Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2015., 18:16   #1
iCloud zajednička tema - Pročitati prvi post

Uređaji su u pravilu "zaključani" na Apple ID, izrazi "zaključan na iCloud / iTunes" i sl. koriste se zbog nerazumijevanja. iCloud je samo spremište, određena količina memorije dostupna isključivo Apple korisnicima, kao što su npr. Dropbox ili Google Drive za svekoliko građanstvo.

Kada korisnik kupi iUređaj, otvori Apple ID i zada lozinku, tom lozinkom se pristupa App Storeu, iCloudu ( spremištu svega i svačega što će se nabrati na uređaju, backupova, dokumenata i sl... ) te Find My iPhone opciji. Sve što se radi s tim uređajem mora biti potvrđeno i odobreno s tom lozinkom, od kupnje / downloadanja aplikacija s App Store nadalje. Ukoliko osoba koja koristi iUređaj ne zna lozinku, moći će uređaj koristiti samo takav kakav je, bez mogućnosti personalizacije ili mijenjanja.

Putem Find My iPhone opcije može se prilično točno locirati uređaj, a korisnik ga može i zaključati na daljinu, te izbrisati sav sadržaj. Naravno i za to je potrebna lozinka, pa tako nešto ne može napraviti onaj koji je "našao" uređaj.

I samo da se osvrnem na još jednu stvar, netko je spomenuo zamjenu matične ploče. Apple ne prodaje servisne dijelove što znači da su šanse da se nađe nova, originalna matična ploča nikakve, a kupnjom polovne matične ploče s nekog starog uređaja riskirate da opet budete zaključani na neki drugi ID.

Ako prodajete ili poklanjate iUređaj, obavezno se odlogirajte s Apple ID te napravite restore na početne postavke. Jedino tada će se novi korisnik moći ulogirati s novim ID-jem bez problema i korisiti uređaj prema vlastitim potrebama i željama. Sve ostalo napravi uređaju više štete nego koristi

mod edit:
kako resetirati pass za icloud.
prilikom kupovine korištenog iphonea nije loše niti provjeriti je li mob zaključan na icloud. ovdje ako ne znate ili niste u mogućnosti to obaviti na samom mobitelu.

evo još malo uputa kako obrisati mob s iclouda.

što učiniti prije prodaje apple uređaja.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill

Zadnje uređivanje Modesty B : 23.07.2016. at 00:05. Reason: nadopunjeno linkovima na upute
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:09   #2
iCloud zajednička tema

Koristim iPhone 5s, 16GB i iPad mini 3 64 GB. Sve fotke su uglavnom slikane telefonom ( ne iPadom ), odmah bacam na iCloud, a ako ih je više prvom prilikom kad se prikopčam na wi fi. Na uređajima ne držim ništa Svi foto albumi su mi gore, plaćam taj bijedan 1ineštodolar mjesečno za dodatni prostor isključivo radi vlastitog komforta da mi sve bude odrađeno atomatski. Muziku streamam s Dropboxa preko Tunebox aplikacije da izbjegnem iTunes. Nikakvih problema nemam niti s memorijom telefona, niti s radom niti s uploadom. Sve što koristim optimalno je raspoređeno između ta dva uređaja ( ne duplam aplikacije, ono što imam na telefonu ne držim na iPadu ) i meni, iako sam heavy-user a hrpom instaliranih aplikacija, 16 GB na telefonu je čisto dovoljno. Ne znam što vam je točno tako loše kod iClouda, kad vas čitam imam osjećaj da hodate okolo snimajući sve oko sebe u HD rezoluciji pa vam treba beskonačno puno cloud skladišta :P

