Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 23:16   #1
Problem sa starom

Imam problem sa starom ,to sto mi nikada ama bas nikada ne da mira
Previše se brine o meni , toliko da mi to već počinje ići na živce.
Pregledava mi fejs profil, ako kasnim jebnih 30 min doma odma me zove, ide na jebene informacije skoro svaki mjesec s tim da može ocjene vidit online
Evo sad bi kao s njom i ostatkom obitelji trebao ići na neki izlet što nije neki problem da nebi bio isti dan kada idem na izlet sa razz ( 1 srednje) i sada ne mogu ići
Ima još hrpa sličnih situacija ...
E sad me zanima jeli moja stara prestroga ili je ovo '' normalno'' . Ja znam da se brine al sto je previse previse je.
Kakvi su vama starci???
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 23:57   #2
a svaka stara se brine, tvoja očito pretjeruje u tom. pregledavat ti fejs ne bi smjela, a ovo ostalo... gle, nemoj se inatit zato kaj si kaj se tiče dozvola za bilo kaj dok god te hrani u njenim rukama. tak da ti je lakše tražit propuste u svem tom i iskorištavat ih tak da ona misli da ima kontrolu. tak je i meni znala pretresat mob pa sam stavio šifru. za zakasnit fala bogu ima isprika milijarde. snalazi se kak znaš, bolje je tak neg se otvoreno svađat s njom, makar sam se ja sa svojom znao tolko poklat oko tog da su susjedi valjda mislili da neko umire u plamenu
a isto je bitno jesi li nekaj zasro, il te provjerava ovak, od navike?
__________________
I bomb atomically Socrates' philosophies and hypotheses can't define how I be dropping these mockeries lyrically perform armed robbery flee with the lottery, possibly they spotted me
TapeZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 00:12   #3
Ma stavio sam i ja šifru ali opet ona mene napada nisi mi reko sifru , bla bla... i na kraju uvijek popustim.
Ma nista nisam zasro nego ovako pitam čisto da vidim jeli to samo u mom slučaju ili je normala
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 05:30   #4
Quote:
Zmoki kaže: Pogledaj post
Ma stavio sam i ja šifru ali opet ona mene napada nisi mi reko sifru , bla bla... i na kraju uvijek popustim.
Ma nista nisam zasro nego ovako pitam čisto da vidim jeli to samo u mom slučaju ili je normala
Tu si pogriješio. Ako može, neka pogodi šifru. Ali nemoj joj ju davati. Recimo da pričaš s nekom curom preko facebooka. Zar ona mora sve to čitati? Budi si dobar s mamom, al jasno pokaži da i ti imaš granicu u dijeljenju privatnosti.

