Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2015., 20:07   #41
A i to šta kažeš, ak su moli pushat U2 album
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 20:10   #42
Auuu, to sam skroz zaboravio, hahaha. Koji je to bio fail. Ono, kupujem mob samo zbog jutu. Pogotovo obzirom koliko su propali u zadnje vrijeme. To je marketing u stilu Lane Jurcevic koja te u Konzumu "zaskace" u prirodnoj velicini (onaj vrag od kartona) uz cokolade i slatkise kad god je neki blagdan.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 20:13   #43
Problem je opet bio zbog privatnosti, pushali su navedeni album bez znanja i dozvole korisnika doslovce preko noći pa su se mnogi pobunili. Vjerujem s pravom.

Koliko mi je pozitivan taj iCloud toliko me i odbija, jednako kao i iTunes, al štaš, sve je to dio IoT budućnosti vjerojatno...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 20:49   #44
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Looney, jasno mi je za nadopunu moba i tableta, nisam ni pitao cemu tablet sluzi u tom smislu, nego zasto tablet smije objediniti vise uredjaja, a mob ne smije? Jer zaista, ako svedes mobitel na najosnovnije funkcije, stvarno ne vidim zasto ti treba ista vise od jedne prosjecne Nokie sa kraja 90ih (spomenuta 3210 kao pristojan primjer). Uopce ne sporim nicije koristenje, ni tvoje ni dubino, jer svatko ima pravo koristiti sto zeli i kako zeli, ali ne vidim zasto mobitel ne bi mogao (a moze i to vec ima) imati mogucnosti jednake kao i tablet samo zato jer je mobitel - za razgovor i poruke. Takvim pojednostavljanjem se moze bez problema doci do goluba pismonose.
Cijela priča je krenula s količinom memorije na uređajima. Nisam ni rekla da tablet smije objediniti više uređaja, a mob ne, samo da, u mom konkretnom slučaju i obzirom da koristim trenutno najomraženiji od svih cloudova na ovom forumu nema potrebe da inzistiram na iPhone s velikom memorijom i sve trpam u njega, kada to mogu povlačiti s clouda i na jednom i na drugom uređaju. To je bila cijela mudrost

Možda će biti jasnije ako kažem da trenutno na iPhone imam 45 aplikacija ( nekom puno, nekom malo ) koje mi, zauzimaju 6.6 GB prostora. Sve ih koristim ( inače ne bi bile instalirane ), od toga su multimedijalne Music, Appleova native aplikacija i Tunebox. OK, tu je i Deezer jer ga trenutno testiram, ako ga zadržim seli se samo na tab. S tabom dijelim 5 aplikacija, za koje mi je bitno da su mi dostupne svugdje, te ono što mi je zadao Apple. Sve ostalo je na tabu. Tab sam konkretno izabrala zbog većeg ekrana i boljeg korisničkog iskustva. Puno čitam i dimenzije 7.9" minija su mi idealne za to. Na iPhone mi oči iscure nakon što pročitam naslov knjige.

Obzirom na sve navedeno, teško da bi mogla reći da mi je telefon na nivou dummyja, iako nema ni filmova, ni muzike ni knjiga ni third-party shopping aplikacija na njemu .

Da se vratim na zaštitu podataka, naivan je onaj koji misli da Google ne dijeli podatke na isti način kao i Apple, Adobe i svi ostali giganti. Osim toga većina Android korisnika koje ja poznajem koristi Google Drive na sličan način na koji ja koristim iCloud minus hands-off opcija, tj. minus mogućnost da se nešto započne na jednom uređaju a završi na drugom. Fotke uredno guraju na Drive, tko ne tamo, na Dropbox sigurno. Kakve zaštitne šifre imaju, ne želim ni razmišljati Što se same privatnosti tiče, ne brinem o mail adresi i tako je vjerojatno po svuda, puno više me brine krađa identiteta. No to je prokletstvo korištenja moderne tehnologije, dio privatnosti se mora žrtvovati ako se žele koristiti sve njezine blagodati. Samo treba pažljivo dozirati što, kako i kome.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:09   #45
Citiram Kukija*: "blokiraj u privacy settingsima pristup. No racunaj da dosta appsa to i smisleno trazi. Recimo LinkedIn ili Viber. Problem je kad app koji nema veze sa imenikom trazi pristup istome."