Samo treba stvari dobro organizirati
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:18   #3
za koristenje raznih cloud servisa, trebas imat internet vezu prihvatljive brzine, flat ili bar jako puno gb i, najvaznije, treba biti stalno dostupna. Sto ti znaci iCloud, dropbox i sl. ako si negdje izvan dometa wifi-ja (koji mora imati dobar bandwidth i flat) i izvan dometa 3g signala (a i kod mobilne mreze cesto nemas vise od 1, 2 ili 4 gb, mjesecno, sto nije dovoljno za pohranjivanje duzih videa hd rezolucije koje si sam snimio, npr kad si na moru, planini ili bilo kakvom drugom izletu). Da ne spominjem odlaske u inozemstvo kad mozes zaboravit na mobilni net, a besplatne wifi-je (ili bar one s dovoljnim bandwidthom) mozes nabrojati na prste jedne, eventualno dvije ruke (kod nas je, sto se toga tice, situacija znatno bolja iako ni kod nas se ne mozes previse pouzdat u to). Zato nikakvi cloud servisi nece nikad zamojenitu internal storage (da ne spominjem jos i brzinu pristupa sadrzaju).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:25   #4
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Muziku streamam s Dropboxa preko Tunebox aplikacije da izbjegnem iTunes.
Kako streamas kad nemas net?

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
kad vas čitam imam osjećaj da hodate okolo snimajući sve oko sebe u HD rezoluciji pa vam treba beskonačno puno cloud skladišta :P
Snimas sve u 480p (ili cak 360p)?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:42   #5
Nije istina da za cloud moraš stalno imati dostupan net, ja streamam muziku i u offline modu. Na sličan princip mi funkcionira i streamanje videa putem playera, također ima podržan offline mode. Ne treba ti ni wi fi niti podatkovni promet, kad putujem negdje van države sve je isključeno dok ne nađem pouzdanu wi fi mrežu ( ako nađem ). Ali zato putujem s praznom memorijom, pa prebacujem kad se vratim.

Slažem se, doduše, da je cloud problem ako živiš u području slabog signala, ali onda ne držiš sve na njemu nego bacaš na komp.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:45   #6
U tom slucaju ("offline streaminga") ne streamas nego imas sve u cacheu mobitela sto, jel, uzima memoriju od tih 16 GB (odnosno od 10 ili koliko je vec dostupno).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:54   #7
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
U tom slucaju ("offline streaminga") ne streamas nego imas sve u cacheu mobitela sto, jel, uzima memoriju od tih 16 GB (odnosno od 10 ili koliko je vec dostupno).
Naravno da uzima, ali ni približno toliko koliko bi bilo da su mi muzika / filmovi u samom telefonu. I offline streaming je streaming, što sam morala decidirano navesti da je iz cache, a ne preko neta?

No poanta mog posta je bila u tome da nije potrebno u svakom trenu biti priključen na mrežu.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:59   #8
Poanta tvog posta je da pise kako (ti) ne treba vise od 16 GB jer sve streamas, a mob ti je stalno prazan sto je u stvarnosti daleko od tocnog.

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
I offline streaming je streaming, što sam morala decidirano navesti da je iz cache, a ne preko neta?
A cache se nalazi gdje? Na krosnji stabla ili u tvom mobitelu?

Mob ti je pun tocno onoliko koliko streamas. Streaming 320 kbps songa iz clouda ti uzme jednako onoliko koliko ti uzme da je taj isti file na mobitelu. Identicno u byte.

Ako imas 10 GB dostupno cim kupis mob, za si u offline modu streamati film od 1 GB tebi taj film mora uzeti 1 GB cachea na mobu i sad vise nemas 10 GB dostupno nego 9. Isto vazi za sve filese koji su ti dostupni u offline rezimu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 21:16   #9
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Poanta tvog posta je da pise kako (ti) ne treba vise od 16 GB jer sve streamas, a mob ti je stalno prazan sto je u stvarnosti daleko od tocnog.


A cache se nalazi gdje? Na krosnji stabla ili u tvom mobitelu?

Mob ti je pun tocno onoliko koliko streamas. Streaming 320 kbps songa iz clouda ti uzme jednako onoliko koliko ti uzme da je taj isti file na mobitelu. Identicno u byte.

Ako imas 10 GB dostupno cim kupis mob, za si u offline modu streamati film od 1 GB tebi taj film mora uzeti 1 GB cachea na mobu i sad vise nemas 10 GB dostupno nego 9. Isto vazi za sve filese koji su ti dostupni u offline rezimu.
Krivo, rekla sam da mi je mob prazan jer ne držim slike i video na njemu, nego na iCloudu. Dakle, kad sam na mreži imam ih dostupne ako mi trebaju, a na telefonu imam dovoljno mjesta za nove. Što ne bih imala da sve držim u memoriji.