Prevelika kontrola nije pozitivna, barem po meni. Al kao što su ti rekli, nemoj se svađati. Probaj smireno objasniti da ti treba više slobode. A ako ne shvati, snađi se. Ne pretjeruj opet, al neke granice moraš pomaknuti.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:19   #5
Moja zanovjetala sto mi je mob zakljucan, al je prestala.
Kada sam vani kazem njoj ili "starom" (kak bi se reklo) da cu nazvati ako ostajem duze od 11 i tada kazem do kad ostajem i sve je ok.
Na informacije ide redovito, al jbg mi smo jos u kamenom dobu pa imamo ocjene samo na papiru.
A na obiteljske izlete ni ne pomisljamo ici jer se, eto, nema para.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:45   #6
Quote:
Zmoki kaže: Pogledaj post
Imam problem sa starom ,to sto mi nikada ama bas nikada ne da mira
Previše se brine o meni , toliko da mi to već počinje ići na živce.
Pregledava mi fejs profil, ako kasnim jebnih 30 min doma odma me zove, ide na jebene informacije skoro svaki mjesec s tim da može ocjene vidit online
Evo sad bi kao s njom i ostatkom obitelji trebao ići na neki izlet što nije neki problem da nebi bio isti dan kada idem na izlet sa razz ( 1 srednje) i sada ne mogu ići
Ima još hrpa sličnih situacija ...
E sad me zanima jeli moja stara prestroga ili je ovo '' normalno'' . Ja znam da se brine al sto je previse previse je.
Kakvi su vama starci???
Da te malo utješim, mama il kak ti veliš 'stara' nikad ne može previše brinuti o tebi! Vi djeca još ne znate puno o životu i ne možete niti zamisliti što se jednoj mami mota po glavi kad te nema doma, kad odeš van, kad ima osjećaj da skrivaš nešto, kad vam hormoni divljaju na najjače...
I treba ti pregledavati fb ili dogovoriti s tobom neke granice, i treba ići na informacije često/redovito (ovisno koliko si 'problematičan') a na informacije se ne ide samo radi ocjena i sl...
Znam da te sve to živcira, ali jednog dana ćeš shvatiti i biti zahvalan na tome kakvu mamu imaš! U međuvremenu, probaj razgovarati s njom, pitaj ju što ju zanima, reci joj s kim se družiš, kam ideš i nastoj se držati dogovorenog vremena povratka doma. Nije to zato da te mama zaj... nego zato što joj u tih pola sata koliko kasniš prođe milijun najcrnjih misli kroz glavu i najmanje te tri puta pokopa!
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:18   #7
A gledaj decko ja imam 19 godina pa dan danas mi stara,nema droge,nema alkohola nema trave bla bla bla ,uvik sam u 10-11 doma,jedino kada idem u grad izlasci znaci,stara mi zna skim se druzim, i to oni govore za tvoje dobro znam i ja i meni su dosadni meni je skoro 20 al jbg,nadam se da ce uskoro prestat imam frenda ima 21 godinu ide gdje hoce samo se javi,moji prije nego sto odem odrze lekciju,stari i stara,a kada uzimam kljuceve od auta to je ono ajme meni najcrnji scenarij,bilo suho kisa snjeg to me nekako najvise zivcira + price oko droge posto imam susjeda narkomana,te price o preranom sexu,mada oni to okolisaju u prici ali kontam sta mi oce rec. Jbg starci su to.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:17   #8
Quote:
tyn@zg kaže: Pogledaj post
Da te malo utješim, mama il kak ti veliš 'stara' nikad ne može previše brinuti o tebi! Vi djeca još ne znate puno o životu i ne možete niti zamisliti što se jednoj mami mota po glavi kad te nema doma, kad odeš van, kad ima osjećaj da skrivaš nešto, kad vam hormoni divljaju na najjače...
I treba ti pregledavati fb ili dogovoriti s tobom neke granice, i treba ići na informacije često/redovito (ovisno koliko si 'problematičan') a na informacije se ne ide samo radi ocjena i sl...
Znam da te sve to živcira, ali jednog dana ćeš shvatiti i biti zahvalan na tome kakvu mamu imaš! U međuvremenu, probaj razgovarati s njom, pitaj ju što ju zanima, reci joj s kim se družiš, kam ideš i nastoj se držati dogovorenog vremena povratka doma. Nije to zato da te mama zaj... nego zato što joj u tih pola sata koliko kasniš prođe milijun najcrnjih misli kroz glavu i najmanje te tri puta pokopa!
Kakvo pregledavanje, kakve pičke materine. Mogu se kladiti u bubreg da je gospođa majka bila i više nego buntovnik svojevremeno. Svađala se sa matorcima zašto se petljaju u njen život, te generacije su imale veću želju za buntovništvom nego mi sada. I ti bi se bunio da ti neko pretura po privatnom životu, i zna nešto što ne bi trebao da zna. Bio to neko drugi ili mater i ćaća. Ljudi imaju prvo na privatnost i tu istu ako im oduzmeš oni se pobune u širokom smislu. Dakle, dečka razumijem al' mu fali spika pred starcima...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 02:54   #9
Quote:
N3M0N kaže: Pogledaj post
Kakvo pregledavanje, kakve pičke materine. Mogu se kladiti u bubreg da je gospođa majka bila i više nego buntovnik svojevremeno. Svađala se sa matorcima zašto se petljaju u njen život, te generacije su imale veću želju za buntovništvom nego mi sada. I ti bi se bunio da ti neko pretura po privatnom životu, i zna nešto što ne bi trebao da zna. Bio to neko drugi ili mater i ćaća. Ljudi imaju prvo na privatnost i tu istu ako im oduzmeš oni se pobune u širokom smislu. Dakle, dečka razumijem al' mu fali spika pred starcima...
Ljudi, samostalne i zrele osobe, koje se mogu skrbiti za sebe, a ne djeca (prvi srednje)!!!