Pa kog klinca ću blokirati pristup kontaktima aplikaciji kojoj je osnovna funkcija da pristupa kontaktima?
Znam dobro za postavke privatnosti no pričamo o tome da neke aplikacije trebaju imati pristup nekim podacima inače su nefunkcionalne. I da je pitanje što se događa s tim podacima. Mislim, nisam paranoik no bilo je više raznih "gateova" u prošlosti kad su developeri skupljali podatke koji kakti nisu trebali biti pohranjivani kod njih. A ne da su ih spremali nego su još (naravno, a što drugo) trgovali njima. Pa su uvedene te kontrole. Svaka app mora pitati za dozvolu kad pristupa podacima korisnika. I ajde super je to, kako si i sam rekao, možeš ne dozvoliti Twitteru da zna tvoju lokaciju. I nekoj desetoj aplikaciji. Ali opet ne znaš što će ljudi iza te aplikacije raditi s podacima za koje im moraš dati dozvolu. Ponavljam, nisam paranoik. Samo pričamo, jel.

* na tapatalku sam. Imaš li pojma kako je teško kvotati samo dio teksta iz plahte dovoljne za bračni krevet?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:10   #46
Koliko možete tipkati, nemrem ja to pratiti
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:14   #47
Duba de, mislim, moraš Kukija i mene stimulirat nekak jer držimo rasprave živima, bez nas bi bio pustoš na konkurentskom nam PDFu osim topicima sa kojekakvim problemima. Ovako možemo malo i proćaskat jelte
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:15   #48
Pa jel vidiš da sam dobra.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:18   #49
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Cijela priča je krenula s količinom memorije na uređajima. Nisam ni rekla da tablet smije objediniti više uređaja, a mob ne, samo da, u mom konkretnom slučaju i obzirom da koristim trenutno najomraženiji od svih cloudova na ovom forumu
Ne znam kome je toliko omrazen ali ja ga iz principa ne bih koristio da mi daju 50 TB besplatno. Odredjena konkurencija uredno ima transfer rate od 20-30 MB/s (optika), a ovi saljivci ne daju brze od 5 (na istoj vezi!).

Za tablet sve ok sad no onako napisano je ispalo da je valjda pretjerivanje koristiti mob za ista osim poziva i poruka.

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
nema potrebe da inzistiram na iPhone s velikom memorijom i sve trpam u njega, kada to mogu povlačiti s clouda i na jednom i na drugom uređaju. To je bila cijela mudrost
To stoji.

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Na iPhone mi oči iscure nakon što pročitam naslov knjige.
Kad je mali ekran :P

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Da se vratim na zaštitu podataka, naivan je onaj koji misli da Google ne dijeli podatke na isti način kao i Apple, Adobe i svi ostali giganti.
Dobro zasto nitko ne odgovori kako to dijele?
"Dijele, dijele!"
"Kako?"
"Dijele!"

Koliko znam, sva tri nabrojana postuju svoje termse u kojima je savrseno jasno opisano sto rade s onim sto prikupe. Inace bi uzivali u ne bas ugodnim tuzbicama (ne bi bio prvi put).

Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Osim toga većina Android korisnika koje ja poznajem koristi Google Drive na sličan način na koji ja koristim iCloud minus hands-off opcija, tj. minus mogućnost da se nešto započne na jednom uređaju a završi na drugom.
Onda nek si naprave update jer GDrive to moze odavno.

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Pa kog klinca ću blokirati pristup kontaktima aplikaciji kojoj je osnovna funkcija da pristupa kontaktima?
Rekoh Problem je kad app koji nema veze sa imenikom trazi pristup istome., jel. I stvarno, sto ce recimo FBu pristup imeniku? Meni je (kad sam testirao neki fake account tamo) radio sasvim ok iako sam blokirao pristup bas svemu osim samom network accessu.

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Ali opet ne znaš što će ljudi iza te aplikacije raditi s podacima za koje im moraš dati dozvolu. Ponavljam, nisam paranoik. Samo pričamo, jel.
Ovo itekako stoji. Zato i govorim, za sve sto mi je imalo shady sa svojim termsima (FB ) postupam sa extra oprezom ili uopce ne koristim. Za Google je 100% sigurno da ne koristi za nista sto nisu napisali (sitnim textom :P ) da ce koristiti i kako ce koristiti. Apple 99% sigurno. A ionako sve dodatno blokiram i prilagodim (recimo slim Gapps instaliram umjesto punih) i sl.
Takodjer iz tog razloga necu nikada koristiti neki 3rd party app (koji nije FLOSS i na GITu) za recimo Hangouts ili Gmail itd., a da je app razvio Sarma Prasad Marhwadinen.