Muziku sam spomenula da držim na Dropboxu i slušam preko Tuneboxa da izbjegnem iTunes. I da ju je moguće streamati u offline modu bez mreže, isto kao i video jer je netko tvrdio drugačije.

Kako god, dovoljno mjesta imam za sve što mi je potrebno. Čak i sa 16GB.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 21:50   #10
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Krivo, rekla sam da mi je mob prazan jer ne držim slike i video na njemu, nego na iCloudu. Dakle, kad sam na mreži imam ih dostupne ako mi trebaju, a na telefonu imam dovoljno mjesta za nove. Što ne bih imala da sve držim u memoriji.

Muziku sam spomenula da držim na Dropboxu i slušam preko Tuneboxa da izbjegnem iTunes. I da ju je moguće streamati u offline modu bez mreže, isto kao i video jer je netko tvrdio drugačije.

Kako god, dovoljno mjesta imam za sve što mi je potrebno. Čak i sa 16GB.
Streamanje u offline modu.. ajme meni. To je isto kao da si to stavila direktno u mob pa slusala. Kakve to tocno veze ima sa onim sto stvarno podrazumijeva streamanje - slusanje/gledanje necega sto se nalazi na mrezi? Koja je razlika od tvog nacina streamanja i klasicnog stavljanja pjesama na internu memoriju i slusanje/gledanje? I u jednom i drugom slucaju se sadrzaj nalazi na tvom mobu i ti prakticki nemas nikakve veze s cloudom. Sto kad nemas net, a pozelis slusat/gledat nesto sto ti nije u cacheu (znaci, na mobu)??
Ne kazem da je cloud beskoristan nego da ne zamijenjuje niti ce vjerojatno ikad zamjenjivat internal storage.
Prije par godina sam bio na nekom eventu (nekakva konferencija). Snimao sam, slikao... zacas se zapunila interna memorija. Mobitel nije imao sd karticu (iphone). Wifi nikakav (svi spojeni, vuce se ko puz), mobilni net 1gb. Kako je tu meni mogao pomoci nekakav cloud?? Pomogao je drugi mob sa sd karticom.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 22:43   #11
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Streamanje u offline modu.. ajme meni. To je isto kao da si to stavila direktno u mob pa slusala. Kakve to tocno veze ima sa onim sto stvarno podrazumijeva streamanje - slusanje/gledanje necega sto se nalazi na mrezi? Koja je razlika od tvog nacina streamanja i klasicnog stavljanja pjesama na internu memoriju i slusanje/gledanje? I u jednom i drugom slucaju se sadrzaj nalazi na tvom mobu i ti prakticki nemas nikakve veze s cloudom. Sto kad nemas net, a pozelis slusat/gledat nesto sto ti nije u cacheu (znaci, na mobu)??
Ne kazem da je cloud beskoristan nego da ne zamijenjuje niti ce vjerojatno ikad zamjenjivat internal storage.
Prije par godina sam bio na nekom eventu (nekakva konferencija). Snimao sam, slikao... zacas se zapunila interna memorija. Mobitel nije imao sd karticu (iphone). Wifi nikakav (svi spojeni, vuce se ko puz), mobilni net 1gb. Kako je tu meni mogao pomoci nekakav cloud?? Pomogao je drugi mob sa sd karticom.

Kad smo već priča iz stvarnog života, prošle godine bila sam dva tjedna van države. Svašta sam obišla i vidjela, napravila hrpu slika i videa. Preko dana nisam imala net, navečer sam imala pristup wi fi. Slušalice su non stop bile u ušima, no kada bi mi ponestalo memorije za fotke obrisala bi Tunebox cache i oslobodila dodatnu memoriju. Navečer bi se priključila na wi fi, prebacila fotke na cloud te povukla muziku natrag. Nisam svaki dan morala brisati, ali dobro mi je došla opcija kada je trebalo. Da mi je muzika bila u samoj memoriji telefona, jednom kad bi ju obrisala mogla sam se pozdraviti s njom dok se ne dokopam iTunesa. U tom slučaj razlika između "mog nacina streamanja i klasicnog stavljanja pjesama na internu memoriju" je bila ogromna. Vezano uz " Sto kad nemas net, a pozelis slusat/gledat nesto sto ti nije u cacheu (znaci, na mobu)??" mogu jedino reći da nisam toliko razmažena da mi to predstavlja neku dramu. Gledam / slušam ono što imam, kad mi dosadi ( ili u slučaju filma odgledam), zamijenim s nečim drugim.

