a onda će se urušiti cijeli sustav; počevši od zdravstva, obrazovanja, rada i, na koncu mirovinskog sustava.

Demografi su, prema njegovim riječima, zaprepašteni "silinom iseljavanja ljudi iz Hrvatske", a podaci koje o tomu iznosi Državni zavod za statistiku, dodao je Šterc, nisu vjerodostojni.
Činjenica je da je baza poreznih obveznika sve manja, da su porezi i ovako previsoki i da nam svake godine dolaze na naplatu novi krediti kojima su se ranije kupovala fiktivna radna mjesta i socijalni mir. Da je stanje teško, dovoljno je vidjeti po naslovnicama novina koje se opet hvataju ustašluka, partizana i branitelja - odnosno - prodavanja magle da se ljudi imaju s čime zabavljati umjesto da se zapitaju zašto nas se 50.000 odselilo u Njemačku. Nažalost, vojni proračun nam je ovakav kakav je, i s njime ne možemo održavati ove ostatke ostataka vojske a kamo li ići u nove kapitalne nabave. Možemo se mi tješiti da "novac postoji" i ako nismo u stanju isprisiti se s 600 milijuna dolara, da onda nismo država. Možemo. Svake godine se isprse za HAC nekoliko milijardi, no i tih će 600 milijuna kad tad doći na naplatu. Samo što će tada doći na naplatu zajedno s drugim kamata i u vrijeme kada će situacija u državi biti još teža ako se gore navedeni trendovi nastave. Prelijevanje iz šupljega u prazno.

S obzirom na raspravu na drugoj temi koja se povela o hipotetskom naoružanju naših hipotetskih aviona, pravo je pitanje s čime bi sve to naoružali i s kojim novcem ako same avione ne možemo platiti? Na kraju bi dobili slučaj Patrija. Preplaćeni oklopni transporteri bez minobacača, bez 30 mm itd., ali su zato uspješno opteretili vojni proračun da su sve druge nabave potpuno stagnirale. I ovo je po meni ključno, jer bi mi u budućnosti trebali: nove brodove, nove protubrodske rakete, novi PZO, transportne helikoptere...da ne spominjem da uvodimo u službu potpuno novi tip helikoptera s novim naoružanjem. Tko će to sve uvesti, održavati i provoditi obuku na jednoj normalnoj razini?

Tko će se isprisiti za sve ovo ako jedan pišljivi OOB gradimo 10 godina.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:35   #92
Ministar obrane u službenom posjetu glavnom tajniku NATO-a

__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 07:57   #93
Američki predsjednički kandidati, neki više, neki manje, nisu zadovoljni (S PRAVOM) funkcioniranjem i doprinosom članica NATO savezu. Činjenicom da SAD izdvaja 75% ukupnih ulaganja u obranu među NATO članicama, iako SAD čini manje od 50% BDPa članica saveza.

Europa, SAD i NATO - tko plaća za obranu?
http://obris.org/nato/europa-sad-i-n...aca-za-obranu/

I Hrvatska je među članicama koje zapravo ne doprinose, nego su teret savezu, nesposobna obraniti samu sebe, drugima može još manje pomoći.

NATO bi se u budućnosti mogao početi opasno klimati, a mnoge države sada ispod NATO kišobrana probuditi se kao govno na kiši.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:25   #94
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Američki predsjednički kandidati, neki više, neki manje, nisu zadovoljni (S PRAVOM) funkcioniranjem i doprinosom članica NATO savezu. Činjenicom da SAD izdvaja 75% ukupnih ulaganja u obranu među NATO članicama, iako SAD čini manje od 50% BDPa članica saveza.

Europa, SAD i NATO - tko plaća za obranu?
http://obris.org/nato/europa-sad-i-n...aca-za-obranu/

I Hrvatska je među članicama koje zapravo ne doprinose, nego su teret savezu, nesposobna obraniti samu sebe, drugima može još manje pomoći.

NATO bi se u budućnosti mogao početi opasno klimati, a mnoge države sada ispod NATO kišobrana probuditi se kao govno na kiši.
plz reci mi da je ovo sarkazam?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:26   #95
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
plz reci mi da je ovo sarkazam?
Zašto sarkazam? U ovom trenutku samo 5 država ispunjava obveze (2% BDPa na vojsku) u NATOu, a to su SAD, UK, Francuska, Grčka i Poljska. Nijemci koriste drške za metle umjesto strojnica na oklopnjacima i nemaju dijelova za EF, Španjolci muku muče s osnovnim održavanjem brodova, Danska i Belgija imaju zalihe municije za 2 dana... To nisu vojske nego glumljenje vojske, slično kao što glume da imaju obavještajne zajednice.

Hrvatska bi bila u donje 4 države da se oduzmu obalna straža i vatrogasno zrakoplovstvo. Uz to, Hrvatska je jedina zemlja saveza koja od 2009. ima samo jednu godinu povećanja vojnog proračuna. Mi smo NATOu posve beskorisni, na gotovo svim razinama, počevši od nedovršenog prelaska na zapadne sisteme, preko nedostatka ključnih sposobnosti, do mizernih brojeva. Da Ujko Sam prestane s toleriranjem toga, moguća su samo dva scenarija - ili drastično povećanje novca za vojsku pod pritiskom ili šut-karta iz saveza, što također zahtjeva drastično povećanje novca za vojsku (vojni rok, povećanje djelatnih snaga i sl.). Dakle dobra volja Amera je ovdje jedini faktor.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 19:09   #96
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zašto sarkazam? U ovom trenutku samo 5 država ispunjava obveze (2% BDPa na vojsku) u NATOu, a to su SAD, UK, Francuska, Grčka i Poljska. Nijemci koriste drške za metle umjesto strojnica na oklopnjacima i nemaju dijelova za EF, Španjolci muku muče s osnovnim održavanjem brodova, Danska i Belgija imaju zalihe municije za 2 dana... To nisu vojske nego glumljenje vojske, slično kao što glume da imaju obavještajne zajednice.