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Imaš li pojma kako je teško kvotati samo dio teksta iz plahte dovoljne za bračni krevet?
I ja na mobu; sve like a boss uredim u ColorNote i onda pastam na forum

Quote:
bubimir13 kaže: Pogledaj post
Duba de, mislim, moraš Kukija i mene stimulirat nekak jer držimo rasprave živima, bez nas bi bio pustoš na konkurentskom nam PDFu osim topicima sa kojekakvim problemima. Ovako možemo malo i proćaskat jelte
+1
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:40   #50
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post

Kad je mali ekran :P
Al' zato mogu sve dohvatiti / natipkati jednom rukom

Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post

Dobro zasto nitko ne odgovori kako to dijele?
"Dijele, dijele!"
"Kako?"
"Dijele!"
Kako drugačije nego - slučajno

Google dijeli

Adobe dijeli

Apple dijeli

Nisam sigurna koliko su to stvarno slučajnosti / hackeri, a koliko je to namjerno podijeljeno tko zna kome, ali se otkrilo pa haj'mo se izvlačiti kako god možemo. U svakom slučaju za kompanije njihovih gabarita "accidental leaks" bi trebali biti apsolutan no - no
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:46   #51
Sarma Prasad Marhwadinen. LOL
mene tako milina obuzme kad vidim neku wallet aplikaciju koju je napravio mao tze tung.
"secure your passwords with the best chinese developer! thanks to you, I don't need any expensive hackers"
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:53   #52



:klap:
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:55   #53
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna koliko su to stvarno slučajnosti / hackeri, a koliko je to namjerno podijeljeno tko zna kome, ali se otkrilo pa haj'mo se izvlačiti kako god možemo. U svakom slučaju za kompanije njihovih gabarita "accidental leaks" bi trebali biti apsolutan no - no
Definitivno nisu accidental leaks jer su došli do podataka i od običnih ljudi poput nas ovdje na forumu. Zato normalni ljudi i pale alarm, za razliku od žešćih fanboyčina. Mislim da svatko od nas treba znat za posljedice korištenja svega toga, pogotovo kao što Kuki i Duba vele vendor bude neki Šu-Bu ČinČan
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:56   #54
ježi ga, apple dao fbi-ju, special agent zadužen za datoteku imao laptop s kojom rupicom u javi i eto. shit happens, nije nitko kriv, sve je to za viši interes.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:59   #55
E a Celebgate je slučaj koji se doznao, koliko još ima vjerovatno slučajeva kad se ne dozna a žrtve su obični ljudi... Telefoni postaju pametni a ljudi glupi, shit happens
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:00   #56
Quote:
LooneyTunes kaže: Pogledaj post
Kako drugačije nego - slučajno
Heh, a ovo sve stvarno i ulazi u sferu slucajnosti mada sama fraza "accidental leak" dodje bogomdano opravdanje kao i Cilicu "bio sam ozlijedjen!" (zar kao i prijasnjih 13x? ).

Istina je da se ne bi trebali desavati ali to je opet nesto sto je teze ostvarivo jer nista savrseno ne postoji. Znaju i banke leaknuti neki info. I Sony (PlayStation). Ni jednima ovo nije u interesu, a u slucaju Gugla i Cisco discovered the issue on February 19, 2015, two years after the fault first arose. se postavlja pitanje zasto je Cisco, koji nisu bas malo ime, otkrio to tek nakon dvije godine? Sto su radili te dvije?

Svaki novcic ima tri strane pa tako i sve te situacije iznad. A sad je li stvarno ista bilo slucajno ili ne...
Zato jos jednom kazem - najbitnije je sebe zastiti. Kao i u sexu sa slabo poznatom osobom :P

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
"secure your passwords with the best chinese developer! thanks to you, I don't need any expensive hackers"
&
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:49   #57
Bokić svima! Imam jedno pitanje. Naime imam iPhone 4 i problem je iCloud. Glupi mobitel pokazuje kao da ne postoji iCloud niti mail. Iskreno nema šta nisam probala.. Ako bi možda netko znao o čemu je riječ bila bi mu jakoooo zahvalna jer ovo nije humano kolko me ubija.. )
yoolale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:24   #58
daj malo bolje pojasni što se događa.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:32   #59
Koji iOS?
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference. "

Winston Churchill
LooneyTunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:11   #60
nove cijene iclouda
uvijek i svuda moramo biti najskuplji.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.