Roditelji su dužni skrbiti o životu i zdravlju djeteta (fizičkom i emocionalnom), štititi ga od drugih osoba i odgajati kao moralnu, marljivu, osjećajnu i odgovornu osobu kako bi ga pripremili za skladan obiteljski i društveni život (Obiteljski zakon).

Ova, nekulturna "spika" i način razmišljanja (u generaciji gospođe mame) je mnogima, bio nezamisliv.

U očima roditelja, dijete u pravilu uvijek ostaje dijete (želiš ga zaštititi, savjetovati, pomoći).

Osoba od dvadeset često se osjeća zrela i samostalna, no s trideset, kad se sjetimo sebe s dvadeset mislimo kako smo bili glupi i naivni.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:59   #10
Ulaziti sinu u facebook i citati poruke na mobiteluje vansvake pameti.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:35   #11
Imaš overly-attached staru, i to ozbiljna kategorija.

Ako ti stalno puše za vratom, poduzmi određene mjere protupritiska.
Ima li tvoja majka fejs? Ako ne, kreiraj joj profil i pokaži kako se time barata.
Kad krene pregledavat krpice, tražit svoje frendice i ubadat ponude dana, vjeruj mi da će joj se misli preusmjerit s tebe.
Ili ju upiši na pilates ili tečaj kuhanja i iskaži se kao zlatan sin.

Samo nemoj pričati kako se želiš osamostaliti jer ćeš prouzročit shitstorm s kojim se nećeš znat' borit'.
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:16   #12
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Ulaziti sinu u facebook i citati poruke na mobiteluje vansvake pameti.
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/w...e-na-internetu

Roditelji nemaju dovoljan nadzor nad onime što djeca rade na Internetu. Istraživanje je provedeno u pet županija na uzorku od 2300 djece u dobi od 15 do 19 godina.

Društvene mreže imaju utjecaj na psihološki razvoj djece i mladih osoba.

Zato psiholozi savjetuju da roditelji moraju znati njihove pristupne šifre, kako bi imali diskretan nadzor nad statusima i aktivnostima (Internet, mobitel, društvo, okolina).

Psiholozi - Savjeti djeci:

"Nikad nikome, osim roditeljima, ne reći svoju lozinku, čak ni prijateljima."

"I na internetu poštivati pravila ponašanja kao i u svakodnevnom životu."

Neki možda znaju, više nego roditelji, o modernoj tehnologiji ali sigurno ne znaju više o stvarnom životu.

MUP - Savjeti roditeljima:

- ukoliko vaše dijete ima otvoren profil na nekoj društvenoj mreži i Vi otvorite profil na istoj mreži i budite prijatelj svom djetetu

MUP - Savjeti mladim korisnicima:

- ne daj nikome svoje korisničke podatke (lozinke) - ni najboljim prijateljima ili dečku/djevojci;
- slušaj savjete svojih roditelja, oni ti žele dobro, nemoj se bojati potražiti pomoć ili savjet od njih (to savjetuje i Katolička crkva)

PS. Povreda dječje privatnosti je kad nesvjesni - neodgovorni roditelji objavljuju fotografije svoje djece na Facebook, Twitter i Instagram profilima, a ne kad ulaze u njihove profile radi usmjeravanja i odgajanja djeteta.

Roditelji Vas ne nadziru zato što su bolesni. Oni Vas vole.

Kako piše tyn@zg, ponašaj se odgovorno, razgovaraj s njom, pitaj ju što je to što ju brine, reci joj s kim se družiš, kamo ideš, nastoj se držati dogovorenog i zapamti, Tvoji roditelji su uvijek uz Tebe, zbog Tebe.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:17   #13
Quote:
AN2 kaže: Pogledaj post
Roditelji nemaju dovoljan nadzor nad onime što djeca rade na Internetu. Istraživanje je provedeno u pet županija na uzorku od 2300 djece u dobi od 15 do 19 godina.
Bez da komentiram ostalo jer trenutno nemam vremena, zašto se tu spominju djeca dobi do 15 do 19 godina. Osoba s 19 godina nije dijete, već punoljetna osoba i u tom smislu slobodna od bilo kakve kontrole roditelja.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:33   #14
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Bez da komentiram ostalo jer trenutno nemam vremena, zašto se tu spominju djeca dobi do 15 do 19 godina. Osoba s 19 godina nije dijete, već punoljetna osoba i u tom smislu slobodna od bilo kakve kontrole roditelja.
Osoba od 17 godina pa nagore više nije dijete...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:34   #15
Quote:
N3M0N kaže: Pogledaj post
Osoba od 17 godina pa nagore više nije dijete...
Zapravo s navršenih 18. Sa 17 još uvijek nisi punoljetan.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:08   #16
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Bez da komentiram ostalo jer trenutno nemam vremena, zašto se tu spominju djeca dobi do 15 do 19 godina. Osoba s 19 godina nije dijete, već punoljetna osoba i u tom smislu slobodna od bilo kakve kontrole roditelja.
Podaci o istraživanju (vidi gornji link) su preneseni sa javne tribine, na kojoj obično sudjeluju stručne, kompetentne osobe pa valjda imaju neki razlog.