Nemoj me krivo shvatiti, generalno se slažem s tobom, mislim da bi bilo divno imati uređaj čak i s 128GB memorije pa da se ne moram ničime zamarati, no za svakodnevno korištenje toliko memorije mi ne treba da bi investirala u skuplji ( ali ono, skuplji! ) uređaj. Svatko odabire prema vlasititim potrebama.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 23:06   #12
A još jači zajeb ako se dogodi Celebgate
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 00:43   #13
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Kad smo već priča iz stvarnog života, prošle godine bila sam dva tjedna van države. Svašta sam obišla i vidjela, napravila hrpu slika i videa. Preko dana nisam imala net, navečer sam imala pristup wi fi. Slušalice su non stop bile u ušima, no kada bi mi ponestalo memorije za fotke obrisala bi Tunebox cache i oslobodila dodatnu memoriju. Navečer bi se priključila na wi fi, prebacila fotke na cloud te povukla muziku natrag. Nisam svaki dan morala brisati, ali dobro mi je došla opcija kada je trebalo. Da mi je muzika bila u samoj memoriji telefona, jednom kad bi ju obrisala mogla sam se pozdraviti s njom dok se ne dokopam iTunesa. U tom slučaj razlika između "mog nacina streamanja i klasicnog stavljanja pjesama na internu memoriju" je bila ogromna. Vezano uz " Sto kad nemas net, a pozelis slusat/gledat nesto sto ti nije u cacheu (znaci, na mobu)??" mogu jedino reći da nisam toliko razmažena da mi to predstavlja neku dramu. Gledam / slušam ono što imam, kad mi dosadi ( ili u slučaju filma odgledam), zamijenim s nečim drugim.

Nemoj me krivo shvatiti, generalno se slažem s tobom, mislim da bi bilo divno imati uređaj čak i s 128GB memorije pa da se ne moram ničime zamarati, no za svakodnevno korištenje toliko memorije mi ne treba da bi investirala u skuplji ( ali ono, skuplji! ) uređaj. Svatko odabire prema vlasititim potrebama.
bio sam u puno situacija kad nikakav upload stvari iz mobitela nije bio moguc. Bar ne u trenutku kad mi je zatrebao prostor za snimanje, fotkanje.. da ne spominjem inozemstvo i roaming..
16gb, bez sd kartice.. za mobitel te klase. Smatram da je to nedopustivo. Nije tu u pitanju razmazenost nego to sto skupo platis mob kojem onda moras robovat i prilagodjavat se. Nije u pitanju neki jeftinjak pa da vrijedi "koliko para toliko muzike"... 32 gb ne bi puno poskupilo iphone 6 (i6s) i vjerujem da bi ljudi radije platili i 10$ vise za 32gb (a time bi i apple profitirao jer ih dodatnih 16gb sigurno ne kosta 10$).
Trenutno imam (sluzbeni mob) iphone 4s, 8gb. Ajme meni. Ne znam kojem pametnjakovicu je palo na pamet slozit mob s tolikim prostorom.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 00:48   #14
USB OTG je bog. Ustekas externi hard i udri (upravo si 23 GB animea prebacujem na mob brzinom od 38.4 MB/s; nema tog clouda koji toliko brz transfer rate ima, a baterija bi bila progutana da ides toliku kolicinu odjednom syncati...). Samo to ce na Ajfuna doci tamo negdje u 2073.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 01:02   #15
Ako će...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 01:06   #16
A lol, i to sto kazes.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 02:17   #17
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
16gb, bez sd kartice.. za mobitel te klase. Smatram da je to nedopustivo. Nije tu u pitanju razmazenost nego to sto skupo platis mob kojem onda moras robovat i prilagodjavat se.
Slažem se, apsolutno, ali to je izbor svakog ponaosob. Nitko te ne tjera da kupuješ iPhone, niti ti laže što dobiješ za koju cifru. Apple je specifičan po tome što ( za razliku od ostalih proizvođača kod kojih je obratno ) korisnike prilagođava sebi, djelomično zahvaljujući tehnologiji koja okružuje iPhone ( korisnici koji koriste Mac - koji je klasa sam po sebi - odlučiti će se za iPhone ako ništa drugo ono radi sinkronizacije uređaja ), a djelomično tom hype-u koji vlada oko iPhonea kao statusnog simbola. I Apple to debelo iskorištava. Ja sam prvi iPhone kupila upravo zbog toga jer koristim Mac i oduševila me integracija uređaja, stabilnost i jednostavnost korištenja. Zbog toga mi ne pada na pamet mijenjati OS pa makar kombinirala siromašnu memoriju s iCloudom, iako realno znam da bi negdje drugdje dobila neusporedivo bolji deal, barem što se odnosa količine memorije i cijene tiče.