Hrvatska bi bila u donje 4 države da se oduzmu obalna straža i vatrogasno zrakoplovstvo. Uz to, Hrvatska je jedina zemlja saveza koja od 2009. ima samo jednu godinu povećanja vojnog proračuna. Mi smo NATOu posve beskorisni, na gotovo svim razinama, počevši od nedovršenog prelaska na zapadne sisteme, preko nedostatka ključnih sposobnosti, do mizernih brojeva. Da Ujko Sam prestane s toleriranjem toga, moguća su samo dva scenarija - ili drastično povećanje novca za vojsku pod pritiskom ili šut-karta iz saveza, što također zahtjeva drastično povećanje novca za vojsku (vojni rok, povećanje djelatnih snaga i sl.). Dakle dobra volja Amera je ovdje jedini faktor.
Znači može se očekivati pritisak za povećanje davanja za vojsku ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 19:46   #97
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Znači može se očekivati pritisak za povećanje davanja za vojsku ?
Ovisi o rezultatima izbora, ali uglavnom da.

Hillary vjerojatno ne bi htjela čačkati po statusu quo, ali je pod pritiskom za daljnje smanjenje deficita države i promjenu intervencionističke politike, za što se zalaže većina demokratskog glasačkog tijela.

Sanders je već najavio preorijentaciju politike na unutrašnja pitanja i veliku poreznu reformu što bi drastično zavrnulo pipu vojsci i vojnoj industriji.

Cruz je intervencionist, ali ga Europa ni najmanje ne zanima.

Trump je napuhanko s nastupom "zašto bi mi plaćali, natjerat ćemo druge da plaćaju nama".

Uz to, treba znati da je Rusija problem samo medijski, Amere puno više zabrinjava Kina. Uz to, kroz par godina ćemo vidjeti rast desnice u EU i pad Merkelice u Njemačkoj. Kad to sve posložimo, jasno je da će se stvari polako mijenjati već sa sljedećim mandatom.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 20:37   #98
Tursku isto upisati iznad 2% izdvajanja.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:02   #99
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ovisi o rezultatima izbora, ali uglavnom da.

Hillary vjerojatno ne bi htjela čačkati po statusu quo, ali je pod pritiskom za daljnje smanjenje deficita države i promjenu intervencionističke politike, za što se zalaže većina demokratskog glasačkog tijela.

Sanders je već najavio preorijentaciju politike na unutrašnja pitanja i veliku poreznu reformu što bi drastično zavrnulo pipu vojsci i vojnoj industriji.

Cruz je intervencionist, ali ga Europa ni najmanje ne zanima.

Trump je napuhanko s nastupom "zašto bi mi plaćali, natjerat ćemo druge da plaćaju nama".

Uz to, treba znati da je Rusija problem samo medijski, Amere puno više zabrinjava Kina. Uz to, kroz par godina ćemo vidjeti rast desnice u EU i pad Merkelice u Njemačkoj. Kad to sve posložimo, jasno je da će se stvari polako mijenjati već sa sljedećim mandatom.
Predpostavljam da će tu prvenstveno biti jači pritisak na Njemačku, ako se Amerikanci više posvete Kinezima, a to posljedično znači i veći pritisak na hrvatske političare da povećaju vojni proračun ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:20   #100
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da će tu prvenstveno biti jači pritisak na Njemačku, ako se Amerikanci više posvete Kinezima, a to posljedično znači i veći pritisak na hrvatske političare da povećaju vojni proračun ?

Nije nezanimljiv napis o eventualnoj žurnoj prodaji američanskih obveznica u iznosu koji se neda niti napisat od SA. Navodno vjernog i pouzdanog saveznika USA. Povod je istraga o blizancima , 11. rujnu.
Lizat će se go..a.
Reakcija koja bi tribala nastat nakon ovog na vojnoj i tehničko-tehnološkoj suradnji,pa i gospodarskoj bit će zanimljiva.
Jenkiji su zbog naganjanja sa sovjetima,danas rusima,malo izletili sa kolosjeka. Previše je toga vani. Prevelik je dug u kući. Prevelik je dug vanka. I dalje jure. Čini mi se da je vrime povratku gospodatstva kući i lagano zatvaranje špine u NATO savezu došlo.

Da se razumimo, iako je iznos od 750 milijardi USD i više nego dovoljan i za rat,mišljenja sam da bi se iste te obveznice pokupovale skoro pa odmah. U tome bi čak i ruse vidija, potres bi za ekonomije bija katastrofalan,a saudija bi nakon toga ubrzo doživila slom.
Zašto se traži povećanje izdvajanja,jasno je svima. I zašto bi US bila krava muzara.

Zadnje uređivanje karabin : 19.04.2016. at 22:34.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.