Možda zato jer većini djece školovanje završi tek sa 19 godina.

Pošteno je da osoba koja sa 18 (punoljetna) ili 19 živi samostalno, izvršava svoje radne i kućanske obveze, plaća svoje račune i odgovorno se ponaša ima sva, zakonom dozvoljena, prava.

Ali...!!!

Roditelji su dužni uzdržavati svoje maloljetno dijete, a dijete koje se školuje i nakon punoljetnosti, (ako su na redovitom visokom obrazovanju prema propisima o redovitom školovanju u RH), najduže do navršene 26.g. života.

Jednako tako pošteno je da punoljetno dijete, koje roditelji izdržavaju te uz to još, često plaćaju Internet, mobilni telefon i ine troškove pokažu malo razumijevanja za njihovu brigu, ljubav i odricanja.

Zmoki Ti nemaš problema sa mamom. Ti si u fazi traženja vlastitog identiteta, vlastite samostalnosti. Sve su to izazovi odrastanja. Biti će lakše ako sa roditeljima imaš dobar odnos, a tu pomaže samo razgovor, strpljenje i ljubav.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:24   #17
U krivu si. Kad govorimo o pravima, osoba sa 18 ima sva zakonom dozvoljena prava. Uopće nije bitno ponaša li se odgovorno, izvršava li svoje kućanske obaveze itd, nije to stvar dogovora tj. poštenja, zasluženja ili nezasluženja već je to jednostavno tako.

Stoga roditelj ne može punoljetnome djetetu npr. zabraniti ili ograničiti vrijeme na internetu. Ono što on može jest odlučiti ne financirati djetetov pristup internetu, dakle ne plaćati mobilni internet itd. Tu govorimo finaciranju i tu roditelji (zanemarimo nakratko onaj zakon u uzdržavanju) imaju apsolutnu slobodu raditi svojim novcem što žele, dakle ako ne žele financirati život druge odrasle osobe (svoga djeteta) onda ne moraju.

E sad dolazimo do zakona o uzdržavanju odrasloga djeteta. Tu su roditelji u malo nepovoljnoj situaciji jer su u određenom slučaju obavezni udržavati nekoga nad kim nemaju nikakvu kontrolu. To jest nepošteno, no to je tako.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:17   #18
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Zapravo s navršenih 18. Sa 17 još uvijek nisi punoljetan.
S 17 više nisi dijete. To je period kada tinejdžer polako uči o životu...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 21:31   #19
Kako objasnit roditeljima da ja moram vozat auto jbt moji jako jako puno oko toga drame kada uzmem auto,npr nedaju mi ici sa autom do grada uvecer na izlazak a grad je udaljen 5 minuta sa autom ,vec se moram slepat sa nekim prijateljicama i njihovom rodbinom a kada u 3 ujutro neznam s kim cu ici onda moram se nekoga molit a vozim auto ima 2 godine i imam 30 000 +km pod gumama....
Vise mi je dopizdilo da nmg ici sa autom,nekada mi se zna desit da mi se neda uvecer u gradu dalje od 2 sata a ja moram cekati "nekog poznanika" koji ide u 6 ujutro onda sam mrtav umoran,inace ne preferiram bas alkohol kada vozim.Niti divljam to isto moji znaju ali i dalje mi nedaju auto za izlazak....
Sta da radim?
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 00:23   #20
A di uspio nabit' 15tkm godisnje ak ti ne daju da vozis?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.