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
32 gb ne bi puno poskupilo iphone 6 (i6s) i vjerujem da bi ljudi radije platili i 10$ vise za 32gb (a time bi i apple profitirao jer ih dodatnih 16gb sigurno ne kosta 10$).
Izbacivanje 32GB je čista manipulacija, zašto bi zaradili dodatnih 10 dolara ( rasprave radi, držat ću se te cifre ) po uređaju za 32GB kad mogu tri puta više za 64GB. 16GB je na zalasku, većina će odabrati jači model. Istu dilemu sam imala kad sam kupovala iPad i pogodi za koji model sam se odlučila?


Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Trenutno imam (sluzbeni mob) iphone 4s, 8gb. Ajme meni. Ne znam kojem pametnjakovicu je palo na pamet slozit mob s tolikim prostorom.
Taman dovoljno za pogonit OS i cache preglednika i mailova


Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
USB OTG je bog. Ustekas externi hard i udri (upravo si 23 GB animea prebacujem na mob brzinom od 38.4 MB/s; nema tog clouda koji toliko brz transfer rate ima, a baterija bi bila progutana da ides toliku kolicinu odjednom syncati...). Samo to ce na Ajfuna doci tamo negdje u 2073.
Koji uređaj ti koristiš?
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 04:37   #18
Da ne quoteam cijeli prvi dio poruke, imas potpis na to. Apple stvarno ima sjajnu integraciju svakog svog uredjaja u vlastiti ekosistem. To im i je uvjerljivo najveca prednost. Ali iCloud sam po sebi je i dalje stvarno neozbiljan. Ponajvise zbog tih skromnih brzina koje se postizu i na najbrzim vezama.

No nije mi jasno Looney, ako vec imas Mac(book?), zasto nisi isla na 64 GB model iPhonea? Nije bas tolika razlika u cijeni (to je ono razmisljanje di te Apple ulovi ), a nikakav cloud svijeta ne moze zamijeniti extra 50ak jako brzih GB.

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Koji uređaj ti koristiš?
LG G2 i Huawei Mate7, oba 32 GB modeli; Vavei podrzava microSD ali ne koristim jer 2 TB je 2 TB (externi hard, jel), a ionako uvijek uz sebe imam bar jedan USB stick od minimum 32 GB.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:28   #19
Da, imam MBP. Slabiju količinu memorije iPhonea kompenziram jačim iPad minijem ( 64 GB ) jer je tamo sva zabava . No i od tamo slike i ino idu na iCloud. Jednom kad se navikneš na takvu organizaciju, stvarno nije problem niti sam ja primjetila da mi treba stoljeće za prebacivanje ( iako naravno da se ne može usporediti s vanjskim HD-om ). A možda jednostavno nisam toliko zahtjevna po tom pitanju, inače ne volim krcati po uređajima

Svi ti uređaji koje koristim u konačnici koštaju ko mala svadba, a obzirom da nemam bogatog ujaka u Americi iskombinirala sam onako kako sam mislila da je najbolje. 5s je odličan uređaj i još će mi dugo trajati ( prošli iPh 4 8GB zamijenila sam ovim tek kada više nije mogao pogoniti najnoviji OS ), tako da kad ću ga mijenjati i 16GB će vjerojatno biti daleka prošlost.

Quote:
bubimir13 kaže: Pogledaj post
A još jači zajeb ako se dogodi Celebgate
Na ovo sam se zaboravila osvrnuti, dakle ako nisi Severina ili Kim Kardashian mislim da se ne moraš bojati da će ti netko ( pokušati ) provaliti u račun
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 10:00   #20
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Slažem se, apsolutno, ali to je izbor svakog ponaosob. Nitko te ne tjera da kupuješ iPhone, niti ti laže što dobiješ za koju cifru. Apple je specifičan po tome što ( za razliku od ostalih proizvođača kod kojih je obratno ) korisnike prilagođava sebi, djelomično zahvaljujući tehnologiji koja okružuje iPhone ( korisnici koji koriste Mac - koji je klasa sam po sebi - odlučiti će se za iPhone ako ništa drugo ono radi sinkronizacije uređaja ), a djelomično tom hype-u koji vlada oko iPhonea kao statusnog simbola. I Apple to debelo iskorištava. Ja sam prvi iPhone kupila upravo zbog toga jer koristim Mac i oduševila me integracija uređaja, stabilnost i jednostavnost korištenja. Zbog toga mi ne pada na pamet mijenjati OS pa makar kombinirala siromašnu memoriju s iCloudom, iako realno znam da bi negdje drugdje dobila neusporedivo bolji deal, barem što se odnosa količine memorije i cijene tiče.



Izbacivanje 32GB je čista manipulacija, zašto bi zaradili dodatnih 10 dolara ( rasprave radi, držat ću se te cifre ) po uređaju za 32GB kad mogu tri puta više za 64GB. 16GB je na zalasku, većina će odabrati jači model. Istu dilemu sam imala kad sam kupovala iPad i pogodi za koji model sam se odlučila?




Taman dovoljno za pogonit OS i cache preglednika i mailova




Koji uređaj ti koristiš?
Naravno da je to izbor korisnika.. al s obzirom koja histerija vlada oko iphonea, apple to koristi na prilicno jadan nacin. Toliko jadan da je to ruganje i omalovazavanje korisnika. To je kao da Mercedes izbaci S klasu s rezervoarom od 20 litara i s cijenom od xy k€ i kazu da imas izbor i kupit isti auto samo s rezervoarom od 70 litara za xyk€+10000€. Imas. Al to je iskoristavanje korisnika.. glupih, naivnih i pomalo narciosoidnih korisnika ("ja sam predobar i za mene je samo najbolje dovoljno dobri, a kod auta je to svabo, a Mercedes je.. pa.. Mercedes, a sve ostalo su auti..). Ok, neka ih se i iskoristava... mnogi su i zaslizili da ih se ismije zbog toga.

Ako se ne varam, vrlo dobru integraciju ima i WP.

Me i osobno to ne treba jer mobitel mi je mobitel, racunalo je racunalo i nema mi potrebe za ne znam cume (jer mobitel nikad nece zamijeniti komp). Osim toga, postoji Google i sve se da napravit preko njega (mail, kalendar, kontakti, dokumenti..).

Izmedju mercedesa s 30 litara i bmwa sa 70, iste snage i klase, biram bmw. Zapravo, bmw bi ionako birao.. al ok, to je sad vec stvar ukusa (ako je sve na vrhunskom nivou).

Iskreno se nadam da je ovo posljednji model s 16gb (i da ostali proizvodjaci koji ne ostave mogucnost prosirenja sd karticom nece imat takve ili jos losije modele). Cloud storage nece nikad moci u pptpunosti zamijeniti internal storage. To bi i njihovi inzenjeri, a jos vaznije i izvrsni direktori, trebali znati. Ne zive svi u nekom labosu s flat internet linkom od 100mbps (ili vise) pa da im ne treba veci storage (interni). Vecina (skoro svi) su daleko od toga...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.